Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.12.2002., 18:37   #1
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Modificiranje kucista?

Imam pitanjce u vezi toga. Ovako, moj stari CPU cooler, skinuo sam ventilator s njega (radi na 3000rpm, dosta je tih) i probo ga ustekat i radi. Sad brijem ugradit taj ventilator u kuciste i stavit ga na lijevu stranu,da bude pola prema cpu cooleru, pola prema grafickoj. I stavit cu ga da izvlaci can topli zrak, ko ventilator odozada sta sam stavio.

Kolko sam skuzio, trebam odrezat rupu na aluminijskom pokrovu jelda? To cemo ja i bratic, on se kuzi u to.

Sta dalje? Ne kuzim, kako pricvrstit ventilator za pokrov. Kad ga stavim u tu rupu, dal ga nesto pridrzava da ne padne? Jel se moze zaljepit il tako nesto? Zaserafit se nemoze, jer kak cu serafit na tak tankom aluminiju?

Uglavnom, molim vas, ak imate kakve savjete, kakve web stranice o tome, recite
Veky je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2002., 19:18   #2
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Sad mi je jedan tip reko, stavim serafe kroz ventilator i rupice u kucistu, s druge strane stavim matice i to je to. Jednostavno


Sad, kako odrezat tu rupu? :confused:
Veky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2002., 19:34   #3
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
S cim ti srce pozeli.
Mozes s borerima busit rupe u krug, mozes s ubodnom pilom odrezat, mozes s rucnom pilom za metal, mozes s Dremelom ili njegovom kopijom.
Imas 101 nacin.
Izaberi si najisplativiji i s najmanje zahebancije.
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2002., 22:33   #4
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Haha , iso sam se malo zezat s tim ventilatorom i stavio sam ga na hard disk u kucistu da stoji na njemu. Sad puse ohladen zrak prema procu, grafickoj i ventilatoru odozada. :clap:

Imam i 2 mala ventilatora sa starih SLOT A procesora, brijem kupit jos 2 3to4pin adaptera i njih prikopcat i stavit negdje u kuciste
Veky je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2002., 23:14   #5
z3D
Moderator
Moj komp
 
z3D's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 1,332
najbolje ti je napraviti rupu s obicnom busilicom na kojoj je onaj (hmm, ne znam tocno kako se zove, nije borer), kao lim koji moze raditi stvarno velke rupe, koje su savrseni krug! i postoji jedan koji je velik tocno kao vent pa ispada jebeno!
z3D je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2002., 23:50   #6
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
mene zanimalo kako sprijeciti da kroz ventilator koji puse prema unutra ulazi prasina u kuciste dali se to moze nekako srediti postoje li filtri dali oni sprijecavaju ulaz zraka???
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2002., 23:52   #7
z3D
Moderator
Moj komp
 
z3D's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 1,332
postoje posebni filtri koji ne sprecavaju protok zraka...cek cek sad cu se sjetit kak se zovu...
z3D je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2002., 00:54   #8
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Citiraj:
Originally posted by z3D
najbolje ti je napraviti rupu s obicnom busilicom na kojoj je onaj (hmm, ne znam tocno kako se zove, nije borer), kao lim koji moze raditi stvarno velke rupe, koje su savrseni krug! i postoji jedan koji je velik tocno kao vent pa ispada jebeno!
Ma brijem da cu ostavit ventilator na hardu, nek puse. Temp. kucista je pala za 5C.

Jos cu stavit 2 mala 50 mm ventica ispod graficke ili PCI kartica ... Il mozda na CDROM...

Puko sam znam
Veky je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2002., 01:29   #9
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Napravi što hoćeš ali niti u ludilu nemoj spajati napajanje za ventilator na isti kabel kao i hard. Bilo bi dobro za to osigurati i posebno napajanje, ali...

Ne pretjeruj sa ventilatorima. Ne čine oni nešto posebno dobro. Neka se komp i grije. Samo da stabilno radi.

Oni filtri za protok zraka se nalaze u gotovo svakom pakiranju grafičke i matične. One spužvice su mrak za te poslove. Naravno da su bolji oni od nape.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na