Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.02.2018., 10:29   #1741
primus311
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Istra
Postovi: 9
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Gdje se zdimilo? Na zicama? Ili na konektoru? Ili na molexu?

Mislim da je tu do problema sa ovima jacim grafickama koje vole struju rx 470 pa kad se ih stavi na maximum neki jeftini konektori to nemogu izdrzat, ali ako tko ima vise iskustva javite da idem prepojim nekako, jer imam slicno spojeno doma...
Zdimilo na sata konektoru. Na jedan chain sata kabelu bile su spojene 3 grafičke, pa je išao sata to sata konektor (tu je zdimilo), pa je spojena još jedna grafička i ssd. Rx 570 grafičke, napajanje corsair 850 za kojeg su mi odgovorno tvrdili da će bez problema bit dovoljan za 6 rx570 pulse itx. Najveći problem je taj što u tom napajanju ima samo dva iskoristiva izlaza za napajanje svih grafičkih, a oni od 1000w+ imaju četiri.
primus311 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 10:37   #1742
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
6 na 850, pa to je optimisticno. I znaci radi?

A na kojem od tih chaina je zdimilo? Jel na onom najblizem napajanju ili najdaljem. Pitam jer ako je do problema sa spajanjem, odnosno da je zbog toga jer je previse spojeno na jedan chain onda je logicno da zdimi onaj najblize napajanju, a ako je to standardno dimljenje jer meni je zdimio se molex i unistio jedan riser, onda je moguce da i najdaljni se zdimio.

Ajd ako nije problem javi cisto da znamo onak po logici barem sto se dogodilo.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 11:14   #1743
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
A tko ti je to tvrdio da na Corsairu 850W radi 6 RX-ica?
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 12:08   #1744
primus311
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Istra
Postovi: 9
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
A tko ti je to tvrdio da na Corsairu 850W radi 6 RX-ica?
Zdimilo je na zadnjem sata konektoru, na kojem je bio adapter sata to molex. Što nije čudno da je zdimilo.
Da je corsair 850 gold dovoljno napajanje su tvrdili zaposlenici adm-a. Ja sam ih više puta pitao da li su sigurni, a oni su tvrdili i dalje da je dovoljan i da se ne brinem. Ja sam im rekao da ćemo nadoplatiti jače napajanje , a oni opet isto. Pretpostavljam da tad nisu imali na stanju jače napajanje, pa mi uvalili ovaj.
Tad nisam znao što znam danas, ali to nisam ni morao znat, već su oni to morali znat. Oni su ga tako sastavili (cijelu konfiguraciju, tj. kompletan rig) i naplatili 4 radna sata za to.
Inače je iz utičnice vukao oko 920 w (bez modanja i undervoltanja) pa je bio na granici izdržljivosti.
Sve bi bilo ok da se oni sad ne prave mutavi...poslali su napajanje u službeni servis, prošlo je 15 dana i još nije rješeno.
primus311 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 12:47   #1745
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Jbt a ja reklamirao napajanje u centro.hr i sve ukupno sa slanjem tamo i nazad 7 radnih dana. Dobio novo bez pogovora. Ovo je preslabo napajanje za 6 komada... Ja na 6 imam 2x 650 i na svakom po tri grafe
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 14:43   #1746
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Cek napajanje 850 a iz zida vuklo 920W, to znaci da je maksimalno optereceno, mislim da nije do molexa i kako je spojeno nego da su dali slabo napajanje. Ali neznam, valjda netko znade vise. Cak sam mislim ovdje procitao da je uvijek bolje uzeti malo jace da napajanje radi negdje na 80% ili tako nekako
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 15:09   #1747
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Ja sam bio skeptičan hoće li mi gurati 5 kartica, a ti ih guraš 6 komada...
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 19:25   #1748
primus311
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Istra
Postovi: 9
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Ja sam bio skeptičan hoće li mi gurati 5 kartica, a ti ih guraš 6 komada...
Nisam ih ja gurao već ovi u amd-u. Gotov rig su prodali s tim napajanjem i nisam im mogao izbiti iz glave da je možda napajanje preslabo.
Napajanje je inače radilo ko urica (U modanom biosu i s tweakanjem je vuklo 780 iz utičnice) i radilo je i poslije havarije. Kriva je bila instalacija, spojili su 4 grafičke kartice iz jednog izlaza, 3 grafičke na originalnom kabelu i još nadoštukali s adapterom dvije sate na četvrtu grafičku i ssd, halo!, disaster waiting to happen.
Vidim da su sad promijenili ploču i stavljaju jača napajanja na mining rigove koji su trenutno u prodaji, ali meni neće priznat da su oni krivo procijenili, već se vade da treba reklamirat napajanje. za koje je prošlo 15 dana i ništa još nisu rješili. Zovem ih već neko vrijeme, ali se prave mutavi, a kad sam im rekao da me ne zanima popravak već bolje napajanje ili novac, te da ću ih u protivnom tužiti, otkantali me i poklopili i rekli da ću sad čekat razumni rok od 40 dana. Rok je razuman,ali oni nisu.
Ali šta ćeš, ako mi ne vrate novac za to napajanje slijedi tužba, drugačije ne vidim izlaz iz rješenja.
Znači djeco, poanta je da ne spajate više od dvije grafičke na jedan sata kabel ako ne želite riskirati da vam se kuća zapali. Druga poanta je da bi ovi iz amd-a mogli bit malo više obazrivi na razumni prijedlog kupca. jer ponavljam se, mogao je cijeli rig izgorjeti ili još gore nešto da ga nisam odmah isključio iz struje.
primus311 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 19:52   #1749
Brut
Premium
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Zadar
Postovi: 263
jebga realno je amd u takvom susu da im se jebe za tebe, bilo kakvo nezadovoljstvo i losu reklamu jer ljudi doslovno cekaju u redu da kupe nesto... pomiri se s tim da ces cekati 40dana pa ti isplate lovu od napajanja, jer im je to najisplativije
Brut je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 19:55   #1750
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Care nije problem što su tri na jednom kablu jer se jako malo struje vuče kroz te sata kablove u risere. Problem je što je napajanje bilo preeee opterećeno i zato je regulacija napona vjerojatno popustila
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 20:26   #1751
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor primus311 Pregled postova
Nisam ih ja gurao već ovi u amd-u. Gotov rig su prodali s tim napajanjem i nisam im mogao izbiti iz glave da je možda napajanje preslabo.
Sam si znao da to nije dobro, i opet su te nagovorili da kupiš

I tko je tu lud

Inače na 6x RX570 ja na većini rigova imam 1200W platinum ili 2x700W, a one grafe koje mogu dobro undervoltati koristim 1000W platinum.

Samo budala može tvrditi da je 850W Gold dovoljno za 6x RX 570... To što ono može trenutno držati ne znaći da je dovoljno.

p.s. nadam se da si već kupio novo, jače napajanje i upregnuo ponovno rig...

Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Care nije problem što su tri na jednom kablu jer se jako malo struje vuče kroz te sata kablove u risere.
Problem je i to veliki... max 2 risera ide na jedan kabel, najbolje je 1 stavljati ako se može.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 20:29   #1752
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Sto ce vam sada rigovi, puce balon!
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je online   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 21:12   #1753
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Citiraj:
Autor gunther Pregled postova
Sto ce vam sada rigovi, puce balon!
Mda... puca već 47mi put...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 08:58   #1754
primus311
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Istra
Postovi: 9
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Sam si znao da to nije dobro, i opet su te nagovorili da kupiš

I tko je tu lud

Ja. totalno, 1/1, ali za to se brinu druge institucije

Samo budala može tvrditi da je 850W Gold dovoljno za 6x RX 570... To što ono može trenutno držati ne znaći da je dovoljno.

I ovi iz Amd-a. Nisam im ja zamjerio to što je napajanje jedva dovoljno (ili dugoročno nedovoljno), ali sustav se stabilno ponašao po tjedan dana, bez rušenja ili greški...dok nije. Mene je brinula snaga i stabilnost, ali nisam znao da nije dobro spojiti jedan kabel na 4 grafičke i tu je odgovornost amd-a. Vjerojatno nisu ni oni znali, ali oni su prodali takav artikal, a nisu me upozorili da pazim na požar, pa smatram da imam pravo tražiti refundaciju troškova za to fcking napajanje, a oni za sad to odbijaju i žele mi poslat nazad napajanje s novim kabelom.

p.s. nadam se da si već kupio novo, jače napajanje i upregnuo ponovno rig...

Odmah drugi dan.

Problem je i to veliki... max 2 risera ide na jedan kabel, najbolje je 1 stavljati ako se može.
Da, zato i pišem sve ovo, ja sam to naučio na teži način.
primus311 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 10:27   #1755
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
vidi kartica na tržnjaku, šta se dešava
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 10:29   #1756
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Joj, sad treba kupovati, ovo sam cekao. Bas me zanima dali ce sad korigirati cjene, barem ovaj moj shop. Zamalo jucer kupio po masnim cjenama, mogle bi sad ici jeftinije.

No imam druge probleme, nemam dovoljno struje, hahaha
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 10:32   #1757
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
vidi kartica na tržnjaku, šta se dešava
Ja se rješavam kartica koje su mi toplije, nema bolje situacije za prodaju od ove.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 10:35   #1758
aerial
Premium
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 163
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
vidi kartica na tržnjaku, šta se dešava
Gdje, što?
aerial je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 11:49   #1759
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
pa tu kod nas na tržnici
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 12:30   #1760
Virus7
Premium
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 800
weak hands
__________________
Virus7 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2018., 13:59   #1761
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2018., 12:58   #1762
aerial
Premium
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 163
Mali update na moj 4U case. Pored 4 ventlatora koja sam imao na kućištu i koji su mi temeperature teško održavali bez da su ventlatori grafi radili na 100%, kupio sam 2 ventilatora u Linksa. Temperature u kucistu su savrsne samo fora je da ta dva zuje ko atomska centrala te sam gledajuci usporedbe skuzio da koliko protoka zraka toliko buke. Ima li netko prijedloge za bolje omjere buke/protoka zraka? Nije mi problem platiti par sto kuna jedan ventilator. Ima li nekih oprimalnijih serverskih rjesenja?
aerial je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2018., 13:16   #1763
Arba
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Rab
Postovi: 55
Meni radi 6 rx470 na 850 w na rigu sa ethosom i 95w po kartici u postavkama, povlaci mi 740-790w na mjeracu.
Arba je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 19:40   #1764
aerial
Premium
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 163
Svaka čast ovom našem forumu ali mučio sam se dok sam odabrao ovaj topic za pitanje.

Daklem, imam konfu koju sam složio sa jednom grafičkom.
Kada pokrenem majnanje sve kretnje na ekranu se "razlijevaju" ili kako bih to drukčije nazvaju, sve je kao da igraš na netu pa imaš lag.
Konfa ima i mogućnost korištenja integrirane (onboard) grafičke.
Ideja mi je bila prebaciti sliku koju dobivam na ekran na integriranu grafiku a karticu koristiti za majnanje u pozadini.
To sam supio i išao sam pokrenuti Claymore miner sa -di parametrom ali nikako da nabodem grafičku. Vidim je u Device manageru kao enabled. Vidim je preko GPU-Z-a ali ne vidim sve parametre kao za integriranu grafičku.
U UEFI BIOSu sa samo podesio oboard grafičku kao primary. Kao da to disablea ?!?

1. pitanje: može li se i kako omogućiti normalan rad na računalu kada vrtimo mining preko grafičke?
2. pitanje: kako kužiti je li grafička enableana i kako je podesiti u Claymoreu preko -di parametra (ovaj parametar je valjda lokacija grafičke ?!?)
3. pitanje: mislite li da bi bilo više sreće sa drugim minerima (nije mi bitan claymore, majnao bi s ovom bilo što)
aerial je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 19:47   #1765
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Nisi napisao koja graficka, a jos vaznije koja maticna. Ako je to neka malo outdated maticna mozda treba bios. Znam da na svom jednom kompu sam imao slican problem, kad sam updejtao bios sve se popravilo.

1. Dali je lag samo dok kopas?
Ako je onda vjerojatno grafa radi na maksimalno it o je normalno.
2. Ako kopa onda je enableana, znaci ako iams 1 graficku i claymore kaze gpu0 prisutan onda je enableana.
3. Mislim da je Claymore prilicno lagan i najbolji miner program pogotovo jer je redovito updejtan.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 20:37   #1766
aerial
Premium
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 163
Grafička je EVGA GTX 1070 FTW
Matična Asrock Z370 Taichi

1. "lag" je samo dok kopam. Ne ovisi od postavke grafičke u utillityu za kontorlu postavki
2. priča oko enableanja je bila u trentuku dok sam imao switchanu oboard grafičku kao primarnu. Windowsi je svakako vide, no ne mogu sa -di parametrom reći claymoreu da je koristi
3. ovo nije upitno
aerial je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 09:07   #1767
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ja sam isto razmisljao o kopanju dok recimo radim ili surfam, evo sad tipkam ovdje i u kucistu je 1060 6GB ali ne kopam, bas jer ne volim to neko zastajkivanje.

Imao sam Lag sa rx 470 na windows 7, ali to je ionak bio comp samo za kopanje pa nisam obracao previse paznju na to.

Moguce je da je problem u RAM memoriji, koliko RAM memorije imas? Ja sam imao 4, pa je mozda to rpemalo za rad i za kopanje.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 09:56   #1768
His Airness
Premium
Moj komp
 
His Airness's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 144
Dobro, pa spojite monitor na intregrušu za surfanje, a grafa kopa, pa ste mirni.
His Airness je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 09:59   #1769
zvjerko
Premium
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
bas me zanima sta si pokusavao staviti u -di?
vjerovatno ti je -di 1 ono sto ti trazis. 0 IGPU, 1 GPU
zvjerko je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 10:41   #1770
aerial
Premium
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 163
Citiraj:
Autor His Airness Pregled postova
Dobro, pa spojite monitor na intregrušu za surfanje, a grafa kopa, pa ste mirni.
Pa to sam napisao, ne može grafa kopati, Claymore ne vidi grafičku.

Citiraj:
Autor aerial
Ideja mi je bila prebaciti sliku koju dobivam na ekran na integriranu grafiku a karticu koristiti za majnanje u pozadini.
To sam supio i išao sam pokrenuti Claymore miner sa -di parametrom ali nikako da nabodem grafičku.
aerial je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na