Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.03.2020., 00:41   #2371
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Nije čudno ako je tiši. Ipak je to i noviji dizajn od tvog (7 godina ?) starog Ducky-a.

Clipse sam naručio s ove stranice:

https://uniqey.net/en/accessories/18...-mount-110-pcs.

EDIT: Wrist rest koji preporučam je ovaj:

https://castle.market/products/baile...rist-rest-gray

Nije bijeli, sivi je. Ima ih naravno i drugih veličina i u crnoj boji.

Jedina mana je što sam ga čekao punih mjesec dana. Od 4 tjedna koliko je putovao do mene, 3 je stajao na pošti u ZG... Ali mi barem nisu porez ili carinu opalili.

Poslano sa OP6
Hvala za info. Možda i posluži neki od ovih webshopova
Gledam da bi rado opalio i neki set novih keycapova pa da mogu obnovit ducky-a. Ali ovi high-end keycapovi su suludo skupi. 100-150 eura za set... pa mogu još jednog cijelog leopolda dobit za tu lovu
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2020., 12:52   #2372
MarioEf
Premium
Moj komp
 
MarioEf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Split
Postovi: 54
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Ja cekam varmilo sakuru ISO DE ali zbog ovog yebenog virusa sve je pomaknuto u nedogled...
Meni dosadilo čekati pa naručio direkt sa Varmilo sajta custom VA69/MIYA Pro—nažalost, ne dostavljaju u Hrvatsku, pa sam kombinirao preko prijatelja u Berlinu, koji je onda meni slao. Cijela avantura trajala 20ak dana u ovim uvjetima (tipkovnica stigla jučer, naručeno 04.03.)

Malo sam specifičan u svojim zahtjevima pa sam se na kraju odlučio na ovu kombinaciju (ISO, ali BT/Wired verzija). Kockao sam se sa Cherry MX Silent Red switchevima jer nisam do sada imao prilike probati, no mogu reći da sam baš zadovoljan. A sama tipkovnica je vrhunska—kvaliteta izrade, težina, keycapsi, zbilja dobar proizvod).

Do sada sam koristio AnnePro2 (Kailh Brown), Keychron K2 (Gateron Red) i Logitech G413 (Romer-G) i kod svake je bilo nešto što mi ne odgovara, tako da napokon mogu reći da samo miran na neko vrijeme
Ako koga zanima mišljenje o navedenima, javite.

Par slika:
https://monosnap.com/file/CwNxE2FesG...84PRpm6CsqRWJv
https://monosnap.com/file/DNKFqbXAu0...p6pTBFCkwwvpgp

Zadnje izmijenjeno od: MarioEf. 28.03.2020. u 13:21.
MarioEf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.03.2020., 14:15   #2373
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor MarioEf Pregled postova
Meni dosadilo čekati pa naručio direkt sa Varmilo sajta custom VA69/MIYA Pro—nažalost, ne dostavljaju u Hrvatsku, pa sam kombinirao preko prijatelja u Berlinu, koji je onda meni slao. Cijela avantura trajala 20ak dana u ovim uvjetima (tipkovnica stigla jučer, naručeno 04.03.)

Malo sam specifičan u svojim zahtjevima pa sam se na kraju odlučio na ovu kombinaciju (ISO, ali BT/Wired verzija). Kockao sam se sa Cherry MX Silent Red switchevima jer nisam do sada imao prilike probati, no mogu reći da sam baš zadovoljan. A sama tipkovnica je vrhunska—kvaliteta izrade, težina, keycapsi, zbilja dobar proizvod).

Do sada sam koristio AnnePro2 (Kailh Brown), Keychron K2 (Gateron Red) i Logitech G413 (Romer-G) i kod svake je bilo nešto što mi ne odgovara, tako da napokon mogu reći da samo miran na neko vrijeme
Ako koga zanima mišljenje o navedenima, javite.

Par slika:
https://monosnap.com/file/CwNxE2FesG...84PRpm6CsqRWJv
https://monosnap.com/file/DNKFqbXAu0...p6pTBFCkwwvpgp
Pa meni bi bilo zanimljivo da je testiram 5 min. Mogao bi ti donijet leopold da isprobaš jer vidim da u Splitu. Čisto jer sam za varmillo čuo dosta hvale al nisam ih nikad probao. Ali s obzirom na trenutnu situaciju, mislim da to možemo ostavit za drugi put

EDIT: Po pitanju tipkovnica koje si imao, kod mene je donedavno bila Anne pro 2. Koja osim što mi je dokazala da mi je išta ispod TKL layouta neupotrebljivo, također bila i veliko razočaranje po pitanju ergonomije. Ima takav prirodni nagib da su mi prsti doslovno zapinjali o keycapove.

U drugu ruku, kailh box white switchevi u njoj su me apsolutno oduševili. Sad bi još volio probat one kailh navy ili jade green, pa bi možda naručio jedan set i malo lemio po starom ducky-u.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2020., 17:45   #2374
MarioEf
Premium
Moj komp
 
MarioEf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Split
Postovi: 54
Citiraj:
Autor thubanx6 Pregled postova
Pa meni bi bilo zanimljivo da je testiram 5 min. Mogao bi ti donijet leopold da isprobaš jer vidim da u Splitu. Čisto jer sam za varmillo čuo dosta hvale al nisam ih nikad probao. Ali s obzirom na trenutnu situaciju, mislim da to možemo ostavit za drugi put
Može, zašto ne, čim ovo prođe


Citiraj:
Autor thubanx6 Pregled postova
EDIT: Po pitanju tipkovnica koje si imao, kod mene je donedavno bila Anne pro 2. Koja osim što mi je dokazala da mi je išta ispod TKL layouta neupotrebljivo, također bila i veliko razočaranje po pitanju ergonomije. Ima takav prirodni nagib da su mi prsti doslovno zapinjali o keycapove.
Meni je 60% isto mala, nedostaju mi arrow keysi najviše. Anne Pro to još nekako i rješava, no ne odgovara mi što arrow keyse moraš repetitivno pritiskati (nema mogućnosti da se drži tipka). Iz tog razloga sam pokušao sa 65% Keychronom. No tu je jedan drugi problem—ne paše mi što nema razmaka između entera i Pg Up, Down, Home, te prsti završavaju na njima, umjesto na enteru. Vjerojatno bi se navikao, no nedostaje mi žlijeb između entera i tih tipki. Zato mi odgovara Varmilo kojeg sam uzeo. Format malo kraći od TKL, ali i dalje dovoljno kompaktno da ruka na mišu ne ide previše desno.

Citiraj:
Autor thubanx6 Pregled postova
U drugu ruku, kailh box white switchevi u njoj su me apsolutno oduševili. Sad bi još volio probat one kailh navy ili jade green, pa bi možda naručio jedan set i malo lemio po starom ducky-u.
Da, Kailh Brown mi je dosta dobar bio, iznenadio sam se kako fino leže i rade pod prstima.
MarioEf je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2020., 18:46   #2375
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Preporuka tipkovnica sa tihim switchevima, poželjno da ima num lock i da je srebrna ili bijela?

Cca do 500kn?
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2020., 00:47   #2376
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor MarioEf Pregled postova
Može, zašto ne, čim ovo prođe




Meni je 60% isto mala, nedostaju mi arrow keysi najviše. Anne Pro to još nekako i rješava, no ne odgovara mi što arrow keyse moraš repetitivno pritiskati (nema mogućnosti da se drži tipka). Iz tog razloga sam pokušao sa 65% Keychronom. No tu je jedan drugi problem—ne paše mi što nema razmaka između entera i Pg Up, Down, Home, te prsti završavaju na njima, umjesto na enteru. Vjerojatno bi se navikao, no nedostaje mi žlijeb između entera i tih tipki. Zato mi odgovara Varmilo kojeg sam uzeo. Format malo kraći od TKL, ali i dalje dovoljno kompaktno da ruka na mišu ne ide previše desno.



Da, Kailh Brown mi je dosta dobar bio, iznenadio sam se kako fino leže i rade pod prstima.
Može, dogovorimo se.

Ma meni je problem šta su mi strelice i nav tipke jednostavno ključne za navigaciju po kodu jer je koristim za programiranje. Javi se problem da kad imaš shortcute sa kombinacijama nekoliko tipki, kao ctrl + shift + strelice ili home/end za selektiranje teksta, a takav shortcut ti uključi još FN u priču, to postane nemoguče i jako zamorno. Ovaj leopold mi je tu puni pogodak od layouta.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 15:24   #2377
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Jel bi netko uzimao mozda QMX-CLIPS za stisvanje plate mounted mx cherry switcheva za podjelu neku poste ili ? Ne rastavlja mi se ova ducky tipkusa zbog jamstva i podmazivanja a utisao bih ju
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2020., 15:36   #2378
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,399
Evo ako netko gleda tipkulju po odličnoj cijeni, da već nemam Roccat Suoru uzeo bih odmah.
https://www.links.hr/hr/tipkovnica-g...siva-101200361
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2020., 15:47   #2379
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
super cjena, ali za nas kojima ne pase non-HR i mali enter ... :-(.

ali zato suora FX kuca vec par mjeseci i prezadovoljan. samo nek potraje ;-).
geronimo_2 je offline   Reply With Quote