Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.12.2010., 13:45   #1
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
MP7 mod & WC

Vodeno je bilo u planu već mjesecima, pomalo se skupljali i djelovi, počelo od ovog ljeta pa eto tek sada sklopljeno.

Kućište kupljeno od kolege s foruma(dotični u zahvalama), radijator isto tako, blok, pumpa, cijevi(kupio sm i tu neke ali ove su ipak plave fancy ) i dva compression fittinga sve iz EKWB-a, ostali fitinzi isto od kolege s foruma.
Rez je home made od pleksiglasa.

Pa krenimo od kućišta, imam CM 690 Advanced II ali želio sam jedno gdje bi mi stao radijator unutra, i tu je upao Chieftec BA-02B-B-B.
Kostur je bio ovakav :


a kasnije nakon farbanja :


i radijator je pofarban :


Slike bloka - Supreme HF - Full Nickel :


Sa compression fittinzima na njemu a i sa običnim :


Fitinzi posebno :


Rez, na prednjoj stranici napravljen crni okvir da se ne vidi silikon i stranice koje naliježu na tu prednju stranicu, a i zbog efekta na prenjoj strani kućišta, da se uklopi u ''crnilo''


Ova mrcina od kućišta ima zbilja puno mjesta za diskove, pa rekoh zašto mi pumpa na bi stajala tamo negdje, i tako se sjetio ideje da napravim jednu malu ploču na čije obje strane idu oni fixeri za hard diskove i onda sve to lijepo ukliže kao kad stavljate hard, srećom u radionici našao pločicu bakelita(fenomenalan je, tvrd za popizdit ali zato malo smrdi kad ga bušiš, režeš...)
I ta pločica je pofarbana samo s gornje strane da se uklopi u crnu unutrašnjost kućišta





I par slika položaja pumpe(samo je stavljena na pločicu nije fiksirana, mislim da se vidi) i rezervara


Ventovi montirani na radijator, to su ''1201'' od Coolink-a, slike sa fan grillovima i bez(btw svaka čast Chipoteci na fan grillovima, Linksa može bit sram što nemaju nešto tako osnovno, filtere za prašinu za ventove imaju a fan grill nemaju, doh...)



Radijator s ventovima pričvršćen na gornju stranicu kućišta :


Na fan controller sam mislio spajati sve tri žute žice od ventova zajedno ;

ali naravno to ga brka pa se spoji samo jedna :

Ovako je to izgledalo za leak test :


Pri spajanju crne i crvene više ventova zajedno ne treba skidati izolaciju rezati žice i slično, samo se izvade sa stopicama iz onog plastičnog ženskog 3-pinskog konektora i ubace u konektor drugog venta, e to je za slučaj sa dva venta stopice od trećeg ne bi stale


Vent na bočnoj stranici, spojen međusobno sa ventom na stražnjoj stranici kućišta(tamo pored I/O panela), da bi se olakšalo njegovo spajanje pričvrstio sam produžni kabel s muškim konektorom od front panela i na njega se spaja taj vent tako kada se skida bočna stranica samo se izvadi konektor veoma lagano i natrag naravno spaja isto tako laganini :


Šta bi ja bez šublera :


Dva venta od 92mm hlade diskove, 3 ih je i stavio sam ih odmah jedan iznad drugog da bi pumpa imala više mjesta gore, s njenim fittingom i da se cijev ne bi previše savijala, inače da sam stavljao hardove na svaku drugu razinu možda ne bi ni stavio ventove, a i za cabling bi sigurno pomoglo, druga slika sve govori(definitivno nije za temu kejbljving job ), drugi vent puše na pumpu, ne znam pomaže li išta al rekoh ajde zašto ne


I konačno slike gotovog proizvoda, u pogonu :



Za klokanje me ne pitajte još ništa jer se nisam još previše zezao s tim od jučer kad sam montirao sve, sad sam na 4GHz ali granicu još ne znam točno kažem moram se dalje zezati s tim

Zahvale :

RaneZ - svi fitinzi osim compression su njegovi, da ne govorim o odgovorima i savjetima općenito
Doink the Clown - prodao Chiefteca
Renesis - prodao radijator
Oprić informatika - Coolink ventovi
MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2010., 14:01   #2
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Jako lijepo i uredno, lijepo se uklopio rezervoar
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.12.2010., 14:05   #3
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Došao je i taj dan, osjećam se kao da sam stric postao
Napokon da je i moj bivši ormarić popunjen kako treba, i stvarno si obavio jebeno dobar posao, onako po prepričavanju svega u pm-ovima je jako teško dočarati što se sve tu moddalo i majmunisalo ali sad kad se vide konačni rezultati mogu samo reći svaka čast
Još mi samo fali jedna slika cijele konfe bočno da se vidi kako je to sve posloženo u kućištu pa bih molio lijepo
Vidim da si potenciometar stavio više gore, kako zatvaraš vratašca sad? Hoće bit piljenja iznutra kao što sam i ja to riješio?
Ma imam još pitanja ali čekam malo da se dojmovi slegnu
Rezervoar ni je ipak najjači dio, uklopio si ga stvarno predobro u Chiefa
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2010., 14:15   #4
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
Ok bum slikal pa stiže i ta slika bočno cijele konfe, baš sam prije gledao i rekoh si da nisam takvu napravio, ali nije baš za neku pohvalu jer nažalost kućište nema rupa za cable management, zapravo ima jednu il dvije u gornjem desnom kutu ali tamo sam recimo želio provući kabel napajanja matične ali je pre debeo bočna stranica kada se stavi ipak ne ide baš kako treba

Vratašca se zatvaraju više manje ok, donja strana legne i skoro da čuješ onaj zvuk kako je sjela do kraja ali gornja ne, fali jedno 2,3 mm
Pazi može fan controller ići još unutra, ali da bi bilo ''urednije'' onda moraš pomicati sve ostalo da bude ''u liniji'', ali onda sve to što si pomaknuo nije u liniji sa ovim plastičnim poklopcima za prazne bayeve

Kasnije kad budem stavio i tu sliku odmah da kažem da nisam stavljao za sada još nikakve filtere za prašinu, kupio sam onaj filter za napu ali ipak mi dosta koči protok, moram baš pronaći onaj gusti metalni, ali to ću lako kad tad
I da ostanem u temi ''kad tad'' ići će i rezanje bočne stranice da se stavi plexi da bude prozirna, znači to je sljedeće u planu, ne znam kad ali u planu je

Hvala tebi i kolegi iznad na komplimentima
MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2010., 14:28   #5
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Baš sam te htio pitati za bočni pleksi jer znam da si to spominjao nešto. To ćeš isto sam raditi? anravno onda ide i nekakvo osvjetljenje tipa par neonki unutra nadam se
Ovi 92mm ventovi su pretpostavljam AC F9-tke?
A kad si već rezuckao za ugradnju radijatora mogao si i dvije rupe na MBO izbušiti da se može sve to skejblati urednije (jbga, moram malo i prigovarati )
__________________

C L O W N I N G A R O U N D

Zadnje izmijenjeno od: Doink the Clown. 13.12.2010. u 15:12. Razlog: čišćenje tipfelera
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2010., 14:30   #6
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
hehe, zaaakon...ljepo izgleda sve...
i da, taj rezervar je "cool faktor" oces neces


čujem da će i grafa pod vodu
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote