Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.10.2001., 00:24   #1
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
Question Windoze XP

Bok skvadro...

Ovake, ak neko ima kakvih iskustava... Naime, inace sam skeptik prema novim MS stvarima, ali imam odredjenih problema sa W2k, a nabavio sam (par) Evaluation XP-a (Full Release Candidat), pa bi sade to instaliro na stroj, pa jel se neko je*avo s XP-om i kakih negativnih efekata ima/nema...
sbp je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2001., 01:22   #2
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,475
Pa ovako jedini problem windowsa xp je podrska..znaci kompaktibilnost tvog hardwara sa OSom.. nemoj se zaribat kao sto vjerojatno jesi i svi su se pa da instaliras unaprijed pa kasnije pola stvari ne rade... w2000 je jedan poluprozivod kao i windows me. Znaci skines win xp test za kompaktibilnost i rijesis se muka..ako imas dosta rama i bar 600 mhza windows xp ce radit dobro.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.10.2001., 21:22   #3
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Bono
Pa ovako jedini problem windowsa xp je podrska..znaci kompaktibilnost tvog hardwara sa OSom.. nemoj se zaribat kao sto vjerojatno jesi i svi su se pa da instaliras unaprijed pa kasnije pola stvari ne rade... w2000 je jedan poluprozivod kao i windows me. Znaci skines win xp test za kompaktibilnost i rijesis se muka..ako imas dosta rama i bar 600 mhza windows xp ce radit dobro.
XP sam imo doma BETu neku i nikakvih problema sa hardwareom. a w2k nije poluproizvod jer gledam ga na dovoljno masina svaki dan na kojima radi perfektno. i nije namjenjen za igrice ako si ga zato stavio pod poluproizvod.

JJ
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2001., 21:48   #4
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Citiraj:
Originally posted by Bono
Pa ovako jedini problem windowsa xp je podrska..znaci kompaktibilnost tvog hardwara sa OSom.. nemoj se zaribat kao sto vjerojatno jesi i svi su se pa da instaliras unaprijed pa kasnije pola stvari ne rade... w2000 je jedan poluprozivod kao i windows me. Znaci skines win xp test za kompaktibilnost i rijesis se muka..ako imas dosta rama i bar 600 mhza windows xp ce radit dobro.
samo kaj se tice win2k... meni je to nakon svih service packova i update-a najbolji izbor trenutno... ko nt4 samo sto trazi vise resursa i daje podrsku za usb, irda i nove directx-ove.

ak covjek moze zivjet bez toga onda nek se drzi nt4... to je po meni najbolji windows koji je ikad izaso, a kak stvari stoje bit ce i dalje, jer sto novije verzije izlaze, to im treba vise rama, brzi procesor, brzi disk... na danasnjem hardveru gledam nt4 kak radi i mogu se samo divit... a od ovih dos/win95 kernel operativnih sistema (95/98/me) valja jedino bjezat ili se eventualno smijat ljudima koji se s tim pate, valjda su jedino za igrice dobri

nije da hvalim windowse, daleko od toga, al za neki desktop stroj su i dalje solidan izbor.
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2001., 16:41   #5
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,475
Citiraj:
Originally posted by msvrtan


XP sam imo doma BETu neku i nikakvih problema sa hardwareom. a w2k nije poluproizvod jer gledam ga na dovoljno masina svaki dan na kojima radi perfektno. i nije namjenjen za igrice ako si ga zato stavio pod poluproizvod.

JJ

Ja se ne igram.. a nazvao sam ga poluproizvod jer drajvera je jako malo za to..stalno nest sere..dosta programa ne radi kolje se jednostano nist ne mogu radit..jedino ak sa w98 kompa ne prenesem i ne instaliram ga onda radi best illegal operationa..ili kak se sad to vec zove u w2000 vise nemam blage. Drugo spor je uzasno..nisam ni server instalirao a ubija SCSI disk ono full..ide dosta brze nego na IDEu ali opet je to presporo...
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2001., 19:59   #6
admin
Administrator
 
admin's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: PC Ekspert
Postovi: 0
Moram priznati da ja nemam takva iskustva s Windowsima 2000 kao ti... meni sve radi super (jos nisam vidio BSOD ili slicno) a koristim brdo razl. programa. Brz je (brzi nego glupi Win98SE), a nemogu reci ni da patim jer imam SCSI disk(ove). Bilo je solidno brzo dok sam imao samo stari Atlas10k, a sad sa njim i Seagate X15 LP36 sve leti kao ludo... bitno je samo da znas gdje smjestiti i malo porihtati SWAP i to je to. A jos bolje je kad poubijas neke glupe servise koje on ucitava po defaultu ak ti netrebaju (DHCP server i takva govna). Velim, imam samo 256MB memorije i sve ide kao po loju.

O.
admin je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2001., 21:23   #7
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
ne kuzim kako ti za w2k fali drajvera ali dobro.Koju si verziju instalirao?Naime proffesional je najbolja za doma ,a server i advanced server za servere. naime tu ljudi naprave gresku i instaliraju server verzije i hoce svasta raditi a to nije za to kao sto ime kaze.

meni i win98se radi ok i nisam imao problema s time.a niti jedne niti druge nisam patchirao.
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2001., 20:00   #8
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
ne kuzim kako ti za w2k fali drajvera ali dobro.Koju si verziju instalirao?Naime proffesional je najbolja za doma ,a server i advanced server za servere. naime tu ljudi naprave gresku i instaliraju server verzije i hoce svasta raditi a to nije za to kao sto ime kaze.

meni i win98se radi ok i nisam imao problema s time.a niti jedne niti druge nisam patchirao.
bas si skidam s neta XP final a ako budu sranje nakon toliko sati download jebati cu ima majku : D
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2001., 18:01   #9
geronimo
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Exclamation WinXP

Hallo, na WinXP ti radi skoro pa sve... Sto se tice hardware podrske ona je cak i bolja od bilo kojih windowza do sada, a sto se softwarea tice, ti novi windowzi imaju jednu novu figuru koja se zove "compatibility mode" i koja programe koji inace nisu radili na NT kernelu, "prevari" i natjera ih da rade.... Ako imas bilo kakvih problema slobodno javi jer doma cak i radim neku prezentaciju za njih.... CU
geronimo je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2001., 11:00   #10
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
skinio sam ih,skinio........
full verzija,hoce ko kupiti???
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.10.2001., 13:06   #11
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
Ma dobra je to fora bit u Irskoj, eto, ja tu radim u jednom (od mnogobrojnih) biznis park-u, i fino svaki dan na rucak u Majkrosoft (Da nebi krivo shvatili, ne radim u M$-u)....

I za jeftinjaka se obzderes svega i svacega...

A ondak poslije zderacine, fino u M$-ov ducan za Emplojiis, pa posto poznas vise istih (S njima si bio na rucku), fino ubodes pokoji orginalcic...

Npr, kupijo ja Office XP Developer za cca 180 kuna (Kad se preracuna)....

A sad cekam Windoze XP, a za to vrijeme (Opet dobijo od gore navedenih individua), se igram sa evaluation-om....

Eh da, nije sve ni tako lose u dijaspori....
sbp je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2001., 19:43   #12
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
evo ja ih dam za po 30 Kn - orginalna kopija
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2001., 22:06   #13
brzi
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Koceljevići 7, 20232 Dubrovnik, Hrvatska
Postovi: 69
Pošalji mi ga mailom -tebi 10sati uploada i meni isto toliko downloada
brzi je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2001., 22:28   #14
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by greg SE
evo ja ih dam za po 30 Kn - orginalna kopija

hej necemo ovako jer mi ne zelimo poticati piratluk!!! Molio bih te da ovo vise ne radis jer svasta se moze desiti.!!!!
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2001., 00:39   #15
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by msvrtan



hej necemo ovako jer mi ne zelimo poticati piratluk!!! Molio bih te da ovo vise ne radis jer svasta se moze desiti.!!!!
ok,prodajem orginal 3000 Kn
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2001., 00:45   #16
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by greg SE

ok,prodajem orginal 3000 Kn

A ja kao glup pa nemogu procitati da si gore napisao kako si ju skinuo sa interneta.

a drugo ajde probaj bar prodavati "originalni" softver koji je u prodaji igdje!!! naime xp nije jos u prodaji i to sto ljudi skidate s neta je corporate verzija!!!! odnosno namjenjena za velike korporacije unutar corporate pretplate i za firme koje rade brand name racunala!!!
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2001., 01:05   #17
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by msvrtan



A ja kao glup pa nemogu procitati da si gore napisao kako si ju skinuo sa interneta.

a drugo ajde probaj bar prodavati "originalni" softver koji je u prodaji igdje!!! naime xp nije jos u prodaji i to sto ljudi skidate s neta je corporate verzija!!!! odnosno namjenjena za velike korporacije unutar corporate pretplate i za firme koje rade brand name racunala!!!
jebo*e al smo osjetljivi...........pa zajeba*ao sam se,to se moglo zakljuciti i po tri na kraju.....
ali ne,on to odmah shvaca kao uvredu sebe,svojih kolega,naroda i cijelog MS-a................
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2001., 01:07   #18
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
i da zaboravih (a nevolim editirati svoje postove)........
kad si vec naglasio da je to corporate verzija (sto ja kao nisam znao) reci mi u cem je razlika u odnosu na obicnu pa da si to morao istaknuti??????? (nemisim sad na to da se s ovom nemora napraviti registracija na netu)
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2001., 01:08   #19
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
mislim da si ti mene krivo shvatio... (pa evo tebi tri tockice!!!)
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2001., 01:36   #20
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
mislim da nisam vec se sad izvlacis........
morati cemo prepustiti ostalima da odluce ko je koga krivo shvatio ali cemo se zato strpiti do ujutro
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2001., 10:55   #21
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
Deca, ja fino vama obojci tu donesem orginale, vi meni 400 kuna, i kvit, jel moze?

sbp je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2001., 16:07   #22
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
ajde dosta prepucavanja. mislio sam da će ovo bit normalan forum, a ono stalno neko natezanje.
nego, jel točna vijest koja ide po news-grupama da pro-verzija ipak nije home-verzija plus još dodatne stvari i da neke stvari ne rade na pro-verziji?
choby je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2001., 19:23   #23
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by choby
ajde dosta prepucavanja. mislio sam da će ovo bit normalan forum, a ono stalno neko natezanje.
nego, jel točna vijest koja ide po news-grupama da pro-verzija ipak nije home-verzija plus još dodatne stvari i da neke stvari ne rade na pro-verziji?
ma samo price.........
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2001., 09:36   #24
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
i meni se nekako čini da bi to prije moglo imat veze sa nekompatibilnošću hardvera i softvera...
choby je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2001., 21:43   #25
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
meni sve radi OK.......
zapravo,jedini problem koji sam imao s XP (pro) mi je bilo sto mi se quake 3 nije htio pokreniti dok nisam sredio stvar s compability modom
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2001., 12:25   #26
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Ja imam finalnu verziju i sve radi savrseno, čak i conexant modem su windowsi odmah prepoznali
sholky je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2001., 13:14   #27
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,475
Ako nije od njih Devilsown onda nije full verzija..ono kaj su svi nabavili kao home edition nije orginal neko pre release..
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2001., 20:55   #28
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
ali ljudi i dalje traze od pirate home edition pa ko im kriv sto im ovi svasta uvale..........
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2001., 18:18   #29
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,475
Pa taj home edition kaj oni traze je izasao skoro 15 dana prije nego ovaj od onog gore navedenog releasa..i nigdje se ne spominje da je to final. A uostalom ko ce sta znati kod windoza.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2001., 19:15   #30
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by Bono
Pa taj home edition kaj oni traze je izasao skoro 15 dana prije nego ovaj od onog gore navedenog releasa..i nigdje se ne spominje da je to final. A uostalom ko ce sta znati kod windoza.
ma ali ljudi traze Home edition Final a htjeli bi ga za 15-25-30 kuna (kako vec tko trazi i ovisno na cem snima) i da jos netrazi aktivaciju i da ima ugradjen sofware za praviti novcanice od 100 Dm
meni je ovaj pro sasvim dobar,jos samo da skinem Plus za njega (jos 15 % he he) biti ce super
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na