Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.11.2010., 13:34   #1
Venomgamer
Premium
Moj komp
 
Venomgamer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Peljesac
Postovi: 293
(riješeno) Nova Asus P5QD Turbo matična ploča ne radi

Kupio sam novu plocu i prilikom ugradnje dogodila mi se ova stvar :
Cim ukljucim u komp u struju svi ventilatori vrte,ali nema slike i sistem se ne dize,tocno sam ukljucio pw switch i reset switch ,nema teorije da je krivo spojeno,kad ih izvadim isto se desava,svi ventilatori vrte
Vratio sam svoju staru plocu i sve radi ,znaci svi dijelovi su ispravni,
kad sam je slozio izvan kompa onda se to nije dogadjalo,reagirala je na pw switch ali se je svakih nekoliko sekundi resetirala,probao drugo kuciste i napajanje i u drugom kucistu opet isto ,ventilatori svi vrte i ne reagira na pw button
pomagajte molim vas,svi jumperi na ploci su na defoult poziciji,neznam vise sto da radim
Venomgamer je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2010., 14:24   #2
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
User manual u ruke i provjeri svaki jumper i postavku u biosu

http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=UwsQqnQhqrRDT4S7
6Finger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.11.2010., 14:44   #3
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
User manual u ruke i provjeri svaki jumper i postavku u biosu

http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=UwsQqnQhqrRDT4S7
Jumperi su mu na default a u bios ne može jer nema slike.
Probaj još izvaditi bateriju i napraviti CMOS tako da ostaviš jumper bar 1h na CMOS,ako ni onda ne upali najvjerojatnije je ploča rika
Pregledaj ploču jel ima kakvo vidljivo oštečenje,napuknuti kondenzator i slično.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2010., 14:46   #4
Venomgamer
Premium
Moj komp
 
Venomgamer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Peljesac
Postovi: 293
pa u tome i je stvar,bios je resetiran,jumperi su svi kako trebaju bit,jeli moguce da je nova i da neradi,ili sam je sjebo statickim elektricitetom?
Venomgamer je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2010., 15:03   #5
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,000
možda ti je clr mos jumper krivo stavljen. Al ako kažeš da je sve ok, vjerojatno je DOA bila.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2010., 15:16   #6
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
ako su svi Jumperi OK jednostavno je vratiti odakle je i došla :S
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2010., 23:32   #7
speoon
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: vukovar
Postovi: 57
pogledaj menoryu kako je složena jer zna to zezati pogotovo ako je dual chanel
speoon je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 15:19   #8
Venomgamer
Premium
Moj komp
 
Venomgamer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Peljesac
Postovi: 293
Citiraj:
Autor speoon Pregled postova
pogledaj menoryu kako je složena jer zna to zezati pogotovo ako je dual chanel
probao i sa jednim keksom i sve kombinacije dva keksa
Venomgamer je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 17:39   #9
Jablan
Premium
Moj komp
 
Jablan's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: ZG/Njemacka
Postovi: 756
Nemaš tu šta razmišljati, ploču pod ruku i sa njom na reklamaciju.
P.S ne spominji statički elektricitet
Jablan je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 21:41   #10
Venomgamer
Premium
Moj komp
 
Venomgamer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Peljesac
Postovi: 293
Genije

Nakon mjesec dana stigne meni maticna sa servisa nova,priznali garanciju sve 5 stara je bila neispravna,priznata garancija ,ja presretan jedva cekam, sve spojim i dogodi se ista stvar kao sto je bila sa starom.
Stvarno sam vec lud.Ocito je da je moja greska jer nemogu dvije maticne biti neispravne.
Spojim u kuciste ,svi jumperi su i na ovoj a i na staroj bili na svom mjestu,ukljucim u struju i odma se svi ventovi zavrte,muka mi je dosla,pa zar moguce da sam toliko glup da to nemogu spojiti,jedino sto me moze utjesiti je nada da je nesto od mog hardvera nekompatibilno,mozda napajanje .............mema,neznam,
Slozim sve izvan kucista i ne vrte se ventovi kad ukljucim struju,reagira na gumb za paljenje,upale se svi ventovi ,hard se cuje da radi ali nista se ne dize crn ekran!
Sad mi nije jasan taj servis: ako je stara maticna bila ispravna zasto su mi onda priznali garanciju i dali novu, mislim nisu ljudi u servisu toliko blesavi ili mozda jesu?
Ocito nesto radim krivo,ali kako sam onda svoju maticnu 5 puta vadio i uspjesno sve spajao Princip je isti jedino je kod asusice lakse spojiti pw i reset switch i hdd led i pw led,zato sto se dobije jedan jack di se to sve ukljuci prije nego ide u maticnu...............
Venomgamer je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 07.12.2010., 21:55   #11
net
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 91
Koji je proc i ram u pitanju? ( Mozda ti ploca stavlja pre agresivne postavke za ram, pa ako imas neku drugu plocicu da s njom probas ili samo jednim keksom))
net je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 22:04   #12
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Dali si spojio speaker? Mozda beepa gresku.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 22:20   #13
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
a da probas pitati nekog u susjedstvu tko se malo bolje kuzi u racunala da vidi sto je? jesi li se uzemljio prije diranja nove maticne? proc, memorija i grafa sigurno rade? napajanje je ispravno?
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 22:23   #14
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Mozda imas koji nosac ploce viska u kucistu, pa isti radi kratki spoj? Pogledaj da nije slucajno koji nosac zasrafljen u kuciste a da za njega nema rupe na maticnoj ploci.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 23:51   #15
Venomgamer
Premium
Moj komp
 
Venomgamer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Peljesac
Postovi: 293
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
a da probas pitati nekog u susjedstvu tko se malo bolje kuzi u racunala da vidi sto je? jesi li se uzemljio prije diranja nove maticne? proc, memorija i grafa sigurno rade? napajanje je ispravno?
proc ,mema i grafa rade upravo sad sa starom maticnom,jesam,uzemljio sam se........

Citiraj:
Autor net Pregled postova
Koji je proc i ram u pitanju? ( Mozda ti ploca stavlja pre agresivne postavke za ram, pa ako imas neku drugu plocicu da s njom probas ili samo jednim keksom))
imas pod moj komp sve

Zadnje izmijenjeno od: nino. 07.12.2010. u 23:53. Razlog: Koristi EDIT!
Venomgamer je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2010., 12:58   #16
Venomgamer
Premium
Moj komp
 
Venomgamer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Peljesac
Postovi: 293
nista ,odustajem ako je neko zainteresiran za zamjenu dajem ovu plocu ,ima 2 god garancije,kupljena je u protisu,ako je i neispravna u sto sumnjam pod garancijom je + bfg 8800 gt ocx grafu.
Mjenjam za maticnu i 4 gb rama
Venomgamer je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2010., 13:24   #17
mirdaVG
Premium
Moj komp
 
mirdaVG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Velika Gorica/Zagreb
Postovi: 77
Citiraj:
Autor Venomgamer Pregled postova
nista ,odustajem ako je neko zainteresiran za zamjenu dajem ovu plocu ,ima 2 god garancije,kupljena je u protisu,ako je i neispravna u sto sumnjam pod garancijom je + bfg 8800 gt ocx grafu.
Mjenjam za maticnu i 4 gb rama
Da li si možda zapisao serijski broj prošle matične? Pitam te zato jer sam i ja imao sličnu situaciju. Naime odnio staru Asus P5K-E Wifi/AP na reklamaciju (direktno na MSan) jer nije butala te nakon 2 tjedna dobio poziv da mogu doći po novu ploču (taman se tada preselili u Rugvicu). Doma sve spojim i sav sretan upalim komp kad ono banana tj. ventilatori se vrte ali nema butanja. Mislim si , probao sve ponovno spojiti jer su sve ostale komponente bile ispravne (i to nekoliko puta) i ništa. Odnesem ponovno ploču na reklamaciju da vidim što će biti, ali sam si prije toga zapisao serijski broj. Dva tjedna nakon dobijem poziv da je garancija uvažena i da mogu doći po novu ploču. Kod preuzimanja ploče prvo što sam napravio je pogledao serijski broj kad ono isti broj . Uglavnom da nejdem u detalje, moguće je da su nešto zeznuli u servisu jer ne bi im bilo prvi put. Probaj ploču spojiti kod nekog drugog, ako nemaš šalji opet na reklamaciju, ali ovaj put zapiši serijski broj ploče.

Zadnje izmijenjeno od: mirdaVG. 10.12.2010. u 13:45. Razlog: gramatika :)
mirdaVG je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2010., 13:27   #18
Venomgamer
Premium
Moj komp
 
Venomgamer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Peljesac
Postovi: 293
Citiraj:
Autor mirdaVG Pregled postova
Da li si možda zapisao serijski broj prošle matične? Pitam te zato jer sam i ja imao sličnu situaciju. Naime odnio staru Asus P5K-E Wifi/AP na reklamaciju (direktno na MSan) jer nije butala te nakon 2 tjedna dobio poziv da mogu doći po novu ploču (taman se tada preselili u Rugvicu). Doma sve spojim i sav sretan upalim komp kad ono banana tj. venilatori se vrte ali nema butanja. Mislim si , probao sve ponovno spojiti jer su sve ostale komponente bile ispravne (i to nekoliko puta) i ništa. Odnesem ponovno ploču na reklamaciju da vidim šta će biti, ali sam si prije toga zapisao serijski broj. Dva tjedna nakon dobijem poziv da je garancija uvažena i da mogu doći po novu ploču. Kod preuzimanja ploče prvo što sam napravio je pogledao serijski broj kad ono isti broj . Uglavnom da nejdem u detalje, moguće je da su nešto zeznuli u servisu jer nebi im bilo prvi put. Probaj ploču spojiti kod nekog drugog, ako nemaš šalji opet na reklamacije, ali ovaj put zapiši serijski broj ploče.
Vidis to mi nije palo na pamet,da su mi vratili istu.....,nisam upisao serijski broj
Venomgamer je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2010., 12:06   #19
meso
Registered User
Moj komp
 
meso's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 44
moguce da ti memorija nije kompatibilna,spoji spiker
meso je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2011., 16:57   #20
Venomgamer
Premium
Moj komp
 
Venomgamer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Peljesac
Postovi: 293
Evo ako nekog zanima dosla je i druga maticna sa garancije i sa ovom je sve u redu radi bez greske,spojena isto kao i ove prije.....
Jos uvijek mi nije jasno zasto nisu radile ove dvije prije,nevjerojatan peh je da su mi dvije maticne bile neispravne
Venomgamer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na