Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.05.2019., 17:17   #3121
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Samo mali problem. Huawei ne smije koristiti ARM infrastrukturu za Kirin čipove kao što je kolega gore zaljepio. Tako da ne mogu proizvesti ništa više.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2019., 17:26   #3122
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
samo nek se kolju. Neka neka. NIt mi je zao amera, a bogme ni kineza.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2019., 18:01   #3123
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
Samo mali problem. Huawei ne smije koristiti ARM infrastrukturu za Kirin čipove kao što je kolega gore zaljepio. Tako da ne mogu proizvesti ništa više.
Kažu: HiSilicon's upcoming processor, Kirin 985, is due to be used in Huawei devices later this year. According to a source at ARM, it is not expected to be affected by the ban. However, the next iteration of the chip has not yet been completed - and is likely to need to be rebuilt from scratch, the source said.

To sve pod uvjetom da situacija ostane kakva je, u baba Vanga priče ne ulazim 😁
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2019., 18:27   #3124
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
pa ameri su i ZTE sjebali na identican nacin, pa se vracaju.



https://www.androidheadlines.com/201...-5g-plans.html



Ameri samo hoce izvuc par milijardi kazne od Huaweia da stave u proracun i to je to.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2019., 18:27   #3125
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Isti 985 ide prvo na Mate 30 i kasnije na pretpostavljam na P50. Poznavajući kineze,( kao i na Oneplus) preskočiti će 4.

Отправлено через Pixel 2 XL
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2019., 18:50   #3126
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ja im dam godinu dana da izbace svoj OS, mogu to, samo je lakse uzeti nesto s police.
Mogu oni taj svoj OS izbaciti već sutra:
https://www.scmp.com/tech/big-tech/a...m-just-case-us


Naravno da tu ima još dosta posla i da bi im to poremetilo planove, ali nije baš da bi morali krenuti od nule.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 00:06   #3127
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
Već koji tjedan razmatram zanavljanje mobitela, ovaj je već odslužio svoje, i od kada pamtim sam na Samsungu.
Znao sam da ću kupiti S10plus, kao i svaki put kada produžujem ugovor (2.g.) uzmem top model, i to je to.
E, pa, nema više...






In ur face, Donald !!


Ajmo malo ozbiljno
Nije mi namjera qrčiti se sa slikama ko neki čoban, da me netko ne shvati pogrešno, no baš mi je danas bio gušt kupiti ovaj mob, jasno poradi čitave ove fertutme koja se digla oko Huawei-a, i kontam si da nikada u životu nisam bio bliže Che-u nego što sam to bio danas

Zapravo, javljam se ovdje jer me je nemalo iznenadilo to što me je danas u jednoj poslovnici "našeg" teleoperatera uredno dočekao lik sa majicom i logom na prsima "Huawei", i čim sam djelatnici izustio da sam zainteresiran za njihovu marku, prišao nam je i promptno sam dobio malo predavanje o povijesti kinesko-američkih trgovinskih prepucavanja, i "pojašnjenje" situacije. Al' dobro...ost'o sam živ

Tek poslije mi je prošlo kroz glavu kako su kinezi su ovo poprilično ozbiljno shvatili dočim su i u hrvatistanu podigli ljude da im vise na štandovima i animiraju potencijalne mušterije.
Isto tako, djelatnica mi je kroz razgovor rekla da je za Huawei odobren najveći popust kojega mogu dati, tj. istu tu cifru ne mogu ponuditi za Samsung, npr.
E sad...jel' kaka malo, ili je tome stvarno tako, ne znam...nisam niti pitao detalje za druge marke jer sam već sa odlukom da kupujem Huawei ušao u poslovnicu, a sve ovo drugo držim za mali "bonus"

Uglavnom, Huawei očito ne miruje, i ne misle samo stajati sa strane i promatrati "kako im ga drugi kroji".
Što je dobro za nas krajnje korisnike, imo, i mislim da će se stvari dovesti u red bez kataklizmičkih elemenata, u konačnici, a da će Huawei iz čitave ove priče izaći još jači.
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 00:39   #3128
intel freak
Premium
Moj komp
 
intel freak's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: cro
Postovi: 496
tvoj novac ali nadam se da si svjestan kao prvo postoji mogućnost da nećeš dobiti update kao drugo veći gubitak vrijednosti mobitela kroz neko vrijeme. Mogao si barem pričekati mjesec dana kada bi više stvari bilo poznato te smjer u kojem idu ove idiotarije koje radi Trump.
intel freak je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 06:19   #3129
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Kažu da rade na rješavanju problema sa Guglom
https://www.reuters.com/article/us-h...-idUSKCN1SR11N
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 07:45   #3130
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Ma toliko me brine i jebe trump i nastala situacija da ce mi i sljedeci mob biti huawei.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 08:27   #3131
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
Samo mali problem. Huawei ne smije koristiti ARM infrastrukturu za Kirin čipove kao što je kolega gore zaljepio. Tako da ne mogu proizvesti ništa više.
Ne smiju? Kao što ne smiju kopirati i boga i vraga? Lol.
Na primjer, Segway su tužili firmu koja ih je kopirala i na kraju kupila te tako poništila tužbu.
Naše strojeve kopiraju stalno. Čak se ne udostoje maknuti naš logo sa dokumentacije. Ono, bolesno.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 09:08   #3132
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
Citiraj:
Autor intel freak Pregled postova
tvoj novac ali nadam se da si svjestan kao prvo postoji mogućnost da nećeš dobiti update kao drugo veći gubitak vrijednosti mobitela kroz neko vrijeme. Mogao si barem pričekati mjesec dana kada bi više stvari bilo poznato te smjer u kojem idu ove idiotarije koje radi Trump.
Ma naravno, rizik je stvaran, ali... "nije u šoldima sve", ja zarađujem njih, ne one mene...a gušt nema cijene

Plaćao sam ja i daleko veće promašaje u životu, nego što je to jedan mob, pa evo me živ i (skoro pa) zdrav

Što se tiče gubitka vrijednosti, mene to ne dira, jer ako uređaj ispravan dočeka zamjenu, ide "čabe" nekome od članova obitelji...tako će biti i sa ovime, vjerujem.
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 09:52   #3133
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Ne smiju? Kao što ne smiju kopirati i boga i vraga? Lol.
Na primjer, Segway su tužili firmu koja ih je kopirala i na kraju kupila te tako poništila tužbu.
Naše strojeve kopiraju stalno. Čak se ne udostoje maknuti naš logo sa dokumentacije. Ono, bolesno.
Pa dobro... ali možeš misliti što će na tržište EU doći smartphone koji je bez odobrenja koristio nešto... Bilo arhitekturu ili nešto drugo.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 09:58   #3134
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Imaju trziste od 3+ miljarde ljudi
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 10:00   #3135
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Mogu oni taj svoj OS izbaciti već sutra:
https://www.scmp.com/tech/big-tech/a...m-just-case-us


Naravno da tu ima još dosta posla i da bi im to poremetilo planove, ali nije baš da bi morali krenuti od nule.
Da, mogu ali... Trenutno os im je imho najlosiji android skin od svih glavnih proizvodaca, tesko ga je i nazvat skinom vise kopijom iOS-a na androidu, na sta ce im taj os licit niti me ne zanima iskreno ali zbog solidnog hardvera nadam se da ce to bit ako moze cisti AOSP, posto je to open source valjda ga mogu koristit.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 10:08   #3136
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
Ma toliko me brine i jebe trump i nastala situacija da ce mi i sljedeci mob biti huawei.
Teško ako ne bude imao tebi neke bitne appove na svom jedinstvenom storeu.

Nego, flash news, Panasonic prekinuo suradnju sa Huaweijem. Nije baš zajebancija. I još jednom, ovdje se stalno spoinje softver a radi se o tome i da Huawei neće više imati pristup dijelovima hardvera.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 10:25   #3137
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Ugasiti samo tako firmu koja je prva u svijetu u gotovo svim segmentima telekomunikacije bez strogih dokaza o takozvanoj spijunazi za koju se optuzuje ?

Sa preko 400M EMUI aktivnih uredaja.
Mislim to ako se zaista obistini onda je ovaj svijet fakat otiso u picku mater. I da neke takve ozbiljne firme kao intel, wd, qualcom, i da ne nabrajam. Bez ikakvih pitanja o istini optuzbe samo tako odlucili raskinut suradnju sa huaweiem ?

A dobro i debelo su zaradivali na huaweiu, sta ako otpuzbe budu odbacene zbog dokaza kojih vjerojatno nikada nece biti ? Hoce li te tvrtke ukljucujuci i usa samu nadoknaditi stetu huaweiu, kini, njihovim korisnicima, firmama koje su "morale" mijenjati mreznu opremu ? Odnosno kao sto su strucnjaci rekli vremenski period koliko bi to trajalo i kostalo je naprosto i vremenski i financijski neisplatljivo.

Sve u svemi jos jedna prica di najdebilnija nacija svijeta sere govna po svijetu, a mi samo ko muhe letimo i jedemo njihova govna.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 10:29   #3138
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor renc Pregled postova
Nego, flash news, Panasonic prekinuo suradnju sa Huaweijem. Nije baš zajebancija. I još jednom, ovdje se stalno spoinje softver a radi se o tome i da Huawei neće više imati pristup dijelovima hardvera.

Ma kakav Panasonic, kakvi bakrači, Huawei ce prvo dizajnirat pa onda i izradit svoje čipove, napraviti svoj OS, i naravno popratni App market, i sve ce radit super ako ne i bolje od postojećeg androida sustava.


Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
Hoce li te tvrtke ukljucujuci i usa samu nadoknaditi stetu huaweiu, kini, njihovim korisnicima, firmama koje su "morale" mijenjati mreznu opremu ? Odnosno kao sto su strucnjaci rekli vremenski period koliko bi to trajalo i kostalo je naprosto i vremenski i financijski neisplatljivo.

Opet ti o nadokandi stete by USA firme korisnicima Huawei uređaja
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 10:33   #3139
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
a što će metnut na taj OS, ako recimo ostane sve kako je sada rečeno, nit fejsa nit instača nit whatsappa, jutuba, netflixa, itd.

naravno sad ce netko rec to mu niš netreba, al nije baš tak, prepopularni u ti appovi da bi jedan OS mogao bez njih

konkurencija na polju mobilnih OSeva bi bila odlična stvar, ali još neznamo ni u kojoj fazi je njihov nit smo vidli neki demo kak to izgleda i radi zapravo
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 10:49   #3140
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ijao meni bi to bio OS s neba

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 10:57   #3141
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
nekak sve više mislim da se neće izvuć, sad kad se panasonic ubacio, samo gore i gore vijesti za huawei, nadam se da neće još velikih igrača uključit

jedino čemu se nadam da stigne vijest da su se ''dogovorili'' i sve ide dalje, nikom niš, dal je to realno? neam pojma


sad bi idealan scenarij bio totalni bojkot applea i androida, ali što stavit u džep? imam 3310 u ladici
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 11:00   #3142
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
ja mislim da na kraju nece nis bit. samo rajcaju raju. FUD da se neko nakrca hjuvej dionica .
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 11:22   #3143
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ijao meni bi to bio OS s neba

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Same here.
Kad se sjetim da nekada nisi mogao deinstalirati Facebook i sl. nametnute appove, a uskoro ti neće dati da ih imaš, lol.
I taj youtube je najgora googlova aplikacija ikada, ima toliko reklama da je negledljivo i još ti ne da gledati video ako nisi logiran.
Youtube Vanced je preporod.

Meni osobno ne trebaju sve te aplikacije za špijuniranje, pardon, društvene mreže, iako je sigurno više onih koji trebaju.

Osobno nikada nisam bio ljubitelj Huaweia ali mi je nakon ovog svega postao zanimljiv, kao nekakav buntovnik.
Ako treba kupovat ćemo ga kao nekad kineze direkt iz kine, samo nek imaju dobru cijenu i nek riješe softver, a prejaki su da bi netko rekao da ne mogu.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 11:26   #3144
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
a što će metnut na taj OS, ako recimo ostane sve kako je sada rečeno, nit fejsa nit instača nit whatsappa, jutuba, netflixa, itd.

naravno sad ce netko rec to mu niš netreba, al nije baš tak, prepopularni u ti appovi da bi jedan OS mogao bez njih

konkurencija na polju mobilnih OSeva bi bila odlična stvar, ali još neznamo ni u kojoj fazi je njihov nit smo vidli neki demo kak to izgleda i radi zapravo
To sto si nabrojao je samo jedan veliki plus za taj potencijalni buduci OS.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 11:29   #3145
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
misliš? ja mislim da gledamo po sebi, ''netreba mi'', netreba ni meni, al sam siguran da sam manjina, baš manjina

sretno sa možebitnim OSom koji neće imat sve te aplikacije nabrojane, nije isto prodat par milijuna ili parsto milijuna mobitela
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 11:33   #3146
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
misliš? ja mislim da gledamo po sebi, ''netreba mi'', netreba ni meni, al sam siguran da sam manjina, baš manjina

sretno sa možebitnim OSom koji neće imat sve te aplikacije nabrojane, nije isto prodat par milijuna ili parsto milijuna mobitela
Ja nisam nikad ozbiljno razmatrao kupnju Huawei moba,a sad ce mi to sigurno bit sljedeci mob.

Evo,danas kupio tablet
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 11:36   #3147
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
ja ga jedini nemam oko sebe, apsolutno svi imaju one P20 Lite oko mene, ne želim ni pomišljat što bi oni bez tih aplikacija jadni, + da moraju recimo APK stavljat ili nekakve romove, a ja im wallpaper moram namještat
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 11:46   #3148
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Ja nisam nikad ozbiljno razmatrao kupnju Huawei moba,a sad ce mi to sigurno bit sljedeci mob.

Evo,danas kupio tablet
To si već ponovio u nekoliko postova. Slabo pamćenje imaš.

Отправлено через Pixel 2 XL
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 11:51   #3149
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
To sto si nabrojao je samo jedan veliki plus za taj potencijalni buduci OS.
Da, mozda za 0,05% ukupnih korisnika svih Huawei uređaja.(400M->200k)




Klasičan primjer formiranja misljenja po sebi, odnosno puno premalo malom uzoruku ukupnih korisnika i njihovih navika/potreba.



I ok, skuzili smo, prelazis na Huawei bez obzira na sve i svi smo sretni zbog toga
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 11:51   #3150
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Ne znam sto se svi brinete... Huawei ima svoj appstore koji bi vrlo brzo mogao postati megapopularan s obzirom da je baza korisnika ogromna... Nije Playstore jedini na svijetu... Sto se OS-a tice, mogu razviti svoj OS baziran na AOSP i ne zamarat se sa Googleom i Amerikancima... A mogu financijski podrzati ili cak i kupiti i LineageOS ili neku drugu 3rd party distribuciju ako bas hoce...

Ovo moze biti pocetak novog doba koje nece biti ograniceno na OS-ove koje razvijaju Amerikanci... Baza korisnika Huawei mobitela, a i ostalih kineskih mobitela je ogromna i u ogromnom porastu... Uostalom, Huawei moze prodavati svoje procesore ostalim kineskim proizvodjacima koji se nadju pod USA sankcijama i nikom nista...

Uzmite u obzir da trziste koje Huawei moze pokriti nije 320 milijuna Amerikanaca, vec 1.4 milijarde Kineza, 1.3 milijarde Indijaca, 500 milijuna Europljana, 150 milijuna Rusa, pa ako im se prohtje, mogu i Latinsku Ameriku gdje samo Brazil ima oko 210 milijuna stanovnika...

A sad zamislite udar na Google Play Store kada odjednom parsto milijuna korisnika pocne koristiti Huawei store koji ovi mogu komotno rebrandat u nesto drugo i dat ostalim kineskim proizvodjacima da koriste...

Ono sto bi se moglo pozitivno dogoditi se vec u Rusiji dogodilo kada su im Ameri i EU uveli sankcije, pa su morali uloziti u vlastitu poljoprivredu i sada su najveci izvoznik zitarica na svijetu... Drugim rijecima, USA i EU imaju tendenciju da si pucaju u koljena niti ne shvacajuci kakve ce to mehanizme pokrenuti, a ti mehanizmi kada se pokrenu nepovratno mijenjaju stvari... Ako smijem primjetiti - u nasu korist...
eto najbolji komentar na novonastalu situaciju.. svaka cast..

kinezi su mocni i sad je prilika da pokazu koliko.. 😁😁

Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na