Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.10.2023., 11:28   #69691
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Da. I sad si zamisli, kupiš rabljeni auto i netko je napravio baš to i dogodi ti se prometna..... A ima takvih auta po našim cestama hrpa.
Vrlo interesantna pomisao, o kojoj, moram priznati, nisam razmisljao. Prvenstveno nezgodna za hoch limuzine. No, nisam dobro zavrsio kasnu misao.

Htio sam pitati, konkretno kod najnovijih vozila, recimo da sam dejstvujes ili s Mehom, kako ovlasteni serviser tumaci tvoje stanje vozila. Pitam u slucaju, da nije guzva, da se posvetio vozilu, te provjerom vidi da ih nemas. Ili jednostavno da, recimo, Lewis je nabavio 5 najzescih masina za rendering, jednaki broj Eizo 8k monitora, nakon nesrece sredi karoseriju u ovlastenom sve stavke, ali nema novaca za sve zracne, nema ni osiguranje (Coconut) bas ga mjesec potrefi da je suh bez kinte.

Servis veli:

1) Gospodine Lewis, molimo Vas da potpisete papir u kojem na vlastitu odgovornost preuzimate vozilo, znajuci da ste upozoreni od nas kao servisa, da se dovodite u opasnost, zbog nepostojanja dormeo jastuka.

2) Gospodine Lewis (kod nas ili mozda u inozemstvu, x zemlja) ako nemate sredstava za sanaciju jastuka, duzni smo prijaviti da se vozite s vozilom koje nema zastitu kod sudara.

3) Koga briga, stavite ili ne stavite, mi smo svoje napravili.

Malo sam napuhao sve, ali zanima me danasnje tumacenje ove situacije, zapravo kod bilo kojeg najnovijeg vozila.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 11:33   #69692
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Mislim da taj koji ne misli sredjivati auto potpuno tj. zamjeniti/popraviti sve pa tako i zracne jastuke nece ni ici u ovlasteni srevis jer u tom slucaju se vidi u digitalnoj knjizici vozila da je auto bio razbijen i sta je popravljeno a sta nije a mislim (nisam 100% mogu pitat kad budem isao na servis kod Tomica) da Ovlastnei ni nemsije tako "napola" popravit vozilo i pustit ga na cestu tj. brijem da kod njih lampica od airbaga se ne vadi ili stavlja varalica ..

Znaci takav ce ga kod "Mehe" slozit/zamaskirat i na bubanj...
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 11:36   #69693
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
To pitam,

znaci da odes u ovlasteni, s konstatiranom stetom koju su sanirali, trenutak kad dodju do kabine i jastuka, oni postaju stavka, koju Lewis ne moze odbiti?

Inace mu nece isporuciti vozilo, ili ide nekome prijava?

Taj dio me zanima, tumacenje, tko koga i kako? Ali kao fakat u klinickoj praksi.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 11:51   #69694
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
To pitam,

znaci da odes u ovlasteni, s konstatiranom stetom koju su sanirali, trenutak kad dodju do kabine i jastuka, oni postaju stavka, koju Lewis ne moze odbiti?

Inace mu nece isporuciti vozilo, ili ide nekome prijava?

Taj dio me zanima, tumacenje, tko koga i kako? Ali kao fakat u klinickoj praksi.
Idem na redovni servis u 11 mjesecu pa mogu pitat (ako se sjetim do tada) .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 12:12   #69695
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,325
Vezano da ove udese. Moja pretpostavka 'Zašto uvijek BMW?' je zbog njegovog zadnjeg pogona. Rulja nije navikla na njega jer 90% današnjih auta ima prednji pogon. Ista ta rulja po navici kod velike brzine u zavoju doda volan u smjeru zavoja što je kardinalna greška kod zadnjeg pogona. I tada ode sve u 3pm.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 12:20   #69696
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
I previše se pouzdaju u elektronska pomagala, misle da uz njih auto nemre sletiti s ceste
__________________
Lowrider
lowrider je online   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 12:50   #69697
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Gluposti. Isto sam mislio dok nisam na stazi probao cestovnog Porschea. S gasom do poda u drugoj na sporom zavoju i volanom skoro kompletno zakrenutim nisam uspio izbaciti zadnji kraj. Koliko god sam se trudio, ne ide. Nije to igrica na PS-u.

Količina gluposti koju moraš na cesti izvesti da izgubiš kontrolu nad autom je danas nevjerojatno velika. Lako je stisnuti gas, malo teže je savladati centrifugalnu silu i zaustaviti se kao na igrici
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 01.10.2023. u 14:05.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 13:00   #69698
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Zaboravljamo da ekipa kupi auto sa zadnjim novcima.i da kupuje, ako, Ulje u Lidlu za servis.

I da ima ćelave gume, il neku najjeftiniju kinesku koja ne drži cestu niti po suhom ako se imalo pretjera.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 13:05   #69699
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Nisam detaljno do malocas procitao tvoju poruku.
...
U kojim međuljudskim odnosima svi mi jesmo je irelevantno, iako potvrđujem da medu ne poznajem. Mi smo primarno forumaši, mjesto radnje jest forum. Rasprave i prepirke u normalnom tonu su uvijek bile dio ovog okruženja. Često se nađem u situaciji da mi se ne da, ali kad se skupi kritična masa dezinformacija, pukne mi film.

Slobodno baci oko na veličinu ISO, DIN ili IEC gremija, kako samo smije nekolicina ljudi odlučivati, mora da živimo u autokraciji.

Nema tu mudrosti: jasno je ko dan da nitko ne može sa sigurnošću reći što je adekvatna granica.
Prije 100 godina nije nikog zanimalo, danas je neizbježno potrebno jer znamo da utjecaja ima.

Pouka priče je trebala biti da se ne iznose stavovi i mišljenja u obliku nadrlji-činjenica baziranih na vlastitom iskustvu iz autoindustrije pred xy godina, kad se već na malo višoj razini ti navodi u najmanju ruku poljuljaju.

Ak se netko boji podvodnih voda i/ili 5G, onda nek se kloni istih koliko god može. Izbjeći EM zračenju se ne može.

Uz sve oblike prevencije koje danas postoje, primarno kroz normativne dokumente, ili pak tehničke preporuke (što ICNIRP jest, u moru drugih, VDE ima dosta toga), normativa i zahtjevi u automobilskoj industriji su redova veličina stroži od konzumentnog sektora, u što spada svaki električni uređaj u kućanstvu. Ne bi većina OEMova preuzela i norme i preporuke u svoje varijante specifikacija i zahtjeva koje se moraju ispuniti, da sene smatra relevantnim.

Cilj je smanjenje rizika jer se ne može u potpunosti maknuti iz jednadžbe.

Figurativno, generalizirano i istinito, smijemo se sigurnije osjećati u autu sjedeći 30cm od HV kablovinja nego u kuhinji dok radi mikrovalna. Naravno da će se pronaći neki pavijan koji će pobiti i tu tezu tak da će se sjest direktno na inverter, ali ako ćemo raspravljati o neracionalnim krajnostima, ne računaj.na mene
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 13:06   #69700
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Vezano da ove udese. Moja pretpostavka 'Zašto uvijek BMW?' je zbog njegovog zadnjeg pogona. Rulja nije navikla na njega jer 90% današnjih auta ima prednji pogon. Ista ta rulja po navici kod velike brzine u zavoju doda volan u smjeru zavoja što je kardinalna greška kod zadnjeg pogona. I tada ode sve u 3pm.
Susjed zlatar je zeni 90-tih (Ravnice) stavljao veliku vrecu pjeska u gepek jer ga je uvijek bila frka da ne strada. Da ne glumim naknadnu pamet preko trazilice, mislim datumski trebao biti E36? Jel tada jos bio u upotrebi ASC + T?

Uglavnom, zena normalno vozila i stalno vrecu baca van i stavljala pred njegov auto u dvoristu

Da vidis Coconut poglede u prometu u ZG-u, nestrpljivost, agresivnost, nezadovoljstvo koje se onda projicira na ostale, vrlo malo postovanja prema drugima uopce. Kad bi prije 30 godine netko rekao, da ce vidjeti auto ili taxi, koji trubi osobi, koja nekoge vozi u kolicima, jel bi ga nazvao najgorim lazljivcem ili se pitao kako je to moguce?

Danas je moguce. Ponavljam, postaviti TV kameru na Kvatric (redakcija Vijesti) tocno pred prelazak iz NAMA-e, pa da vidis ponasanje ljudi. Stajanje pod cviljenjem kocnica, stajanje ako se bas mora. Psovanje, ljutnja, gorcina.

Jasno, nisu svi takvi, ali bome ih ima. Sve su to ventili za kombinaciju mladog i neiskusnog, a jos kad je bahat, onda je precjenivanje sposobnosti zagarantirano. I naravno, zurba, zurba 7/24.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 13:18   #69701
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Gluposti. Isto sam mislio dok nisam na stazi probao cestovnog Porschea. S gasom do poda u drugoj na sporom zavoju i volanom skoro kompletno zakrenutim nisam uspio izbaciti zadnji kraj. Koliko god sam se trudio, ne ide. Nije to igrica na PS-u.

Količina gluposti koju moraš na cesti izvesti da izgubiš kontrolu nad autom je danas nevjerojatno velika. Lako je stisnuti gas, malo teže je savladati centrifugalni silu i zaustaviti se kao na igrici
Pričamo o automobilima koji nisu najnovija godišta i nisu napravljeni za ludovat po cestama, porsche je taj vjerojatno napredniji od prosječnog BMWa kojim se rade sranja
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 13:51   #69702
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Vezano da ove udese. Moja pretpostavka 'Zašto uvijek BMW?' je zbog njegovog zadnjeg pogona. Rulja nije navikla na njega jer 90% današnjih auta ima prednji pogon. Ista ta rulja po navici kod velike brzine u zavoju doda volan u smjeru zavoja što je kardinalna greška kod zadnjeg pogona. I tada ode sve u 3pm.
IMHO, kombinacija tri stvari:
1. loše gume, ne po dubini ripne, nego po starosti;
2. stariji modeli sa straznjim pogonom (bez novije elekteonike, jelte);
3. Vozaci koji vole stisnuti gas, a povremeno i popiti, a BMW su uzeli zbog renomea i izuzetno povoljno odnosa snaga/pare. Cesto se pisalo o tome koji je najbolje uvesti po pitanju omjera niskog CO2 i kasn