Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.01.2014., 20:32   #31
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
24 4k monitor je sve samo ne profi monitor. I ne, ne navijam za glossy (iako mi je isti drazi od ovog dellovog matt premaza). Vise sam za polu-glossy ekrane. Dell meni osobno tu pretjeruje.

Naravno, ovo je cisto subjektivan dojam. Znam da vecina voli matt premaz, i to je ok, neka svatko odlucuje za sebe. No meni taj dio nikako ne odgovara
Ajd prosvjelti me onda molim te koji bi to bio "profi" polu-glossy (nego jesi ti sad izmislio taj termin ili to stvatno tako zovu?) koji ti preferiras , bas me zanima jer ja nisam naiso jos na nekoga tko se bavi profi videom/grafikom/montazom tko voli da se gleda u monitoru dok radi a nagledao i naradio sam se u takvim okruzenjima. Cak smo i na SONY/Panaosnic CRT studijskim monitorima davno jos imali premaz bas zato da ne budu glossy a kostali su 5000-7000 EUR komad (36-51cm ekran) kao i sve ostlao u Tv tehnici sto je debelo preskupo ali opet to bi spadlao u "profi" sektor - ne ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 18.01.2014. u 20:37.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2014., 21:18   #32
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Semi-glossy postoji. Nisam nista izmislio. Evo jednog odlicnog primjera:
http://www.youtube.com/watch?v=QSiSMr3BpJ0

I nisam rekao da monitor nije profi radi matt premaza. To je za ekipu monitor, sto jasno i glasno govori i sama cijena. Na kraju krajeva, kakav profi rad mozes obavljati sa 4k rezolucijom na 24 ekranu? Video?
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2014., 23:35   #33
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Semi-glossy postoji. Nisam nista izmislio. Evo jednog odlicnog primjera:
http://www.youtube.com/watch?v=QSiSMr3BpJ0

I nisam rekao da monitor nije profi radi matt premaza. To je za ekipu monitor, sto jasno i glasno govori i sama cijena. Na kraju krajeva, kakav profi rad mozes obavljati sa 4k rezolucijom na 24 ekranu? Video?
Ja nevidim tu nikakve semi gloss, ne izgelda nista drugacije od mog 3007 niti 2007 niti 2407. Neznam o cem pricas ali ovo je isto matt ekran sa premazom i ovako sa videa nevidim nikavu razliku , bas se vidi kolko razbija refleksiju kad ga vadi iz papira i okrene gore prema svjetlu i nevidis refleksiju samog lustera/oblik nego zbulranu bijelu povrsinu.

Sto se tice profi rada, neznam zasto nebi neko mogo radit profi obradu slike, videa, 3D, programiranja na takvom monitoru. Koji bi to bio razlog da se nemoze profi odradit, visokae retolucija , za foto obradu, wacom crtanje/dizajn ionako nemoras citati text . Za programiranje bi bilo pre sitno tu se slazem ali opet ako neko ima dobar vid nije bed? ? Ja sam odradio profi poslova na 1920*1080 15.6" Laptopu i sitno je ali moze se, cak sam i rendao na njemu (i5, 16GB Ram) u nedostatku bolje opcije tak da ne kuzim stab bi bio problem raditi "profi" ? Dali je ugodnije raditi na vecem monitoru, naravno da je, ali do prije 7-8-9 godina smo 22" (vidljivo jedva 20") CRTove smatrali PROFI grdosijama a ja sam na njima koristio 1600*1200/19xx*1440 pa sve do 2048*1536 kad sam trebao stvarno puno prostora za neke slike u vecim rezolucijama .

EDIT, Imam 4 della kuci i 1 na poslu (plus ostlaih 5 kod kolega i nekoliko Samsunka do 20-24") a imam Asusov Laptop sa premazom/matt ekranom, kad otvorim laptop i stavim ga na stol pored Dell monitora nevidim nikakvu razliku u premazu tako da vjerujem da i Asus koristi isti (pa makr se i zvao semi-gloss) ili jako slican premaz tako da....
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 18.01.2014. u 23:46.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2014., 00:53   #34
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Semi-glossy postoji. Nisam nista izmislio. Evo jednog odlicnog primjera:
http://www.youtube.com/watch?v=QSiSMr3BpJ0

I nisam rekao da monitor nije profi radi matt premaza. To je za ekipu monitor, sto jasno i glasno govori i sama cijena. Na kraju krajeva, kakav profi rad mozes obavljati sa 4k rezolucijom na 24 ekranu? Video?
Hmm... pa više DPI-a samo olakšava rad, ne znam zašto ne bi mogao raditi na tome? Problem trenutni je što dosta modela ima samo 30 Hz podršku, te OS-ovi i software nemaju scaling support za higher dpi ekrane.

Zapravo, ono što me zanima je dal' netko ima/vidio je 4K ekran na Win8 ili MacOS-u? Može li se uopće napraviti nešto u stilu scaleanja. Konkretno, ja bi vrtio Win8 na npr. 32" 4K ekranu. Ako je scale 1:1, ikonice bi bile jaaako sitne i tekst takodjer. Meni ne bi bio problem jer imam 20/20 vid, al' bilo bi mi definitivno lakse i manje sitno da to scaleam za +50% gore, pa da bude na pola puta izmedju half resolution i full resolution-a.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2014., 14:18   #35
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
zwer, vidio sam 4k na oba OS-a. Neki dan smo igrali dota-e a pored mene 4k monitor.

OSX ima skaliranje, no na zalost ne kao na retina MBP. Moras rucno u terminalu podesiti. I onda je stvarno predobro. Barem izgleda, jer i dalje radi na pisljivih 30Hz.

Kod win8 (nisam imao prilike probati na win8.1) skaliranje je uzasno, ali zato uredno radi na 60Hz. Dakle dio koji oba OS-a moraju rijesiti. Kod Applea su u pitanju samo driveri, win8.1 navodno bi trebao popraviti pitanje skaliranja.

@Lewis
Nhf, no previse filozofiras. Za programiranje mozes koristiti bilo koji monitor. Znam jer ja tako radim, a probao sam sve i svasta. Provjeri samo koliko sam monitora ovdje unazad godinu dana prodao.

Za grafiku i nije bas tako. Kod mene su graficari uzeli 4k 24 da isprobaju. I cim su ga prikljucili vratili su ga. I nakon kalibracije boja nije im dao ono sto su zeljeli, a sve ostalo je jednostavno presitno za normalan rad. Pricam o 24 verziji naravno.

Ja osobno zelim sto vecu rezoluciju. Jer trnutacno imam najjaci model retina MBP, i posebice nakon nje kuzim pixele vise nego prije. A kako i sam vjerojatno znas, rMBP ima 2880x1800 na 15" ekranu.

Onaj gore monitor ti je polu-glossy. Naravno da neces skuziti na videu, googlaj malo, ili ako si iz Zagreba slobodno navrati do mene u firmu da uzivo provjeris razliku izmedju della i onog gore monitora. Ogromna je. Asus nema odsjaja, barem ne kao Apple monitori. No ima malo kad ga usporedjujemo sa Dellom. Ali zato nema onog (meni) odvratnog bleedinga uzrokovanog pretjeranim matt premazom.

Nadalje, u vise navrata sam napisao da to MENI smeta. I cak napomenuo da je to moj subjektivan dojam. Programer sam, meni iskreno ne treba nakakva kalibracija boja, niti me odsjaj pretjerano smeta. Volim imati malo zivlje boje, i volim da je bijela pozadina - bijela, a ne kao kod Della mutno zuckasta.

I jos jednom cu ponovit - to su moje osobne zelje i moji osobni prohtjevi. Volis matt? Odlicno, imas puno veci izbor za kupovinu od mene. Puno veci. No onda mi barem pusti moje puste zelje da se barem nadam ponekom dragulju koji nece imati pretjerani matt premaz preko sebe. Jer eto da jos jednom ponovim - MENI je odvratan. Meni!

P.S.
I naravno da navijam za sto vecu rezoluciju. Osobno cekam na 4K ekran sa 16:10 omjerom i onda odmah kupujem. Skaliram ga u OSX-u na 1900x1200, imam odlican monitor sa poprilicno visokim PPI-em za rad. No recimo i da nema matt premaz na sebi, da kupim ovog Della dobio bih 1920x1080 monitor nakon skaliranja. Tih 120px meni osobno igra veliku razliku
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2014., 14:32   #36
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Kakav bleeding i zuckasta bijela? Postoje polusjajni premazi, pa i razlike izmedju mat premaza ali ni jedan ne uzrokuje zutu bijelu ni bleeding.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2014., 14:54   #37
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Nhf, no previse filozofiras. Za programiranje mozes koristiti bilo koji monitor. Znam jer ja tako radim, a probao sam sve i svasta. Provjeri samo koliko sam monitora ovdje unazad godinu dana prodao.

Ja osobno zelim sto vecu rezoluciju. Jer trnutacno imam najjaci model retina MBP, i posebice nakon nje kuzim pixele vise nego prije. A kako i sam vjerojatno znas, rMBP ima 2880x1800 na 15" ekranu.
Nadalje, u vise navrata sam napisao da to MENI smeta. I cak napomenuo da je to moj subjektivan dojam. Programer sam, meni iskreno ne treba nakakva kalibracija boja, niti me odsjaj pretjerano smeta. Volim imati malo zivlje boje, i volim da je bijela pozadina - bijela, a ne kao kod Della mutno zuckasta.

I jos jednom cu ponovit - to su moje osobne zelje i moji osobni prohtjevi. Volis matt? Odlicno, imas puno veci izbor za kupovinu od mene. Puno veci. No onda mi barem pusti moje puste zelje da se barem nadam ponekom dragulju koji nece imati pretjerani matt premaz preko sebe. Jer eto da jos jednom ponovim - MENI je odvratan. Meni!

P.S.
I naravno da navijam za sto vecu rezoluciju. Osobno cekam na 4K ekran sa 16:10 omjerom i onda odmah kupujem. Skaliram ga u OSX-u na 1900x1200, imam odlican monitor sa poprilicno visokim PPI-em za rad. No recimo i da nema matt premaz na sebi, da kupim ovog Della dobio bih 1920x1080 monitor nakon skaliranja. Tih 120px meni osobno igra veliku razliku
Zelis sto vecu rezoluciju o onda bi skalirao da dobijes efektivno 1920*1200 ? Kako je to veca rezolucija onda . Veca rezolucija je potrebna za vecu radnu povrsinu (u vecini slucjaeva, visoki PPI za nekog ko progrmaira su price za malu djecu i opce ti netrebaju zivlje boje dok programiras niti veci PPI jer gledajuci sa 60-70cm neces bas imati problema sa citnajem texta ako je vid u redu) ako mi je radna povrsina ista ko na obicnom 24" sto bi onda dao tolke pare za razliku u cijeni, cista ludost IMHO. I sam kazes da tebi nije prejerano bitna kvaliteta prikaza za progrmairanj (ponavljam imam di usporedit Dell premaz i Asus premaz svakodnevno i dalje nevidim o cem pricas o kakvoj mutnoj slici kod Della zbog "prejeranog" premaza ili zuckastoj bijeloj boji i slicno). Vrati te monitore nazad i trazi ispravne je rocito si dobio neke defektne onda. Kod mene 4 Della sa IPS matricom u svakodnevnoj uotrebi i nema ni govor ao zuckastoj bijeloj ili mutnoj slici).

Znaci ako neko filozofira onda si to ti jer 99% ostalih ce se sloziti da su Dellovi IPSovi olican "bang for buck" i da ove jace serije nemaju bas problema koje ti navodis ako si dobio ispravan primjerak, naravno . Bio sam kod kolege u studiju koj ima 30 radnih mjesta i svi imaju jedna 30" Dell i jedan 24" sa strane za radit a u kucistu MAC Pro (ali na windowsima zbog manjka softwarea na OSXu). Znaca pere nisu problem nikakv (ima covjek svoju zgradu/studio za Mocap/VFX) i kupio je ono sto je htio a sigurno nebi kupio Dell sa prejakim matt prmazom koji ima zutu umjesto bijele i mutnu sliku .

BTW sta to tocno konkrento "tvoji" graficari rade da ima taj novi 24k nije valjao uopce kao sto kazes (neuzimajuci sad u obzir trenutnu pretjeranu cijenu u obzir). Sta sad koriste kad im ovaj nevalja koji pokriva 100% AdobeRGB gamuta ? Pogotovo ako mozd akao tebi treba vise PPI pa ce ekfektivno skalirati i dobit za moj ukusu premalih 1920*1080 rezolucije ?

P.S. Nitko tebi ne brani da ti kupis sta hoces i da se tebi nesto svidja ili nesvidja (dapace, svako bira za svoje pare) ali iznosis neke teze i opise koji nisu upce tocni niti su cinjenice (zuckasta, bleeding pretjerani, kalibracije, mutna slika, prejaki matt premaz...) to je jedini problem koji ja imam s tvojim replyom. Za ostalo, iskreno bas me briga oces gledati super duper full-semi-malo glossy/ogledalo ako zelis dok radis ali to ne znaci da su tvoje teze tocne . Samo to nista vise.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2014., 15:24   #38
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Prva stvar, nisam rekao svi Asusovi monitori, vec striktno onaj kojeg sam ti linkao
Druga stvar, ja iznosim svoja misljenja, i stvari kako ih JA vidim za sebe. Dakle ponovno i po zadnji puta - cisto moj subjektivan dojam. Samim time ne filozofiram, vec filozofiraju oni koji me napadaju rad drugacijeg razmisljanja.

Nigdje nisam rekao da Dell nije odlicna kupovina za te novce. Dapace. Samo sam rekao da meni ne odgovaraju.

I opcenito, svatko ima prijatelja koji ima prijatelja, ciji poznanik ima prijatelja. Ja nemam prijatelja. Ja imam firmu. I pozvan si da dodjes provjeriti na licu mjesta o cemu pricam.

Moje kolege rade u Mayi i Unity3D-u. Na ovom 24 monitoru sa 4k rezolucijom sve im je presitno. I to nema veze sa vidom, jer presitno je za 10 ljudi, ne samo za jednoga.

O skaliranju o kojem ja pricam ocito nemas pojma, jer nisi ga vidio uzivo. Primjer koji sam ti dao je retina Macbook Pro. Ne moras cak ni do mene dolaziti, slobodno udji u bilo koji iStyle ili slicnu trgovinu pa provjeri na licu mjesta. Sa tim skaliranjem dobijes kristalno cistu sliku. Meni osobno ne treba 4k rezolucija, previse prostora za moj ukus kojeg nikako ne bih mogao iskoristiti.

No 16:10 4k rezoluciju bih odmah kupio i skalirao ju da dobijem sto vecu gustocu pixela, samim time i bolji prikaz slike. Nesto slicno sto vec spomenuta retina radi. I radi to odlicno.

Opcenito, rekao sam svoje misljenje, i iskreno - nemam volje vise ganjati vjetrenjace, pa te ovim putem pozdravljam. No poziv i dalje vrijedi, javi se preko PM-a i lako se dogovorimo. Uzivo ces bolje shvatiti o cemu pricam.
Pozdrav.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2014., 17:23   #39
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
O skaliranju o kojem ja pricam ocito nemas pojma, jer nisi ga vidio uzivo.
Eto ga sad nad, znaci ti sve znas, ja neznam nista i ti si najpametniji i uopce ne pretjerujes i napadas, jel ? bas se vidi da se nebi prepucavao, ono totalno ? Ti znas da ja nemam pojma i nisam vidio, jel ? Blago tebi, ti si onda jaci od vidovitog Milana, on bar za nesot kaze da nije siguran da treba ponovo nazvati .

Ehh s takvim stavom nema vajde niti objasnjavati. Sto se tice prijateljevog prijatelja naranvo da su svi vidjeliu ali kazem ti ja imam to kod sebe i mogu usporedjivati premaz tak da bez obzira koliko ti tvrdio nesto to ne znaci da ce to odjednom postati istina. Onaj koji si linkao i sam si reko da se nevidi na videu stoga nevidim poantu linkanja tog videa . Ono evo ti vidi ali je....a nevidi se ? Milsim mozemo napravit Voting da vidimo kolko ima istomisljenika s tvoje strane a kolko s moje pa bi valjda to bio neki referentan prikaz ili ?

Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Opcenito, rekao sam svoje misljenje, i iskreno - nemam volje vise ganjati vjetrenjace, pa te ovim putem pozdravljam. No poziv i dalje vrijedi, javi se preko PM-a i lako se dogovorimo. Uzivo ces bolje shvatiti o cemu pricam.
Pozdrav.
Evo ga na, shvacam ja sta ti pricas, ja samo kazem da to nije tako (mutna slika, zuta bijela itd. itd..), ali dobor ti cekaj onda 16:10 semi-gloss sa nezutom bijelom a u medjuvremenu i ja tebe zovem da najdjes do mene pa da vidis premaz/bijelu/mutnu/nemutnu sliku itd. itd. pa cemo usporedit premze, mozemo ih cak probat i mjerit mjeracem debljine laka pa cemo vidit jel koji deblji/tanji pa eto mozda odgonetnemo zasto se tebi cini da je Dell mutan, zut, los i sta si vec sve nabrojao u odnosu na semi-gloss koji se nevidi da je semi-gloss od Asusa. Ko pravi uopce panel za Ausa ? Nije li i za onaj 4K 31.5" Asus u biti Sharp IGZO panel isto kao i za 32" Dell? Nedami s e sad trazit linkove ali cini mi se da sam vidio na predstavljanjima da oba pravi Sharp.

BTW ja nigdje nisam tvrdio da 24" nije sitno za korisitit na 4K rezolucji, dapace tu se slazem te ispod 32" nemam namjeru ni uzimat u obzir za zamjenu sadanjseg 30", to bi bilo suludo i kao sto sam i rkeo meni za grafiku uvijek treba veci workspace a od vise PPIa nikakve koristi (bar u mom poslu).

Znaci eto pozvan si na "sluzbeno" testiranje/mjerenj i na pivo pa javi kad budes blizu .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2014., 18:22   #40
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Znaci eto pozvan si na "sluzbeno" testiranje/mjerenj i na pivo pa javi kad budes blizu .
A ja a ja?
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2014., 21:06   #41
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
A ja a ja?
Ma moze, odma napravimo i rostilj onda cisto da pivo neid ena prazan zeludac .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2014., 11:05   #42
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
Nije loše. 32" Dell 4K kod nas $17.5K. Imam osjećaj da će to biti jedan od onih komada HW koji će brzo višestruko izgubit na cijeni.
Inače, razmažen Retinama i sl na mobilnim uređajima, sve više vidim piksele na Dellu 2407. Iako se pokazao kao izvrsna investicija, i još radi ko urica, ovaj 32" 4K Dell bi mogao biti nasljednik. Kad mu padne cijena barem duplo.
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz


estugarda je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2014., 11:10   #43
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor estugarda Pregled postova
Nije loše. 32" Dell 4K kod nas $17.5K. Imam osjećaj da će to biti jedan od onih komada HW koji će brzo višestruko izgubit na cijeni.
Inače, razmažen Retinama i sl na mobilnim uređajima, sve više vidim piksele na Dellu 2407. Iako se pokazao kao izvrsna investicija, i još radi ko urica, ovaj 32" 4K Dell bi mogao biti nasljednik. Kad mu padne cijena barem duplo.
Mcomputers kaze jos 1000 manje (16500) .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2014., 11:21   #44
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
To! Sad idem po njega.

Šalu na stranu; cijena je perverzija. Morat će to ići dolje žešće uskoro.

S druge strane, kad ovo krene, možda bi se moglo dogoditi nešto što su mnogi priželjkivali; dobar 24" sa 2560 rezom za neku pristojnu cifru. Pa stavit takva 2 jednog do drugog. I eto ti pravog 4K prikaza. Zapravo 5K.
Plus što će aplikacije i OS-ovi sigurno još neko vrijeme kaskati sa 4K implementacijom, pa bi i s te strane kompatibilnosti bilo puno koristi od takvog setupa.

PS Znam da Dell nema, ali ima li koji drugi 24" IPS na 2560?
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz


estugarda je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na