Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 28.11.2011., 08:46   #91
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor do-do Pregled postova
E bok... sry šta te smetam Problem s grafičkom.. isti taj problem imam ja... molim te odgovori kako si rješio taj problem šta je krivo da se ekran zamrzne i počme zujati grafička i procesor....
Hvala...
Moja konfiguracija:
procesor: e7500
napajanje: corsair cx 600w
grafička: Zotac GTX 560 Ti
ram: 8GB CORSAIR 1333 Mhz
matična: Gigabyte Technology Co. Ltd. G41MT-S2P
Molim te odgovori.. tnx
nije njemu bio problem sa memorijom, vec time sto se sve previse grijalo...znaci moguce da je kod tebe isto problem grijanje....provjeri temperature procesora i chipseta...jako moguce da je to problem kod tebe, jer je hladenje na tvojima čisto pasivno i to je premalo,treba metnuti na oba chipseta bolje hladenje i vjerujem rijesiti ces problem, a procesor ako se grije previse a imas obični box cooler,trebalo bi uzeti neki bolji cooler...

Znaci ovo sto bi prvo napravio i zamjenio:

1. Uzeti 1 mali vent od 40mm, i prišarafiti ga na mali chipset koji ti je dolje u desnom čošku,prikazano na slici kako da izgleda

2. Uzeti si Zalman nb47j i prikeljiti ga umjesto onog veceg u sredini sto pise gigabyte na njemu

3. po potrebi, za procesor si uzeti neki bolji hladnjak od orginal intela,tipa SCYTHE Katana 3 SCKTN-3000I

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 28.11.2011. u 09:01.
FRipper je offline  
Staro 28.11.2011., 18:10   #92
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
@do-do
problem je bio u matičnoj previše su se čipovi s njom pregrijavali...
stavio novu pastu na čipove na matičnoj sharkoon 40mm na veći onaj čip i Zalman nb47j a ispod grafe sam stavio 120mm da je uperen prema onom manjem čipu kojeg grafa sakrije...

ali sam nakraju puko kupio si novu matičnu i prešao na ddr3 memoriju i sve stavio u fino kućište...(piše koja točno ispod nicka mog..)

išlo mi je na živce da tak isfušareno bude...
d0magoj_OS je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na