Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.02.2019., 20:10   #6421
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Imam bug na Pie.
Znači, dobijem notifikaciju za recimo messenger lite ili viber, slideam dolje i pročitam notifikaciju preko bara (znači ne ulazim u app), nakon toga swypeam ća tu notifikaciju i opet je ikonica prisutna gore dok opet ne otvorim notification bar, te onda nestane.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 10:15   #6422
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.02.2019., 10:27   #6423
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 893
Danas pogledao S10+ i E. 10-ku nisu imali izlozenu. S10E za kojega sam mislio da ce biti ok bas i nije ok....power gumb je previsoko postavljen i nema opcije otkljucavanja ili gledanja lock screena ( ili mozda ima ako su konacno omogucili double tap) bez pritiska gumba sto je meni jako neprakticno. Djeluje prilicno malen mada ima iste dimenzije kao s7
Sve mi se cini da je najbolji izbor bas + verzija zbog baterije, velicine a i tezine koja je manja od s9 i pristojna je za mob te klase...175g. Zbog one sigurnosne vezice u trgivini tesko je dozivjeti osjecaj upotrebe jednom rukom...malo je nezgodan i obicni s10 bi bolje legao.

Edge je minimalan i mozda se nebi bilo tesko naviknuti na njega...
robee je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 10:29   #6424
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Sve 5 ali ovaj punjač od 15w max je debelo outdated, ali nakon cirkusa sa Noteom i baterijom, oprezni su sa baterijama/punjačima. Huawei je tu otisao dosta napred, ali bude valjda i samsung kroz par godina
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 11:01   #6425
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Čitam review na GSMA i odmah mi je u oko pao njihov zaključak:

The Galaxy S9+ was an S8+ with an extra camera. The Galaxy S10+ is an S9+ with an extra camera.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 11:04   #6426
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
znači ovi s s7 mogu lagano promislit o zamjeni?

OT: kakve su vam baterije s PIE? meni na note9 je ostala ista, ne vidim nikakve promjene. kolegi s posla koji koristi s9+ baterija je u prosjeku lošija za sat vremena SOT.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: sharyn. 28.02.2019. u 11:12.
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 11:14   #6427
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 893
I je ...with an extra camera i jos ponekom sitnicom. Svaki novi je takav, nema vise velikih skokova i inovativnosti.
Ako netko kupuje novi mob (ne mislim na skok sa 1 ili 2 generacije od ranije) S10(+) je dobra kupovina za duzi period.


@sharyn: ma noooo, dok radi radi
robee je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 11:54   #6428
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Nedavno sam nasao jedan video gdje su spojeni short previewi od svih S modela (1-9) osim 10 jer ga u tom trenutku nije bilo. Tu se jako dobro vidi kako jedan flagship model sporo napreduje u 10 godina.


Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Čitam review na GSMA i odmah mi je u oko pao njihov zaključak:

The Galaxy S9+ was an S8+ with an extra camera. The Galaxy S10+ is an S9+ with an extra camera.

OK, meni je recimo ovaj ultrasonic FPS (koji btw radi odlično) bas ono sto je recimo bilo sjebano na S8/9.
Baterija povecana za 400 mAh, mogli su jos malo protegnut, ali ajde i +12% je ok.

Ostalo je u rangu top flagshipa za 2019, osim tog polu brzog punjenja koje relano nije lose(1:33h za full, i nakon 30 min je na 41%) ali Huawei je tu ostisao daleko naprijed (60 min za full i 71% nakon 30 min).
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 12:02   #6429
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Nedavno sam nasao jedan video gdje su spojeni short previewi od svih S modela (1-9) osim 10 jer ga u tom trenutku nije bilo. Tu se jako dobro vidi kako jedan flagship model sporo napreduje u 10 godina.





OK, meni je recimo ovaj ultrasonic FPS (koji btw radi odlično) bas ono sto je recimo bilo sjebano na S8/9.
Baterija povecana za 400 mAh, mogli su jos malo protegnut, ali ajde i +12% je ok.

Ostalo je u rangu top flagshipa za 2019, osim tog polu brzog punjenja koje relano nije lose(1:33h za full, i nakon 30 min je na 41%) ali Huawei je tu ostisao daleko naprijed (60 min za full i 71% nakon 30 min).
Ko puni mobitel svakodnevno na QC punjacu ? Ja nikada ne punim mobitel s tim brzim punjacima, 2A punjac uvrh glave, ne vidim cemu forsirati bateriju s nepotrebnim grijanjem.
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 12:09   #6430
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Meni se čini da je danas bitno imati nešto drugo i novo makar i nema smisla ili je štetno, glavno da je novo.

Primjer: notch i rupe po ekranu, izbacivanje 3.5mm konektora, nanoSD, ultra brzo punjenje (vrlo zdravo za baterije), ekrani veće rezolucije od 1080p, prvo stražnji fp reader, a sad očajni ud, bixby botun itd.

Što se maklo: kvalitetnija stakla (s9 se izgrebe 10x lakše od s6/7), pressure sensor umjesto home tipke (genijalna stvar na s8/9 usljed nepostojanja fizičke tipe a izbačen na s10), mogućnost izmjenjivog stražnjeg poklopca i posljedično tome baterije...
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.02.2019., 13:17   #6431
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Ko puni mobitel svakodnevno na QC punjacu ? Ja nikada ne punim mobitel s tim brzim punjacima, 2A punjac uvrh glave, ne vidim cemu forsirati bateriju s nepotrebnim grijanjem.

Hm, ja osobno ne spajam mobitel na ne-QC punjač jer zivimo u 2019 i hocu sto prije napunit uređaj.

Forsiranje baterije koja svejedno traje max 2god kao i cijeli uređaj, a vidimo koliko kosta izmjena baterije nakon 2 god, ekipa to radi na sada vec legendarnom S7, 200 kn original baterija. Za 200 kn da se natezem 2 godine sa punjačima kojima treba 2-3 sata da napune telefon? how yes no


Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Meni se čini da je danas bitno imati nešto drugo i novo makar i nema smisla ili je štetno, glavno da je novo.

Primjer: notch i rupe po ekranu, izbacivanje 3.5mm konektora, nanoSD, ultra brzo punjenje (vrlo zdravo za baterije), ekrani veće rezolucije od 1080p, prvo stražnji fp reader, a sad očajni ud, bixby botun itd.

Što se maklo: kvalitetnija stakla (s9 se izgrebe 10x lakše od s6/7), pressure sensor umjesto home tipke (genijalna stvar na s8/9 usljed nepostojanja fizičke tipe a izbačen na s10), mogućnost izmjenjivog stražnjeg poklopca i posljedično tome baterije...

Mar pa jel ne kuzis da se neke stvari trebaju mjenjat i da one povlače za sobom neke stvari.


Prva i osnovni parametar je veličina uređaja i tu smo dosli do makismuma nakon dosta godina gdje su uređaji stalno rasli.
Nakon toga dolazi zadatak ugurat sto veci ekran u vanjske zadane dimenzije uređaja.
Zbog toga su se pojavili notch i rupe po ekranu, izbacivanje 3.5mm konektora, nanoSD, stražnji fp reader, koju je napretkom tehnologije uspjesno vracen sa prednje strane.


Ali sve ove minuse koje si nabrojio, realno S10 ih nema, a ovo sa izmjenjivim poklopcem je prevaziđeno prije jedno 5 godina i to svi proizvođači. Kad usporedis smasungove rupe po ekraju sa ostalim notchevima i njihovom veličinom, rupe su mila majka
__________________


Zadnje izmijenjeno od: srale7. 28.02.2019. u 13:46.
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 13:24   #6432
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Nije me kupio s10. 2 najveća nedostatka koja će biti uklonjena na s11 su ugradnja nove 2x brže eufs 3.0 memorije i brzo punjenje jer ovo nema smisla, istu tehnologiju punjenja vuku od s5.

I nek ubace US fp reader u s11e
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 14:07   #6433
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 341
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Ko puni mobitel svakodnevno na QC punjacu ? Ja nikada ne punim mobitel s tim brzim punjacima, 2A punjac uvrh glave, ne vidim cemu forsirati bateriju s nepotrebnim grijanjem.
Samo i iskljucivo QC punjac - doma, auto, posao. Bila baterija na 40%, 60% ili 80% briga me, ustekavam. Stvarno ne vidim cemu tolika paznja oko baterije, traje sad, trajat ce i za godinu dana.

Znam ga punit i 2 puta dnevno, jbg, previse sam na mobu, ovisnost....
stops je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 14:17   #6434
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Čini mi se da mi baterija kraće traje otkad sam stavio Pie na S9
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 15:05   #6435
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,481