Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.11.2015., 21:05   #31
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
sucelje uopce nije glatko
Sve ostalo ne izgleda big deal ili se radi o losem primjerku ali Nexus sa trzavim suceljem je no go Imas li kakve konkretne primjere u aplikacijama gdje lose radi ili generalno ne radi glatko? Na youtube se to naravno ne moze vidjeti jer su svi testovi otvaranje aplikacija ili benchmarkovi, znaci 100% beskorisni.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2015., 23:49   #32
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ma briga me Za sucelje, radj jednako ko note5
Ilioneplus koji Sam.imao. stvroila sr takva fama oko nexusa kao da su oni jedini fluidni uredjaji
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.11.2015., 00:37   #33
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Pa u tome i jest problem ako 6P radi kao jedan Samsung na touchwizu. Za Oneplus one ne znam, ali cak i stari Nexus 5 radi dosta gladje od Oneplus two. Glavni selling point Nexusa je uvijek bio stock android i fluidnost, ne kamere, zvucnici i sl.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2015., 00:57   #34
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Bit će da Nexus postaje Samsung puno bolja kamera, bolji zvuk i usraniji response OSa. Još ako guta gigu rama u leru ko TW, onda je zbilja za preskočit ga i otići/ostati na Samsung.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2015., 10:06   #35
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Ma "sumnjiv" mi je malo taj Nexus od Huaweia od samog pocetka. Po svemu sudeci i kvaliteta izrade je nikakva, jedino sto su koristeni "premium" materijali sto samo po sebi uopce ne znaci da je uredjaj dobro slozen i cvrst. Za 500$ jos i nekako, ali za ovo sto traze kod nas u EU, definitivno preskacem.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2015., 10:16   #36
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Premium materijali? Oćeš reći low-grade aluminij i komadić kaljenog stakla OK znam, vidim, stavio si preminum pod navodnike, zato i velim

Ajde da je od X6CrNiTi18-10, mogli bi donekle pričati da je od premium materijala. Ovaj aluminij-alloy je jeftiniji od kvalitetnije plastike na LG Nexus 5

Nejde to tebi, nego proizvođaču koji isfurava mobitel koji je složen od "PREMIUM" materijala
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2015., 10:52   #37
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Oba izgledaju lagano sfušana na kraju. Jedan u specs drugi u izradi. U biti i za 5x je xda pun komentara da sve cvrči. Na kraju ću si uzeti dobar stari hammerhead, sad je barem relativno povoljan.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2015., 11:08   #38
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Premium materijali? Oćeš reći low-grade aluminij i komadić kaljenog stakla OK znam, vidim, stavio si preminum pod navodnike, zato i velim

Ajde da je od X6CrNiTi18-10, mogli bi donekle pričati da je od premium materijala. Ovaj aluminij-alloy je jeftiniji od kvalitetnije plastike na LG Nexus 5

Nejde to tebi, nego proizvođaču koji isfurava mobitel koji je složen od "PREMIUM" materijala
Istina, ali jbg sad je bitnije da su "premium" materijali nego kako je mob slozen. Ovaj 6P se savija daleko lakse nego i ajfon 6.

Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
Oba izgledaju lagano sfušana na kraju. Jedan u specs drugi u izradi. U biti i za 5x je xda pun komentara da sve cvrči. Na kraju ću si uzeti dobar stari hammerhead, sad je barem relativno povoljan.
Hammerhead je sad fakat dobar value. Kamera mu nije jaca strana, posebno za danasnje standarde, baterija je jedva prosjek ali sluzbeni MM jako fino i brzo radi i sve je sto je lollipop trebao biti. Meni i dalje jedan od najdrazih mobova po osjecaju u ruci.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2015., 15:33   #39
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Recimo, HTC one m8 mi je nekako daleko kvalitetniji komad metala u ruci, drugaciji metal opcenito.
IPhone 6s takodjer, iako se ovaj manje klize definitivno od sviju, pogotovo od notea
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2015., 15:59   #40
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Istina, ali jbg sad je bitnije da su "premium" materijali nego kako je mob slozen. Ovaj 6P se savija daleko lakse nego i ajfon 6.

Hammerhead je sad fakat dobar value. Kamera mu nije jaca strana, posebno za danasnje standarde, baterija je jedva prosjek ali sluzbeni MM jako fino i brzo radi i sve je sto je lollipop trebao biti. Meni i dalje jedan od najdrazih mobova po osjecaju u ruci.
Huawei je dobar ali još "not quite there". Obzirom na lovu koju tuku u R&D, uskoro će uhvatiti korak sa vodećima.
Nisam fan Nexus serije budući su mi bitnija kvaliteta fotografija i autonomija baterije, no ne znači da ga jednom neću kupiti. Ali ovaj Huaweijev sigurno ne. Preskup je za ono što nudi. IMHO, ne vrijedi tih para samo da bi prvi imao novu inačicu Android OSa.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.11.2015., 16:23   #41
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ali kamera mu je zaoravo jako dobra, reimci cu i bolja od noea.
Ali....
Kamera app je smijeh, sucelje koma, ne mozes recimo snimati i okinuti sliku, da bi poceo snimati moras svajpati ekran najprije, umjesto da imas dugme odmah na ekranu ko na noteu, oneplusu, itd..
Danas cu probat malo van okinut koju sliku i video.
Da li znate s cim.napravit ono da budu dva videa jedan kraj drugoga
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2015., 16:23   #42
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
500$ u USA je jos OK cijena po meni. Ukupno gledajuci uredjaj nije potpuno na razini Notea 5 ali je jeftiniji. Kod nas je pusiona naravno.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2015., 16:35   #43
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
U USA su i ostali uređaji jeftiniji nego kod nas i cijene realnije
Ti imaš Nexus 5?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2015., 16:41   #44
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Yep, i bezuspjesno pokusavam naci nasljednika Jednostavno sam se pomirio da takav value vise necu naci kao u vrijeme kada je N5 izasao. 5X je nezanimljiv, 6P skup i s dosta upitnika. Ironicno da jedini zanimljivi Samsung uopce nije na europskom trzistu
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2015., 16:46   #45
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ja Sam do sada ima od androida:
Po nekakvom redosljedu
HTC one X, nexus 5, lg g2, moto X 2013, one plus, moto X play, note5, nexus 6p
Sada imam 3, one plus, 6p I note, Ali se.moram.odluciti do sutra da li da zadrzim nexusa ili note. Oneplus je moj I vjerojatno ce u oglasnik.
Od sviju do sada sam bio najzadovoljniji sa G2, Ali mu je kamera pri slabom svjetlu I audio snimanje abnormalno lose. Isto ko nexus 5.
Nema sanse vise lg mob zbog toga, jer eno I novi g4 tako snima.

Kod ovog nexusa me smeta sto mu straznja strana nekako kao suska, kao da je cigaret papir iza. Onak Mali plasticni dio na dnu ima bolji osjecaj I ne suska

A odnaprijed izgleda bezveze, ne mos skuzit koja mu je gornja a koja donja strana .

I nije mj jasno da hvale ovaj ekran na njemu, kakve su to obmane usera.
Ne moze se usporediti si noteom nikako.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2015., 17:01   #46
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Vrlo vjerojatno se ni ne radi o istim panelima kako se pise. Za ocekivati jest da Nexus ekran bude drukcije kalibriran, i da nema boost na danjem svjetlu pa je tamniji ali i dalje je vjerojatnije da su sami paneli razliciti. Ljudi kao i obicno to pisu da se osjecaju bolje o kupljenoj stvari. Kao i na nekim odronima od mobitela koji koriste "iste" senzore kamere a slike neusporedive.

Meni se opcenito svidja to kod prednje strane Nexusa sto je samo komad crnog stakla. Nije posebno jasno koja je koja strana a nema ni logo ni nista naprijed.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2015., 17:09   #47
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Yep, i bezuspjesno pokusavam naci nasljednika Jednostavno sam se pomirio da takav value vise necu naci kao u vrijeme kada je N5 izasao. 5X je nezanimljiv, 6P skup i s dosta upitnika. Ironicno da jedini zanimljivi Samsung uopce nije na europskom trzistu
Ja sam čekao 5x kao nasljednika za mako. Taj je slučajem / silom prilika, otišao za z3 (duga priča) inače bi vjerojatno i dalje mirno peglao na istom.
Obzirom na podršku hammerhead će još neko duže vrijeme jahati, pa je on postao realna opcija. Čak i mako jaše MM bez problema i to valjda 5 dana nakon službenog izlaska na podržanim modelima. Nije stvar samo u novoj verziji Androida već u količini developera na nexus platformi i sukladno tome, ispeglanim bugovima, prije nego sam Google izbaci novu verziju.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2015., 19:30   #48
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
i ovo sada vec prelazi svaku mjeru, vise ne postoji uredjaj a da mozes normalno slikati i snimati, i onda ustekati mob u komp i lijepo copy paste napravit sliak i videa.

fucking iphone baca arrore, fucking oneplus nema sanse, jedino iz recoverya kada ga mountam kao storage tamo, fucking nexus 6p, ebeni note5.

pa sto je ovo doslo??? ili poruke tipa, device has disocnected, lost connection, erorr, u name it.

na 3 razlicita kompa, kabla, mislim ovo je tako iritantno da je za poludit.

znaci, oznacim folder gdje je 15gb slika i video klipova, i nema sanse to prebacit. evo note5, ustekam, on ga postavi odmah kao camera device, i tada mogu samo SLIKE prebaciti, video se ni ne vidi. a kada prebacim kao mtp devie, onda baca arrorre kod prebacivanja, isto kod nexusa, oneplus... aaaa
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2015., 20:05   #49
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 704
Nije li zbog googlovog nepodržavanja mass storagea od KK pa nadalje? Doduše bar slike i video bi trebalo bez problema prebaciti...
Treba kupit uređaj koji ima proširivu memoriju pa neće bit nikakvih problema. Samo gdje su takvi danas?
Ili prebacuj bežično npr. Es file explorerom...
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2015., 20:57   #50
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ma evo note5 nakon tribistekavanja i ustekavanja odjednom bez problema sve prebacio, nexus sam uspio isto nakon drugog ili treceg puta, ali mm ima vise opcija kod spajanja pa radi.
Rekao bih da.mm je rijesio problem sa.mtp izgleda
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2015., 22:01   #51
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
Nexus 6P Bend test

https://www.youtube.com/watch?v=r3cWVdLqXCg

Na 4:25 staviti
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2015., 22:07   #52
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Hahahaha, ja sam htio prelomiti tako Alcatel One Tounch Idol koji košta 500 kn i nisam supio, skoro sam si slomio prste
Ovaj "premijum" aparat puca ko od šale
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2015., 22:10   #53
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Nexus 6P Bend test

https://www.youtube.com/watch?v=r3cWVdLqXCg

Na 4:25 staviti
Katastrofa. E moj Hokahei.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2015., 22:17   #54
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Negdje sam citao da je lik inace bodybuilder i ipak snazniji nego prosjecan muzjak

Ali dobro lezi u ruci, to me iznenadilo. Daleko.ljepse nego note
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2015., 22:34   #55
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Moze on biti sv. Petar, no ovo puca prelako. iPhone 6+ je za ovog bodybuilder, a kad uracunas da je i taj u bend testu uzasan, onda je jasno koliko je sati.

Proslogodisnji Nexus 6 cisti promasaj, ovogodisnja oba nexusa takodjer. Hebote, Nexus 5 je tu i dalje neprikosnoveni car. Uzeo bih ga ponovno da baterija nije toliko uzasna.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2015., 01:04   #56
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Opet kreš-bendicot testovi kao mjerilo kvalitete telefona .

Zanimljiva su mi ta dva ekstrema. S jedne strane prosječan Yutjuber uništava telefon bacanjem i namjernim savijanjem, a u drugom user kupuje tamo neka kaljena stakla i 2 cm debele armore .
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2015., 03:59   #57
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Briga mene sto se slomi nakon X kg pritiska.
Nego me smeta sto.mobitel suska u prstima kad da drzim komad stiropora.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2015., 04:10   #58
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Evo kratko snimljeno sa note5 lol kvaliteta na nivou
https://youtu.be/8i7h6jL4DOA
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2015., 07:41   #59
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
i ovo sada vec prelazi svaku mjeru, vise ne postoji uredjaj a da mozes normalno slikati i snimati, i onda ustekati mob u komp i lijepo copy paste napravit sliak i videa.
Postoji - S5 to radi bez pogovora i raznog kemijanja. Čisti c/p.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2015., 08:48   #60
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,941
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Postoji - S5 to radi bez pogovora i raznog kemijanja. Čisti c/p.
Manje vise kod svih to radi, problem nastaje kod kopiranja velike kolicine podataka, barem iz mojeg iskustva.

Za slike je lako, fino cloud upload postavis sinkronizaciju i to se sve samo poslozi+ bonus sto imas sigurnosnu kopiju samim time.
kasko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na