Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.12.2002., 23:45   #1
Nicholas
nepoznata životinja
Moj komp
 
Nicholas's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 244
Lightbulb Zamisao o modu tipkovnice, kako izvesti?

Dakle ovako, jako moćno mi izgleda ona plava ledica na PS2 eject switchu.
Stavio bih si na novu tipkovnicu / Logitech Internet Navigator SE, da ona crna / ispod tipki plave diode i onu plastiku koja provodi svjetlost dioda /ne znam kako drugačije da se izrazim/ koju imate npr izmedju leda na caseu i prednje maske na caseu no ne znam koji je to materijal, zna li itko?

I naravno bauhaus?
Nicholas je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2002., 23:30   #2
z3D
Moderator
Moj komp
 
z3D's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 1,332
kao prvo, na kucistima je to obicni komad prozirne plastike.
kao drugo, vidio sam da to neki rade sa opto vodom, ali posto je to preskupo ljudi su smislili dosta jeftinijih i laksih nacina.
da ovo razjasnimo, ti zelis da ti bas dio tipke svijetli? znaci sama tipka? jesam u pravu?
z3D je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.12.2002., 08:22   #3
Nicholas
nepoznata životinja
Moj komp
 
Nicholas's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 244
Želim jednoliko osvjetljenje ispod svih tipaka, da izgleda kao iluminacija neka. Zamislio sam to tako da se iza tipaka umetne ta tanka plastika da ne smanji hod a za ledice da se naprave male udubine. Napajao Bi ih preko PS2 Porta ili bi drito iz tipkovnice uzeo struju.
Nicholas je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2002., 23:27   #4
z3D
Moderator
Moj komp
 
z3D's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 1,332
aha, onda ovako: izrezes tu povrsinu ispod tipaka, napravis neki oblik, npr. oko tipke "U". Zatim preko te rupe nalijepis selotejp i s druge strane zapunis s nekim prozirnim ljepilom, nije vazno s kojim, vazno je samo da je tvrdo, manje-vise. tako ces formirati neku vrst "leće". Iza nje stavis ledicu i to je to....samo ne vjerujem da u tastaturi imas dovoljno mjesta za ledicu, ako je stavljas ispod. jesi skuzio sta ti pokusavam objasniti?
z3D je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2002., 15:53   #5
z3D
Moderator
Moj komp
 
z3D's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 1,332
evo pokusao srediti tastaturu? evo, ja sam bas zavrsio, stavio sam ispod space-a dvije 3mm zelene diode, ali bez ikakve plastike, samo sam rupe probusio (ispod space-a ima gro mjesta). izgleda jebeno, tocno kao iluminacija jer se svjetlost odbija od unutrasnjosti tipke koja je bijela, zato izgleda kao da dolazi iz svih smjerova. oce tko doc do mene poslikat? nemam digitalac
z3D je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2002., 15:22   #6
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
zvuci lijepo, bas me zanima kako izgleda...

Moja je tipkovnica totalno modana...ne mogu je vise...zato jer je nekako cudno sklapana...
trebao bi kupiti malo skuplju tipkovnicu tako da mogu lijepo sve modati sto se modati da

e da...na sta si prikljucio ledice?
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2002., 15:33   #7
Nicholas
nepoznata životinja
Moj komp
 
Nicholas's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 244
Ma nebi ja to tako rjesavao, zamisli da je rub numerickog dijela i dijela s slovima kao ekran od moba, ispod bih stavio tu plastiku, jako tanku da ne smeta hodu tipki. Uz rub bi islo nekoliko ledica, tako da bude jednoliko osvljetljenje. Plava iluminacija na crno srebrnu tipkovnicu, moćno ) Eventualno bi i na kužištu mjenjao ledice i to je to. u dublje modifikacije nebi ulazio jer nemam kad a i kućište je i ovako opako / H600B/ . Unutra sam jedino stavio G2 filtere da spriječe ulazak prašine.
Nicholas je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2002., 00:08   #8
z3D
Moderator
Moj komp
 
z3D's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 1,332
ledice sam spojio na ulaz u tipkovnicu (koja je jeftinjaka Chicony USB) - na 5V, odlicno je! sad cu dodati jos dvije Ultrabright crvene pa da vidimo kak ce izgledati crvene i zelene together, na mobu mi izgledaju mrak!
z3D je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na