Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.09.2018., 09:12   #6001
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Do sad sam imao amis 2 u 1. I sad su mi ponudili iz vip 150 Mbit/s i flat telefon za 165 kuna. Sto mislite jel to dobra ponuda?
Amisova optika 2u1 100/100 mbps, placao si dosad cca 200 kn, koliki je upload na toj ponudjenoj.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2018., 09:42   #6002
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Nope, bakar, 16 Mbit/s, oko 180 kuna a upload na novoj tarifi je od 7-10 Mbit/s.

Zadnje izmijenjeno od: Master_Hrc. 08.09.2018. u 12:39.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.09.2018., 10:37   #6003
deda.cro
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Sesvete
Postovi: 117
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Nope, bakar, 16 Mbit/s, oko 180 kuna.
Onda je to bilo 168 + ovih nedavno uvedenih 10 kuna za neki namet.
Isplati se nova ponuda, osim ako baš ne telefoniraš puno u EU, jer je Amis nudio i besplatne minute prema fiksnim linijama u EU.
deda.cro je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 12:11   #6004
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor deda.cro Pregled postova
Onda je to bilo 168 + ovih nedavno uvedenih 10 kuna za neki namet.
Isplati se nova ponuda, osim ako baš ne telefoniraš puno u EU, jer je Amis nudio i besplatne minute prema fiksnim linijama u EU.

Nije točno, imam taj paket u kojem imaš 1500 besplatnih minuta prema svim fiksnim i mobilnim linijama unutar cijele EU.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 12:22   #6005
deda.cro
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Sesvete
Postovi: 117
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Nije točno, imam taj paket u kojem imaš 1500 besplatnih minuta prema svim fiksnim i mobilnim linijama unutar cijele EU.
što točno nije točno?
imam i ja još uvijek takav paket ali kakve veze to ima sa nekim paketom u kojem se to ne nudi?
deda.cro je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 21:41   #6006
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor deda.cro Pregled postova
što točno nije točno?
imam i ja još uvijek takav paket ali kakve veze to ima sa nekim paketom u kojem se to ne nudi?

Nije točno da ima besplatne minute prema EU fiksnim linijama, jer u paketu imaš iste te besplatne minute i prema svim mobilnim linijima unutar cijele EU, a to moraš priznat je bitna razlika, jer znamo kolike su cijene prema mobilnim linijama!
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2018., 10:41   #6007
deda.cro
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Sesvete
Postovi: 117
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Nije točno da ima besplatne minute prema EU fiksnim linijama, jer u paketu imaš iste te besplatne minute i prema svim mobilnim linijima unutar cijele EU, a to moraš priznat je bitna razlika, jer znamo kolike su cijene prema mobilnim linijama!
ti si moj idol
deda.cro je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2018., 16:37   #6008
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor deda.cro Pregled postova
ti si moj idol

Izračunaj vrijednost poziva od 1500 minuta prema mobilnim linijama unutar EU, zatim prema fiksnima i usporedi pa će ti biti jasna vrijednost paketa. Debelo su se preračunali sa tim paketom, naravno to je nudio Amis dok je bio Amis, dok ga VIP odnosno današnji A1 poništava čim poželiš bilo što promjeniti u paketu koji trenutno imaš.


Nitko drugi kod nas ne nudi niti bilo što približno nečemu takvome kao što je to imao Amis dok je bio stvarno Amis. I čak kada mi istekne ugovor i kada se ukine onih 50 MB/s besplatnog dodatka na brzinu zbog ovoga mi se ne isplati mijenjati paket jer to kod svih ostalih pa i A1 kao bazične kuće košta puno više.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2018., 20:02   #6009
deda.cro
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Sesvete
Postovi: 117
Ne trebaš meni objašnjavati prednosti Amisa, jer sam kod njih od prvog dana kada su počeli nuditi net, no hvala na trudu.
Ljudima kojima fiksni telefon nije bitan, nije važno koliko minuta prema kome imaju, pa da staviš i 50000 mukte minuta.

Osobno si sada tražim alternativu, ali je trenutno nemam.
deda.cro je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2018., 12:55   #6010
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor deda.cro Pregled postova
Ne trebaš meni objašnjavati prednosti Amisa, jer sam kod njih od prvog dana kada su počeli nuditi net, no hvala na trudu.
Ljudima kojima fiksni telefon nije bitan, nije važno koliko minuta prema kome imaju, pa da staviš i 50000 mukte minuta.

Osobno si sada tražim alternativu, ali je trenutno nemam.
1500 minuta kod Iskona? Ja sam se sa Amisa nakon sto ih je VIP kupio prebacio na Iskon, jer su ovi iz VIP-a maloumni.
Jos dobijam dopise da vratim opremu, a oprema je osobno vracena u Agram servis, koja nakupina idiota.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.09.2018., 09:13   #6011
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Sada se prelazi na A1 marku, zato mi danas ne radi pošta, no ajde proradiće.


Ima jedna druga stvar, isto se dogodilo i u Amis.si.


Znamo kakve smo pakete imali u Amisu, naročito na optici a tako je bilo i u amis.hr


Pogledajmo što sada nude u A1.si


https://www.a1.si/izbira-paketa-kombo


Brzine dole, cijene gore!

Simetrična veza postaje samo pusti san. Ovo je dakle napredak nakon skoro 10 godina korišćenja Amisa.


Ovo je taj obećavani napredak! Ne trebamo se uopće bojati da A1. hr neće napraviti isto!


Ne samo da su podigli cijenu paketa, već su dodatno smanjili kvalitetu paketa što se tiče brzine interneta, simetričnsti veze, također na telefoniji su znatno smanjeni paketi kao i dostupnost opcije besplatnog telefoniranja unutar EU.

Realno gledano sa ovakvim cijenema i paketima nema šanse da ostanem kod njih. No jedini je problem što u mojoj zgradi A1 (Amis i B-net) jedini pruža usluge brzog interneta, ostalo je svedeno na bakrenu paricu i 2000 m do tel. centrale, fizički sam doslovno zadnji na toj parici.

Umjesto da nakon skoro 10 godina mi bude dostupna usluga optike za bilo kojeg davatelja usluga, mi se vraćamo nazad na raniju situaciju. Bravo Hakom, bravo regulator, češu jaja i dižu uhljebsku plaću!

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 29.09.2018. u 09:22.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2018., 09:26   #6012
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
No to nas ne treba čuditi!


Jer A1 osim Austrije u svim drugim državama je došao zaraditi novac i to će cijediti bez problema od svojih korisnika dizanjem cijena i smanjivanjem kvalitete usluge.


http://www.vipnet.hr/vip-postaje-a1


Austrija + Slovenija + Hrvatska + Srbija + Makedonija + Bugarska + Bjelorusija
sakomako je offline   Reply With Quote