Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Mediji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.08.2013., 12:11   #1
m1kLa
Premium
Moj komp
 
m1kLa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 147
Original Blank CD

Pozz

Zanima me jel ima di za nabavit original prazni cdi. U autu imam oriđiđi blaukpunt radio koji ocito prihvaca samo tu vrstu cda, tj cita i ostale ali ne rade dobro. Kad sam kupovao cd za cistit laser, na cdu su bile instrukcije i radilo je savrseno, nije bilo preskakanja niti trzanja. Probao sam sve proizvođace cda, od traxdate, phillipa, verbatima, nula bodova. przilica je odlicna, przio sam na najmanjoj brzini sve kak treba, ubacim cd, prvu pjesmu odsvira, kad hocu promjenit na sljedecu jednostavno zasteka, neke nece ni ocitati.

Znaci trazim one cde npr kak dobijete kad kupite neki dvd djecji crtici, u novinama dobite neke cde sa pjesmama i slicno. Sad ne znam jel to spada pod original cde.
m1kLa je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 12:26   #2
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Tehnika zapisivanja (proizvodnje) takvih tvornickih medija i medija koji se koriste u "kucnim" pisacima nije ista.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.08.2013., 15:00   #3
m1kLa
Premium
Moj komp
 
m1kLa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 147
A dali postoje neki slicni ili neki kvalitetniji cdi? Ko oni stari sony cdi sa crnom podlogom il slicno?
m1kLa je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 15:06   #4
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Pa cd.a ima raznih po trgovinama sad koji su kvalitetni je upitno. Druga stvar: veliš pržio na najmanjoj brzini - jesi li siguran da ti je pržilica cijelo vrijeme snimala jednom brzinom ili je podizala brzinu snimanja? Ovisi sa kojim programom snimaš (iako mislim da je i do same pržilice) danas pržilice snimaju različitim brzinama ako odabereš tipa 24x ili ne znam.

Isto tako i mediji imaju deklarirane brzine ... možda da probaš malo eksperimentirat sa cd.ima i brzinama te programima za snimanje?

Ajmo ovako: koji program si koristio, koju brzinu i koje točno medije? Također pročitaj na tim medijima koji je sloj (ima program za to).

Mislim da postoji samo par različitih slojeva za cd.e danas ...
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 16:32   #5
m1kLa
Premium
Moj komp
 
m1kLa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 147
Probao sam na svim brzinama, przio u par programa, sa par vrsta cda, przio kod frendova i opet ista stvar. Samo znam da kad sam stavio original cd ili cd sa tim drugom slojem da je vrtilo bez problema.

Samo trazim di ima tih cda za kupiti, jel ih ja nigdje kod nas nisam vidio.
m1kLa je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 16:50   #6
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Najkvalitetniji CD-ovi su Taiyo Yuden, malo si to guglaj.
Verbatim Pastel (Made in Japan) ti je zapravo TY, pa ako to uspiješ negdje naći.
Bilo je već govoro oko toga tu na forumu.
Ako uspiješ negdje nabaviti TY i ako ti ne radi s njima, onda taj blaukpunt izvadi i baci u smeće.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 16:57   #7
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor m1kLa Pregled postova
Probao sam na svim brzinama, przio u par programa, sa par vrsta cda, przio kod frendova i opet ista stvar. Samo znam da kad sam stavio original cd ili cd sa tim drugom slojem da je vrtilo bez problema.

Samo trazim di ima tih cda za kupiti, jel ih ja nigdje kod nas nisam vidio.
Imao sam takav slucaj, samo origigi je primao, nista drugo, marku sam zaboravio, znam da sam ga dobro utopio dalje i kupio Sonya na nekoj akciji 100€ prije 10tak godina. Evo ga dan danas u autu, vrti mp3-ce kao i prvi dan, savrseno bez preskakivanja.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 17:04   #8
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Moj Hitachi GD5000 nije citao przene DVD-e nego samo origigi, ista stvar..

@mikla - nemozes kupiti "original" cd i sprzit. Tvornicki cd-ovi se rade replikacijom, a ne przenjem.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 17:14   #9
m1kLa
Premium
Moj komp
 
m1kLa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 147
Imam blaukpuntov radio sa navigacojim orgiginal od auta, tocnije od alfe, neda mi se davati novce za novi lcd radio a i htio bi ostavit ovaj.Da imam obicni radio vec bi ga odavno mijenjao ali nemogu u tu veliku rupu stavit obicni radio.
Nisam ni mislio na full original cde ali znam da ima cda koji su drugaciji pogotovo za audio, da imaju taj drugaciji sloj te folije.

Probat cu nac te cde pa cu vidjet jel ce radit sa njima, mada sam zasad vidio tu kod nas da imaju Verbatim Pastell sam dvd-r. Probat cu ebay ili amazon!
m1kLa je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 17:19   #10
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Ima ovdje TY: http://www.basis.hr/index.php?menu=p...i&g=141&ID=795
Problem je što se prodaje po 100 kom, možda se može dogovoriti i manje.
Viđao sam i po oglasima na njuškalu, ali možeš i tražiti taj verbatim, prije ćeš to naći.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.08.2013., 17:22   #11
m1kLa
Premium
Moj komp
 
m1kLa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 147
Ma kupit cu i 100 komada, nije problem, samo da rade. A verbatim pastell nisam jos naso, potrazit cu jos malo.

Fala ti
m1kLa je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 17:24   #12
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor m1kLa Pregled postova
Imam blaukpuntov radio sa navigacojim orgiginal od auta, tocnije od alfe, neda mi se davati novce za novi lcd radio a i htio bi ostavit ovaj.Da imam obicni radio vec bi ga odavno mijenjao ali nemogu u tu veliku rupu stavit obicni radio.
Nisam ni mislio na full original cde ali znam da ima cda koji su drugaciji pogotovo za audio, da imaju taj drugaciji sloj te folije.

Probat cu nac te cde pa cu vidjet jel ce radit sa njima, mada sam zasad vidio tu kod nas da imaju Verbatim Pastell sam dvd-r. Probat cu ebay ili amazon!
Kako ne bi mogao stavit obični radio....
Nisi čuo za adaptere za radio?
http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw...lende&_sacat=0

Btw, ontopic, ne znam kojom brzinom snimaš audio cd-e, ali probaj ne prelazit 8x brzinu za taj radio, trebalo bi radit.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 17:29   #13
m1kLa
Premium
Moj komp
 
m1kLa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 147
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Kako ne bi mogao stavit obični radio....
Nisi čuo za adaptere za radio?
http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw...lende&_sacat=0

Btw, ontopic, ne znam kojom brzinom snimaš audio cd-e, ali probaj ne prelazit 8x brzinu za taj radio, trebalo bi radit.
Fala ti za adaptere ali ako ce mi radit ti cdi necu mjenjat. ako nece onda cu morat kupit, nema druge.

Snimam uvijek 4x. probao sam sa nerom, preko WMP, sa burrrn-om i uvijek ista stvar. Sad probavam snimati na verbatinom, obicni cd-r ali ista stvar.


Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Ima ovdje TY: http://www.basis.hr/index.php?menu=p...i&g=141&ID=795
Problem je što se prodaje po 100 kom, možda se može dogovoriti i manje.
Viđao sam i po oglasima na njuškalu, ali možeš i tražiti taj verbatim, prije ćeš to naći.
http://www.verbatim.com.hr/hr_21/pri...our_109_5.html
to su ti ako se ne varam?
m1kLa je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 17:47   #14
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Teško je reći, trebalo bi vidjeti gdje je proizvedeno, mora biti Japan, ko zna šta se to u zadnjih par godina sve izmješalo i promjenilo na tržištu te da li više uopće postoje Verbatim TY cd-ovi.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 18:16   #15
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
ti misliš da snimaš brzinom 4x... pogledaj u nero info tool koja ti je najmanja deklarirana brzina snimanja na medij.. ja nisam vidio manje od 6x već duže vrijeme, a večinom su 8x..

evo recimo..

http://prntscr.com/1jjgs3

znači pogledaj koja je najmanja brzina zapisivanja na medij i tu odaberi za prženje..
jer ti odabereš manju brzinu, program prži najmanjom koju medij podržava... i onda ti ubrza prženje na 8, 16 pa čak i 24...
T0mB1ll je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na