Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.07.2007., 02:57   #1
vepar
Korisnik
Moj komp
 
vepar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Vodatel - iskustvo

Pozdrav ekipa!
Ovih dana me zivkaju iz Vodatela da mi uvale Triple Play. Znam da je net(posebno upload) neusporedivo brži od adsl-a.
Kaj mislite jel se isplati uzimati? Da li su pouzdani,jel ima netko iskustva sa njima?
__________________
Imagination is more important than knowledge because knowledge is limited.
"Albert Einstein"
vepar je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2007., 09:11   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Koliko znam, to je najjeftinija ponuda za net, phone i tv na istom kabelu. Mnogi od nas bi prodali dušu za takav upload (torrenti, rapidshare,...). Netko je to već dobio (potraži na ovom podforumu) i bio čisto zadovoljan.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.07.2007., 19:24   #3
vepar
Korisnik
Moj komp
 
vepar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Našao sam post od antunhr-a koji tvrdi da je loše. Onda sam pak čuo od frenda da moraš uzeti neki uređaj za 1000 kn da bi mogao gledati telku..?..?
Čuo sam dosta kontradiktornih izjava tak da bih molio ikoga ako baš ima uslugu da mi opiše prednosti i nedostatke. Znam da je TV čista pušiona....
__________________
Imagination is more important than knowledge because knowledge is limited.
"Albert Einstein"
vepar je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2007., 20:47   #4
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Evo da vam ja jos kazem. Znaci pocetkom petoga mjeseca kada sam doso u vodatel na savskoj(velika zgrada a u prizemlju je zagrebacka banka) htijeo sam da mi covijek demonstrira kako to funkcijonira. Sve sto je on imo je neki sugavi katodni ekran diagonale max 55cm i uredjaj koji pretvra taj sav ekran koji je izgledo ko da je sa ratista ga donio. Prico sam sa covijekom i reko mu kako su mi obecali kroz 20 dana to ugraditi u stan ako potpisem ugovor na sto je on reko da on cisto sumlja i da bi to moglo biti negdije za najmanje mjesec dana i da sumlja da ce biti vise. Nakon toga sam ga pito a sta je bilo sa Spanskom, tamo ste imali ucestalnih problema, oce li se desiti i u mome kvatu na sto se covijek zbleso jer u spanskome su imali ogromnih problema kao i u hoto vilama. Evo da predjem na stvar naravno nisam potpiso ugovor jer sam vidio da me netko farba i da nemrem isprobati net. Uskoro se blizi osmi mjesec sto je gotovo tri mjeseca i oni sve sto su napravili je da su provikli kablove kroz glavne sahtove. Nemoram niti pricati koliko ce im trebati da dofuraju vam optiku do stana. Jedina prednost te usluge je brzina upload-a i nista drugo. H1 je ponudio flat 24mbita za 400kn sa prva tri mjeseca free, dok kod vodatela 10mbita je 500kn??? U osnovnom paketu vodatela ide telefon bez ikakvih gratis razgovora, internet 2mbita up i down i televizija od nekih 17 programa koji se mogu gledati na kompu jer ako hocete gledati televiziju na telki bas onda vam treba jedan uredjaj koji vam ga oni daju za kunu pod uvijetom da potpisete na dvije godine a inace dojde oko 1000kn. Da ne zaboravim jos reci da trosak instalacije su navodno sa 1000 spustili na 500 a kako vide da im ljudi ne uzimaju uslugu navodno je sada i 400. Frend ceka vec dva i pol mjeseca i jos niti glasa kada ce dobiti net tako da na tebi je odluka. Pozdrav
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2007., 12:58   #5
bakaideda
Premium
Moj komp
 
bakaideda's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 86
@antunhr
Ovo je loše napisan "review" (i gramatički i tehnički)...
Nije dobar primjer korisnicima koji nisu informatički geniji jer im ne može dočarati kvalitetu usluge te mjerilo nije mišljenje korisnika koji uopće nema uslugu
Zato vepar upućujem ta na http://www.forum.hr/showthread.php?p...97#post9478097

Smiješno je uopće uspoređivati bakar s optikom i gdje stoji da bi usluga na optici trebala biti jeftinija od one na bakrenim paricama... gluposti...

P.S. Ne radim u Vodatelu, niti sam njihov korisnik.
bakaideda je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2007., 14:41   #6
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
Citiraj:
Autor bakaideda Pregled postova
Ovo je loše napisan "review" (i gramatički i tehnički)...
Nije dobar primjer korisnicima koji nisu informatički geniji jer im ne može dočarati kvalitetu usluge te mjerilo nije mišljenje korisnika koji uopće nema uslugu.
roflmao

pa frajer je napisao svoje iskustvo do sada, ko je reko da je to bio review njihove usluge... sigurno da ce i to sta je antunhr napisao pomoci vepru da odabere...
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2007., 20:47   #7
vepar
Korisnik
Moj komp
 
vepar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Fala Antunuhr i bakiidedi na pomoći. Zapravo više uopće nisam pametan kaj uzimati.
Pazite sad ovo, ako imate više televizora (ja ih recimo imam 3) na samo jednom možete gledati TV ili platiti po 1000 kn da možete gledati na drugima. Naravno, na ovom prvom se mora potpisati na 2 godine da bi ga dobili za 1kn.
Recimo jedan korisnik je napisao:
Ne možeš snimati program na dvd. Barem koliko sam ja upoznata. Naime kako spojiti amino na dvd. Ne ide. Tako mi rekoše.
To nije normalno. Programi su pušiona, postoje opet dvije nadoplate za bolje.
Cijene razgovora su standardne, vip po meni ima najbolje za telefon.
Jedinu prednost vidim kod neta i to samo zbog uploada - ali dal se to isplati?
Uopće više nisam pametan. Pokušao sam uzeti Iskon DUO. Provjerim dostupnost na netu, kaže ok, služba za korisnike kaže da je sve u redu - i kaj se desi? Na dan instalacije tehničar me nazove i kaže da je centrala na Vrbanima njima nedostupna zbog hiTler TeleCOM-a.
Zanima me kaj vi ostali imate, kaj preporučate ili kaj je najbolja opcija po vama jer ja više nemam pojma. Svi muljaju.
__________________
Imagination is more important than knowledge because knowledge is limited.
"Albert Einstein"
vepar je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2007., 22:15   #8
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Pa prvo provjeri ko ti je sve dostupan od optime, metroneta, iskona, amisa pa se odluči ili za jednog od njih ili za vodatel.

Zadnje izmijenjeno od: ojpi. 29.07.2007. u 23:08.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2007., 00:47   #9
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Ja sam bas iso pitati vodatel da vidim kada bih moga dobiti uslugu ako odmah potpisem ugovor. Naravno spika je bila jaooo bas u vasem kvartu imam jako velik broj korisnika koji su vec potipisali ugovor tako da je guzva ali u roku od 30 dana bi trebali dobiti uslugu nakon sto platite prikljucak. E sada dali je to istina ili ne to neznam jer koliko znam jos nikome nisu uveli triple play.
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2007., 17:03   #10
vepar
Korisnik
Moj komp
 
vepar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Meni je frend rekao da ima triple play, živi u onom novom naselju između Španskog i Zagrebačke (il je i to Špansko, pojma nemam)
__________________
Imagination is more important than knowledge because knowledge is limited.
"Albert Einstein"
vepar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.08.2007., 03:16   #11
vip-terminator
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 191
Ja sam potpiso ugovor prije 3 mjeseca. Naravno, tada su mi govorili da ce sve bit instalirano u roku 20 dana. Jos uvijek cekam.

Prekjucer sam nazvo vodatel centralu da pitam kada ce bit provedeni kablovi na Vrbanima i tip kaze da fakat nema pojma kaj cekaju neku dozvolu od "Digitalni Grad" (to je valda neka tvrtka ili kaj ja znam kaj daje te dozvole). Ajde bar je tip bio fer i reko da to jos moze potrajat mjesecima i da cekam ili da otkazem sve.

Tak da kad se sve zbroji ovaj vodatel mi ****** smrdi. Jedini imaju optiku u hrvatskoj i mogu fakat zaradit ogromne pare, ali cini mi se da im fali profesionalnosti ali i MOZGA!!
Naime, neznam da li je tko primjetio, ali vodatel ne daje WLAN opciju u svojoj ponudi. Tako ako zelis bezicno spajanje vise kompjutora moras SAM kupit router (ovaj od tcoma ne radi na vodatelu) i jos ga moras podesit. Tak da oni reklamiraju tehnologiju 21st i onda se spojis na net preko LAN kabla!?!?!?!? (meni bi trebalo bar 15 metara kabla od kompa do vodatel DRG uređaja s tim da postoji samo jedan izlaz za internet, tako ,ili se spojis na net samo sa 1 kompom na LANu ili kupuj router od bar 300 kn i podesi sam).

Mada Ok, nije mi bed kupit novi router, ali nemoj me za***avat da moram sam otic u ducan i kupit ga i podesit sve cake. Trebali bi stavit router u svoju ponudu pa nadoplatis 100/200 kn kao u tcomu i bok.

Tak kak se god se uzme, nije tcom samo lopovsko *****...ihihihihiihi
__________________
vip

Zadnje izmijenjeno od: Darth Vader. 16.08.2007. u 11:34.
vip-terminator je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2007., 21:40   #12
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Mene danas zvali. Reko sam covijeku da ocu od njih minimalno 5mbita ali da su mi preskupi na sto me covijek uvjerava da je to paket za 199kn???!!!! ????
Ja osto paf.. reko sta je to neka akcija sada.. on veli da koliko on zna da je tako, a ja fino napad na njega je vidim da mi ide uvaljivati nesto a nezna niti cijene i reko gospon preskupi ste mi, adsl2+ mi je puno jeftiniji i brzi. Kod vas moram dati 99kn osnovni+199 5mbita+100kn flat+50kn telka i jos 20kn za telefon da pricam neograniceno na fiksnii jos plus 500kn uvodnje linije. Ovaj zapiso da H1, amis, iskon, optima i metronet imaju jeftinije cijene i reko covijek dovidjenja kada je vidio da nemre samnom na kraj izaci he he he..
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2007., 09:17   #13
bakaideda
Premium
Moj komp
 
bakaideda's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 86
A kaj gluposti pričaš...??? Kaj se bakar može uspoređivati sa optikom... ne znam baš... zašto bi onda cijene bile iste ili možda čak manje (apsurd)... ponuda je i više nego povoljna jer moraš znati da metar optičkog kabla nije par kuna... Da plaćaš samo svoj kabel od čvorišta u kvartu do tebe da vidiš kak bi ti ovih 500 kn za priključak bila sića... Sjeti se da od čvorišta svatko ima svoj zasebni kabel... Ne moram uopće govoriti koje mogućnosti su ti sve u budućnosti otvorene... Tu onda imaš lufta za sve i svašta... Postoje i ljudi koji žele široku ponudu i nije im važno sad jel će ušparat 50-100 kn malo tu, malo tam...
bakaideda je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2007., 21:46   #14
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
@bakaideda
Da malo rastumacim a ne da se svadjamo. Znaci koliko ja vidim oni na mome kvartu zadnja tri mjeseca hvataju potencijalne klijente da im uplate. Ovo ne govorim bezveze jer imam povjerljive informacije(prijatelj uplatio prije dva mjeseca) a ja sam htio prije jos tri mjeseca. Jednosavno tesko je nekoga nagovoriti da vi prvo uplatite 500kn na njihov racun a da cete im vi onda nesto dati sto necete nista osjetiti znatno u pomaku. Ocito je da nemaju ili novaca ili se prave malo blesavi pa onda okolo zivkaju ljude po par puta samo da uvaljaju proizvod a jos nikoga do sada nisu prikljucili. Ako mi obecaju 20 dana nakon placanja tih 500kn onda to nemoze biti tri mjeseca a da se nije nista jos promjenilo!
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2007., 22:06   #15
bakaideda
Premium
Moj komp
 
bakaideda's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 86
Ma kaj bi se svađali... Mora biti da baš i nemaju money, money... Šuška se da će ih netko kupiti... neću govoriti ko ali se šuška... onda bi to moglo biti zanimljivo...
Ja mislim da im treba jedna fina financijska injekcija...
bakaideda je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2007., 08:52   #16
z3D
Moderator
Moj komp
 
z3D's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 1,332
Prodani su Metronetu. Tolko o šuškanju.
__________________
check out my photography work
z3D je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na