Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.05.2009., 03:31   #31
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,257
..a gle,ja samo prodao x-fi music kad sam cuo kako zvuci modani realtek,kod mene je zvuk odlican..pa sad odluci
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)
joolka je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2009., 03:46   #32
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Bump na pitanje
Kod mene realtek sluzi kao passthrough digitalnog signala. I kao takav radi i vise nego ok. Kod analognog se osjeti razlika na jacoj opremi. Ako mislis spajat recimo z2300 ili z5500 onda bi neka x-fi bila bolji izbor.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.05.2009., 14:40   #33
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor joolka Pregled postova
..a gle,ja samo prodao x-fi music kad sam cuo kako zvuci modani realtek,kod mene je zvuk odlican..pa sad odluci
Isuse Bože..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2009., 15:20   #34
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
100 ljudi, 100 čudi.
200 uha, nekolicina njih gluha
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2009., 21:05   #35
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
da ne otvaram novu temu.... Imam x-fi zvucnu, i kad stavim sampling rate na 96 ili 98 kHz nakon nekog vremena zvucnici koji su spojeni na receiver pocnu pucketat, a kad su na 48 ili 44 kHz nema pucketanja ali se i jacina basa znatno smanji.... hm
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2009., 22:39   #36
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
A kaj tocno pustas kad trebas 96Khz? Ostavi 44 i u opcijama zvucne podebljaj bass. Vjerujem da x-fi ima tu mogucnost.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2009., 00:19   #37
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
ma fora je i u tome da dok je na 44 ili 48 i stavim u stereo mod, basa gotovo da nema, onda pak prebacim na dts i bas grmi .....
na 96 ili 98 sve ok radi, ali krcka
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2009., 13:52   #38
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Kartica ti mora radit pretvaranje sa 44 na 96 i tu dolazi do gubitka kvalitete, a ujedno se mogucnosti za krckanje povecavaju. Meni creative nikad nije radio, a da sam ja bio zadovoljan njime. Pogasi sve efekte i samo dodas bass.

Najbolja solucija je da digitalno spojis karticu i reciever, u x-fi podesis sampling na 44 i pustas muziku ili sto vec preko WASAPI ili ASIO plugina. Na taj nacin zaobidjes bilo kakvo petljanje windowsa ili creativa u zvuk, a ujedno dobijes najkvalitetniji moguci zvuk iz izvora iz kojeg slusas.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2009., 14:28   #39
Crni_007
Premium
Moj komp
 
Crni_007's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 300
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
ma fora je i u tome da dok je na 44 ili 48 i stavim u stereo mod, basa gotovo da nema, onda pak prebacim na dts i bas grmi .....
na 96 ili 98 sve ok radi, ali krcka

koliko imas zvucnika? dal su spojeni na dobre izlaze ? dal je dobro podeseno broj zvucnika u driverima. Mozda treba reinstalirat drivere....na 48k Hz bi trebalo sve normalno raditi. Imam i ja x-fi i sve sljaka najnormalnije.
Crni_007 je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2009., 11:25   #40
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Kartica ti mora radit pretvaranje sa 44 na 96 i tu dolazi do gubitka kvalitete, a ujedno se mogucnosti za krckanje povecavaju. Meni creative nikad nije radio, a da sam ja bio zadovoljan njime. Pogasi sve efekte i samo dodas bass.

Najbolja solucija je da digitalno spojis karticu i reciever, u x-fi podesis sampling na 44 i pustas muziku ili sto vec preko WASAPI ili ASIO plugina. Na taj nacin zaobidjes bilo kakvo petljanje windowsa ili creativa u zvuk, a ujedno dobijes najkvalitetniji moguci zvuk iz izvora iz kojeg slusas.
bas cu dok dodjem doma probat to sa WASAPIem ili ASIO .... ak sam dobro shvatio samo trebam naci ASIO plugin za winamp ili recimo gom player koji za filmove koristim... Dal je ista stvar ako stavim asio4all drivere? inace zvucna je spojena optickim kabelom na receiver

Citiraj:
Autor Crni_007 Pregled postova
koliko imas zvucnika? dal su spojeni na dobre izlaze ? dal je dobro podeseno broj zvucnika u driverima. Mozda treba reinstalirat drivere....na 48k Hz bi trebalo sve normalno raditi. Imam i ja x-fi i sve sljaka najnormalnije.
5+1 .... mislim da je sve dobro spojedno al cu pogledat i to.....

Zadnje izmijenjeno od: sh0kre. 01.06.2009. u 12:07.
sh0kre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.06.2009., 13:44   #41
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
WASAPI ti je ako koristis Vistu, ASIO za XP. Asio4ALL ti ne treba jer X-Fi ima svoje drivere. Ubacis plugin u player, podesis plugin da koristi x-fi asio i na taj nacin zaobides kmixer od windowsi. WASAPI ne treba podrsku od zvucne, dovoljni su mu samo driveri za windowse. Meni savrseno radi sa realtekom, a realtek nema asio. U kontroleru od x-fi moras obavezno stavit na 44.1kHz i pogasi sve efekte.

Prema iskustvu foobar ima najkvalitetniji plugin, winamp mi je radio probleme i jos uvijek radi (mislim da nije dobar bit-perfect renderer), songbird nema plugin. To govorim za wasapi, asio je stariji standard pa ce vjerujem radit bolje, a x-fi ga podrzava preko svojih drivera. Ovdje imas ASIO plugin za Winamp, ovdje wasapi. Foobar ti to sve ima na sluzbenoj stranici. U playerima isto pogasi sve DSP plugine.

Ako sve dobro podesis, skini neki neki visekanalni audio DTS i ubaci ga u player. U playeru pojacaj zvuk do kraja (ako koristis WASAPI) i ako je sve dobro podeseno na recieveru bi trebao dobit zvuk (pjesmu ili sto vec) i reciever bi trebao ispisat sto se slusa (DTS 44.1kHz, 6 kanala). Ako nisi dobro podesio reciever ce se zblesirat ili ces samo dobit sum. Ovdje i ovdje imas visekanalnih zvucnih datoteka.

A provjeri si i vodic od crn-og. Za video playere nisam siguran dal imaju plugine za wasapi ili asio, progooglaj ih.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2009., 14:49   #42
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
ooo puno hvala!!
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2009., 15:15   #43
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
komentar na wasapi od strane foobar-a, preko VIA HD Audia (integrirka na Asrock P43DE), čak i na običnim zvučnicima se čini čišćim zvuk, basovi nisu prenaglašeni kao bez ovog wasapi plug-in-a. (ne, nemam nikakve equalizere u igri...)

sasvim fora stvar za koju fakat nisam znal
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2009., 16:11   #44
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Ja sam isto na integriranoj zvucnoj (Realtek HD) na DFI-u. Sama zvucna tu vise nema veze. Bitno je da zvuk zaobilazi kmixer.dll od windowsi i kao takav neizmjenjen dolazi do vanjskog DAC-a.

Koliko vidim danas ima masu zvunih koje propustaju zvuk bez diranja u signal. Kad je crn pisao onaj vodic samo su Envy24 bazirane kartice bile sigurna stvar. Dok sad i realtek integruse kao i jeftinjara C-Media 8738/8768 propustaju signal bez resamplinga. Bitno je samo naravno da imaju digitalni izlaz.

Najbolja kvaliteta se dobiva reprodukcijom FLAC-a preko playera koji podrzava ASIO ili WASAPI (Foobar, Winamp). Tada zvuk iz izvorne kvalitete CD-a preko digitalnih izlaza dolazi do vanjskog DAC-a. Cak i moja jeftina Yamaha reciever ima Burr-Brown DAC koji vise nego zadovoljavajuce obavlja svoj posao, a bolj je nego Cirrus-Logic i Wolfson na X-Fi.

Koristenjem ASIO zaobilazi se zvucna pa je nabavljanje skupe zvucne koji bi se koristila za pass-through signala bacanje novaca. Tu bi onaj komentar joolke na vrhu ove stranice mogao dobiti znacenje. Daljnja kvaliteta ovisi iskljucivo o kvaliteti recievera i zvucnika koji su spojeni na njega.

No naravno zaobilazenje zvucne znaci da nema svih onih efekata, kao ni EAX-a kod igara. Ako vam je to vazno x-fi mora biti upotrijebljen za dekodiranje.

Ako netko trazi stvarno kvalitetnu zvucnu za koristit ju kao DAC prije spajanja na stereo pojacalo neka gleda nesto u rangu Audiotrak Prodigy HD2. Gore je high-end AKM-ov DAC AK4396, ima promjenjive OPAMP-ove, pojacalo za slusalice. Ta je zvucna za audiofile svjetlosnim godinama ispred x-fi, a kosta manje nego X-Fi Titanium. Naravno ako ju uspijete naci.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2009., 14:40   #45
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Ili juliju,prava bitch od zvučne,99 eura je bila zadnji put kad sam bio gore (DE) na akciji čini mi se,inače je oko 129. Baš ću pogledati.

http://www.alternate.de/html/product...ound&l2=Karten

Evo rainmanova:

http://www.alternate.de/html/product...ound&l2=Karten

znači oko 700-800kn je cijena audiotrakova i kojih do 900kn za juliju.
thedream je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na