Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.07.2009., 18:57   #1
Srecko_83
Premium
Moj komp
 
Srecko_83's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Beč
Postovi: 121
Nakon Starcraft 2 i Diablo 3 neće imati LAN mode

Već prije nekoliko dana vijest da Starcraft 2 neće imati LAN mode proširila se webom, što na žalost znači da neće više biti starih vremena, kao nekoć u igraonama.

Kako i Diablo 3 dolazi od Blizzard -a, većina se počela pribojavati da ga neće zadesiti ista sudbina. No na žalost Blizzard je objavio kako popularna Hack & Slay igra definitivno neće imati ugrađenu LAN podršku. Blizzard se svom snagom bacio na razvijanje Battle.net 2.0 , no nije poznato kakve će funkcije sadržavati.

Tako će Diablo 3 u multiplayer modu biti samo igriv sa valjanom Internet vezom preko Blizzardovih Servera, što bi za Retail kupce trebalo biti besplatno.

Blizzard kao razlog navodi efektivnije zatvaranje sigurnosnih rupa te borbu protiv piraterije. No tko je toliko “lud” i ne želi imati ove Igre u svojoj kolekciji?

IZVOR
http://www.ocklub.net/2009/07/07/nak...mati-lan-mode/
__________________
Bez reklama u sigu.
Srecko_83 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2009., 18:59   #2
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Sve ako tako i bude, kao da ce biti problem podignuti vlastiti Battlenet server, kao sto je bilo moguce i sa "starim" Blizzardovim naslovima. Naravno, vjerojatno se takvo sto nece moci ostvariti drugi dan kada igra izadje, no pitanje je vremena, tako da IMO nema brige...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.07.2009., 23:29   #3
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
mislim da je ipak nepotrebno izbacivati LAN.ionak se originali budu kupovali ,neovisno o piratima! lan ,a pogotovo mp faktor je ipak prejak ,da bi netko stao samo na sp-u...

kaže se živi bili pa vidjeli!
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2009., 23:56   #4
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor BSA Pregled postova
mislim da je ipak nepotrebno izbacivati LAN.ionak se originali budu kupovali ,neovisno o piratima! lan ,a pogotovo mp faktor je ipak prejak ,da bi netko stao samo na sp-u...

kaže se živi bili pa vidjeli!
Sa čisto stanovišta kupovine igre koga briga za LAN. Ako igraš u MP-u, hočeš da imaš što više ljudi za igranje. A isto tako možeš se igrati sa kim god hočeš prek neta od frendova!
  Reply With Quote
Staro 08.07.2009., 01:03   #5
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor BSA Pregled postova
mislim da je ipak nepotrebno izbacivati LAN.ionak se originali budu kupovali ,neovisno o piratima! lan ,a pogotovo mp faktor je ipak prejak
Slazem se... Bilo bi super da ima MP... Iako virujem da ce se igrati naveliko i bez MP-a
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2009., 01:29   #6
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Malo im je previse WoW udario u glavu... Ne bih se cudio da uskoro najave i placanje MP usluga
veve je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2009., 07:56   #7
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Sve ako tako i bude, kao da ce biti problem podignuti vlastiti Battlenet server, kao sto je bilo moguce i sa "starim" Blizzardovim naslovima. Naravno, vjerojatno se takvo sto nece moci ostvariti drugi dan kada igra izadje, no pitanje je vremena, tako da IMO nema brige...
tako je, oni koji hoće će pronaći način


i to se samo meni čini da je sa današnjim brzinama interneta igranje preko interneta lakše i praktičnije nego pa da 10 ljudi nosi kompjutere k jednome gdje nemaju mjesta, nije ima udobno itd samo da igraju u LAN-u
i još ako se neće plaćati nikakva pretplata....
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go

Zadnje izmijenjeno od: Big Guy. 08.07.2009. u 08:31.
Big Guy je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2009., 08:19   #8
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
nigdje ne piše da neće kasnje dodati lan podršku kad se više neće tolko prodavati pa da i ovi koji kukaju da nema lana budu zadovoljni i kupe igru
Melani je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2009., 08:49   #9
kill
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor Big Guy Pregled postova
nterneta igranje preko interneta lakše i praktičnije nego pa da 10 ljudi nosi kompjutere k jednome gdje nemaju mjesta, nije ima udobno itd samo da igraju u LAN-u
i još ako se neće plaćati nikakva pretplata....
ako si asocijalni geek, da
kill je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2009., 10:32   #10
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor BSA Pregled postova
mislim da je ipak nepotrebno izbacivati LAN.ionak se originali budu kupovali ,neovisno o piratima! lan ,a pogotovo mp faktor je ipak prejak ,da bi netko stao samo na sp-u...

kaže se živi bili pa vidjeli!
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Slazem se... Bilo bi super da ima MP... Iako virujem da ce se igrati naveliko i bez MP-a
Ma ima i dalje MP, preko interneta, nitko nije rekao da je samo SP moguć
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.07.2009., 11:22   #11
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor Big Guy Pregled postova
i to se samo meni čini da je sa današnjim brzinama interneta igranje preko interneta lakše i praktičnije nego pa da 10 ljudi nosi kompjutere k jednome gdje nemaju mjesta, nije ima udobno itd samo da igraju u LAN-u
Ali nije to to...LANovi su uvijek prilika za zajebanciju i dobar provod (ako je OK ekipa).
On-topic: Ali nema brige, nakon nekog vremena će doći i user-made b.net/LAN serveri ili tunneling klijenti...
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2009., 17:44   #12
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Autor TomRi Pregled postova
Ma ima i dalje MP, preko interneta, nitko nije rekao da je samo SP moguć

krivo si me shvatil - pod "da bi netko stao samo na sp-u" sam mislio da večina nebude prešla samo sp kampanju i ostala na tome!
gledam po originalu -prešo sp xx puta ,naigro se LAN-a u igraoni (tada sam doma imal samo 1 komp) i na kraju B-net.

LAN mi je "bitan" jer sad ne obitavam više po igraoni ,doma imam 3 kompa + prostor za još par komada i eto ti privatan LANparty...

naravno ak uspijem ženu nagovoriti




__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2009., 18:34   #13
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
ma samo nega sc2 izadje. 10 godina cekam tu igru

mislim da ce u koreji napraviti nacionalni praznik na taj dan
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2009., 00:50   #14
xEnomania
Premium
Moj komp
 
xEnomania's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Purger city
Postovi: 109
Ak je to radi ukidanja mogućnosti igranja s piratskim verzijama onda fkt nemam šta komentirati. Tako će napraviti više štete nego koristi zapravo. Uzmu li samo u obzir najveće poklonike Južne Koreance koji su posvetili goleme dvorane kako bi to rasturali to u LANu i WCG mečeve pa valjda bi trebali imat malo razuma onda...
__________________


You called down the thunder.
xEnomania je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2009., 02:09   #15
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor xEnomania Pregled postova
Koreance koji su posvetili goleme dvorane kako bi to rasturali to u LANu i WCG mečeve pa valjda bi trebali imat malo razuma onda...
Mislim da će Koreanci sa svojim golemim budžetom za gaming lako platiti svoj internet račun, a ionako tam svi vjerojatno imaju flat.
  Reply With Quote
Staro 10.07.2009., 16:47   #16
Beo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: United Kingdom
Postovi: 512
Ma treba tako i ostavit.
Sta ce lan kad imas cijeli b.net
jos k tome kad igras bilo koju igru na netu (original se podrazumjeva) uvijek se mozes anc s ekipom
Beo je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2009., 17:52   #17
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Citiraj:
Autor xEnomania Pregled postova
Ak je to radi ukidanja mogućnosti igranja s piratskim verzijama onda fkt nemam šta komentirati. Tako će napraviti više štete nego koristi zapravo. Uzmu li samo u obzir najveće poklonike Južne Koreance koji su posvetili goleme dvorane kako bi to rasturali to u LANu i WCG mečeve pa valjda bi trebali imat malo razuma onda...
A koje to koristi Blizzard ima od igranja piratskih igara, pa ce si napravit stetu s b-net only pristupom?
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2009., 00:15   #18
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
problem je sto to NIJE rijesenje... u doba svake bete bilo je more piratskih servera (znam jer sam igrao na njima a igrao sam jer nisam upao u normalan beta testing)
micanje lana je totalna debilana imho i nemaju apsolutno nikakvo opravdanje da ga maknu.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2009., 20:02   #19
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Hehe, vec vidim recenziju Gorana Zeca - sigurno ce igri dati ocjenu od 60% i optužiti je da je loš plagijat SC1 :-)

Nema do dobrog LAN-a! Barem vidis da zive ljude oko sebe. Znam neke tipove koji po tri tjedna nisu vidjeli zive duse, starci osli na more ostavili im u skrinji dovoljno smrznute hrane, a oni picili po 18 sati dnevno WOW. Nemam nista protiv igranja WOW-a, ali blejanje u ekran i biti sam u sobi je stvarno nemjerljivo s LANom kada je oko tebe barem jedno 10 ljudi...
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2009., 20:52   #20
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Autor Amepshi Pregled postova
Hehe, vec vidim recenziju Gorana Zeca - sigurno ce igri dati ocjenu od 60% i optužiti je da je loš plagijat SC1 :-)

Nema do dobrog LAN-a! Barem vidis da zive ljude oko sebe. Znam neke tipove koji po tri tjedna nisu vidjeli zive duse, starci osli na more ostavili im u skrinji dovoljno smrznute hrane, a oni picili po 18 sati dnevno WOW. Nemam nista protiv igranja WOW-a, ali blejanje u ekran i biti sam u sobi je stvarno nemjerljivo s LANom kada je oko tebe barem jedno 10 ljudi...

uff,ak on da 60% onda je to još i dobro!

LAN - potpisujem ... 10-ak ljudi + dobra klopa i cuga - neprocjenjivo
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2009., 01:01   #21
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Citiraj:
Autor Amepshi Pregled postova
Hehe, vec vidim recenziju Gorana Zeca - sigurno ce igri dati ocjenu od 60% i optužiti je da je loš plagijat SC1 :-)
Ja bi rade vidio recenziju Damira Rukavine ako je jos uvijek u tim vodama. Bilo je to taaako davno......
@ Codiac
Ionako ce ga raskomadat i modat horda fanova ili ce sam Blizz nakon nekog vremena dodat LAN podrsku.
OK, cudna je malo odluka ali mislim da ce se premostit jako brzo i bezbolno
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2009., 22:34   #22
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
samo je jedan rukavina warhameru da 98 i ono igra stoljeca a scu da 80 kao prosjecna strategija...

jebiga sc se igra jos i danas a warhamera se sjeca jedino generacija rodjena prije 85
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2009., 18:43   #23
Ementaler
Premium
Moj komp
 
Ementaler's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 133
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
samo je jedan rukavina warhameru da 98 i ono igra stoljeca a scu da 80 kao prosjecna strategija...
HAHA, sjećam se ovoga, car od čovjeka

Enivej, mislim da je ovo apsolutno fail potez od Blizzarda. Smanjiti će piratizaciju do neke mjere apsotluno, ali utjecati će ovo i na popularnost tih igara, a i ocjene na internetu i časopisima. A konkurencija je nešto jača nego prije i ima je više nego prije kad su imali više mjesta za ownat tržište. Da se razumijemo, i dalje će oni ownat, ali malo manje
__________________
Manuel Calavera: I just locked an open door... strange, yet symbolically compelling.
Ementaler je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na