Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.10.2010., 11:15   #1
Ivan007
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Blue screen zbok rama i uninstaliranje programa

Prije svega ljep pozdrav;

Imam opak problem s novim kompjuterom a stvarno neznam u cemu je problem i nikakva pametna ideja mi ne pada na pamet....

Imam maticnu sAM3 asrock M3A770DE....bla bla bla dual chanal 4xddr3....i kad upiknem u nju 2x2GB DDR3 od corsaira 1600MHz-a baca mi blue screen i ne stignem bas procitat ali kaze neso memori problem...i kad izvadim jednu plocicu onda je sve u redu...e sad neznam jer to problem u windowsima ili u ramima ili u maticnoj? imam windows 7 ultimate 64

Frend mi ima identicnu maticnu, identicne rame i identicni software i ima identicni problem pa mi je zato i nekak najvise cudno kaj tu ne stima...nekak sam sve vise uvjeren da je problem u windowsima, jer bas da bi imali tak nesrece da oboje dobimo neispravne rame/maticnu a kupovali smo u razmaku od par tjedana....


A drugi veliki problem mi je kad palim kompjuter stalno mi dolazi ono disk must be checked sto traje po 5 minuta, a kad udjem u windowse svi drajveri i svi programi koje sam imo instalirane su pobrisani....

dakle drajveri od maticne, od graficke, programi tipa adobe reader...ostane samo firefox instaliran....
Stvarno nisam vise pametan kaj da radim, glupo mi pri svakom paljenju kompa to sve nanovo instalirat....



UNAPRIJED se zahvaljujem na vašem odgovoru i vremenu koje cete uložiti na odgovaranje.
Ivan007 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2010., 12:57   #2
taip@n
Master of the VCR
Moj komp
 
taip@n's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 340
ja bih prvo posumnjao na ploču...
__________________
♦ As i was going up the stair ♦ I met a man who wasn't there ♦ He wasn't there again today! ♦ I wish, I wish he'd stay away.♦
taip@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.10.2010., 13:21   #3
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
A jesi li provjerio da li ti ploča ima support za tu određenu memoriju?

http://www.asrock.com/mb/memory/M3A770DE.pdf
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2010., 19:12   #4
Ivan007
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
HMM upravo sma gledo i nije bas da sam skuzio jer ima ili ne...

uglavnom tamo pod 1600GHz koliko je moja ima naziv

2GB CORSAIR CM3X2G1600C9DHXNV DS V
2GB CORSAIR CM3X2048-1600C7DHXIN) DS V
1GB CORSAIR CM3X1024-1600C7DHXIN SS

ovoj mojoj pise XMS3 naprijed...a iza na deklaraciji pise CMX4GX3M2A1600C9

e sad mislim da je to ova prva iako par slova u nazivu fali jel, no vjerojatno su ova ostala slova oznaka za nesto sto ja ne kuzim...uglavnom s jednom plocicom od 2GB radi super ali s 2 baca blue screen...

stavio sam jednu do druge jer tak pise u uputstvima od maticne...mozda bi trebo stavit te 2 u prvi i treći ulaz da rade u dual chanelu? ali bojim se da ne skurim nekaj s svojim eksperimentiranjem...

a kaj mislite o ovome brisanju drivera i svih instaliranih programa?
kaj bi tu mogo bit problem? Dakle sve datoteke koje sam manualno kopiro na hard disc ostaju na njemu ali sve ovo kaj sam instaliro nakon skidanja s weba se briše nakon kaj ugasim kompjuter....

sve vise i vise sam uvjeren da je problem u windowsima jer nisu provjereni...dal postoji uopce mogučnost da je to zbog windowsa?

Ponovo se zahvaljujem na izdvojenom vremenu za citanje i odogavare na moj post
Ivan007 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2010., 00:48   #5
taip@n
Master of the VCR
Moj komp
 
taip@n's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 340
dvije različite stvari: disk i memorija... ja i dalje mislim da je ploča u banani...
__________________
♦ As i was going up the stair ♦ I met a man who wasn't there ♦ He wasn't there again today! ♦ I wish, I wish he'd stay away.♦
taip@n je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 08:37   #6
Rebas
kramer
 
Rebas's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 70
probaj staviti novi BIOS na matičnu ploču!
Rebas je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 12:05   #7
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
1. Stavio zadnji bios na plocu
2. Promjeni sata kabel od hrada, i prikljuci na drugi sata connector
3. Istestiraj disk sa alatom od proizvodjaca, i memoriju memtestom
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 22:13   #8
Ivan007
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Hvala na odgovorima ali imam nove probleme

dakle nakon par dana blue screenova danas vise nisam mogo dic windowse pa sam iso reinstalirat jer sam ionako sumljo da je problem u windowsima i eto novog problema, nisam mogo instalirat jer mi na 15% baca eroro svih vrsta, svaki put drugi...
Nakon čitanja ja izvadio 2 gb ram tak da SAD imam samo 2 i instaliro sam bez frke windowse pa me SAD zanima

dal smijem naknadno dodat još 2 gb rama?
Inače na maticnoj imam novi bios jer sa starim nije radio utor za misa pa sam ga moro updejtat na 1.70 ako se ne varam...

E SAD ću još probAt drugi sata kabel i nadam se da ću uspjet...

Komp sam kupio u protisu i zaista nisam zadovoljan, ona 2 prodavaca su ljena i uopće nisu Ljubazni...jedino onaj Dalmatinac je spreman pomoć, tak da opće bojim ic reklarirat matični a SAD sam i ja sve vise i vise uvjeren da ne u njoj problem...

Dajte mi recite ako slučajno upet neće radit dal mog. Ja to u dućanu zamjenit za neku drugu matičnu jer ova serija je očigledno totalni promašaj, ma zapravo to moram u dućan zvat...

Nekaj najgore mi je kad mi komp neradi a SAD mi bas treba za faks jer su mi svi materijali na njemu a nemrem ga ni upalit...uopće žali boze kaj sam kupovo novi komp kad ga vise nemam nego kaj ga imam

ponovo zahvaljujem na vremenu koje ćete izdvojiti na odgovaranje i sorry na gramatici i koncepciji rečenica koje zasigurno nisu razumljive ali sam na mobu pa mi je malo teze pisat ono kaj želim
Ivan007 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 22:51   #9
taip@n
Master of the VCR
Moj komp
 
taip@n's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 340
principijelno bi trebao moći dodati ram bilo kada.... samo u tvojoj situaciji nisam siguran... a probaj pa ako zafrkava ti ga izvadi...
__________________
♦ As i was going up the stair ♦ I met a man who wasn't there ♦ He wasn't there again today! ♦ I wish, I wish he'd stay away.♦
taip@n je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 22:55   #10
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Joke Pregled postova
3. Istestiraj disk sa alatom od proizvodjaca, i memoriju memtestom
@Ivan007 - jesi napravio ovo pod točkom 3?
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.11.2010., 23:11   #11
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Možda jednostavno ploča nevoli te rame, probaj ako možeš sa drugim setom rama, drugim proizvođačem.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 23:40   #12
Ivan007
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Upravo sam sve poinstaliro i sad moram spavat, sutra u 5 i sitno budjenje za faks....

skinuo sma mamtest ali vidio sam da 20mij treba radit tak d acu to onda sutra vidjet pa vam javim...a koji ej to alat za testiranje diska, nisam dobio nikakav CD ak je to za hard disk....nemogu pronac ni jedan progarm za to....
inace hard je SATA 2 500gb seagate, 7200rpm, 16gb st3500418as....mozes mi molim te dat link za download?


a kaj se tice drugih rama, nemogu nikak probat...i kupio sam komplet od corsaira 2x2GB tak da ako reklamiram moram ih dat oba a to znaci tjedan dana minimalno bez kompa...tak da pokusavam to izbjec jer mi treba za faks...a od frendova samo jedan ima ddr3 i on ima iste ko ja i on isto ima samo 1 pločicu jer mu je s 2 bacalo blue screen...

ja sam isto izvadio bio jednu plocicu ali meni ej i dalje bacalo blue screen tak da ko zna u cem je problem...

eto za sad sve super radi sutra cu upiknut jos rame i istestirat to sve + vidjet dal jos uvjek mis e svi programi brisu nakon kaj ugasim komp i vidjet jer i dalje imam problema s blue screenom...

Decki stvarno vam najljepsa hvala na tako brzim i preciznim odgovorima
Ivan007 je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2010., 00:22   #13
taip@n
Master of the VCR
Moj komp
 
taip@n's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 340
za seagate-a ovo
__________________
♦ As i was going up the stair ♦ I met a man who wasn't there ♦ He wasn't there again today! ♦ I wish, I wish he'd stay away.♦
taip@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na