Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.11.2007., 17:26   #1
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Unhappy Port Forwarding - di griješim?

neće mi prodelat Port Forwarding..i ne kužim di je problem

naime, wireless-om sam spojen na SE555 router i zaštita itd. - sve funkcionira kak spada (mada mi je to drugi uređaj, prvi je riknul (također SE555))...i sad prije je radilo sve kako treba - puštao je portove koje sam mu zadao...sada neće nikak. pogasil sam sve sofverske firewallove na kompu (pa i od Windowsa) tako da tu (ne bi smjelo) ništa ne blokira. ali koji god port probam testirat je li otvoren - ništa..uvijek crven. prije sam radio na isti način kao i sad i uvijek je bilo zeleno ali sad neće...

kak velim, spojio sam se wirelessom na router - postavio si lokalnu adresu 192.168.1.105 i sa naredbom "ipconfig -all" dobijem tu informaciju znači to radi...i sada kada želim forwardirati port - klasično ga upišem, public/private, IP na lokalnoj mreži (192.168.1.105) i "Add"...ali on ništa piše (u administraciji routera) da ga je pustil...ali meni konkretno - ne propušta koji god port da mu zadam konfa iz siga na XP SP2

napravio sam i total reset routera, pogasil zaštite (mada to ne bi smjelo imat ikakve veze al ajd), neznam kaj sve nisam sprobal..i neće...

di griješim?
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2007., 18:03   #2
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Pogledaj TU.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.11.2007., 18:28   #3
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
ma to sam pogledal tisuću puta..ali ništa...stisnem ja "Add", OK i on odbroji svoje sekunde ali nakon toga...kao da se ništa nije desilo? još uvijek kopam i tražim...ali ništa ne pomaže
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 14:46   #4
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
itko? neki prijedlog...do čega bi moglo biti?

to se desilo "odjednom" odnosno prije je na isti način sve radilo perfektno...onda sam tak ostavil..i onda neko vrijeme nisam "koristil" te portove (nisu mi trebali), u međuvremenu par puta napravio reset routera..i sad pokušao ponovno to složiti (opet mi trebaju ) ali nikak i nikak...

probao forward napraviti i na računalu na kojem je router...ali ista stvar...
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 19:07   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,580
Jesi probao hardware reset (botun zada) i ponovo iskonfigurirat router ispočetka?. Jes da je gnjavaža ali možda se zablesio i ovo bi ga trebalo postavit u ispravno operativno stanje.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 19:10   #6
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Citiraj:
Autor svebee Pregled postova
napravio sam i total reset routera, pogasil zaštite (mada to ne bi smjelo imat ikakve veze al ajd), neznam kaj sve nisam sprobal..i neće...


i kaj je najbolje..probao najmanje 5 puta..i neće i jednostavno - neće
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 19:19   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,580
Ako te taj nedostatak smeta, probaj upucat novi firmware (možda i istu verziju), samo pazi da to obaviš kako treba da nebi ostao totalno blesiran (ako treba posudi negdje ups za jedno popodne).
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 20:31   #8
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
razmišljao sam o tome, ali tražim ako ima (možda) neka druga solucija...jer ovo je poprilično osjetljiva stvar (ne radi struje) nego ono - pola njih ne dela(ju) novi firmware-i...tak da ono - riskantno

pa ako ima tko kakvu ideju...ako nema...ništa..ići ćemo na to pa kaj bude - bude

btw. ako ga s*ebem..mogu li od t-coma dobit novi? pod ugovorom sam da budem siguran
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 21:45   #9
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
moj savijet da cijeli ruter vratis na defaultne postavke pa probas ponovo btw radi tako da imas sto manje restarta rutera jer onda se zna zblesirat
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 21:58   #10
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
moj savijet da cijeli ruter vratis na defaultne postavke pa probas ponovo btw radi tako da imas sto manje restarta rutera jer onda se zna zblesirat
Citiraj:
Autor svebee Pregled postova
napravio sam i total reset routera, pogasil zaštite (mada to ne bi smjelo imat ikakve veze al ajd), neznam kaj sve nisam sprobal..i neće...
ili ti misliš na nešto drugo? neki drugi način?
svebee je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.11.2007., 00:07   #11
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
Citiraj:
Autor svebee Pregled postova
stisnem ja "Add", OK i on odbroji svoje sekunde ali nakon toga...kao da se ništa nije desilo?
Imam doma taj modem i nikada mi nije nista brojao kada sam mu dodavao portove.
Evo kada smo vec... imam D-Link DSL-G684T i nikako nemrem upogoniti to jest neznam kako podesti portove pa ako mi netko more reci kako bil bi zahvalan.Znam da moram ici pod Advanced/Filters , nego dali nekaj ovako ili ...
http://i11.tinypic.com/82bivpk.jpg
__________________





' alt='' border=0>

Zadnje izmijenjeno od: Vejita. 17.11.2007. u 01:00.
Vejita je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2007., 15:07   #12
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
hmm
jedino cega se mogu sjetit je da iskljucis DHCP na routeru

ak nije to, onda probaj stavit novi firmware... garancija ti je 12 mjeseci na router, s tim da ako su ti ga vec zamjenili racuna se od starog routera početak
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2007., 19:09   #13
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
Citiraj:
Autor Xan Pregled postova
hmm
jedino cega se mogu sjetit je da iskljucis DHCP na routeru

ak nije to, onda probaj stavit novi firmware... garancija ti je 12 mjeseci na router, s tim da ako su ti ga vec zamjenili racuna se od starog routera početak
hmm, ja imam dsl-584t i isto mi portforwarding nije šljakao dok nisam isključil DHCP.. thnx..
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2007., 19:40   #14
svaboxxl
Premium
Moj komp
 
svaboxxl's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zg,Jarun
Postovi: 232
Ja imam isti problem na Iskonovom thompsonu,sve namjestim za utorrent kako je napisano na portforward.com i nikako nece otvoriti port!!
Ne kuzim di grijesim,namjestio sam static ip izmedu rutera i kompa,i dalje sve namjestao ali nece!! Jedino sto mi je cudno je kada u thompsonu dodajem aplication onda ono prvo ime sto zadam npr"utorrent" i nakon sto mu dodjelim port kada stisnem apply on mi javi da je error u "name validation,enter diferent name" i onda napisem npr "utorrent1" i onda prihvati, ali utorrent i dalje govori da port nije otvoren!! Jel moze neko malo pomoc...thx
__________________

svaboxxl je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2007., 19:49   #15
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,330
Meni je utorrent šljakao odlično na Thompsonu bez ikakvog namještanja portova. Ali zato emule šteka.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2007., 20:37   #16
svaboxxl
Premium
Moj komp
 
svaboxxl's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zg,Jarun
Postovi: 232
I meni je jucer kad sam dobio iskon sljakao cijeli dan najnormalnije ali danas je od jednom samo stao i brzine pale na 20kb/s i poceo javljati da je error u otvaranju porta. i onda sam krenuo otvorit mu port u ruteru ali kao sto sam rekao bez ikakvog uspjeha...ne kuzim a i koliko vidim po netu dosta ekipe ima taj problem...e da jel netko zna di se na ovom thompsonu gasi dhcp..
__________________

svaboxxl je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2007., 20:54   #17
snejk
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 45
Pa ako ti komp dobiva IP adresu od DHCP servera na ruteru, i ako pri svakom spajanju dobivaš drugu IP adresu, nije ni čudo da ti ne radi. Dakle, pitanje je, da li dobivaš pri svakom spajanju novi IP adresu, i da li ti je na torrent klijentu namješten fiksni port, ili pri otvaranju programa bira random port?
snejk je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2007., 02:45   #18
svaboxxl
Premium
Moj komp
 
svaboxxl's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zg,Jarun
Postovi: 232
Ovako ne dobivam novu ip adresu svaki put jer sam namjestio static ip izmedu rutera i kompa,i da u utorrentu mi je namjesten fiksni port! Svejedno hvala na pomoci uspio sam rjesit stvar.
__________________

svaboxxl je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2007., 08:02   #19
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,330
Kako si ga rješio?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2007., 11:53   #20
snejk
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 45
Ne bi slučajno podjelio iskustva/rješenje?
snejk je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2007., 13:05   #21
svaboxxl
Premium
Moj komp
 
svaboxxl's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zg,Jarun
Postovi: 232
Ma naravno da bi, ukljucio sam upnp na ruteru i u utorrentu. Makar na portforward.com prvo kaj pise je da se ugasi upnp u utorrentu... i stavi sam port veci malo 55000 jer sam bio nesto citao da ima malo problema sa malim portovima i odjedno proradilo.
__________________

svaboxxl je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2007., 13:13   #22
Crimecop
..::..u prolazu..::..
Moj komp
 
Crimecop's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 218
Citiraj:
Autor svaboxxl Pregled postova
Ma naravno da bi, ukljucio sam upnp na ruteru i u utorrentu. Makar na portforward.com prvo kaj pise je da se ugasi upnp u utorrentu... i stavi sam port veci malo 55000 jer sam bio nesto citao da ima malo problema sa malim portovima i odjedno proradilo.
Taman sam to htio napisat ja nisam uopće s portovima ima problema samo sam u ruteru pod : Allow users to make configuration changes through UPnP i
Allow UPnP to pass through Firewall stavija kvačicu i u firewallu ovisno kojeg imate, ja konkretno imam outpost namistija allow za port koji koristite ja sam stavija iznad 60000 i sve radi kako triba.
__________________


CPU: Intel i5 750, 2.66GHz, socket 1156
MBO: Gigabyte P55-UD3, s1156, Intel® P55
RAM: 4x2 GB DDR3 Kingston, 1333MHz
GPU: MSI GTX 770, OC Twin Frozr
HDD: WD Caviar Black 1TB, 1001FALS, SATA II, 32Mb Cache
PSU: FSP Raider 650W
OPT: LG GH22NS, DVD±RW, 22x DVD±R ,8x DL , 40x CD-R
CASE: Antec 300, black
MONITOR: LG Flatron W2361V-PF 23",black, 16:9, Full HD






TIPKOVNICA: Logitech G105
MIŠ: Logitech G700 & SteelSeries Qck+
ZVUČNICI: Logitech S-220, 2.1
GAMEPAD: Logitech ChillStream
TV KARTICA: AverMedia AVerTV DVB Super 007
HDD STORAGE: Western Digital 2TB & Seagete 2TB
EXTRA: Playstation 3, slim 160GB



Crimecop je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2007., 13:38   #23
snejk
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 45
UPnP će ti radit, iako ti to ne bi preporučio, već da si namjestiš port forward kako spada. UPnP ti i nije baš preporučljiv što se sigurnosti tiče.
snejk je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2007., 16:07   #24
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
UPnP, DHCP - bez učinka...

i nakon n-tog pokušaja reseta i postavljanja ostavio sve kako je (niš nisam diral, DHCP uključen), dodijelio kompu adresu 192.168.1.102. - propustio Port Forwarding - i radi....? a to pokušavam jedno te isto cijeli vrijeme i neće...sad kaj radi - ne diram
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2007., 17:35   #25
snejk
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 45
Znači da ne radiš kako treba.
snejk je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2007., 20:03   #26
ggagi
LiveandLetDie
 
ggagi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: pula
Postovi: 34
ugasi firewall na routeru
ggagi je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2007., 21:46   #27
snejk
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 45
Nema firewall na routeru. Router radi NAT, i to je sve. Možda jedino da nema uključenu zaštitu sa T-Com stranica.
snejk je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2007., 15:47   #28
svaboxxl
Premium
Moj komp
 
svaboxxl's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zg,Jarun
Postovi: 232
A ja sam opet na istom problemu!! Ne kuzim to dva dana je radilo kako treba i danas opet zuti trokut i error kod otvaranja porta. Nije mi jasno kako malo radi a malo ne. Je lse to ruter zblesira od previse konekcija ili sta... aj mi malo pomozite neznam vise kak da to namjestim.
__________________

svaboxxl je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2007., 18:55   #29
ggagi
LiveandLetDie
 
ggagi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: pula
Postovi: 34
Citiraj:
Autor snejk Pregled postova
Nema firewall na routeru. Router radi NAT, i to je sve. Možda jedino da nema uključenu zaštitu sa T-Com stranica.
Kako nema Firewall
Click image for larger version

Name:	firewall.JPG
Views:	155
Size:	29.0 kB
ID:	7986
ggagi je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2007., 19:03   #30
snejk
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 45
Ne znam kakav je to firewall, i što točno radi (vidim podizbornik attack detection i access control), ali pretpostavljam da nije to ono što mu blokira port koji želi.
snejk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na