Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.12.2012., 20:01   #1
Jablan
Premium
Moj komp
 
Jablan's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: ZG/Njemacka
Postovi: 756
Fiskalna blagajna i operativni sustav..

Pozdrav ekipa. Evo pošto se polako bliži vrijeme za uvođenje fiskalne blagajne u ugostiteljstvo i gospodarstvo općenito zanima me na kojem OS-u će software od porezne uprave raditi? Čujem da ljudi govore da će svaki obrt ili firma morati imati originalne windowse na kompovima, što me pomalo čudi. Ipak je to dodatni trošak Zna li netko da li će to moći funkcionirati na nekoj Linux distribuciji?
Jablan je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2012., 20:12   #2
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Koliko sam ja gledao izgleda da ce Microsoft imati monopol.
RAUL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2012., 20:25   #3
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
http://fiskalna-blagajna.net/categor...alna-blagajna/

Nije bilo tesko nac..

Mi vec imamo svoju varijantu skoro 2mj. i izaslao nas je skoro 10k kuna. SVe je jos zbrda zdola ali polako i sigurno dolazi na svoje.. Napravili su tako da sam program i nije tak skup. Skupo je odrzavanje koje je kao opcija ali je potrebno jer se pogresni unosi ne mogu ispravljat nego preko njih. Ne znam kak ce bit ostalima, nadam se da nece tak.. Mada je kod nas to komplicirano za pop.. tak da ce u nekim drugim djelatnostima to sigurno bit puno jednostavnija mozda i jeftinije.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 07.12.2012. u 20:46.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2012., 20:31   #4
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Zar je Porezna izdala bas svoj softver, ili samo specifikacije?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2012., 20:35   #5
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Mislim da ce bit razlicto od djelatnosti do djelatnosti, razlicite varijante programa i da ce privatne tvrtke preuzet taj job. No to nije 100%. Vjerojatno ce neka inf. tvrtka napravit program za ugostitelje npr. i samo ce se od njih moc uzimat. Velka lovica ugl.. Naravno sve u suradnji sa poreznom.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 07.12.2012. u 20:57.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2012., 21:06   #6
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
http://possector.com/hr/fiskalizacij...nteri-programi

Certifikati FINE su usklađeni s X.509 v3 standardom i preporukom RFC 5280 koja regulira uporabu X.509 v3 certifikata na internetu. Aplikacijski certifikati koji će se izdavati za potrebe fiskalizacije su certifikati u soft obliku i njihovo korištenje je moguće na raznim platformama. Certifikati su usklađeni sa međunarodnim standardima i nisu ograničeni ni na jednu specifičnu računalnu platformu.


Sto cijelu ideju fiskalnih blagajni cini samo 3 promila manje retardiranom nego da stvarno i jest porezna izdala Win-only software. To je jos najmanji problem u cijeloj prici.
nex je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2012., 22:04   #7
Jablan
Premium
Moj komp
 
Jablan's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: ZG/Njemacka
Postovi: 756
Citiraj:
Autor nex Pregled postova
http://possector.com/hr/fiskalizacij...nteri-programi

Certifikati FINE su usklađeni s X.509 v3 standardom i preporukom RFC 5280 koja regulira uporabu X.509 v3 certifikata na internetu. Aplikacijski certifikati koji će se izdavati za potrebe fiskalizacije su certifikati u soft obliku i njihovo korištenje je moguće na raznim platformama. Certifikati su usklađeni sa međunarodnim standardima i nisu ograničeni ni na jednu specifičnu računalnu platformu.


Sto cijelu ideju fiskalnih blagajni cini samo 3 promila manje retardiranom nego da stvarno i jest porezna izdala Win-only software. To je jos najmanji problem u cijeloj prici.
Ajde barem uz sve troškove ljudi ne moraju još i Wine kupovati..
Jablan je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2012., 12:33   #8
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Iz iskustva mogu reći da je podrška pos aplikacija za linux kod nas katastrofalna. A većina ih je po winom nestabilna do zla boga. U birtiji imam mikrostilovu aplokaciju i reći ću samo jedno
j**** ti javu, borland delphi, delphi sql i internet explorer kao zavisnost...... trenutno razmišljam kompletnu kasu baciti na android i dati raditi android pos sustav.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2012., 13:04   #9
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 474
ja sada pak niš neznam...win, linux ili android?

dosada sam knjige vodio pod windoesima i kaže mi da če i dalje radii na njima, što ako su nestabilni ti programi , kako onda

živce gubimo jer smo ostavljeni da se sami snalazimo, a tko od nas ima pojma o tome, a hrpa je kojekakvih koji žele nabrzinu namlatiti pare u prevodu prevariti

što namam na kraju balade opče treba

uzeo sam jedno malo računalo i monitor s dodirom, zar to neče biti dobro ?
ovaj koji dela aplikacuju kaže da "možda" ? kako možda , tko je to lud sada
što sada napraviti , dal čekati pa malo zakasniti da vidim kako če to funkcionirati ?
i onda odlučiti koji OS ili uzeti windows pa kamo god da ide
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2012., 13:09   #10
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Nije stvar u operacijskom sustavu već u polu sposobnim programerima koji nisu u stanju napraviti suvislu aplikaciju. Linux većina njih ni ne koristi pa od njih očekivati podršku je nerealno. Android je super ali se za aplikaciju mora potegnuti van Hrvaske pa se otvaraju kasnije moguće glavobolje.
Tako da najbolje se držati provjerenih firma i staviti xp.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2012., 14:39   #11
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,157
ovo izgleda kao zanimljivo rjesenje
domis je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2012., 15:11   #12
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
BTW jeste li uocili jos jedan problem? Veza sa poreznom... internet... oh, sranje! Sad cemo jos na blagajnama cekati dok blagajnica lajka razna sranja po Fejsu.

Blazena vremena DOS blagajni.
nex je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2012., 15:39   #13
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,157
pa cuj, u medicini na taj nacin rjesavaju vec par godina...odnosno, sve preko neta pa ne vidim problema s fejsom kod njih

a sad, gdje ima volje ima i načina...odnosno lagano se fejsić i razna takva sranja zabrane
domis je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2012., 16:11   #14
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,510
Pa da, na kasi složiš vulgaris usera sa točno definiranim mogućnostima (šta može a šta ne može), još da automatski ulazi u prg. od kase i finito.

Kao promatrač cijelog igrokaza očekujem šou na relaciji kasa - server porezne jer račun se printa tek kad se "vrati" od servera.
Otprilike koliko sada čekaš kada plačaš karticom sa pin - om, tu je u igri x banaka a ovamo isključivo porezna / fina.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2012., 16:39   #15
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Kao promatrač cijelog igrokaza očekujem šou na relaciji kasa - server porezne jer račun se printa tek kad se "vrati" od servera.
Pa ne baš. Ako ti fiskalizacija iz nekog razloga ne prođe (nema neta,...) printaš račun, ali si ga dužan kasnije fiskalizirati, mislim da je 2 dana rok.

Citiraj:
Otprilike koliko sada čekaš kada plačaš karticom sa pin - om, tu je u igri x banaka a ovamo isključivo porezna / fina.
Mislim da sam negdje vidio da garantiraju da će obraditi račun za 2s.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2012., 16:42   #16
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Mislim da sam negdje vidio da garantiraju da će obraditi račun za 2s.
Oni mogu to garantirati ako sve ispravno radi, ali ako net šteka, bilo klijentu, bilo na strani servera onda je druga priča. Da ne govorim o greškama i ispravcima računa.
Ne znam da li su oni spremni na rad trgovačkih centara. Kada tisuće blagajni izda račune u 5 minuta. No budemo vidjeli uskoro
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2012., 17:34   #17
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,815
Evo gledam malo ta rjesenja koju bi HR porezni obveznici trebali uvesti i usporedjujem sa iskustvima koje imam ja sa fiskalizacijom u BiH.

Jedina prava stvar koju su u BiH uveli je ta sto je prilagodjavanje programa na kojima se do fiskalizacije radilo zaista bilo minimalno jer "vecinu posla" vezano za fiskalne račune odradjiva sama fiskalna kasa, odnosno printer. Nije bilo potrebno kupovati nove programe i racunala ako su tvorci originalnog programa kojeg koristite jos aktivni.
Konkretno, ja i dalje radim u programu koji je napisan u Assembleru. Trebala mi je minimalna korekcija samog programa i prelazak sa cistog DOS racunala na Windows (XP, Vista, 7, nije bitno) radi podrske za USB.

Sto se tice konekcije na server od PU, u BiH je napravljeno tako da otprilike jedanput u 24 sata fiskalna blagajna posalje podatke na server iz svoje fiskalne memorije (koja je zapecatirana i kojom se ne moze manipulirati a da se ne unisti pecat i prekrsi zakon). Taj proces se ne moze kontrolirati. AKo je kasa upaljena ona ce dignuti podatke na server i izbaciti obavijest.

Nadalje, sve kase u sebi imaju ugradjen GSM modul i svaki porezni obveznik je duzan sklopiti ugovor sa jednim od tri telekom operatera (trosak cca 36 kuna mjesecno) te tako omoguciti pristup na server. Cijeli proces radi i na obicnom GPRS-u i jos nisam cuo da netko nema fiskalnu kasu radi nedostatka GSM signala. Dakle, ne moze se desiti da ne mozete izbaciti racun radi toga sto nema trenutne veze sa serverom. To uopce nije bitno.

A ako je slucajno fiskalna kasa u kvaru pa se ne mogu izdavati fiskalni racuni onda je obveznik duzan izdavati rukom pisane fiskalne racune i iste nakon uspostavljanja rada kase izbaciti preko nje.
Pa smo tako ove godine imali slucaj da su drugovi u poreznoj previdjeli jednu malu sitnicu a to je prijestupna godina te tako 29.02. je cijela Federacija bila u blokadi sto se tice fiskalnih racuna posto su kase stalno javljale gresku neispravnog datuma i iz istog razloga uopce nisu funkcionirale sve do sutradan.

Da ne govorim o opcoj prevari drzave i pojedinaca (uvoznika fiskalnih kasa) koji su se obogatili u procesu fiskalizacije posto su iz Bugarske uvozili fiskalne kase koje su ih tamo kostale od 60 EUR do 120 EUR i ovamo prodavali po zakonski reguliranoj cijeni od minimalno 350 EUR pa do 1000 EUR.
Nadalje, koliko je poreznih obveznika promijenilo programe na kojima rade samo zato sto su bili uvjeravani da im fiskalizacija nece uspjeti ne trenutnim programima. Pa uz to i nova racunala. Pa poslije toga lov porezne na ilegalno instalirani software. Pa pausalna placanja servisima po 100 kuna mjesecno a u biti kada vam se nesto pokvari to morate ekstra platiti bez obzira na pausal. I godisnji nepotrebni pregledi kasa koji se takodjer placaju po 1000 kuna (a u biti dodje inspektor i udari pecat u servisnu knizicu da je uredjaj pregledan a on nije ni dirnut posto nema ni potrebe).
Uglavnom, opca pljacka.
I sada se cude sto je porez uprihodjen nakon uvodjenja fiskalnih blagajni manji nego prije fiskalizacije a to sto se zatvorilo brdo malih obrta iz razloga sto nisu mogli podnijeti toliki trosak nikoga ne cudi.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2012., 18:09   #18
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
Oni mogu to garantirati ako sve ispravno radi, ali ako net šteka, bilo klijentu, bilo na strani servera onda je druga priča. Da ne govorim o greškama i ispravcima računa.
Ne znam da li su oni spremni na rad trgovačkih centara. Kada tisuće blagajni izda račune u 5 minuta. No budemo vidjeli uskoro
Kupili su mrcine od servera pa valjda jesu.
Naša testiranja u firmi gdje radim daju slične rezultate - par sekundi. Zasad im odaziv je trenutan, no kako kažeš vidjeti ćemo kako će biti u produkciji. Iako na to vrijeme od 2s treba dodati lag od internet konekcije, samog programa koji radi fiskalizaciju, itd. Internet linkovi u HR su druga priča. Sad ako imaš dućan u nekoj zabiti moraš imati internet konekciju - zakon kaže da ako ne ide žično, ideš bežično, preko mobilnog operatera, a to ne radi baš najbolje
Da bi se izvukao da nemaš konekciju moraš donijeti potvrdu od dva fiksna i jednog mobilnog operatera da ti nisu u mogućnosti dati pristup na net.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2013., 12:05   #19
Venomgamer
Premium
Moj komp
 
Venomgamer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Peljesac
Postovi: 293
program za pc kasu

Koji program za pizzeriu mi preporucujete,odnosno ciji,s najvise mogucnosti
teska su fiskalna vremena
Venomgamer je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2013., 16:20   #20
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Na ostalim forumima ti preporučuju fiskal1 jer je najjeftiniji a svi su tu negdje.
Zanimljivih 90 stranica za čitati
http://www.forum.hr/showthread.php?t=698160&page=92
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2013., 19:50   #21
grille
Premium
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rab
Postovi: 50
Fiskal1 se zasad pokazuje kao pouzdan, jedino što su imali mali kiks sa printerom pa je potrebno dodatno uzemljenje (spajanje na sudoper sa žicom recimo )
Za njih je dobro posjetiti i njihovu facebook stranicu, za update onog što ljudi traže.
Inače radim sa takvim prog. rješenjima, i fiskal1 bih preporučio nekom manjem objektu recimo.
__________________
~RH471EA~
grille je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2013., 10:11   #22
vranjba
Premium
Moj komp
 
vranjba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
koji program bi preporučili za trgovinu odjeće, da ide na xp
__________________


CPU: AMD Phenom II X2 545 @X4 B45 + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Asrock a780GXH @ bios 1.70
RAM: Kingmax 2x2GB PC2-8500
VGA: Sapphire HD5570 1GB
Zvučna: Asus xonar d1
HDD: WD6401AALS + WD2000JB + WD3200AAJS
PSU: Corsair cx400W
Case: Gigabyte GZ-X6
Keyboard: Logitech mk520 + Microsoft Natural Wireless Mouse 6000
Daljnski: Mce ir
Zvučnici: Swans d1080mkii 08
Monitori: Philips 220SW + HP L1950g
TV: Panasonic TX-P50C3E
AIO: HP Deskjet F4280
OS: Windows 7 x64


HP Compaq nx7010
CPU: Pentium centrino 2.0 GHz
RAM: 1gb + 512mb PC2700
VGA: ATI Mobility Radeon 9200 32mb
HDD: wd 40 GB
OS: Win XP SP3 x32


CPU: Pentium 3 1.0 GHz + Glacialtech igloo 2520
MBO: Intel D815EFV
RAM: 2x 256mb PC133
HDD: Maxtor 80gb + Seagate Barracuda 7200.7 160gb
PSU: Codegen 400W
OS: Win XP SP3 x32
PCI Lan: Linksys cisco gigabit EG1032 v3
Routher: Thomson ST780i WL
Net: T-com Flat


Acernote lite 350pc
CPU: Pentium 100 MHz
RAM: 8 mb edo onboard
VGA: chips&tech f65545
HDD: ibm 540 mb
OS: win 95



CPU: pentium 166 MHz
MBO: ga 586vx rev 3.37
RAM: 4x16 mb edo ram
VGA: Ati 3D rage II +dvd 4 mb
HDD: quantum fireball se2.1a 2.1 gb
PSU: seasonic ssa-200g
Monitor: Acer 13"
OS: dos 6.22

vranjba je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2013., 18:12   #23
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Fiskalna.hr nije lose rijesenje. Sve je bazirano na cloud rijesenju,nesto crkne,imas online backup. Par prijatelja koristi taj sw u kaficima,restoranima,buticima i frizerskim salonima. Za jedan objekt koji se bavi trgovinom odjece,cini mi se da je cijena 50kn mjesecno.
S druge strane,ako nemas veliki prostor i nekakve ogromne rasprodaje tj, kucas racun svakih par sekundi ,fiskal1 je odlicno rijesenje,jednokratno 1870kn,tablet i printer i sw.
Ali ti vec imas xp,pa mislim da je ova fiskalna hr medju jeftinijim i odlicnim rijesenjima.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2013., 18:40   #24
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Ta fiskalna.hr dugoročno za nekog jako malog i nije neka preisplativa solucija, pogotovo za nekoga tko nema već računalo i printer. Plus je cloud odnosno online backup, al to je sve.


U cijeloj priči će najviše profitirat telekomi čini mi se, i inspektoratu za provjeru legalnosti softvera će se drastično povećat baza klijenata.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2013., 16:18   #25
grille
Premium
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rab
Postovi: 50
Profitirati će i ugostitelji, ali opet kako koji.
Razlika u PDV-u je značajna, i osoba koja je prije plaćala mjesečno racimo 10.000kn PDV-a sad plaća recimo 3. Sve ovisi naravno što se prodaje, jer žestica je i dalje na 25...

E sad, ako bude onako kako sam načuo, da će nakon ove godine opet vratit pdv taj na 25% bit će veselo
__________________
~RH471EA~
grille je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2013., 12:55   #26
sick_boy
Premium
Moj komp
 
sick_boy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 680
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
...
Konkretno, ja i dalje radim u programu koji je napisan u Assembleru.
...
Kasa pisana u Assembleru? Jbt, koji programerski mazohizam!
__________________

iBase MI980VF-4700EQ Motherboard
Intel Core I7-4700EQ (2.4-3.4Ghz, 4 cores, 8 threads)
16GB DDR3L RAM 1600 MHz
250 GB Samsung 860 Evo mSATA SSD
1TB Seagate Barracuda 7200 2.5" HDD
ATI RX550 4GB
Kolink Satellite mATX Cube Case
Delta Electronics GPS-350EB-200 A ATX 350W PSU
Acer 27" 1440p 75Hz Freesync IPS monitor
Cherry MX Board 1.0 keyboard, brown switches
LOGITECH G305 Lightspeed mouse
Arch Linux/Win 10


Lenovo Idepad 5 pro:
AMD Ryzen 7 6800HS
16GB DDR5 RAM 5600 MHz
1TB Micron nVme HDD
16" 2160x1600 16:10 IPS Display
Windows 11


Fujitsu Esprimo:
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7500
4GB DDR2 RAM
WDC WD1600AAJS-0 160GB
Seagate ST4000DM000 4TB
openmediavault 4.1.17

Philips 55PUS7373/12 55" 4K HDR VA Direct LED TV
Toshiba 50" QLED 4K Dolby Vision/Dolby Atmos TV
TCL 40" FullHD TV
Maxell SB-3000 soundbar
Onkyo TX-SV444 AV Receiver
Pioneer BDP-160 BD player
Audio-Technica AT-LP2XGY gramofon
Mirage 290is bookshelf speakers
sick_boy je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2013., 14:52   #27
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Malo nevezano za cijene,ali mislim da je ovaj nacin ispisa i verifikacije racuna totalno prebacivanje odgovornosti na krajnjeg korisnika krajnji bezobrazluk. A to sto FINA nije u stanju certificirati (RDCca i platiti) svoj certifikat je jos jedan bezobrazluk. Posto nece biti koristen globalno nego samo u HR oni to nisu duzni napraviti,vec mi moramo rucno napraviti da je njihov protokol "siguran". S druge strane,troduplo bi bilo jeftinije da su koristeni Fiskalni printeri i nema monopola.Svaki veci proizvodjac printera ima fiskalne printere. Ovako kupi PC,kupi novi OS,kupi printer,kupi program,a ko fol softwerski su rijesili da je jeftinije. I naravno,kako to uvijek biva kad zelis da ispadne jeftinije,ispadne najskuplje.A da ne pricam o knjigi uvezanih racuna (koja sadrzi 50 racuna) i kosta 79.90 kn. Svi je moraju imati u poslovnom prostoru. A da ne govorim kad je kupujes,traze te podatke u knjizari tko ju je kupio i jos je moras ovjeravati u poreznoj upravi kod svog referenta.

Sta je slijedece? Dodji u poreznu i daj 2 litre krvi.Jebeni vampiri. I onaj jebeni Linic koji i izgleda ko ružni čelavi Lord Drakula.

Zadnje izmijenjeno od: Romano.Cule. 17.03.2013. u 14:59.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2013., 14:57   #28
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ta fiskalna.hr dugoročno za nekog jako malog i nije neka preisplativa solucija, pogotovo za nekoga tko nema već računalo i printer. Plus je cloud odnosno online backup, al to je sve.
Mi naginjemo uslugama fiskalna.hr (za sad).

Za Fiskal1 cifru od 1800 kn (plaćamo PDV) rok isplativosti je 3 godine.
Ko živ, ko mrtav, a do onda se možda i opamete oko tih blagajni ...

Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Malo nevezano za cijene,ali mislim da je ovaj nacin ispisa i verifikacije racuna totalno prebacivanje odgovornosti na krajnjeg korisnika krajnji bezobrazluk..
To se zove outsourcing :-) Zakaj su onda inspektori na plaći?
A niko me neće uvjeriti da je tak f*cking teško provjeriti stanje skladišta i usporediti sa trenutnim + prodaja.
Da ne spominjem građevinu gdje inspektori izlaze na teren samo po dojavi ...
Klasična hrvatska priča ...

Zadnje izmijenjeno od: ZOX. 17.03.2013. u 15:02.
ZOX je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2013., 15:07   #29
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Citiraj:
Autor ZOX Pregled postova
Mi naginjemo uslugama fiskalna.hr (za sad).

Za Fiskal1 cifru od 1800 kn (plaćamo PDV) rok isplativosti je 3 godine.
Ko živ, ko mrtav, a do onda se možda i opamete oko tih blagajni ...
Zaboravi to razmisljanje.Fiskalizacija je dosla i nikad vise nece otici. Sto se tice isplativosti o tome nemoj uopce ni razmisljati.Ili kupi pouzdano fiskalno rjesenje ili zatvori firmu. To je savrsena kontrola da oni vise ne moraju raditi nista.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2013., 15:20   #30
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor ZOX Pregled postova
Za Fiskal1 cifru od 1800 kn (plaćamo PDV) rok isplativosti je 3 godine.
Ko živ, ko mrtav, a do onda se možda i opamete oko tih blagajni ...
Uz uvjet da već imaš računalo i printer i nisi dosad pisao račune na blokove. Ako moraš kupit računalo, to je druga stvar. Da negovorim kako je taj najmanji paket dosta limitiran. No kako god, cloud je in dok je i porezna prešla u oblake.


Što se tiče same fiskalizacije i kontrole, sve je to bajno i lijepo na papiru. Samo recimo oni koji su do sad najviše neizdavali račune -> birtije to i dalje rade jer konobar zna domaću ekipu. Mislim ono, da, kontroliraju račune al samo one izdane. Dođem u lokalnu birtiju subotom naveče, nisam vidio nijedan račun. Račun nije izdan, nemaju što kontrolirat. A što se tiče inspekora i pregleda, jasno mi je da nemogu svagdje biti i u svo vrijeme al daj makar da imaju neki random uzorak pregledavanja. A ne ovako, dok prvog globe u ulici, ovi svi ostali to već znaju i naravno izdaju račune.

One situacije što su se vukle po novinama kad su konobari morali plaćat pića naručena od inspektorata, žalosno.
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 17.03.2013. u 16:31.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na