Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.10.2015., 17:18   #211
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
silver_tip

U jbt, nisam dobro tražio, ASUS je fakat zvijer.

No dobro, složit ćemo se da bi davatelj usluge ladno mogao dati ADSL/VDSL postavke naravno uz ogradu tipa ako nešto pođe krivo, sam si brate sa sobom...

Njihove spike tipa "dam ti samo bridge, pa si spoji drugi ruter" su stvarno bez veze...
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2015., 21:00   #212
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
@silver_tip - evo jedan primjer: da bi kod vodafone-a ukljucio bridge mode, moras prvo promjeniti IP cable routera iz 192.168.1.1 u 192.168.44.1

tek tada
ti se prikaze opcija za enable-ati Bridge mode, i samim time svi korisnici koji nemaju dovoljno znanja su sprijeceni da naprave sami sebi problem

na slican nacin se mozes omoguciti da korisnici ostaju bez prava na podrsku ako koriste svoj modem, a ISP mora objaviti potrebne podatke za pristup itd.

vani od providera znaju doci vrlo dobri uredjaji, cesto fritzbox 7390/7490/6490 (dual band wlan ac itd.) dok recimo DT nudi novi Speedport NEO koji ima samo jednu zicu, vrlo kompaktno cudo

ADSL/VDSL2 bis 100 MBit/s
1x Gigabit LAN
Integrierte Powerline-Funktion
Unterstützt bis zu 5 Speedphones
Integrierte DECT Basis (CAT-iq 2.x)
WLAN-Standard IEEE 802.11 b/g/n/ac

image1
image2
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.10.2015., 22:35   #213
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Doticni ima jos jedan "feature" koji je oproban samo vani a kako bi se ponasao kod nas ostaje za testirati... naime koliko sam citao na kitz.co.uk sam router ima mogucnost da napravi overide profila na DSLAM-u tj. sinhronizira se sa onim profilom koji se postavi u njemu u postavkama, znaci ako se odabere 30a iako na DSLAM-u stoji 8b on forsa profil koji je zadan u samom routeru, takoder forsira i upravljanje marginom.

Bome i kosta.
Zar nije to ista stvar kao onaj dsl tool sta je na raznim broadcom ruterima (zte 931vii, ovaj syxel, speedport od t-coma) pa sam možeš narihtavati target marginu i sl.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2015., 23:03   #214
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Zar nije to ista stvar kao onaj dsl tool sta je na raznim broadcom ruterima .

Nije, sad nemogu za vraga naci temu tamo na forumu, naletio sam slucajno i sad neznam gdje je vise... nacu opet slucajno izgleda...

Sto se margine tice to se moze i sa xdslctl naredbama ali dslam je "jaci", tj. u profilu ako gledas stats pise vrijednost margine koja je postavljena ali svejedno dslam napravi overide. Na ADSL2+ profilima radi, na VDSL2 dozvoljava promjene ali nema realne promjene.


edit:

E ovako, ja zbilja apeliram da ne fleshate router zbrda-zdola. Onaj zbog cega ovo pisem ce se prepoznati vec...

Covijek je bio uvjeren da ima wifi bug i okinuo tvornicki fw gore bez ikakve pripreme, pracenja uputa oko hard reseta itd... i normalno kao to vec biva cfg datoteka mu nije htjela na tvornicki fw jer nije bila dobra ni spremita i bio je bez interneta mislim 5-6 dana sigurno...

Iz Iskona su se vec prijetili da ce mu naplatiti drugi router. Sreca i bog da nije dobro citao upute pa nije prefleshao obe particije tako da sam uspio podici mu drugu i sad je sve ok... dobro.., da je i drugu prefleshao slozio bi se profil vec, nije da se nemoze jer je ipak spremio kakav takav config pa bi se podatci izvukli ali daj citajte malo


Dakle jos jednom cu da ponovim:

Hard reset, kreiranje admina i spremanje configa... nema zice ni blizu od routera dok se to radi. Onda moze tvornicki fw i vracanje config datoteke i podesavanje tr-069 klijenta i tek onda nazad zica !!

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 13.10.2015. u 01:39.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2015., 10:52   #215
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Zar nije to ista stvar kao onaj dsl tool sta je na raznim broadcom ruterima (zte 931vii, ovaj syxel, speedport od t-coma) pa sam možeš narihtavati target marginu i sl.
Pa da, svugdje je ista naredba.
No silver ne shvaća da mu skuplji router neće narihtati veći profil. Naredbe su iste.
Kada se preko telneta pošalje naredba dslamu iskona za većim profilom, nižom marginom i sl. veza se resinka ali dslam odbije naredbe koje su "bolje" tj. dslam prihvati samo višu target marginu, ne nižu te kod brzine prihvati samo nižu. Npr. ja s 20/5 (tj. 20/2.7 na 8db) ne mogu dobiti 20/3.2Mbps s targetom od 7db jer dslam to ne prihvati već mogu dobiti niže npr 15/2mbps.

Da ide to kako silver misli svi bi mi imali veće brzine, pa nisu operateri glupi.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2015., 11:42   #216
frkiZG
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 16
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Nije, sad nemogu za vraga naci temu tamo na forumu, naletio sam slucajno i sad neznam gdje je vise... nacu opet slucajno izgleda...
Misliš na ovo?

http://forum.kitz.co.uk/index.php?topic=14399.195
frkiZG je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2015., 18:14   #217
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Pa da, svugdje je ista naredba.


...Da ide to kako silver misli svi bi mi imali veće brzine, pa nisu operateri glupi.
Nisu, ali za tebe zbilja ponekad nisam siguran.... ja sumom, ti drumom.. kao i obicno.., da je drugacije bio bih ugodno iznenadjen.

Prvo omasio sam gdje sam procitao.
Drugo uopce ne mislim na tu naredbu nego se radi o promjeni Actual INP-a koji ocito utjece na sinhronizaciju.

Citati od posta 384 pa sve nadalje...

Citiraj:
it's only possible to override the receiving side parameters
http://forums.overclockers.co.uk/sho...606945&page=14
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 20:31   #218
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Ako plastična kutija od 50€ može povećati profil na DSLAM-u od 5k+€, i još k tome zaobići limit na RADIUS serveru, financirat ću ti pristup netu do kraja života.

Ako je na DSLAM-u tebi postavljen profil XYZ u kojem je za max. brzinu upisano 20480, nema te vanjske sile (nešto između tebe i porta na kartici) koja će ga natjerati da ti da više.

Ono što se događa kod ekipe na overclockers.co.uk - a što možeš i sam vidjeti - je to da taj profil ima range za bandwidth 40-80 Mbps. Isto tako postoje i rangeovi za ostale parametre. Postoje i defaultni - "target" - parametri kojima DSLAM teži, ali ekipa tamo iskorištava taj dozvoljeni range s kojim onda namještaju vrijednosti, ali unutar dozvoljenog rangea.

Da ne bi bilo da bubam napamet ili pričam nešto tajno, na netu se može iskopati dokumentacija za Huawei MA5600T VDSL DSLAM kojeg su naši ISP-evi masovno pokupovali za uvođenje VDSL-a. U njoj ćeš naći upute i sintaksu za podešavanje profila i primjere i vidjeti o čemu pričam.

Još jednom ponavljam, ako mi itko može dokazati da je overridao max rate na DSLAM-u, plaćam mu internet uslugu do kraja života.

P.S. Ista stvar vrijedi za postavljanje 30a spectruma ako DSLAM šalje 8b.
To je identično tvrdnji da imaš bolji signal na mobitelu ako umjesto uskopojasne GSM antene staviš komad drota koji hvata sav signal i šum 0-10GHz.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 20:50   #219
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Slažem se s gore navedenim a fora je da ne možeš spustiti ni target marginu.
Ne znam je li kod Iskona samo tako no ako imaš paket od max 50Mbps (profil), router se sinkao na 40Mbps jer je netko postavio target marginu od 9db ti je ne možeš ni spustiti naredbom na 7 da bi dobio pravih 50mbps.
To je po meni glupo.

A nevezano za router, iskon ima caku da mora korisniku "ukrasti" dio kolača, pa umjesto da pušta punih 20.00Mbps on pušta 19.15mbps, isto vrijedi za sve pakete u sličnom omjeru.
Baš se vidi na profilima t-coma kako oni stave 23500 (ne znam točan broj) a iskon 21000 za isti profil od "20mbps".
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 21:06   #220
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
ako nisam pogrijesio, iskon radi po formuli za tel+net varijantu 1024*zakupljena brzina
znaci 1024*20=20480 ili npr 1024*50=51200 sto je lose jer je u to uracunat i bandwith za telefon
crazyy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.10.2015., 21:14   #221
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Sad, ne znam do čega je doista, možda imaju ograničenje na radiusu no na svim speedtestovima iskona na forumu nikada ne dođe do stvarnih 20 ili 30 ili 50 već uvijek nekih 1-2Mbps manje.
Router očita kao da imam 20 ali se nema.

Dok naprimjer kod HT-a kada imaš 30Mbps, takav početni profil, na speedtestu ćeš doista dobiti 30.00, 31 ili čak 33Mbps.

Malo sam se svađao s iskonovom "tehničkom podrškom" (čitaj studentica s 2h tečaja) na što mi je odgovoreno da imam ono što plaćam te da mi nikakav profil oni neće povećavati.
A kada sam još bio na adsl-u nikakav problem im nije bio da mi dignu profil i DL i UL tada s 0.5mbps na 0.6 pa 0.7 i 0.8Mbps uz malo "you are breaking my balls randy".

"20mbps"
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 22:06   #222
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Malo sam se svađao s iskonovom "tehničkom podrškom" (čitaj studentica s 2h tečaja) na što mi je odgovoreno da imam ono što plaćam te da mi nikakav profil oni neće povećavati.

Dobro ti rekla, sto placas - to imas.

Plati tih sugavih 10-15kn vise pa ces imati na speedtestu ravno 24.00 Mb/s sa tom paricom...

5.00 Mb/s za ~15kn zvuci razumno osim ako beg nije tolika cicija.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2015., 11:13   #223
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
@Ag008 - normalno je da nemas 20Mbps - jer ti nesto pojede PPPoE overhead

kod T-coma ako imas 30Mbps, dobijes 30Mbps na testu - zato sto su njihovi profili brzina + 10% (jer je overhead malo manje od 10%)

tako da na t-comu profil od 30Mbps u realnosti ima 33Mbps, kako bi korisnik na speedtest-u dobio placenih 30Mbps - ali telekomi to NE moraju raditi, to je njihova dobra volja

Iskon je low-cost verzija HT-a, tako da Iskon ne nudi ono sto T-com nudi, pa se nemas cemu cuditi

jedini provider za kojeg jos znam da to radi je Amis, tj. daje malo vise nego sto je deklarirano (barem su davali nekad na ADSL-u, neznam kako je sada), nadam se da vip to nece sj*bati, ali kako je krenulo sa korisnickom podrskom...
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2015., 20:57   #224
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
malo čitam i sada mi malo nije jasno logiram se na svoj i piše za FW da je V1.00(AAUN.1) ? Kod mene je bridge mod, RT-N66U radi posao ovo služi samo za spajanje ... di su nestale sve one verzije sa datumima koje su bile ?
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2015., 22:36   #225
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Nebitna oznaka koju nisu stavili ovaj put.
To je najnoviji fw, zamisli da ima oznaku 102015. Log je promjena supervisor lozinke i rješavanje problema s 10mbps prebacivanjem porta.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2015., 13:21   #226
Sanogo
Premium
Moj komp
 
Sanogo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 187
Evo situacija kod mene:


Iskonu plačeno 50Mbita, minimum za ugovor mora biti 35, na ruteru piše da sam spojen na 36, a na speedtest.net-u dobivam 34, jel bi si mogao kako još povećati tu brzinu ili mi je to maximum od parice?
Sanogo je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2015., 13:38   #227
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Doslovce si na maximumu maximuma... to vise ne moze s obzirom na marginu koju sad imas.

Sad vidi jel ti bitan upload toliki jer ako nije idi na 30 Mbps paket radi ustede...
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2015., 15:49   #228
Sanogo
Premium
Moj komp
 
Sanogo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 187
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Doslovce si na maximumu maximuma... to vise ne moze s obzirom na marginu koju sad imas.

Sad vidi jel ti bitan upload toliki jer ako nije idi na 30 Mbps paket radi ustede...
To sam i mislio, hvala. Mislim da neće dat 30 jer je već potpisano 50 i u ugovoru mi piše da moram imat tih 35 najmanje i kako ih po njima imam neznam hoće li dozvolit mijenjanje paketa za manji.
Sanogo je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2015., 17:25   #229
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Ili traži 10% popusta i zadrži postojeći paket
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2015., 20:41   #230
Sanogo
Premium
Moj komp
 
Sanogo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 187
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ili traži 10% popusta i zadrži postojeći paket
Uf da bar sa 10% popusta bi placao manje nego za paket od 30mbps al budem ih zvao u ponedjeljak pa da vidim mozda mi dozvole prijelaz na taj slabiji paket.
Sanogo je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2015., 23:23   #231
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Sanogo Pregled postova
Mislim da neće dat 30 jer je već potpisano 50 i u ugovoru mi piše da moram imat tih 35 najmanje i kako ih po njima imam neznam hoće li dozvolit mijenjanje paketa za manji.
Pusti ti njih da misle sta oce. U svim sporovima je nadlezan HAKOM tj. brzinu izmeri putem HAKOMetar-a.

http://www.hakom.hr/default.aspx?id=1144

Zna se sta je:

Mbps ili Mbit/s
KB/sec

Dakle ti moras imati na mjerenju ovdje recimo:

http://speedtest.ht.hr/

35.00 Mbps ili 4375.00 KB/sec

Moze u routeru pisat i majmun ko gleda svaki dan u njega - nebitno je.

Bitno i relavantno je mjerenje sa aplikacijom od HAKOM-a.

Dakle ako ti dobivas na speedtestu 34.00 Mbps ili 4250.00 KB/sec, znaci da dobivas brzinu van ugovorene obaveze koju su duzni ispuniti.

Ako je ne mogu ispuniti imas pravo na jednostrani raskid ugovora/popust/smanjenje tj. promjena usluge na nizu tarifu bez dodatnih troskova.

Jos jednom napominjem da ako predjes u paket nize, upload ti se rusi na pola tj. 5.00 Mbps ili 625.00 KB/sec.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2015., 06:23   #232
Sanogo
Premium
Moj komp
 
Sanogo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 187
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Pusti ti njih da misle sta oce. U svim sporovima je nadlezan HAKOM tj. brzinu izmeri putem HAKOMetar-a.

http://www.hakom.hr/default.aspx?id=1144

Zna se sta je:

Mbps ili Mbit/s
KB/sec

Dakle ti moras imati na mjerenju ovdje recimo:

http://speedtest.ht.hr/

35.00 Mbps ili 4375.00 KB/sec

Moze u routeru pisat i majmun ko gleda svaki dan u njega - nebitno je.

Bitno i relavantno je mjerenje sa aplikacijom od HAKOM-a.

Dakle ako ti dobivas na speedtestu 34.00 Mbps ili 4250.00 KB/sec, znaci da dobivas brzinu van ugovorene obaveze koju su duzni ispuniti.

Ako je ne mogu ispuniti imas pravo na jednostrani raskid ugovora/popust/smanjenje tj. promjena usluge na nizu tarifu bez dodatnih troskova.

Jos jednom napominjem da ako predjes u paket nize, upload ti se rusi na pola tj. 5.00 Mbps ili 625.00 KB/sec.
Evo sad izmjerio 34.2 na speedtestu, hvala na savjetu, budem ih zvao u ponedjeljak ili utorak pa napišem šta će biti.
Sanogo je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2015., 10:08   #233
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Susjede su prešle na VDSL i dobili su Zyxela koji out of the box imao V1.00(AAUN.1), očito ga sad flashaju na sve nove rutere
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2015., 11:35   #234
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Vjerojatno im iz Tajvana već dolaze s novim fw-om ili ga lokalnu u Zagrebu stavljaju.
Stara serija je dolazila s Aun 1.0-0 kojemu si mogao dodati usera i sve živo no nova serija nije ništa zaštićenija te se opet kroz par sekundi došlo do supervisora. Mislio sam da će s vremenom dodati neke korisne stvari u sučelje s novim fw-om poput hrvatskog jezika (VIP recimo ima lokalizirane sučelje rotuera), router podržava multilanguage, na njemu je Turski i Engleski no od hrvatskog ništa.
Makar bi olakšali brojnim penzionerima i kućnim korisnicima promjenu wifi lozinka, razinu zaštite i slično no nažalost ništa od toga.

Inače kada već imate supervisora, uključite log (Local+remote) pod Maintenance da vidite što se događa.
Smiješno mi je kako su više zaokupljeni lozinkama nego popravkom problema poput neformatiranog i nefunkcionalnog loga, lampice lana koja ostane svijetliti nakon LED power off naredbe....
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 12:58   #235
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Pokušavam iskoristiti print server. Chromebook ne podržava printanje lokalno pa sam mislio iskorisiti print server u ZyXEL-u.

Spojim printer, u windowsima idem na add new device, dodam printer po IP-u, traži me drivere, dam mu INF file od drivera i uredno kaže da je printer instaliran. Radi se o starijem LaserJetu 1018.

Međutim, kada želim printati bilo što, jednostavno se ništa ne dogodi, čak niti test page ne želi isprintati. Ne javi grešku, samo se ništa ne dogodi.

Jel imao netko sličan problem, i što je bitnije, jel ga riješio?
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 13:30   #236
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Na routerima koji imaju print server funkciju to radi malo drugačije nego da si složio share na kompu,
prvo otvori web konfig Zyxel - a, nađi print server i vidi jeli funkcija upaljena i jeli priključeni printer prepoznat,
poželjno je (pomaže u nekim slučajevima) da na kompu instaliraš printer na klasični način (spojen na komp), a kasnije u drugom koraku "dodaješ" drugi printer (zapravo isti) ali sada kao mrežni i odgovarajućim "putem spajanja" ...

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 19.10.2015. u 13:40.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 23:48   #237
matrix777
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: rijeka
Postovi: 13
...

Pozdrav, da li je moguće na tom iskonovom zyxelu (vdsl) crni, kako namjestiti da se ograniči promet pojedinim wifi korisnicima. Dakle imam mlađeg brata koji stream-a igrice i sl, pa je meni onda toliko usporen net za poluditi. Inače imam brzinu 30/5. Dali to taj ruter omogućava ili se mogu kako otključati napredne postavke rutera gdje bi to mogao podesiti i na koji način? Ili da nabavim neki ruter koji to može? Hvala na odgovorima unarijed. ruter je VMG5313-B30A
matrix777 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 23:54   #238
tpint10
Premium
Moj komp
 
tpint10's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zgb
Postovi: 150
Citiraj:
Autor Feyd Pregled postova
Pokušavam iskoristiti print server. Chromebook ne podržava printanje lokalno pa sam mislio iskorisiti print server u ZyXEL-u.

Spojim printer, u windowsima idem na add new device, dodam printer po IP-u, traži me drivere, dam mu INF file od drivera i uredno kaže da je printer instaliran. Radi se o starijem LaserJetu 1018.

Međutim, kada želim printati bilo što, jednostavno se ništa ne dogodi, čak niti test page ne želi isprintati. Ne javi grešku, samo se ništa ne dogodi.

Jel imao netko sličan problem, i što je bitnije, jel ga riješio?

da, imam hp laserjet 1015, znači ista generacija.
Postavio sam ga da se zove PRINTER, i postavlja se iz bilo kojih windowsa kao http printer adresa. i radi bez greške
http://192.168.5.1:631/printers/PRINTER
tpint10 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 23:55   #239
tpint10
Premium
Moj komp
 
tpint10's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zgb
Postovi: 150
Citiraj:
Autor matrix777 Pregled postova
Pozdrav, da li je moguće na tom iskonovom zyxelu (vdsl) crni, kako namjestiti da se ograniči promet pojedinim wifi korisnicima. Dakle imam mlađeg brata koji stream-a igrice i sl, pa je meni onda toliko usporen net za poluditi. Inače imam brzinu 30/5. Dali to taj ruter omogućava ili se mogu kako otključati napredne postavke rutera gdje bi to mogao podesiti i na koji način? Ili da nabavim neki ruter koji to može? Hvala na odgovorima unarijed. ruter je VMG5313-B30A
ima,
pod opcijom wireless - guest/more AP, tu ima mogućnost postavljanja 3 istovremena wireless-a uz mogućnost ograničavanja brzine.
tpint10 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 00:04   #240
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor tpint10 Pregled postova
ima,
pod opcijom wireless - guest/more AP, tu ima mogućnost postavljanja 3 istovremena wireless-a uz mogućnost ograničavanja brzine.
Citiraj:
Autor matrix777 Pregled postova
Pozdrav, da li je moguće na tom iskonovom zyxelu (vdsl) crni, kako namjestiti da se ograniči promet pojedinim wifi korisnicima.
Evo covjek ti pojasnio a evo i slike da vidis kako to izgleda.

Dakle mos mu kvalitetno zatvoriti pipu pa nek strima do jutra

silver_tip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na