Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.06.2002., 20:07   #1
Aeron
Premium
 
Aeron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 295
Pitanje

Stvarno nisam znao gdje postaviti temu, pa evo je ovdje.
Iskopao sam neki stari komp kojeg bi volio malo upgrade-ati. Problem je što neznam koliko mi to dopušta matična. Riječ je o p120 (mislim pro) konfi. Htjeo bih staviti novi proc (dokle ide?) i jos memorije (trenutno na 16mb). Komp bi služio za LAN party (starcraft, warcraft2, quake i sl.), mp3-ojke i TV (ako moze). Molim pomoć glede tih pitanja.
Aeron je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2002., 20:37   #2
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Najvazniji podatak je koja je ploca, ili barem chipset.
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.06.2002., 18:49   #3
Aeron
Premium
 
Aeron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 295
Pogledao sam - riječ je o ploči FIC PA 2002 - podržava max 200mhz...Da li se na to može staviti TV-kartica?
Aeron je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2002., 22:47   #4
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by Aeron
Pogledao sam - riječ je o ploči FIC PA 2002 - podržava max 200mhz...Da li se na to može staviti TV-kartica?
Ako namjeravas samo gledati TV program, trebalo bi biti dosta (ako je MMX), ali problem s TV karticom je druge prirode. Problem je u grafickoj, treba ti neka novija da bi imao imalo pristojnu sliku (ne starije od TNT2 ili Matrox G400/450), makar ce raditi i na starijima (koliko starijima, nemam pojma). Problem je da sama graficka mora podrzavati odredjene prenose slike i njihovo prikazivanje. Mislim da od PCI grafickih Matrox Millennium ima minimalno potrebno da bi TV kartica radila, ali ne znam sto je s drugim PCI grafickim karticama. Upitna je podrska i za stare AGP graficke, sto prvenstveno ovisi o grafickom chipu.

Osobno sam probao Matrox G100 (AGPx1 graficka - staaaaro) s TV karticom i slika je bila skoro koma. Ono, moglo se gledati, ali nije bilo niti priblizno one cistoce slike kao na novijima. Matrox Millennium G200 (AGPx2) je vec davala odlicnu kvalitetu slike, ali G400/450 ju je tukla u kvaliteti slike preko cijelog ekrana.

Dakle, da ti to bude TV stroj, kocnica nije P200MMX, vec graficka.

Sto se tice nadogradnje mamorije, biti ce problema. Ako je u pitanju 72-pinska memorija, budi spreman dati i 300kn za 16MB modul (trebaju ti dva - rade u paru) ako nadjes ispravne. Drugi problem je dali ce te 72-pinske koje pribavis uopce raditi na tvojoj ploci (nekompatibilnos memorija i maticnih u to vrijeme bio je cest problem). Ako je u pitanju nesto starije od 72-pinske, zaboravi na nadogradnju mamorije. Naci ispravnu a da ti ju netko zeli uopce i prodati/dati je lutrija. Ako je u pitanju SDRAM, situacija je mozda i bolja. Sve ovisi o tome kakve najvece module moze ploca prepoznati. Ili je 32MB ili je 128MB. To treba saznati ili probati. Ako je do 32MB, problem je naci tako male module (moraju, izmedju ostaloga biti dvostrani).

Nastavak slijedi jednom drugom prilikom.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2002., 12:41   #5
Aeron
Premium
 
Aeron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 295
Hvala na trudu. Po svemu sudeći, mislim da mi je bolja varijanta ovo prodati i nabaviti onda neku malo jaču rabljenu konfu. Stvarno si u pravu što se tiče memorije, a teško je nabaviti i ostale komponente za tu starudiju. Ovak ću možda cjenovno proći jednako ili malo skuplje, ali ću uštedjeti živce i imati bržu stvar.
Aeron je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2002., 21:09   #6
dr.z
Premium
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Prodaj sve osim diska dodaš još 100€ i imaš solidan komp. za gledanje videa/TV.
Mislim dat 300KN za 16MB, ako je neko to spreman dat stvarno ga treba ubit.
dr.z je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2002., 21:38   #7
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
koliko uopce vrijede moduli od po 8 MB EDO memorije.imam nekih 8 komada pa ako sta vrijedi........
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2002., 03:36   #8
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by greg SE
koliko uopce vrijede moduli od po 8 MB EDO memorije.imam nekih 8 komada pa ako sta vrijedi........
To najvise ovisi o tome dali mozes naci kupca. Za 16MB module bi se jos i nasao netko, ali za 8MB, nisam siguran.
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na