Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.09.2023., 11:32   #69481
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Ako auto informira vozača da je stigao update i traži potvrdu (s popratnim obavijestima) za pokretanje updatea, ne vidim razlog za dramu. Na vozaču je da osigura autu uvjete za update (parkiran, da nije aktivan u prometu). E sad, ako auto u vožnji invazivno informira vozača da je dostupan update, da omogući pokretanje updatea ako npr. vozač drži kočnicu, to je glupo zamišljeno. Vjerujem da su razmišljali o svim IRL situacijama koje se mogu dogoditi, odnosno da auto može inteligentno prepoznati kad je aktivan u prometu. Možda bi bilo najbolje tražiti da vozač nekoliko puta potvrdi da želi update. Ili kao u Android boot loaderu kod wipea
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 11:43   #69482
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Na nijednom vozilu se OTA nece pokrenuti automatski, korisnik mora barem dvaput potvrditi.
Tesla ima foru da pusha update vozila u salonima, znaci koja su stacionarna te tada ide bez aktivnosti korisnika.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 11:50   #69483
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Znaci moj problem nije da ce auto samo pokrenuti OTA update, i da ce se to random desit u nezgodnom trenutku. Svjestan sam da to ja moram napraviti kad sam ja spreman i osigurao da je auto negdje gdje nece smetati.
Ono sa cime imam problem je da ne vidim vrijeme u danu kad bi mi bilo ok da potratim 15 minuta sjedeci u autu (jer ga kao sto poruka kaze, nemrem zakljucat i ostavit samog) cekajuci da se update-a. Volim svoje slobodno vrijeme i horror mi je sama pomisao da ga gubim na ovakve nebuloze.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 12:26   #69484
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Staneš ispred kafane, otvoriš prozore, odvrneš narodnjake/turbofolk do ubera i pustiš ga da se updatea dok ti kafenišeš
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 12:27   #69485
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
U pravu si, ali možeš se lagano zajebati.

Baš sam zvao frenda, kako je to odradio, majstorski...

Došao na semafor i auto se ugasio (start-stop). E, ovaj se usro i ugasio auto, tj. htio ga je upaliti ponovo, jer se preplašio a nije skužio da je auto upeljen.

I onda mu je ponudilo update, on je automatski stisnuo.

I eto, sranje.
Ova situacija je skoro pa nemoguća.

Kod svakog auta kojeg sam dosad vozio nije htjelo započeti update softvera dok svi uvjeti nisu zadovoljeni.

Ručni mjenjač
Auto ugašen, mjenjač u leru, aktivirana ručna kočnica

Automatski mjenjač
Auto ugašen, mjenjač u parking položaju.

Ak tvoj frend poteže ručnu na semaforu ili stavlja auto u P, onda je ovo moguće.

Ili je u pitanju nekakav poluproizvod od softvera/auta koji mi još nije došao pod guzicu

Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Znaci moj problem nije da ce auto samo pokrenuti OTA update, i da ce se to random desit u nezgodnom trenutku. Svjestan sam da to ja moram napraviti kad sam ja spreman i osigurao da je auto negdje gdje nece smetati.
Ono sa cime imam problem je da ne vidim vrijeme u danu kad bi mi bilo ok da potratim 15 minuta sjedeci u autu (jer ga kao sto poruka kaze, nemrem zakljucat i ostavit samog) cekajuci da se update-a. Volim svoje slobodno vrijeme i horror mi je sama pomisao da ga gubim na ovakve nebuloze.
BMW ponudi update, stisneš, izađeš iz auta, zaključaš auto i update se odradi kad je auto zaključan. Da ne bi sjedio u njemu i čekao…
Mislim, možeš, ali čemu
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 12:28   #69486
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Imaš tajmer izađeš iz auta zaključaš i odeš.

Nema potrebe sjediti u autu
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 12:30   #69487
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Tu se slažem, glupo je odrađeno...ne može samo ostavit auto i otići, jer ga ne možeš zaključat.

Istu stvar ima frend u Meganeu IV , ali dobro je što update ne kreće automatski nego te pita želiš li pokrenuti, ali bude dosadan jer ti se svaki put pojavljuje kad ugasiš auto.
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 12:42   #69488
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Iz kojeg je auta ona fotka s prethodne stranice?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 12:56   #69489
hooligan.no1
matori
Moj komp
 
hooligan.no1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: ZADAR
Postovi: 141
Citiraj:
Autor Inovator
Tesla ima foru da pusha update vozila u salonima, znaci koja su stacionarna te tada ide bez aktivnosti korisnika.

Mene u toj priči oko "update-a" zanima čije je vozilo, tko je vlasnik, kupac ili proizvođač?
A isto tako, znači li to da su mi kao vlasniku vozila u biti prodali "nespravan" polu-proizvod?
hooligan.no1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 13:15   #69490
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Automobili

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Iz kojeg je auta ona fotka s prethodne stranice?


Ne znam ali valjda su kolege u pravu da se ne može doći do ove situacije u vožnji.



Ovaj scenarij Mommistake-ovog prijatelja mi se čini realan. Nisam se nikad 100% navikao na start-stop i svaki put me cimne kad ga zaboravim isključiti. Sa tek kupljenim autom je to još gore

Bio sam u Londonu prosli tjedan, ovo je najbolji ulov koji imam na mobu

__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 13:26   #69491
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Od sestrične, sin je u Njemačkoj i ima neki novi auto.

Došao na benzinsku oko ponoći i odjednom mu se ugasi auto i nemre ništa.
Lik gleda koji k... se dešava i skuži ekipa sa benge da je ovaj izgubljen i kaže mu zaposlenik da kada je primopredaja smjene da upale neki drek koji ubije svu elektroniku u nekom određenom krugu.

Primopredaja završila, ovaj upalio auto normalno
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 13:26   #69492
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ova situacija je skoro pa nemoguća.

Kod svakog auta kojeg sam dosad vozio nije htjelo započeti update softvera dok svi uvjeti nisu zadovoljeni.

Ručni mjenjač
Auto ugašen, mjenjač u leru, aktivirana ručna kočnica

Automatski mjenjač
Auto ugašen, mjenjač u parking položaju.

Ak tvoj frend poteže ručnu na semaforu ili stavlja auto u P, onda je ovo moguće.

Ili je u pitanju nekakav poluproizvod od softvera/auta koji mi još nije došao pod guzicu
Pa da bi upalio auto moraš ga staviti u P, moj ako je na nizbrdici odmah zateže ručno.

Tebi nemoguće, ja ti kažem kako je bilo.

Ugašen auto, ručna je zategnuta, auto je u P, što točno je problem?

Da osobno svoj auto slučajno ugasim, da ga upalim, moram ga staviti u P, stoga, moguće je.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 13:36   #69493
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Ja još uvijek vozim dumbauto pa nemam takvih problema. Ali znam da me to kad-tad čeka na novom Capturu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 13:37   #69494
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pa da bi upalio auto moraš ga staviti u P, moj ako je na nizbrdici odmah zateže ručno.

Tebi nemoguće, ja ti kažem kako je bilo.

Ugašen auto, ručna je zategnuta, auto je u P, što točno je problem?

Da osobno svoj auto slučajno ugasim, da ga upalim, moram ga staviti u P, stoga, moguće je.
P da. I moj automatski prebacuje u P kad se auto ugasi. Auto-hold nije isto sto i rucna. Ako se to i dogodilo, on je povukao rucnu. Uglavnom, moguce da se to dogodilo, ali tu se treba toliko toga poklopiti da je iznimno nevjerojatno da ce to dozivjeti vise od 5% korisnika takvog automobila. Sa 5% vozaca koji ne zele citati i hekticno klikaju po svemu sto im izbaci na displayu proizvodjaci automobila cak ni ne moraju racunati vjerojatnost da se takvo nesto dogodi.
A ovo sa benzinskom i tehnologijom koja "ubije" svu elektroniku bih najradije da ne komentiram. Na benzinskoj imaju tehnologiju iz James Bond filmova i NFS Most Wanted?
Nemoj me pogresno shvatiti, ne zelim reci tebi da si nesto izmislio, ali taj frend ti sere k´o foka
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 13:38   #69495
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ja još uvijek vozim dumbauto pa nemam takvih problema. Ali znam da me to kad-tad čeka na novom Capturu.
Ma sve nas to čeka, voljeli ili ne, nekoga sutra, nekoga preksutra, nekoga za 10 godina. Živi primjer je moj stari.

Nikakva struja, nikakav hibrid, sve su to masoni, sve to ne valja, sve to ubija životinje itd... Karikiram malo, ali you get the point...

Ali isto tako, vozi samo Toyotu...

I sad traži novi auto... Toyota više ne radi dizele.

Voljeli ili ne, sve nas to čeka.

Mommistake je offline   Reply With Quote