Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.12.2014., 01:39   #1
.Scorpion.
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Monitor "ne dobiva" struju?

Ukratko, LCD monitor ima problem s paljenjem. Ne svijetli mu niti "power lampica".
Otvorio sam ga i pregledao, kondenzatori nisu nabubreni, izgledaju ok. Ponovo sam ga zatvorio, spojio na struju i odjednom sve radi. Upalio sam ga barem 20 puta i ugasio. Probao sam i da iskopčam kabel iz utičnice i ponovo ukopčam i nakon toga palim i gasim i sve u redu.
A onda sam napravio sljedeće da istestiram... izgasio sam tipku na produžnom kabelu tj. "izgasio" struju. Tada sam stisnuo tipku na monitoru kao da ga ponovo palim i gasim (što naravno ne može jer ne dobiva struju). Htio sam provjeriti da li će nakon ovog raditi kad ga ponovo ukopčam u struju. Nakon što sam uključio produžni i pokušao upaliti monitor, više ne reagira.
Zanima me ako ima koji elektrotehničar... radi li se tu možda o "ostatku napona", ako sam se dobro izrazio?
Razmišljam da mu zamijenim tih par kondenzatora iako gledajući ih ne izgleda da su stradali.
.Scorpion. je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2014., 01:54   #2
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Ukljuci ga nakon tretmana s gasenjima i ostavi ga dvi minute pa probaj opet. 99% su elektroliti iako ne izgledaju tako.
smuchac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2014., 13:03   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Poznati slučaj i već smo govorili u x tema, zbog konstrukcije switching napajanja neprooscilira / ne proradi prilikom paljenja, 99% je do jednog ili više elektrolita koji su promijenili karakteristiku, dalje znaš šta trebaš napraviti.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 15.12.2014., 20:28   #4
.Scorpion.
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Elektroliti?
To mislite na kondenzatore?
Znači, trebao bi ih zamijeniti iako nisu nabubreni?
Pogledat ću bolje jesu li ispustili tekućinu, mada nisam primjetio kad sam otvorio monitor.
Hvala obojici.
.Scorpion. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na