Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.04.2014., 13:11   #1
matijab
Problem?
Moj komp
 
matijab's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: negdje u fotelji
Postovi: 90
(riješeno) Kompjuter se upali, ventovi vrte, al nema welcome screena

Pozdrav ekipa!

Dolazim sa malo blesavim problemom, koji je vjerojatno piece of cake za prave znalce kao sto ste tu vi.
Ovako, imam c2d e5200 i e8400, graficka msi 5770, napajanje coolermaster 550w, neki stari wd 160gb ide, (asus p5ql/epu stara maticna na kojoj je poslo sve krivo...) asus p5w dh deluxe(ploca koju sam nabavio pod sumnjom da mi je ova gore navedena p5ql crkla).
Ovako, kompjuter bi mi se znao gasiti prije(na p5ql maticnoj) uz neki neobjasnjiv bsod, naravno, sumnjo sam da graficka i proc nemogu da se spoje nikako, al to je tako funkcioniralo, radi tjedan dana, i onda jedan dan zafrkava, i onda opet sve kul tjedan dana....
dok jedan dan, samo se ugasio, sam od sebe, nikakvi napori nisu bili(ono fejs i yutub...) i hocu ga upaliti, nista, znaci uvijek bi davao jedan ton, tj signal na zvucnik kada bi se palio, ovaj nista, i tako restartaj miljon puta probaj restartat cmos, bateriju izvadit na 10 sec i sta jos sve ne, opet idem upalit, ne reagira, znaci ventilatori se vrte, graficka normalno, disk se isto cuje(sto mi je i najveca sumnja al opet, nebi treblo biti...), ventilator na procu(stock) se vrti neko kratko vrijeme i onda samo stane(vjerojatno nesto radi kako spada...) sliku nikakvu ne izbacuje niti ikakav zvukic na zvucniku onom od kucista...
i sad mi dode nova maticna, sav sretan idem to pospajat(naravno cvjetam od srece :P ) i sve, upalim, opet isto, znaci, ono, nikakav zvukic maticne, nista, samo se ventilatori vrte i opet, nakon nekog vremena se ugasi ovaj od proca... na ekranu nedaje niti najmanje ikakvih reakcija, niti bios niti ista, znaci crno...

nemam nekog pretjeranog znanja o kompjuterima, neko kratko vrijeme sam pomagao ljudima sa instaliranjem windowsa i tako nekim jednostavnim stvarima, par puta popravio tj dobro prognozirao sta bi moglo bii problem, ali ovo tu mi je ipak nekakva enigma koju nemogu rijesiti...(opet cu rec, sumnjam na disk, al opet trebo bi progurat na ekranu barem do biosa misa mu...)

pa ono, ako ima itko da je imao ili ima slicnih iskustava, neka pomaga, lap s kojeg pisem na posudbi imam jos par dana...

pozdrav i hvala unaprijed
__________________
za to treba imat muda prijatelju, za to treba imat muda

Zadnje izmijenjeno od: matijab. 08.04.2014. u 21:57.
matijab je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2014., 13:26   #2
eyeballl
Premium
Moj komp
 
eyeballl's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 132
Kompjuter posta u BIOS ili ne?
Probaj izvaditi/odspojiti sve dodatne komponente ostavi samo proc i matičnu, trebalo bi onda proizvoditi beepove...
Poslije redom dodaji memoriju jedan po jedan keks u razne utore ... trebalo bi opet beep da dobiješ...
Na kraju dodaj grafiku i trebalo bi postati bios ako je sve ok.
U skladu gdje zapneš moći ćeš konkretnije definirati što je problem.
Ili drugi način ako imaš prijatelja sa sličnom konfom da istestiraš pojedinačno komponente kod njega
__________________




CPU: Intel Core 2 Duo E5400 @ 3.7GHz / Sonic Tower

MBO: Asus P5N-E SLI

RAM: 2 x 2GB DDR2 800MHz Kingmax @ 900MHz

GPU: Gigabyte GeForce 9800GT OC / Acellero S2

HDD: 2 X Western Digital 320GB Blue, Raid

OPT: DVD-ROM

PSU: Corsair VX 450W

CASE: Moded

OS: Windows 7 Ultimate 64bit



CPU: Intel Core 2 Duo E1200 @ 1.6GHz / Stock

MBO: Gigabyte

RAM: 2 x 2GB DDR2 800MHz Kingmax

GPU: Nvidia GeForce 7100 Onboard

HDD: Maxtor 80GB PATA + Seagate 160GB SATA

OPT: Optiarc DVD-ROM

PSU: Corsair VX 400W

CASE: Old School

OS: Windows 7 Ultimate 32bit


CPU: Intel Core 2 Duo E1400 @ 2.0GHz / Stock

MBO: Gigabyte

RAM: 2 x 1GB DDR2 800MHz Kingmax

GPU: Gigabyte GeForce 8500GT / Acellero S2

HDD: Western Digital 250GB

OPT: DVD-ROM

PSU: Chieftec 400W

CASE: Old School

OS: Windows 7 Ultimate 32bit



CPU:

MBO:

RAM:

GPU:

HDD:

OPT:

PSU:

CASE:

OS:



U nabavi mrežnog servera....
D-link 8 Portni Switch
Siemens Router C-010-I ISDN


eyeballl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.04.2014., 13:33   #3
Mr. Nice
Premium
 
Mr. Nice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Siguran si da je druga matična ispravna ?

Meni je nekako normanalan workflow:

Uštekam tester napajanja. OK ili NE OK. Tj.imam uvijek jedno za koej sam SIGURAN da je ispravno.
Ištekam sve sa matične osim CPU, RAM-a i grafičke. (dakle sa sigurno ispravnim napajanjem).
Ako nema beepova / slike, ištekam grafičku / RAM - trebao bih dobiti error beep da nema grafike ili rama, ovisno što sam ištekao.
Ako je i dalje tišina, probam s drugom pločom, tj "periferiju" probam na drugoj (sigurno ispravnoj) ploči ...

Ako si siguran da je druga MBO ispravna, makneš višak "periferije" - probaj s drugim napajanjem.
__________________
Mr. Nice je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2014., 21:56   #4
matijab
Problem?
Moj komp
 
matijab's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: negdje u fotelji
Postovi: 90
rijeseno je, hvala vam na savjetima, probao sam sve i na kraju je uspio prokrcit do butanja windowsa, al naravno nije ih buto jer se trebaju reinstalirat kako sam cuo, a i prije radio... uglavnom od sutra cu znat sve kad isprobam tipkovnicu koju moram kupit... uglavnom radi i to bi jos sad mogo gledat neki sli jos jednu 5770 ako se nadje
cisto da vrtim na haj i imam usisivac pored nogu, fale mi igrice

uglavnom hvala vam i svako dobro!! Problem rijesen
__________________
za to treba imat muda prijatelju, za to treba imat muda
matijab je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 13:19   #5
Mr. Nice
Premium
 
Mr. Nice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Zašto onda nije bilo BIOS post-a ?

OK, reinstall nakon promjene MBO (obje p5..., nebitno), BSOD, nešto ne radi kako treba i sl ... Ali nema BIOS-a ?
__________________
Mr. Nice je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na