Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.07.2018., 12:05   #1
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
(riješeno) Nema slike na monitoru nakon što je duže monitor ugašen

Radi se o moj komp konfiguraciji, samo sto su trenutno unutra samo 660 i jedna evga 1070.
Prebacio sam dvije MSI 1070 u drugi komp, i iz drugog kompa prebacio evga 1070 jer se manje grije.

Dakle, monitor je spojen na 660. Ova 1070 majna ako ne renderira.
Problem je sto preko noci kad ostavim komp (zakljucam ga uvijek jer se brze ugasi monitor) i odem spavat, ujutro kad se probudim, ili ne baca nikakvu sliku, ili bude samo sve narancasto i ne pokazuje lock screen uopce.
Ista stvar se dogodi ako odem negdje van na par sati a ostavim ga upaljenog, ne zakljucam, nego sam ugasi sliku na monitoru.
Pokusao sam na teamviewer otici da vidim pokazuje li ista, ali iako je kao taj PC online, ne moze se spojiti.

To se pocelo događati tek sada kad sam zamijenio te 2x1070 sa ovom 1x1070, mada je i znao ponekad, jednom u tjedan dana recimo, sa te 2x1070 isto se ovaj problem pojaviti.

Znalo mi se dogoditi i par puta kad renderiram i bude neka teza scena za render da mi samo ugasi sliku na monitoru, ili isto kad ostavim da renderira i odem negdje van, vratim se i ne zeli prikazati sliku na monitoru. Dok u oba slucaja, ako upalim teamviewer, mogu se normalno spojiti i sve vidjeti.

Koliko se sjecam, na prijasnjem kompu (Asus z170-a, 6700k) sam imao isto tako nekih problema, isto je slika isla preko ove graficke i isto mi je znao gasiti sliku, ali samo prilikom vece scene kad renderira.
Od tog starog kompa, ista je memorija (testirana sa mem test, sve ok), hdd i ssd i grafe (660 i 2xMSI 1070)

660 je u prvom PCI-e slotu, u BIOS-u je namjesten da je taj slot glavni za sliku.

Do cega bi ovo moglo biti?
Hvala
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2018., 14:01   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Hm, komplicirana situacija,
kad se to desi probaj monitor spojiti "na živo" na drugi komp da testiraš sami monitor,
za ove kombinatorike sa x grafa može biti svašta ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.07.2018., 20:42   #3
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Monitor mi ima vise prikljucaka, kad odem na tipa HDMI na kojem mi je PS, radi bez problema. PC mi je spojen preko DP, i iz monitora mi ide DP u drugi monitor (daisy chain)
Sad mi se opet to dogodilo dok sam bio sat vremena vani. Pogledao na suprnovi dal mi grafa majna, i iskljucena je bila.
Mozda nesto do power managmenta?

Pokusat cu zamijeniti grafe, staviti 1070 u prvi slot i na nju monitor, a ova 660 nek stoji tek toliko da stoji, pa cu vidjet sta ce biti...
Mozda da prvo probam spojiti na HDMI (samo sto onda necu imat drugi monitor) pa da vidim sta ce biti.
Javim rezultate
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2018., 22:41   #4
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Probaj pritisnuti kombinaciju tipki Windows + Shift + Ctrl + B, to resetira drivere od GPU pa pogledaj jel ti se vrati slika na monitor. Ako da, onda moguće da je do GPU drivera.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2018., 14:27   #5
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Pokusao, ne reagira uopce na mis/tipkovnicu. Probao i sa reinstalacijom drivera.

Nego, probao i sa HDMI, ista stvar.
Pa sam danas zamijenio 1070 i 660 i uopce mi ne zeli bootat kad je 1070 u prvom slotu, ne zeli bootati ni kad imam samo 1070. Daje mi 62 error (ocitano sa maticne), sto bi znacilo "Installation of the PCH runtime services" - sta bi to trebalo znaciti?

Idem testirati ovu 1070 na drugom kompu, ali ne znam jel do nje...
Zadnji bios je na maticnoj.
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2018., 21:08   #6
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Druga evga 1070 u prvom slotu radi bez problema.
Ovu prvu ubacio u drugi komp, ona tamo isto radi bez problema o.O
Sad sam ubacio 660 u prvi slot i ovu drugu 1070 ostavio u ovom kompu pa cu vidjet sta ce mi noc donijet.
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2018., 10:14   #7
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Odradio je noc bez problema.
Izgleda da je bilo do te graficke, ali nije mi jasno kako i zasto kad radi normalno u drugom PC-u
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2018., 13:07   #8
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Jasno je da je do grafičke jer ako TW vidi komp kao online, a ne može se spojiti onda znaš da je uzrok nedostatka slike na monitoru upravo skršeni grafički driver (jer se TW oslanja na GPU driver da bi pokazao sliku i nema nikakve veze s monitorom)
Sada, zašto normalno radi u drugom, pitaj boga. To su te nekompatibilnosti koje se javljaju svakodnevno, dobro je da i tako radi koliko ima različitih proizvođača nestandardiziranog hardvera u PC svijetu pa onda još SLI kombinacije BIOS postavke, to je kaos
trex je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2018., 11:37   #9
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Vratio mi se ovaj problem.
Iskreno, nemam ideje vise...
Ne znam bi li pomoglo ako bi kupio za display nesto novije tipa 1050ti.
Al sve mi se cini da cu ovaj komp pretvoriti u render slave i prebaciti ovu grafu na drugi komp i tamo raditi sve...
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2018., 15:17   #10
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Ajde probaj u biosu promjeniti u pcie gen sa auto na gen 1/2 ...


Meni jedna grafa proradila savršeno nakon stavljanja na gen 1 ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.01.2019., 10:51   #11
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Nakon sto mi se jos 100 problema javilo, slanje maticne na garanciju, pa procesora,, long story short, zakljucak je da mi je procesor krepavao, dobio sam novi sad i za sada sve radi kako treba. I to sve, vjerujem, zahvaljujuci enermaxu i njihovoj šrot prvoj gen liqtech tr4 koji mi je isto krepucnuo, a da nisam ni skuzio. Prvi aio, jbg.
Eto, rijeseno.
Immortalis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na