Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.12.2014., 01:01   #1
tshomi
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Nis, Srbija
Postovi: 1
Problem sa prepoznavanjem RAM memorije

Ljudi, molim Vas za pomoc!

Imam racunar Fujitsu Siemens Celsius R640, i imam problem sa RAM memorijom. Windows nece da mi prepozna svih 8gb ram memorije sa modula, ali zato prepoznaje 4 i jos jedan modul od 1gb u celosti. Inace u racunaru sam imao ukupno 4gb (8x512mb) i sve je radilo, kad sam resio da dodam ram, doslo je do gore navedenih problema.

Napomenuo bih da ako ubacim 6 modula od 512 mb pored ovog od 8gb racunar vidi 3gb i tako u krug.

Inace konfiguracija podrzava maksimalno 32gb.

Da li znate sta bi to moglo da bude i da li postoji neko resenje?
tshomi je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2014., 06:28   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Koji windowsi? Ako su x86 (32 bit), onda prepoznaju/koriste samo 3,25Gb bez obzira koliko ti stavio u njega. BIOS ti vidi sve module, ali windowsi mogu koristiti samo navedenih 3,25Gb. x64 (64 bit) Windowsi raspoznaju više od toga.
btw, bezveze ti je imati toliko modula, a svi malog kapaciteta. Veće su šanse za nekompatibilnost, kvarove,... Kupi si pošteni modul od 4 ili više Gb.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.12.2014., 09:20   #3
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Vjerojatno se memorije sa maticnom neslazu jer su razlicitog proizvodaca.
Bolje to rasprodati te sitne keksice i kupovat pojedinacno od 4 ili 8GB.
Kod memorije je najbolje kad su svi istog proizvodaca i modela, ostalo ti je lutrija dal se bude sve to zajedno slagalo. Ja se toga pridrzavam i nisam imao dosada nikakvih problema, dok moji frendovi koji su isto tako kemijali cesto ih je zezalo.
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2014., 19:03   #4
AdisB29
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Kladanj
Postovi: 1
Problem sa ram memorijom

Pozdrav drustvo!
Imam problem sa ram memorijom radi mi samo jedan slot od moguca 4. Samo prvi radi kad stavim ram u njeg, u ostalim slotovima racunar se upali ali samo kuleri i nista drugo kad stavim dvije plocice isti slucaj!? Maticna ploca je Packard Bell iXtreme M5120 procesor QuadCore AMD Phenom II X4 820, 2800 MHz (14 x 200) a ram DIMM1: Kingston ACR256X64D2U800C6L 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz), a ima 4 slota za ram memoriju samo prvi najblizi procesoru cita karticu probao sam i neke od 1gb ista situacija kako i sa ovim kingstonovim plocicama od 2Gb inace imam dvije iste. Interesuje me da li imaju ovakvu manu ako je neko cuo ili je razlog neki manji problem ili podesavanje... Evo i slika o konfiguraciji
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Racunar.jpg‎
Views:	158
Size:	169.9 kB
ID:	14227  
AdisB29 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2014., 18:06   #5
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Mislim da u tom slucaju jedino mozda pomaze flesanje biosa na maticnoj. Al opet je to malo cudno da tvornica pusti maticnu plocu kojoj samo jedan slot radi, a ostali nerade i to s zadnjim biosom u trenutku proizvodnje.

Mislim da ploca mora ici na reklamaciju. Prije bi to morala biti greska, a ne u biosu.
DANCI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na