Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.01.2022., 09:01   #901
andy91
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: BJ/ZG
Postovi: 49
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova

Nije to. Dublja kutija ne pase posto su zidovi dosta tanki u stanu.
A ova žuta je za modularne sa vise prekidača u nizu, a ja imam jedan dupli.


Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
imas dva tipa kutija za knauf, plice i dublje
mislis da u dublju ne bi stao shelly 2.5 koji ima dva releja?

Tu kutiju nisam ni vidio kod nas, ovo je bilo negdje sa Amazona i vjerojatno je dorada pliće kutije. Budem još probao iskopati, mislim da je netko postao u Shelly FB grupu.

Na izmjenične prekidače sam morao stavljati Shelly 1L jer mi fali žica. 2.5 nisam proučavao, ali mislim da ne radi bez neutral žice?
andy91 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 09:12   #902
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor andy91 Pregled postova
Negdje sam naletio i sad više ne mogu to iskopati - podžbukna kutija (knauf) za prekidač rasvjete koja ima bočno izvučen "pretinac" u koji se uglave Shelly 1 ili recimo Sonoff mini.

Ne mogu to više nigdje pronaći, a trebao bi nešto slično jer imam problema sa prostorom gdje je dupli prekidač i jednostavno ne stane sve.

Vidio netko nešto slično?
A da jednostavno sam napraviš otvor na toj kutiji, skalperom. I staviš shelly sastrane.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2022., 22:11   #903
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Moze mali Hint, u dnevnoj imam Shelly 1l koji sljaka bez problema na 2 prekidaca. U slucaju da mi crkne zarulja prilikom stavljanja nove, ovaj pali i gasi konstantno? Kako izbijeci ovaj problem. Kad me osamari svijetlo preko ociju 3 puta 10min dolazim sebi.
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2022., 00:01   #904
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 526
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Moze mali Hint, u dnevnoj imam Shelly 1l koji sljaka bez problema na 2 prekidaca. U slucaju da mi crkne zarulja prilikom stavljanja nove, ovaj pali i gasi konstantno? Kako izbijeci ovaj problem. Kad me osamari svijetlo preko ociju 3 puta 10min dolazim sebi.
koristis ga bez nule?
ako da onda mu ubaci bypass jer ga to jebe
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 02:09   #905
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor andy91 Pregled postova
Negdje sam naletio i sad više ne mogu to iskopati - podžbukna kutija (knauf) za prekidač rasvjete koja ima bočno izvučen "pretinac" u koji se uglave Shelly 1 ili recimo Sonoff mini.

Ne mogu to više nigdje pronaći, a trebao bi nešto slično jer imam problema sa prostorom gdje je dupli prekidač i jednostavno ne stane sve.

Vidio netko nešto slično?
To si 99% vidio na Conradu. Dosta su skupe, ja sam ih svojevremeno u hr tražio i ne možeš ih naći. Doduše za cijenu od 50-60kn nebi ih ni kupio. Obične su ono u sici ove kao da su od platine. Doduše ne kužim šta Conrad piše 500, to je očito 10ak komada u paketu ili koji k.

Edit: Sad tek vidim "10 elektroničkih kutija"

https://www.conrad.hr/p/f-tronic-735...132-mm-1889995

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 09:23   #906
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Koristio bi sonoff senzor za temperaturu i vlagu koje bi spojio u home assistant preko SONOFF Zigbee 3.0 USB Dongle Plus.

Za neke pametne prekidače bi rađe uzeo shelly-e, a i čitajući ovu temu sam skužio da shelly može raditi i bez nule jer sam 99% ziher da u stanu nemam nulu.
Kako to provjerit? Trebalo bi biti 3 žice u prekidaču?

Dal netko koristi Shelly 1PM za kontrolu potrošnje vešmašine, sušilice, frižidera, perilice?
Vidio sam tu da je sonoff imao problema jer su pregarali shelly ih nema?
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 10:47   #907
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Imaš i sonofe bez nule koji rade.

Ne radi se tu o generalno nuli u stanu, već o nuli kod prekidača di pališ i gasiš svjetlo. Najsigurnije ti je uzeti ove bez nule, pa ih samo staviš di je prekidač. Ne moraš razmišljati ništa specijalno, osim mislim da potrošač mora biti bar 3W.


Što se tiče vešmašine i svega, neznam koji je benefit toga? Pregarali su stari modeli sonoffa, ali u svakom slučaju, Shelly slovi kao kvalitetniji proizvođač.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 11:23   #908
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Nemam niti jedan shelly na potrošaču sa indukcijskim motorom. Koristio sam Shelly Plug S za frižider nekoliko mjeseci da vidim potrošnju, ali to je to.

Jedini shelly koji mi je dosad crkao je Shelly 1PM u Gorenje bojleru od 2kw, nakon cca 9 mjeseci, jednostavno je umro. Iako je ledica svijetlila nije se tio upalit niti je davao druge znakove života - brain dead), support je odobrio zamjenu (ne treba slati uređaj, snimi im se video i dobije se kupon za beslatnu zamjenu) i uzeo sam Plus 1PM čisto eto za 2 eura

Možda bi se ovaj crknuti dao flashati. Ali eto neda mi se probavati.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 12:21   #909
andy91
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: BJ/ZG
Postovi: 49
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
To si 99% vidio na Conradu. Dosta su skupe, ja sam ih svojevremeno u hr tražio i ne možeš ih naći. Doduše za cijenu od 50-60kn nebi ih ni kupio. Obične su ono u sici ove kao da su od platine. Doduše ne kužim šta Conrad piše 500, to je očito 10ak komada u paketu ili koji k.

Edit: Sad tek vidim "10 elektroničkih kutija"

https://www.conrad.hr/p/f-tronic-735...132-mm-1889995

Sent using Tapatalk
Da, to bi bilo to ali nije bio Conrad u pitanju. Bile su plave kutije i drugi sajt, no nevažno namjena je ista. Tnx za link!

10 komada mi je previše, hoće tko da podijelimo po pola?

EDIT: Nisam jedino siguran koja je dubina. Širina rupe je 68mm, a dužina 132 (to bi rekao širina sa ovim produžetkom. Dubina ne piše.
EDIT2: Dubina je 70mm, meni previše. https://www.f-tronic.de/documents/TZ...5071853125.pdf
andy91 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 12:40   #910
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Imaš i sonofe bez nule koji rade.

Ne radi se tu o generalno nuli u stanu, već o nuli kod prekidača di pališ i gasiš svjetlo. Najsigurnije ti je uzeti ove bez nule, pa ih samo staviš di je prekidač. Ne moraš razmišljati ništa specijalno, osim mislim da potrošač mora biti bar 3W.


Što se tiče vešmašine i svega, neznam koji je benefit toga? Pregarali su stari modeli sonoffa, ali u svakom slučaju, Shelly slovi kao kvalitetniji proizvođač.
Ne bi to stavljao po svuda.
Stavio bi jedino da mi se pali tipa led traka u sobi i hodniku i WCu po noći nakon kaj detektor pokreta detektira da se je netko ustao pa da vidimo doći do tamo da se ne treba mobitelom svijetliti.

I druga primjena bi bila da mi senzor temp/vlage pali ventilator u kupaoni kada vlaga/temp ode iznad neke vrijednosti

A ovo sa 1PM senzorima bi gledao koliko puta sam prao/sušio i otprilike kolko troši sve to.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 12:42   #911
zwizard1
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: R Hrvatska
Postovi: 145