Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.11.2023., 09:05   #70411
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Tesla gori pod vodom. Kao što reče netko u komentarima: "That's an EV causing rising ocean temperatures."
https://www.youtube.com/watch?v=zuFelNI2c08
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2023., 18:27   #70412
hooligan.no1
matori
Moj komp
 
hooligan.no1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: ZADAR
Postovi: 141
Citiraj:
Autor M.Vlahovic
koje su gume u pitanju kod tebe? pošto ja nisam u dalmaciji za razliku od tebe, možda bi meni i odgovarale all season
Nezahvalno je davati savjet za određenu Marku i Model gume, pogotovo ne kad se traži dlaka u jajetu, a nezna se za što.
(malo detaljnije u nastavku...)

Citiraj:
Autor medo
Dalo bi se raspravljati i o rezultatima tih testova guma :-/

Na mokro i hladno su razlike puno veće pogotovo držanje zavoja. Namjerno sam spomenuo Gorski kotar jer su tamo ceste više mokre i vlažne nego suhe. Još ako zagaziš u blato mislim da je bolje imati all season nego ljetne ;-)

Ono gdje cjelogodišnja guma pada u odnosu na zimsku je poledica. Zimulja to odradi puno bolje i u to sam se osobno uvjerio. Dovoljno je probati na parkingu.
Jep, dalo bi se raspravljati, pogotovo što se ista Marka i Model gume različitih dimenzija različito ponašaju.
Čak i ako je dimenzija ista razlika je dali su na autu sa prednjim ili zadnjim pogonom.
(npr. kod mene na GTV Vredestein Ultrac Vorti i Faken Azenis FK510 savršeno, na Mustangu katastrofa)

Najjednostavnije je ne razbijati glavu puno sa tim testovima i odabrati neku gumu koja je po njima "preporučena - prolazna" (ne mora biti prva po rezultatima).
(primjera radi, ja san za svoj gradski autić Clio nakon Continentala proba ljetne Kumho Ecsta i oduševija san se i po suhom i po mokrom, iako su Južnokorejske proizvedene u Kini, a po rezultatima testova bile od 5-9 mjesta, po cijeni razlika upola.)
hooligan.no1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 00:11   #70413
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Prosla zima odrađena sa UR Rainsport 5 u Zagrebu, kako bi se reklo passed with flying colors. Imao sam nekih zimskih koje su se lošije ponašale na hladnom i mokrom
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 08:31   #70414
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Kako mi fale vremena kad je ekipa po Zagrebu na pojavu prve maglice palila zadnju maglenku (na što smo pizdili),... jutros magluština i vidljivost na mjestima ispod 50 metara, a novokomponirana ekipa vozača (prednjače Taxisti) vozi samo sa prednjim dnevnim svijetlima (ako i njima)
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 09:33   #70415
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Prosla zima odrađena sa UR Rainsport 5 u Zagrebu, kako bi se reklo passed with flying colors. Imao sam nekih zimskih koje su se lošije ponašale na hladnom i mokrom
znači bolje bi mi bilo kupit sad nove ljetne nego zimske,
lance u gepek i mirna bosna
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 09:54   #70416
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Kako mi fale vremena kad je ekipa po Zagrebu na pojavu prve maglice palila zadnju maglenku (na što smo pizdili),... jutros magluština i vidljivost na mjestima ispod 50 metara, a novokomponirana ekipa vozača (prednjače Taxisti) vozi samo sa prednjim dnevnim svijetlima (ako i njima)
Zato imamo aute sa radarima, lidarima, senzorima i ostalim p.m.

Zazmiri i samo opusteno
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 10:26   #70417
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
znači bolje bi mi bilo kupit sad nove ljetne nego zimske,
lance u gepek i mirna bosna
A gle, moje iskustvo je moje, statistike i testovi su tu. Na zenin auto iduci tjedan idu zimulje, moj ce jos pricekati
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 10:29   #70418
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Jučer ova nesreća sa ministrom.

Jutro, magla, kombi je bio bijele boje (imao upaljena svjetla?), stari farovi ko zna kak su svijetlili i jbga...

Dok sam u buzinu radio i kad su tek krenuli DLR valjda svaki 5ti auto je na obilaznici imao samo prednja LED upaljena.
I u gradu ekipa vozi bez svjetla
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 10:39   #70419
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Bez uvrede, ali nemoj pričati takva sranja. Nije čovjek kriv što je idiot išao preticati s drljom od auta po tom vremenu (a i upitno u kakvom stanju i auto i čovjek koji ga je vozio).
__________________
Mall B&D 1250 pila na prodaji
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 10:46   #70420
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Automobili

Magla, otvorena cesta, 70-80km/h svaki od njih znači 140-160km/h kada se zbroji. Bane je u pretjecanju kamiona vjerojatno išao i brže. Ni laser ti tu ne bi pomogao umjesto farova i DRLa.

Ne pretječeš dugački kamion po fakin magli. To je bilo prilično glupo.

I zakon kaže da se moraš uvjeriti da tu radnju moraš moći obaviti na siguran način prije nego kreneš pretjecati.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 10:50   #70421
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Najbolje se ne voziti po magli i ostati doma jer nikad ne znaš kome možeš smetati na cesti dok se vozi po suprotnom traku u kontra smijeru. isto ko i pješaci koji hodaju po zebri, sami su si krivi kad ih netko pokosi jer nisu mahali zastavama dok hodaju i blendali sa meglajticama.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 11:14   #70422
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Ne branim ministra, sam kažem da je auto bijele boje + magla...
I da ne znaš dal je imao upaljena svjetla il ne. Ako ih je imao su ziher farovi bili u katastrofa stanju i vidio se auto valjda na 20m tek.

A ministar je idiot, samo znamo kako će to sve nažalost završiti. Dobit će uvjetno i stavit će ga u neki nadzorni odbor.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 11:19   #70423
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Ti i dalje ne vidiš poantu da se po tom vremenu ne rade takva sranja, zvučiš kao da si u HDZ-u ili frend od baneta (btw. ja imam auto bijele boje, onda bolje da ne idem na cestu po magli, osim ako nemam 6 reflektora za baneta i društvo)
__________________
Mall B&D 1250 pila na prodaji
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 11:41   #70424
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
A gle, moje iskustvo je moje, statistike i testovi su tu. Na zenin auto iduci tjedan idu zimulje, moj ce jos pricekati
ne mogu se odlučiti da kupim sad nove zimulje pa opet na proljeće nove ljetne , ili možda cjelogodišnje i ljetne da šaltam, ili samo cjelu godinu cjelogodišnje furat?
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 12:01   #70425
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Automobili

Vrijeme reakcije vozača je cca jedna sekunda. Oni su se jedan drugome približavali brzinom od 35-40 metara u sekundi.

Zaustavni put auta pri tim brzinama je 30-40 metara ovisno o podlozi plus tih 35-45 metara za reakciju. Znači 65-75 metara. Zaustavni put velikog kombija je dulji a ako je natrpan puno dulji.

Znači da je njima trebalo najmanje 150-200m da se zaustave nakon što su se uočili. To nemaš po magli.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 12:46   #70426
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
A kaj ga briga kad je imao montirano vitlo naprijed koje je praktički odnjelo kombi...badava ti kreš testovi, zone upijanja na autu i slično. Ide tenk po cesti, po suprotnom traku i po gasu da pretekne pa ako prođe, prođe. Ak ne odnese kaj naiđe. Da je bio neki osobni auto g. ministar ne bi ni frizuru pokvario. Mogao je tak odnijeti kompletnu familiju i idemo dalje. Tko je kriv ovima kaj se voze u bijelom autu po magli.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 12:49   #70427
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Po magli se ne pretice i tocka. Koliko puta sam se vozio za puzevima kad sam isao za ZG. Tko zeli nek pretice. Ako nisam siguran da to mogu i ne vidim makar 200 metara ispred sebe ne idem.

Magla, jaka kisa, snijeg/led = nema preticanja. Ima zaobilazenja po autocesti ali to je drugi par rukava ali i to oprezno.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 13:49   #70428
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
70-80km/h svaki od njih znači 140-160km/h kada se zbroji.
I zato je, djeco, bitno da ne odustajete od obrazovnog procesa, jer se 3. Newtonov zakon uci jos u osnovnoj skoli.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 14:46   #70429
Tualatin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2023
Lokacija: Zagreb
Postovi: 150
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Vrijeme reakcije vozača je cca jedna sekunda. Oni su se jedan drugome približavali brzinom od 35-40 metara u sekundi.
1 sekunda ako je spreman na to kaj ga čeka
Tualatin je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 15:36   #70430
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Strucljaci napadaju https://www.poslovni.hr/hrvatska/uvo...-13-11-4416726

Prodisalo je sve i evo opet…debili
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 16:08   #70431
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Strucljaci napadaju https://www.poslovni.hr/hrvatska/uvo...-13-11-4416726

Prodisalo je sve i evo opet…debili
Vec tjednima ujutro je kolona za Jankomirski most u smjeru istok od Lučkog, zato opet će im otvoriti jednu traku a drugu nek se svi iz smjera Samobora,Zaprešića i Zaboka stisnu.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 16:18   #70432
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Onda je kolona iz smjera zapada…onako nepregledna kolona. Nek onda iskljuce spajanje na zg zapad kad se skrene za krapinu/zapresic jer ljudi to kroiste da zajebu sve.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 16:29   #70433
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Nek onda iskljuce spajanje na zg zapad kad se skrene za krapinu/zapresic jer ljudi to kroiste da zajebu sve.
Na koji dio se ovo odnosi?


Čini mi se da previše gledaš na stvar iz svoje perspektive.
Jesi išao kad ujutro iz smjera istoka na Jankomir?
Zakrči se sve do Lučkog, a ovaj dio je posebno problematičan iz sigurnosnih razloga jer se tu račva ulaz u Zg, autocesta prema Mariboru i smjer prema Ljubljani.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 19:30   #70434
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Jesam i sve ja to razumijem ali ovo nece pomoci nikome osim da cemo i mi stajati u koloni.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 19:46   #70435
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Automobili

Pa kad je hrpa njih otišla ili na periferiju ili u okolne gradove (Samobor, Ivanić, Dugo Selo, Karlovac, Zabok, Velika Gorica, Zaprešić,
Bistra…) zbog parsto ojra jeftinijeg kvadrata.

Nije trebalo dugo da zakrče sve ceste kad idu na posao i s posla. Sad nije dobro ni njima ni nikome. Dogodi se samo jedno njesra na obilaznici i kolege putnici kasne po par sati na posao ili doma. A ono što se uštedjelo na kvadratu moralo se dati na transport i izgubljenom vremenu u istome.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 20:01   #70436
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Nek si ti to nama objasnio. To volimo slusati kada pametuje ekipa iz krletki od 40 kvadrata u zgradama i 1950.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 20:10   #70437
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
nek si ti nama rekao, sram nas može biti sve koji ne živimo u centru Zagreba i krivi smo za krkljanac na obilaznici! puj kvadrati na periferiji grada, a pogotovo mi iz provincije, treba nam ukinuti pravo glasa jer sve osim Zagreba je vukojebina!

jel tak razmišljaš i u ljetnim mjesecima kad se A1 zakrči? stoka sitnog zuba nema za avion pa koristimo autocestu do mora...

postoji nešto što se zove javni prijevoz, ali naš mentalitet nam ne dopušta da ga koristimo jer ako ne ideš autom na posao, susjed će misliti da nemaš para ili da ti se ne diže.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 20:17   #70438
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Jesam i sve ja to razumijem ali ovo nece pomoci nikome osim da cemo i mi stajati u koloni.

Kak nece pomoc nikome kada ce se silazak sa obilaznice rasteretit?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 20:25   #70439
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Automobili

Smirite se djeco. Jako ružno govorite o sebi i o svojim lijepim mjestima stavljajući meni riječi u usta. Ono su riječi mojih mnogobrojnih kolega i bivših kolega koji žive u tim gradovima.

Žena i ja smo puno puta razmišljali da odemo van Zagreba na istok ili zapad ali upravo zbog ranije navedenog nismo htjeli - za sada.

BTW: ženi je posao i vrtić 5min od kuće, a meni je posao 20-25min biciklom. Kad pada kiša idem tramvajem. Hvala na pitanju.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 20:30   #70440
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Kak nece pomoc nikome kada ce se silazak sa obilaznice rasteretit?
Nece. Na zapadu se nista ne radi i ne dograduje, a ima hrpa prometa.

Mislim na svu srecu ne idem u zg svaki dan pa mi i nije previse stalo ali ovo je sistem “dok nekom ne smrkne drugom ne svane”.

Bile su ogromne guzve i kad su tak stavili jednu traku. Jedino tko profitira su muljatori koji preticu kolone itd….
Hamm je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na