Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.11.2020., 11:29   #331
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Da se nadovećem na HomeAssistant, korisnik Domoticza duži niz godina.

Htio sam prijeći na novi sustav, navodno bolji vam tam. Probao HA i odustao(nije skladan, opcije su širom). Zasad ostajem na Domoticzu, na kojem sve radi bez problema (sve na RPI3).
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 11:31   #332
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Athom Homey sve guta. I klime (direktna podrska za velike brandove), zigbee, zwave, 433, IR, sve. To je ajmo reci user friendly HA koji izgleda super BTW.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 12:55   #333
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor marko_st Pregled postova
-Home Asistant, konfuznijeg i nelogicnijeg softwarea ne vidjeh.... Radi ok ali meni je anti-logican plus one yaml pizdarije...
YAML je standardiziran format u kojem se (generalno, ne samo za HA) pisu konfiguracijske datoteke, ne znam koliko si se susretao sa XML-om, ali da jesi, od njih dvoje bi definitivno odabrao YAML Prvi puta sam se ozbiljno susreo s njim kroz konfiguraciju Home Assistanta i stvarno ne kuzim sto je tu konfuzno ili nelogicno.

Ono sto je ogromna prednost HA nad svim drugim rjesenjima je cinjenica da je HA u top 10 open-source projekata na Githubu. Zbog te cinjenice, brzina rjesavanja bugova ili integracija novih uredjaja je definitivno brza nego kod drugih rjesenja. O raznim integracijama i modifikacijama koda za vlastite potrebe necu ni pricati jer to je tema za sebe.

Slozio sam si HA za vlastite potrebe sa preko 20 razlicitih komponenti, od klime, usisavaca, TV-a, pojacala, receivera, PS4 konzole, Volumia, servera, zarulja, senzora, i da ne nabrajam dalje. Kontroliram bilo koji uredjaj na nekoliko nacina - Apple Watch/iPhone kroz Homekit aplikaciju ili Siri, mobilnu HA aplikaciju ili browser.

Ono sto je za mene bilo kljucno prilikom integracije bilo koje komponente u HA jest faktor nekoristenja cloud rjesenja, sto znaci da ako AWS padne (a padao je nekoliko puta), sve komponente ce i dalje raditi. Sigurno ne zelis ostati zakljucan izvan stana ili u stanu ukoliko ti nova brava prestane raditi jer nema internet konekcije

Citiraj:
Autor marko_st Pregled postova
-IR je ok ali kao svaki IR nema povratnu informaciju ako ti je to bitno
Slazem se, ali ako zeli kontrolirati staru klimu ili prilikom kupnje nove klime ne potrositi ekstra 100-150 eura na upitnu wifi funkcionalnost ili klijentsku (mobilnu) aplikaciju, onda je IR blaster tipa Broadlink najbolje rjesenje.
neumrli je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 13:22   #334
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
U novijim verzijama Homeassistanta YAML ne moraš ni vidjeti, sve se da podesiti iz GUI-a, dapače imam dojam da je to planski da bude što jednostavnije za korisnika.
S druge strane HA zaista ima jako puno mogućnosti, pa netko može pomisliti da je kompliciran i razumljivo je ako je nekome overwhelming.

Ostale sustave nisam probao ali mogu povjerovati da su dosta jednostavniji.




Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Athom Homey sve guta. I klime (direktna podrska za velike brandove), zigbee, zwave, 433, IR, sve. To je ajmo reci user friendly HA koji izgleda super BTW.
odlično i skupo (300€ obični, 400€ pro verzija)

Zadnje izmijenjeno od: SPLiFF. 29.11.2020. u 13:35.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 13:39   #335
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Ma usavršit će oni HA, jer baza je dobra. Meni zasad još nije to to. Al mogao bih ponovno probati za koji mjesec.

Uglavnom je meni muka sad prebacivati sve sa Domoticz na HA, a toga ima hrpa po stanu.

Eventualno sam razmišljao svaku novu nadogradnju stavljati na HA pa pomalo razvijati njega kao bazni sustav u stanu.


Uglavnom savijet/iskustvo: Microsd karticu uzimati samo Sandisk, jedina ona drži par godina. Sveo ove PNY, Kingston, Sony što sam imao su riknile nakon par mj. Jedno vrijeme sam imao paralelno dva RPI Domoticz sustava radi testiranja.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 13:41   #336
marko_st
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 204
Meni je, ponavljam, meni, sučelje nelogicno.
Koristi ga hrpa ljudi i vjerovatno je njima logično.

Jel netko od vas brojio koliko klikova treba za dodati npr jednu wifi uticnicu? Ono, od početka do kraja....

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
marko_st je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 14:39   #337
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor Kruno M Pregled postova
Uglavnom savijet/iskustvo: Microsd karticu uzimati samo Sandisk, jedina ona drži par godina. Sveo ove PNY, Kingston, Sony što sam imao su riknile nakon par mj. Jedno vrijeme sam imao paralelno dva RPI Domoticz sustava radi testiranja.
Obavezno i to po mogućnosti Sandisk Extreme. Ja sam čak i Ultru sahranio.



Citiraj:
Autor marko_st Pregled postova
Jel netko od vas brojio koliko klikova treba za dodati npr jednu wifi uticnicu? Ono, od početka do kraja....
To i nije toliko bitno jer ne dodajemo baš često nove uređaje. Na kraju je najbitnija stabilnost i pouzdanost.
Kod HA može doći do poteškoća ako se redovno radi update jer svakih nekoliko dana izlazi nova verzija. Ako se ništa ne dira, prema mojem iskustvu, nema problema.
Prije svakog update napravim snapshot da mogu nabrzinu vratiti kako je bilo, a imam i dnevni backup SD kartice na vanjski HDD.

Zašto bi prelazio sa Domoticza? Ako si zadovoljan i sve ti štima, a pogotovo ako misliš da je HA kompliciraniji, nemoj ništa mijenjati.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 14:40   #338
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor marko_st Pregled postova
Meni je, ponavljam, meni, sučelje nelogicno.
Koristi ga hrpa ljudi i vjerovatno je njima logično.

Jel netko od vas brojio koliko klikova treba za dodati npr jednu wifi uticnicu? Ono, od početka do kraja....

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Nisam pohvatao, šta koristiš na kraju?

Ja sebi još Daikin klimu moram ukomponirati u sustav. Da mogu paliti gasiti preko domoricza. Postoji skripta koja se "kaći" na daikin kontroler original.

RPI Uptime je sada 205dana od kad sam ga zadnji puta morao resetirati, a to je bio neki moj upgrade na GPIO pinout.



SPLIFF: slažem se, meni trenutno ultra ide 2 godine mislim. ISto redovito backup, upravo klonirao karticu cijelu

Ma da, nemoram prelaziti al volim probati nove stvari, pa zato možda paralelno upogonim nešta.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 15:18   #339
marko_st
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 204
Finalni setup je:
-Node Red na Rpi3, 1.8" SSD od 16GB
-prekidači Itead touch sa Tasmota fw
-prekidači (hw switch) BlitzWolf sa Tasmota fw
-uticnice također BlitzWolf & Tasmota
-senzori zigbee od xiaomi/aqara (temp/hum/pressure, door, PIR, water leak i smart switch ) preko xiaomi hub-a (potreban hw hack+skripta za Rpi).

To je više manje to.

Za pristup izvan lokalne mreze OpenVPN ili Zerotier.

Notifikacije preko Telegrama.

Home made UPS sa automatskim shutdownom Rpi-ja na zeljenom nivou baterije i automatskim boot-om kad dode struja i napon baterije dosegne određeni nivo.

Upravljanje preko moba, pc i tableta.

Za klimu koristim wemos, spojeno na serijski port klime i komunicira putem mqtt (projekt sa neta za mitsubishi klime).

Ima jos nesto kontrole rgbw led trake putem wifi(mqtt).



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
marko_st je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 16:50   #340
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Ovo je zanimljivo, potpuno si izostavio bilo kakav heavy smart home sustav.
Na koji način upravljaš preko moba, pc i tableta?
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 17:15   #341
marko_st
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 204
Dashboard se vrti u browseru, nema posebnih programa/aplikacija, upišeš ip adresu i voziš 😂

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
marko_st je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 20:26   #342
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Zanima me dali i jedan od ovih uredaja Nest, Hive ili neki treci moze kontrolirati tj. uci u parametre samog bojlera. "Klasicni" termostati imaju samo 2 zice i ukucavas servisnu sifru da bi dobio pristup, konkretno ovdje pricam o Ariston combi bojleru i Aryston Senysy termostatu. Trenutno imam spojeno vanjski senzor i unutarnji termostat, malo se igralo s prigusnicama i krivuljom i dobio sam sto zelim, ali sto vise gledam te stvari nigdje nisam vidio da mogu preko recimo nest-a pristupiti u samu kontrolu bojlera ili jednostavno citam/gledam na krivim mjestima.Vidim da je na nekim bojlerima dostupan OpenTherm pa sam termostat i bojler imaju tu neku dozu ucenja koja ce probat dobiti taj linearni rezim rada kako bi se bojler sto manje palio. Ono sto me jos uvijek smeta je sto nemogu dobiti da mi bojler radi sto duze na sto nizoj temperaturi koja je priblizna zahtjevanoj, kako se nebi dobio onaj osjecaj hladnoce (nije uvijek prisutno ali dobivam taj overshoot temperature preko dana) i to mi ide na zivce , najcesce kad svi udemo u sobu podignes temp za neku minimalnu vrijednost iznad onog sto termostat zahtjeva od bojlera i jednostavno moras sacekat da padne ispod granice kako bi se ovaj ukljucio.

Ako nemogu to odraditi na ovaj nacin sljedeci koji vidim je da kupim termostatske glave koje mogu kontrolirati, da stavim recimo 0.2C ispod vrijednosti koju termostat sensys ocitava i na taj nacin ce konstantno raditi, s vrlo malom razlikom.

Vjerujem da bi se oko ovoga dala cuda napisat pa bi volio cut kako vi to rijesavate.

Druga stvar koja me zanima dali itko ima PVC Roletne kontrolirane na nacin da je sam dodavao elektro motore i slicno. Ako imate neke dobre informacije (video, blog, linkovi) samo rokaj
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna

Zadnje izmijenjeno od: fre@k. 29.11.2020. u 20:31.
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 20:44   #343
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Ponukan raspravom, reko idem riješiti Daikin klimu u Domoticzu. Prije se to riješavalo sa LUA skriptama i skriptama u Raspberry-u. I Idem ja to riješiti i riješim za 1 min

Nisam ni skužio da od zadnjeg update-a domoticza 2mj ove godine, ja update napravio u 4mj (od tada mi i je uptime sustava),nativno podržavaju Daikina.

Dodao IP adresu klime, domoticz očitao senzore temperature i kontrole klime i to je to

Mrak
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 20:50   #344
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
A ako se klimi promjeni IP sve pada u vodu?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 20:53   #345
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
A ako se klimi promjeni IP sve pada u vodu?
Da, ali ja sam na Mikrotiku tako da sam stavio da taj uređaj ima rezerviranu tu adresu za sebe. Nijedan moj uređaj nema fiksnu IP adresu, sve je DHCP ali preko mikrotika i rezervacija adrese.

I uvjek preostaje Daikin app po potrebi, al sumnjam da će trebati više kad automatiziram hlađenje, kao što sam i grijanje koje ne diram preko zime.

Ali preko skripte se riješava očitanje potrošnje klime, tak da ću to riješavati drugi put kad uhvatim vremena


EDIT:
Kad je već sve na Domoticz forumu fino objašnjeno, riješio i PowerUsage. Sad samo istestirati da li to sve fino radi.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Zadnje izmijenjeno od: Kruno M. 29.11.2020. u 21:20.
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 21:04   #346
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Dada to je dobro, ja imam iskonov router, vrlo nepouzdan
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 22:04   #347
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Pa kolega, jest da nešto košta, to se lako riješi,
njihov router u bridge za internet + staviš svoj korektni i miran.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 00:13   #348
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
A nije samo to, posto je stan jos u poluadaptivom stanju router je na podu sa jednom euro uticnicom, i sa svime ostalim spojen wifijem, a uz to iman i drugi HT Gigabox internet, pa je komp malo na jednom malo na drugom, a i iskon se saf resetira svakih cca sat dva(produžili su mi ugovor, i automatski digli brinu na 23, snr margina je 7 ) tako da cu zasad jos za klimu koristit besplatno IFTTT. Jos nisam. dovoljno ozbiljno zašao u vode automatizacije.


Kad smo kod automatizacije, jel neko zna jeli imaju dobri 1P europski wifi/smart osiguraci.

Naime imam brdo potrošača i limitator to ne može podnjeti. Ali imam i dosta uređaja koji se mogu isključiti bez velike drame.
Pa bi htio da ti pametni osiguraci prate potrošnju, i ako ukupna potrosnja prijeđe recimo 5kw da automatski ugasi podno, termo pec, bojlere, pa kad se smanji potrosnja ponovo to aktivira.

Nasao sam američko rješenje Leviton Smart Load center , ali ih ne nalazim u nas i koliko sam skuzio to je za 120V Nasao sam aliex neke osigurače, ali nevirujem kinezima a i svi zauzimaju 2 porta u razvodni kutiji, toliko. mjesta nemam. I nasao sam neke 1P ali ti nemaju pravi osigurac nego ima bit konfigurira se u aplikaciji, tome isto ne virujen. Geyer legrand eti, niko nema koliko sam vidio...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 06:56   #349
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Zanima me dali i jedan od ovih uredaja Nest, Hive ili neki treci moze kontrolirati tj. uci u parametre samog bojlera. "Klasicni" termostati imaju samo 2 zice i ukucavas servisnu sifru da bi dobio pristup, konkretno ovdje pricam o Ariston combi bojleru i Aryston Senysy termostatu. Trenutno imam spojeno vanjski senzor i unutarnji termostat, malo se igralo s prigusnicama i krivuljom i dobio sam sto zelim, ali sto vise gledam te stvari nigdje nisam vidio da mogu preko recimo nest-a pristupiti u samu kontrolu bojlera ili jednostavno citam/gledam na krivim mjestima.Vidim da je na nekim bojlerima dostupan OpenTherm pa sam termostat i bojler imaju tu neku dozu ucenja koja ce probat dobiti taj linearni rezim rada kako bi se bojler sto manje palio. Ono sto me jos uvijek smeta je sto nemogu dobiti da mi bojler radi sto duze na sto nizoj temperaturi koja je priblizna zahtjevanoj, kako se nebi dobio onaj osjecaj hladnoce (nije uvijek prisutno ali dobivam taj overshoot temperature preko dana) i to mi ide na zivce , najcesce kad svi udemo u sobu podignes temp za neku minimalnu vrijednost iznad onog sto termostat zahtjeva od bojlera i jednostavno moras sacekat da padne ispod granice kako bi se ovaj ukljucio.

Ako nemogu to odraditi na ovaj nacin sljedeci koji vidim je da kupim termostatske glave koje mogu kontrolirati, da stavim recimo 0.2C ispod vrijednosti koju termostat sensys ocitava i na taj nacin ce konstantno raditi, s vrlo malom razlikom.

Vjerujem da bi se oko ovoga dala cuda napisat pa bi volio cut kako vi to rijesavate.

Druga stvar koja me zanima dali itko ima PVC Roletne kontrolirane na nacin da je sam dodavao elektro motore i slicno. Ako imate neke dobre informacije (video, blog, linkovi) samo rokaj
Netatmo ti to može u kombinaciji sa Vaillant bojlerom

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 06:58   #350
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Ako limitator nešto ne podnosi vrijeme je za nadogradnju limitatora. Sve ostalo su li-la rješenja. Gateway ti odrađuje if-then a wifi koji bi ti mogao biti ok niže.

https://shelly.cloud/products/shelly...omation-relay/

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 10:19   #351
Street_Racer
Ulični trkač
Moj komp
 
Street_Racer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 312
Možda glupo pitanje, ali...
Može li se zigbee uređaj koristiti bez huba?
Naime, za početak mi treba pametna utičnica i gledam xiaomi te pronalazim dvije verzije (wifi i zigbee). Generalno, razumijem koje su razlike, ali ne pronalazim informaciju može li se zigbee verzija korisititi samostalno, bez huba.
Kasnije bi svakako proširio mrežu pametnih uređaja, nabavio hub, ali za početak htio bih uređaj koji u startu radi ono što trebam, a kasnije da bude kompatibilan s ostatkom za koji vjerujem da će ići u zigbee smjeru.
__________________
I live my life a 1/4 mile at a time! Nothing else matters...
For those 10 seconds or less...I'm free!

Poštene trgovine: #1 #2 #3 #4
Street_Racer je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 10:24   #352
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor Street_Racer Pregled postova
Može li se zigbee uređaj koristiti bez huba?
Ne.

Imaj na umu da za par dolara mozes kupiti CC2531 sa vanjskom antenom koja ti prosiruje domet Zigbee mreze.
neumrli je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 10:25   #353
marko_st
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 204
Koliko ja znam, ne može.
Zašto ne bi uticnice na wifi?

Ja preferiram uticnice i prekidace na wifi, a senzore na zigbee.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
marko_st je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 11:08   #354
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Ako limitator nešto ne podnosi vrijeme je za nadogradnju limitatora. Sve ostalo su li-la rješenja. Gateway ti odrađuje if-then a wifi koji bi ti mogao biti ok niže.

https://shelly.cloud/products/shelly...omation-relay/
Eh, najradije bih mjenjao limitatore ali vec sam na 18kw - 3x25A, mogu jos jedino dodati 7A ili ti 1600w - 1x32 + 1x25 + 1x25, što mislim da ce biti malo...
Ako priđem 20kW onda imam industrijsku struju i onda ce se račun minimalno uduplat, a vec je pristojno velik. A ovo mi je zicer ako isključi struju na velikim ali "nebitnim" potrošačima.

Ovaj Shelly mi se čini baš to što meni treba ali imaju limit 10A po kanalu... to mi je slabo ja mislim jer su mi osigurači svi 16A. Ali cu im poslat mail. Tenks


EDIT: Istražio sam još malo i imaju stvarno dobrih proizvoda, mogao bih složiti neki njihov sustav, naime imaju 3fazni mjuerac potrosnje i imaju wifi releje. Kupim taj mjerač, 6 rejela, i hub neki? i rjesim to sve tako. Mjerač detektira veliko opterećenje, i pošalje naredbu relejima aj ugasite se, oni se ugase i kad bude ok upale se. Valjda to tako može funkcionirat, ali nisam primjetio da podržava zigbee ni zwave, nije mi jasno bas kako se kontrolira taj Shelly?

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 30.11.2020. u 11:27.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 12:00   #355
marko_st
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 204
Shelly je wifi dečko, mada više zvuči kao žensko 😂😂

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
marko_st je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 12:37   #356
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
A nisam vidio ni da IFTTT podržava, znači on/ona samo svoju aplikaciju gura i to je to?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 13:11   #357
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
A nisam vidio ni da IFTTT podržava, znači on/ona samo svoju aplikaciju gura i to je to?
Ne ne, oni imaju API. Ispod svakog proizvoda ti pise s kojim gateway uredjajima radi. Ali mislim da imaju i cloud kontrolu pa ti moze zamjeniti lokalni kontroler.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 13:47   #358
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Aha priko apija funkcionira, onda tu moram i router neki uzet da ude dobro

Ugl:
Mislio sam uzmem to:
https://shop.shelly.cloud/shelly-3em...ome-automation
https://shop.shelly.cloud/shelly-1pm...tomation-1#117 8x

(ne vidim ispod koje uređaje/hubove podržavaju, mozda sam corav)
I onda složim da mi 3em prati, sa nekim hubom pingam 3em pretpostavlajm svakih 5 sec, on ne zna meni dignit neki event?
I kad detektira high load, pošalje nekima od ovih 8x da se utrnu. Kad load padne, onda se upale opet, ako sam ja to dobro shvatio.
Poslao sam im mail a ne odgovaraju, a BF im traje jos 13 sati.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 14:17   #359
marko_st
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 204
Na koje gatewaye i hubove mislite (gornja dva posta), malo sam se pogubio....

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
marko_st je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 14:53   #360
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Fakat. Ispod 4PRO na dnu su ti nabrojani neki s kojima radi. Moj prijedlog ti je odi na neki od njih i provjeri koji support imaju za shelly. Naravno on radi i s drugima koji nisu nabrojani ali tu su ti i HA i Domoticz i slicno.

https://imgshare.io/image/Nu2XWZ

P.s. Kod mene bi to islo ovako, WHEN 3em power value changed AND power value is more then XXX DO nesto.

Zadnje izmijenjeno od: mann. 30.11.2020. u 15:04.
mann je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na