Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.04.2020., 09:54   #1171
Thundercool
Plebium
Moj komp
 
Thundercool's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 156
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Nadam se da ću moći u afterburneru podesiti krivulju ventiltora da ne radi ko lud cijelo vrijeme. Čitam da korisnici imaju problema sa podešavanjem krivuje, da im se reseta nakon svakog restarta komp itd. Što je tu je, nadam se što manjim problemima.
20.4.1. je popravio dosta problema sa navijem. Uvijek češ moći undervoltati i underclockati te postaviti vent da se oko 70-80°C zavrti na veće okretaje dok igraš kad ti neće smetati.
A "washer mod" je upitan jer ako već gubiš jamstvo skidanjem/modanjem onda je neki aftermarket hladnjak bolja opcija.
Thundercool je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 10:12   #1172
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Ok, hvala. Onda samo undervolt jer ima tri godine garancije, šteta je to izgubit.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 11:45   #1173
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Ništa od AMD-a, previše mogućih problema. Otkazao sam narudžbu, sva sreća nije bilo prekasno.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 13:19   #1174
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 496
pametno
the-rider je online   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 13:43   #1175
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Čitao sam u Bugu da su ovo super kartice i nisam išao dalje istraživati, zaletio se ali ipak sam uspio ispraviti grešku. Jutros sam išao čitati AMD forum, pa to je strašno kako se korisnička podrška AMD-a ponaša. Ne odgovaraju tjednima na upite, kada i odgovore samo pišu da se instaliraju novi driveri koji ne riješavaju probleme. Ostao sam iznenađen problemima koje Navi ima. Daš 3500kn za karticu i onda ti se ruši, pregrijava, BSOD, crni ekrani, igre ne rade.
Ne sjećam se kada je zadnji put AMD imao ovakve probleme. Ako ovako nastave, Nvidia će pregaziti tržište.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 13:49   #1176
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,159
Malo zesci bait and switch.
A koje si ti problema ima na kartici koju nisi dobija i neces?
Udi na NV forum i citaj probleme neces se ni tamo usreciti.Plus ko jos danas kupuje blower style kartice?to je skart samo takav,pa cak je i nv/amd doslo iz guzice u glavu da vise ne proizvode takav tip kartica.
Znam par ljudi sa 5700/xt nikakvih vise problema nemaju sa zadnjim drajverima izbacenim,a ako nesto ne pase ili nevalja moze se vratit u roku 14 dana.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 14:11   #1177
Smoki_Gs
Premium
Moj komp
 
Smoki_Gs's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Gospić
Postovi: 447
Osobno sam imao problema kad je izasao adrenalin 2020 prve verzije, u vidu game freeze ili uopce ne pokretanja gamea. Svi problemi su u mom slucaju bili uzrokovani tim sto su driveri palili Enhanced Sync, cim sam to skontao, ugasio nikakvih problema vise nemam. A s novim driverima mi sve radi odlicno, nemam nikakvih zamjerki. Kad sam kupio karticu, sa driverima prije Adrenalin 2020, isto je radila odlicno, tih par verzija drivera jest bilo fail, driver induced problema ne hardverskih, barem u mom slucaju. Sto bi se reklo za karticu neznam da je imam kako se ponasa, igram po 7-8 sati u komadu ponekada na 1440p rezi, razne igre od esports naslova do AAA naslova sa zahtjevnom grafikom, nikakvo pregrijavanje, nikakvi problemi... Moj mali osvrt na Sapphire RX 5700 XT Pulse....

Sto se tice blower style hladnjaka, zadnja takva kartica mi je bila HD 3870 x2 .. E to je bila mini toplana pokraj nogu, toliko da mi je deformiralo plastiku na DVI konektoru... Ali ok, to je specificna grafa bila, no svejedno blower bi razmatrao samo i jedino u slucaju pravljenja nekakvog mini itx sustava, gdje nema airlofwa ili slicno..
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php

Zadnje izmijenjeno od: Smoki_Gs. 09.04.2020. u 14:18.
Smoki_Gs je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 14:27   #1178
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Alfredo ne znam kakve si recenzije gledao, ali nijedan normalan recenzent nije hvalio blower cooler. Manje više su svi rekli čekajte AiB modele... A i pola AiB modela je zakurac (pogotovo ovi jeftiniji)

Nema su sreće sa blowerom. Ako ga stišaš temperature su visoke, ako su temperature OK, glasan je. To je tako oduvjek
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 14:35   #1179
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Malo zesci bait and switch.
A koje si ti problema ima na kartici koju nisi dobija i neces?
Udi na NV forum i citaj probleme neces se ni tamo usreciti.Plus ko jos danas kupuje blower style kartice?to je skart samo takav,pa cak je i nv/amd doslo iz guzice u glavu da vise ne proizvode takav tip kartica.
Znam par ljudi sa 5700/xt nikakvih vise problema nemaju sa zadnjim drajverima izbacenim,a ako nesto ne pase ili nevalja moze se vratit u roku 14 dana.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Pa neću kupiti karticu koja ima probleme
Po tebi bi trebao kupiti grafu pa onda istraživat zašto mi se komp restarta, svako toliko crni ekrani itd. To mi ne treba. Da ne bi bilo kao da sam neki fanboy, iskreno me boli kita i za jednu i za drugu firmu. Mene samo zanima da dobijem najbolju stvar za svoju lovu.
Ako se situacija sa Navi kartica popravila, kao što sugerirate, super, još jedna opcija za kupnju. Što više opcija to bolje.
Zasad ću ostati na rx580 pa kad se otvori prilika do 2400kn uzeti ono što je najbolje.

Zadnje izmijenjeno od: Alfredo nr.3. 09.04.2020. u 15:11.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 14:42   #1180
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Alfredo ne znam kakve si recenzije gledao, ali nijedan normalan recenzent nije hvalio blower cooler. Manje više su svi rekli čekajte AiB modele... A i pola AiB modela je zakurac (pogotovo ovi jeftiniji)

Nema su sreće sa blowerom. Ako ga stišaš temperature su visoke, ako su temperature OK, glasan je. To je tako oduvjek
Bilo je par koji su rekli da je ok, ali mi se sad neda tražit. Osobno nisam imao iskustva sa blowerima pa nisam znao. No, nebitno bitno da je prošlo.
No ono što sam čitao na Amd forumu je i da MSI, Sapphire da svi imaju problema sa crnim ekranima, BSOD itd.
No, koliko ovdje kolege pišu sada je situacija puno bolja. Super ,jer bi najrađe kupio 5700xt za ok cijenu. No, sad ću vidjeti što se sve nudi.
Npr. meni je AMD bolji jer ima bolju kvalitetu slike, kada sam prešao sa rx580 na 1070, slika na nvidiji je bila izbljedljela. Proučio sam i vidio da treba promjeniti u ncontrol panelu paletu boje i onda bi se znatno popravila. No ipak AMD ima bolji prikaz boje, po meni.
Dok ove kalvarije o kojima sam čitao zadnjih 24 sata mi ne trebaju. Vraćam se na rx580 pa ću vidjeti što će se nuditi.

Zadnje izmijenjeno od: Alfredo nr.3. 09.04.2020. u 15:12.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 15:21   #1181
scarzz
Premium
Moj komp
 
scarzz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Stuttgart/Rijeka
Postovi: 412
Moja preporuka ako mozes naci Vegu 56 sa garancijom, ja imam Sapp Pulse 56 i undervoltao sam ju. HBM memorija na 900Mhz, GPU 1450-1500 i vuce oko 130-150w struje.
scarzz je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 16:22   #1182
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,429
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Malo zesci bait and switch.
A koje si ti problema ima na kartici koju nisi dobija i neces?
Udi na NV forum i citaj probleme neces se ni tamo usreciti.Plus ko jos danas kupuje blower style kartice?to je skart samo takav,pa cak je i nv/amd doslo iz guzice u glavu da vise ne proizvode takav tip kartica.
Znam par ljudi sa 5700/xt nikakvih vise problema nemaju sa zadnjim drajverima izbacenim,a ako nesto ne pase ili nevalja moze se vratit u roku 14 dana.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Ima jedna caka tu.
Nisam nikada pisao na AMD i NV forumima o problemima sa grafama, ali zato jesam na NV forumima za Shield TV. Ja bolju i bržu korisničku podršku nikad nisam doživio. Sinper koji je mod i dev kolko sam shvatio na Shield podfrumu je vrhunski tip. Nešto prijaviš i ekipa se maltene odmah baca na posao i pushaju ti novi FW na shield (daš im serijski). Ono, slože neki beta FW za 2-3 dana, odogovoaraju na sve upite. Skup uređaj, ali podrška baš bogovska.

A kolega veli da AMDovci ne trzaju na upite, nego se sve svodi na najnovije drivere.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 16:41   #1183
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
No ono što sam čitao na Amd forumu je i da MSI, Sapphire da svi imaju problema sa crnim ekranima, BSOD itd.
Svi imaju jer i svi koji pišu dođu s problemom. Isto bi vjerojatno našao i na nvidijinom forumu.

Ovdje je pisalo cca desetak forumaša i manje više većina nema nekih bitnih problema (radeon settings nešto zezaju sa ventovima), no i za to ima workaraound (msi afterburner, ako on zeza sapphire trixx i sl.)

Jedan forumaš s drugog foruma koji je uzeo non-XT red devilku mi je neki dan napisao kad sam ga pitao ima li ikakvih problema s driverima:

Citiraj:
Nikakvih,bas nikakvih,skino zadnje deivere,prijw toga sam ddu nvidia sve,i sve radi savrseno,bwz crashova u igrama,i adrenalin software,za sada sam prezadovooljan,na 2000ghz clock sa xt biosom 64 c temp i necujna je,ventibse vrte tada max na 1800 ma necujes je…sve same plusove za grafuuu
BTW ne kažem da problema nema, nego to više ona situacija "kom kuća gori taj viče", tako da mislim da je postotoak problema prenapuhan što se tiče udjela ukupnih vlasnika. Na kraju krajeva i sam koristiš radeonku, mnogi problemi koji se spominju zahvaćaju šire od samog navija, pa iz prve ruke vidiš kako ti je.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 16:43   #1184
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Frendu sam složio kantu sa 5700XT Pulse Safirkom.

Zasada nula problema. 144Hz free sync monitor i toliko daje FPSova. Ohrabrujuće za mene
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 16:50   #1185
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Ja na rx 580 nemam nikakvih zamjerki. Sve je super od početka.
Zato sam se i zaletio na onu radeonku.
Uglavnom, pošto kažete da više nema problema, ako netko prodaje tihu 5700 xt za 2400 nek se javi. Bilo je na forumu par takvih ponuda no tada nisam kupovao.
Lijep pozdrav
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 16:54   #1186
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Alfredo, po cijelom forumu te ima oko kupovine i prodaje grafičke. Onaj tko misli s tobom ulaziti u tqkve kombinacije, javit će ti se, bez brige. To što ti se nitko ne javlja znači da ljudi nisu zainteresirani, a ne da nisu vidjeli 3 teme na tržnjaku

Nova Pulsica 5700XT 3800 kn u Futuri, ti bi ju za 2400 nisam siguran da ćeš naći takav deal
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 17:35   #1187
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Slažem se, trenutno sam malo aktivniji na internetu
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 19:31   #1188
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Alfredo, po cijelom forumu te ima oko kupovine i prodaje grafičke. Onaj tko misli s tobom ulaziti u tqkve kombinacije, javit će ti se, bez brige. To što ti se nitko ne javlja znači da ljudi nisu zainteresirani, a ne da nisu vidjeli 3 teme na tržnjaku

Nova Pulsica 5700XT 3800 kn u Futuri, ti bi ju za 2400 nisam siguran da ćeš naći takav deal
Ja sam bio kolegi na forumu prodao 5700 xt red dragon, jeste da izgleda jednostavno i jeftino, no kartica je sasvim korektna. Otišla je za 2400, znam da je sapphire tier up ali opet, kolega je za 2400 dobio top tier grafu.
Nebitno, prodao sam je iz razloga što je povremeno znala restartati pc kada bi ga prvi puta upalio, ali to je bila rijetkost. Najviše me je nerviralo to što je pri svakom igranju bilo koje igre najprije imao framerate po svuda. Znači prvih par minuta dok se očito ne stabiliziraju clockovi ili što već ja nisam mogao igrati kako treba. Dok takvih stvari na 2060 super i na sadašnjoj 2070 super nema. To se vjerojatno popravilo sa zadnjim driverima, ali ja sam takav, i to sam samo ja. Ima ljudi koji će preći preko toga, sačekati nove driver i točka, ja sam nažalost jako nestrpljiva osoba.
Red dragon je inače sasvim korektan model, pisao sam o temperaturama i glasnoći, no kod mene se radi o lian li 011 dynamic koji je dosta dobro prozračen tako da sve to ovisi od casea do casea, ali sam bio zadovoljan sa modelom. u trenutnoj situaciji teško da ćeš naći XT model za tu lovu, ne znam dal bi i 5700 non-XT išla za toliko novaca polovna.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 20:21   #1189
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ima za 2600 i kusur onaj revidirani msi evoke non-XT model što sam linkao u postu #1163


Provjerio sam na službenim stranicama msi i GP u nazivu znači da je revizija coolera. Isto je pisao i neki švabo po youtubeu
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 20:40   #1190
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Imam ponudu za tu EVOKE XT verziju za 2700kn, ali sam odustao zbog buke. Ne žurim nigdje. Možda kad prođe ova situacija s virusom uleti nešto bolje. Hvala na informacijama.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 22:39   #1191
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Prije nego sam ja bio kupio pogledao sam dosta tih recenzija, pogotovo video od gamers nexusa i hardware unboxeda i to nekoliko puta, baš zbog toga da ne ubodem loš model. Što se tiče budget rješenja powercolor red dragon ili sapphire pulse, skuplji naravno red devil, nitro+ ili gaming x. Drugo nisam ni gledao, kod nas je najjeftiniji red devil u linksu nekih 3700, dok mi se najviše sviđao msi gaming x sa svojim masivnim hladnjakom no ta grafa se penje preko 4000 kn.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2020., 05:01   #1192
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,429
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Imam ponudu za tu EVOKE XT verziju za 2700kn, ali sam odustao zbog buke. Ne žurim nigdje. Možda kad prođe ova situacija s virusom uleti nešto bolje. Hvala na informacijama.
Ma ček malo, htio si prvo kupit 5700xt sa blower kulerom, sada odjednom Evoke nije OK?


Apropos AiB modela, meni bi recimo pasali red dragon i pulse jer su manje, nitro+ i red devil mi vj nebi stale. U moje kućište stane max 30,5cm grafa.
Pa čisto da i o tim stvarima vodite računa, da ne bi bilo plakanja.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2020., 09:45   #1193
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Ja na rx 580 nemam nikakvih zamjerki. Sve je super od početka.
Zato sam se i zaletio na onu radeonku.
Uglavnom, pošto kažete da više nema problema, ako netko prodaje tihu 5700 xt za 2400 nek se javi. Bilo je na forumu par takvih ponuda no tada nisam kupovao.
Lijep pozdrav
Pa i o Polarisu se svašta pričalo, prije tog R9 290, Fury itd. a ljudi sad prezadovoljni karticama, pogotovo ako je Sapphire. Neznam da li vidiš šablonu ili patern tu, možda je jednostavno samo šiling ili do usera.
Ali nemojte kupovati AMD kartice, možda vrate cijene koje su bile prije mining groznice za entry i mid level grafe.
Kupujte svi rtx, ili nemojte, možda i oni korigiraju.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2020., 11:35   #1194
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Uvijek je bilo i bit ce toga cekaj ne cekaj. Kupi u tom trenutku ono za sto imas novaca ili nemoj kupiti i gotovo. Problema uvijek ima i uvijek ce ih biti.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2020., 12:03   #1195
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ma ček malo, htio si prvo kupit 5700xt sa blower kulerom,

Evoke je isto jedan od onih coolera sa tvorničkom greškom. Konkretno hlađenje ddr6 modula nije adekvatno, pa bi gpu u kućištu, ljeti mogla ulaziti u kritične temperature za te čipove.


Srećom postoji revizija coolera koja je skinila temp ddr6 čipova nekih 7C, ništa bajno no nebi trebalo postati kritično. Ti modeli imaju GP u nazivu
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2020., 12:11   #1196
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Bila danas na akcijskoj cijeni u Linksu ASROCK Radeon RX 5700 XT Challenger D OC za 2.579,40 kn.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2020., 12:59   #1197
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Cijena je odlična, no cooler je isto žalost. Sve što je bilo na ogromnim akcijama što u njemačkoj, što kod nas, bilo je s razlogom.


Citiraj:
Škart (tvornička greška) i jedva prolazni cooleri - asus TUF, asus strix, msi evoke, msi mesh, xfx double dissipation/thicc II, as rock challenger. Revizijama su neki modeli samo prešli iz škarta u good enough

Zatim full dobre best-buy modeli - sapphire pulse, powercolor red dragon i gigabyte gaming

Zatim top modeli (no potencijalno preskupi) - sapphire nitro i powercolor red devil

Zatim ima grupa coolera koji su OK no ne isplate se jer su prosjek ili iznad prosjeka, ili skuplje/jednako skupe a nisu na razini gornja 2 modela - As rock taichi, msi gaming, xfx thicc III

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 10.04.2020. u 13:06.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2020., 15:37   #1198
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Stevan je rekao da je Gigabyte 5700XT Gaming OC izuzetno dobra kartica, ak se nema para za Safirku ili Powercolorku.

Tako da bi nju trebalo uzeti u obzir.

Nego frendu sam sklopio AMD powered PC. R5 3600 + 5700XT Pulse. Veli mi da ima već 25+ sati u CoD Warzone na 1080P 144Hz freesync monitoru, da tera igru u 144FPSa i nema niti jedan jedini freeze, crash to desktop ili bilo kakav problem.

Tako sa, očito je da su se otklonili problemi sa Navijem koji su bili. Ili je do Pulsice koja radi ko zmaj

Tako da se ohrabrujem polako i sigurno. U neko doba (sad me ovaj Kovid ujebo ko i cijeli svijet) budem ju zavužgao u svom kompu na par dana da odagnam sve strahove pa možda budem i ja 100% kod babe, a ne više kod Kožnatog no ne mislim ikakav prelazak na OVAJ Navi nego eventualno onaj koji izlazi negdje uz Ampere.

I sve to naravno bude ako ekonomija ne ode u klinac pa nebumo niš kupovali i još undervoltali komponente samo da što duže prežive :/

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 10.04.2020. u 15:45.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2020., 16:00   #1199
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Kod izlaska je bila situacija da je gigabyte izuzetno povoljan (pogotovo u SAD-u), no sad je situacija (u svijetu općenito) da je skuplji od pulse i red dragon. Za iste pare je tu gigabyte najbolja kupovina

Tako da sve ovisi kolko košta u datom trenutku.

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Nego frendu sam sklopio AMD powered PC. R5 3600 + 5700XT Pulse. Veli mi da ima već 25+ sati u CoD Warzone na 1080P 144Hz freesync monitoru, da tera igru u 144FPSa i nema niti jedan jedini freeze, crash to desktop ili bilo kakav problem.
Tu ti je ta situacija (ne mislim sad konkretno na njega), nego da bi većina u toj situaciji da postoje problemi za krivca proglašavalo gpu. Iako je warzone navodno odron što se tiče stabilnosti.

Kao što smo spominjali u temi od neke igre gdje je netko imao velikih problema sa igrom (a ima nvidiju), iako drugi nemaju te probleme kao on, da sve živo može biti samo se ne sumnja u nvidia drivere. A iste pojedinače situacije su i sa Navijem.

Treba stvoriti takav imidž, ili što bi neki rekli mindshare.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2020., 16:08   #1200
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nebi htio opet tim putem, ali meni nitko nije kreirao mindshare. Ja sam IMAO probleme. Ali ok, bilo pred 11 godina. Zato velim da se radujem budućnosti.

A o mindshareu se svašta može reći. Tko želi vjerovati neka vjeruje.
Brko je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na