Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 29.02.2016., 15:33   #1
DragonSlayer
Premium
Moj komp
 
DragonSlayer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 669
(riješeno) Lažna PQI microSD 8 GB

Dakle, u linksa kupljena MicroSD kartica. Tvrdi da ima 8GB, no za tu nisku cijenu za koju je kupljeno, bilo mi je sumnjivo, pa sam uzeo da testiram.
U početku, stavim ja to u svoj stariji mobitel, uštekam kabel u komp, i super, piše 7.5GB (+-100MB) slobodno.

I idem ja stavit nešto, stavim par fileova - slika, videa, pjesama itd. I počne se to prebacivat, vidim dosta sporo - 2 pjesme prebacuje 15-ak minuta.
Nakon te 2 pjesme, kaže da je ponestalo memorije. Pogledam ja malo uokolo, ne može se ni formatirat ni ništa slično - još uvijek piše da je >99% slobodno, samo par kilobajta zauzeto od foldera koji su većinom prazni.

Probam ja pokrenuti H2testw, no nije ga uopće ni očitalo - dakle ništa od toga.
I što ću, idem pogledat na mobitel.
Piše:
Slobodno - 7.5GB
Zauzeto - 64kB

Nakon malo prčkanja po internetu, nađem ja u čemu je stvar - vjerovatno od kineskih vendora, to je memorijska kojoj se sa firmwareom povečao prividni kapacitet memorije na oko 8GB, dok je realni puno manji.

Što ovime zaključujemo je da se više ne može vjerovat ni našim poznatijim vendorima koji kupuju kinesko smeće za par lipa i možda žvaku, te preprodaju ovdje za višu cijenu. Istina je, dosta je jeftino bilo, ali ne dobijete puni kapacitet koji ste tražili.

U svakom slučaju, pazite što kupujete. Bio to bilo koji od naših većih dućana, treba gledat da nije kinesko (no disrespect, al ono stvarno).
Čuvajte garancije ko da su vam oči, u slučaju da vas neko tako zezne, za malu skuplju stvarčicu.

Cheers
DragonSlayer je offline  
Staro 29.02.2016., 15:41   #2
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
I što je bilo na kraju? Reklamirao si karticu, dobio novu istu takvu ili drugi brand ?
Alister je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.02.2016., 15:43   #3
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor DragonSlayer Pregled postova
Dakle, u linksa kupljena MicroSD kartica. Tvrdi da ima 8GB, no za tu nisku cijenu za koju je kupljeno, bilo mi je sumnjivo, pa sam uzeo da testiram.
U početku, stavim ja to u svoj stariji mobitel, uštekam kabel u komp, i super, piše 7.5GB (+-100MB) slobodno.

I idem ja stavit nešto, stavim par fileova - slika, videa, pjesama itd. I počne se to prebacivat, vidim dosta sporo - 2 pjesme prebacuje 15-ak minuta.
Nakon te 2 pjesme, kaže da je ponestalo memorije. Pogledam ja malo uokolo, ne može se ni formatirat ni ništa slično - još uvijek piše da je >99% slobodno, samo par kilobajta zauzeto od foldera koji su većinom prazni.

Probam ja pokrenuti H2testw, no nije ga uopće ni očitalo - dakle ništa od toga.
I što ću, idem pogledat na mobitel.
Piše:
Slobodno - 7.5GB
Zauzeto - 64kB

Nakon malo prčkanja po internetu, nađem ja u čemu je stvar - vjerovatno od kineskih vendora, to je memorijska kojoj se sa firmwareom povečao prividni kapacitet memorije na oko 8GB, dok je realni puno manji.

Što ovime zaključujemo je da se više ne može vjerovat ni našim poznatijim vendorima koji kupuju kinesko smeće za par lipa i možda žvaku, te preprodaju ovdje za višu cijenu. Istina je, dosta je jeftino bilo, ali ne dobijete puni kapacitet koji ste tražili.

U svakom slučaju, pazite što kupujete. Bio to bilo koji od naših većih dućana, treba gledat da nije kinesko (no disrespect, al ono stvarno).
Čuvajte garancije ko da su vam oči, u slučaju da vas neko tako zezne, za malu skuplju stvarčicu.

Cheers
Je, sigurno je lazna, links kupi na ebayu i tebi proda. Jednostavno neispravna memorija. Isto mi se jednom dogodilo s transcend stikom. Reklamirao i dobio ispravan.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline  
Staro 29.02.2016., 15:51   #4
DragonSlayer
Premium
Moj komp
 
DragonSlayer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 669
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
I što je bilo na kraju? Reklamirao si karticu, dobio novu istu takvu ili drugi brand ?
Idem reklamirat danas, bio sam zauzet par zadnjih dana čišćenjem dna boca Captain Morgana

Ugl, bum reklamirao, ovisno o tome kako ta kartica bude radila, možda promjeni moje mišljenje o linksu
DragonSlayer je offline  
Staro 29.02.2016., 17:35   #5
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Nije lažna nego neispravna. Da je lažiran kapacitet, uredno bi mogao prebaciti podatke veličine do stvarnog kapaciteta (obično 1-2GB), ti nisi mogao praktički ništa prebaciti.

Reklamiraj i dobit ćeš novu.
redscro je offline  
Staro 01.03.2016., 12:01   #6
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Nije lažna nego neispravna. Da je lažiran kapacitet, uredno bi mogao prebaciti podatke veličine do stvarnog kapaciteta (obično 1-2GB), ti nisi mogao praktički ništa prebaciti.

Reklamiraj i dobit ćeš novu.
+1

Nema Links lažne stvari, meni je G.Skill micro SD riknula, reklamirao i dobio novu
gin.tonic je offline  
Staro 01.03.2016., 12:21   #7
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Citiraj:
Autor DragonSlayer Pregled postova
Idem reklamirat danas, bio sam zauzet par zadnjih dana čišćenjem dna boca Captain Morgana ..
Mladež i alkohol

Boca te izgleda uredno pukla, vidim da na "Kapetana malo Morgena" nemaš pritužbi?
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline  
Staro 01.03.2016., 12:24   #8
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Nije lažna nego neispravna. Da je lažiran kapacitet, uredno bi mogao prebaciti podatke veličine do stvarnog kapaciteta (obično 1-2GB), ti nisi mogao praktički ništa prebaciti.

Reklamiraj i dobit ćeš novu.
što ako je lažna ali i neispravna.. hmm hmm
John Creasy je offline  
Staro 01.03.2016., 12:33   #9
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
Pa kada bude reklamirao, ako dobije istu takvu ispravnu onda je samo neispravna
Alister je offline  
Staro 08.03.2016., 17:55   #10
DragonSlayer
Premium
Moj komp
 
DragonSlayer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 669
Prob rješen, čini se da je samo do te jedne. Cheerios.
DragonSlayer je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na