Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.11.2007., 23:18   #331
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor rib@ Pregled postova
Upravo se ovdje moze iscitati da proizvod, koji je radio nakoliko mjeseci nema nedostatak.
Dakle ako nakon nekojiko njeseci rada predmet "krepa", to nije nedostatak i pada u vodu ono da je prodavac duzan vratiti uplacen novac.
Nazalost, ali je tako.
Moze.

Raskid ugovora i sniženje cijene

Članak 426.

Ako prodavatelj ne izvrši u razumnom roku popravak ili zamjenu stvari, kupac ima pravo na raskid ugovora ili
sniženje cijene, a u svakom slučaju i pravo na popravljanje štete.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2007., 12:19   #332
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
zatražio sam od njih da mi daju kontakt od dobavljača koji im neda 256bitnu karticu nego mi pokušavaju uvaliti 128bitnu...

ali naravno nema odgovora. ovo je 36 dan da sam bez grafe na rubu živaca sam jer mi je već pomalo zlo kaj me diskont24 i njegovi dobavljači vozaju ko mladog majmuna.

a i na onaj mail za zaštitu potrosaca sam poslao mail ali naravno da nisam dobio odgovor. ne znam dali je problem u meni pa da ne znam pisati mailove ili sam totalno ne razumljiv ili kaj....
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 07:54   #333
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
FORMEL..dosao reklamirat kupljeno, i bez ikakvih suvisnih pitanja su mi zamjenili. tako se to radi. jedan plus za njih
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 09:03   #334
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
@hamm.. de strpi se jos tih 9 dana pa trazi svoje novcice natrag, a onda biraj graficku koju zelis i gdje zelis

to je problem kod diskonta s garancijama sto njih prodavaci zaj., jos da je to jedino, ja kad sam kupovao fotic kod njih im je odbavljac rekao da im nece dostavit ga jer cjena po kojoj ga oni dilaju rusi cjene ostalih trgovaca, i mean, wtf!?!? - naravno, nabavili su ga od nekud dalje, tak da sve 5 za decke tamo (doduse od tad ga nema vise u ponudi kod njih, hehe) i vjerujem da ce napravit sve sto mogu da dobijes ono sto hoces..
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 09:22   #335
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
ma znam da je i njima banana ali ti ne mogu opisati osjecaj kako se zivcan kada mi netko pokusava uvaliti muda pod bubrege.

iako ne vjerujem da bi oni pristali na novac nakon 9 dana. jer su mi oni ponudili zamjenski proizvod koji se meni ne svida tj. nije prema pravilima pa ne znam koja je procedura nakon toga.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 12:49   #336
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
ma znam da je i njima banana ali ti ne mogu opisati osjecaj kako se zivcan kada mi netko pokusava uvaliti muda pod bubrege.

iako ne vjerujem da bi oni pristali na novac nakon 9 dana. jer su mi oni ponudili zamjenski proizvod koji se meni ne svida tj. nije prema pravilima pa ne znam koja je procedura nakon toga.
Mislim da za 9 dana za tebe vrijedi ovo:
Potrošač može u slučaju iz stavka 2. i 3. ovoga članka zahtijevati povrat plaćenog iznosa samo ako je prethodno dao trgovcu primjereni rok za ispunjenje ugovora.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 12:58   #337
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Vec im je dao 36dana , vise im nema sta dati
Router je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 13:01   #338
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
da evo ovo je 37. dan.

ma mislim da ću ih nazvati čim sredim neke stvari na poslu. drugim riječima..nikada više ništa ne kupiti u diskontu24 niti ikada više uzeti ništa što ima garancije u diskontu24. zgadili su mi se.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 13:40   #339
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
nakon 37 dana

Postovani,
Sredio sam vam kod dobavljaca da dobijete XFX 7900gs ali dobit cu ju tek u
ponedjeljak.
________________


ajde hvala bogu napokon..stvarno napokon.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 15:08   #340
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Oho jesi zadovoljan sa rezultatom?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 15:12   #341
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Vaaaau. Dobar ubod. Može se reći da si dobio moralnu satisfakciju za 37 dana patnje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 15:42   #342
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Oho jesi zadovoljan sa rezultatom?
jesam

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Vaaaau. Dobar ubod. Može se reći da si dobio moralnu satisfakciju za 37 dana patnje.
pa ono..moralna sadisfakcija bi bila 8800gt ovo je samo dobar ulov

niš bude i ona krepala nakon dvije godine pa....
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 15:59   #343
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Evo, i ja imam jedan problem; radi se o TV kartici - Terratec Cinergy HT PCI - vec sam opisao problem ovdje: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=86390
Probao sam sve moguće (najnoviji driveri za karticu, bete Home Cineme, Vista up to date) i nema šanse da gledam TV na Visti 64 iako na njihovoj stranici piše da podržava: http://tvuk.terratec.net/index.php?n...nu=3&page_id=4

Uglavnom, odnio sam karticu na servis i tip ju je preuzeo, iako sam rekao da je hardverski dio ok, samo ne radi Home Cinema (to je i napisao u opisu "kvara"). Dva dana poslije zovu me da dodjem po karticu. Testirali su je na Visti 32 i radi ok. I onda je počeo da oni meni mogu složit da radi na 64 bitnoj, al da ja sigurno nemam origigi windowse - na što sam odgovorio da imam, zatim da mi software ne ulazi u garanciju - sad pitanje, zašto su je uopće zaprimili ako sam rekao da je ispravna i tako piše u opisu kvara, i ako software ne ulazi u garanciju?

Imam li ja upće što tamo tražiti ili da uzmem karticu i gledam na xp-u? Jer prema ovome
Citiraj:
1) ako stvar nema potrebna svojstva za svoju redovitu uporabu ili za promet,

2) ako stvar nema potrebna svojstva za posebnu uporabu za koju je kupac nabavlja, a koja je bila poznata
prodavatelju ili mu je morala biti poznata
rekao bih da kartica ima nedostatak, zato pitam ovdje da čujem što vi kažete.

Inače, nisam preuzeo karticu, tražio sam da je testiraju na 64 bit OSu na što je lik odgovorio da ga nemaju, a ja - da ću pričekat dok ne nabave.

Podrav
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 16:11   #344
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor flajpan Pregled postova
Evo, i ja imam jedan problem; radi se o TV kartici - Terratec Cinergy HT PCI - vec sam opisao problem ovdje: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=86390
Probao sam sve moguće (najnoviji driveri za karticu, bete Home Cineme, Vista up to date) i nema šanse da gledam TV na Visti 64 iako na njihovoj stranici piše da podržava
Ako proizvodjac / zastupnik tvrdi da kartica podrzava nesto, a to ne radi, radi se o klasicnom nedostatku i mozes traziti povrat sredstava.

Pitanje je samo da li postoji neka specificna procedura instalacije (sto mi je malo SF za tako jednostavan dio).
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 16:14   #345
Veroneze
Prešao na Intel i Nvidiu
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 18
Evo jedna vemil pričica, upravo sam se vratio iz osjeckog centra.

Prije tjedan dana mi je krepala Gainward 7900GS. Lik nakon par dana rekao da cu dobiti zamjensku Leadtek 7900GS. Mislim si - ok ako je nova. Danas odem do njih i sto mi nude - repariranu grafu umotanu u najlonce. Tu se naravno pokrece rasprava - ja kazem da ja ovo ne prihvatam i neka predloze nesto drugo, ili povrat novca ili neku grafu sa cjenika. Natezali smo se neko vrijeme pri cemu smo prosli sve teme: umanjena lova koju mozda mogu dobiti, kako oni smatraju da je ovo adekvatna zamjena, kako necu dobiti garanciju ako dobijem novu grafu uz nadoplatu. Ok, sve ovo sam ocekivao ali ono sto me iznenadilo je sto lik tvrdi da vise nema onog roka od 45 dan u kojem oni moraju da srede moj problem. Jos je lik dodao (ono, prijeti se) kako oni mogu moju pokvarenu grafu "poslati u Tajvan na popravak" jer, eto, nema vise roka u kojem se mora rijesiti garancija.

Ocito likovi vec imaju iskustva pa su odmah spomenuli kako je sto se njih tice, sa stajalista inspekcija i slicnoga sve u redu. Na to sam im ja odgovorio da i sami znaju da nisu u pravu i da cu pozvati sve koje stignem ako bude trebalo. On kaze ok i doda kako ce serviser (koji po onome sto sam vidio zna sve i odlucuje sve) ce kontaktirati ZG pa ce da mi jave.

Znam, vec vidjenja prica. Kako se meni cini ici cu ja u kupovinu grafe, a s njima se natezati jos dugo vremena.

I, savjeti? Sto je s ovim sto lik tvrdi da vise nema roka (kao, slace grafu na popravak). Cime da ih jos stisnema i na sto da pristanem, ako ista ponude? Grafu sam prije godinu dana platio 1600 kn.

Eh, da, drugi lik sa strane se malo izlajao i rekao: "Izgubit cete na vrijednosti, mozda dobijete oko 1100 kn", na sto sam ja odgovorio: "Ok, moze" da bi se on, vidjevsi da meni cifra odgovara, ispravio: "Vjerojatno manje".

Toliko. Jos jednom - savjeti?
__________________
Pro Evolution Soccer - Winning Eleven @ www.issland.com/forum
Veroneze je offline