Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2012., 07:11   #331
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Evo završena napokon na veteran težini, samo kampanja i to na Win XP-u

Prosjek i gotovo.
Nakon prvotnog ushita slijedi blagi downshit

Početak igranja je dobar - grafički to dobro izgleda, velika mapa napučena raznolikim biljem i živinčadi, trenutci upgradea oružja,lika, opreme, veliki izbor oružja, prvi trenutak šoka kad stisneš tipku "heal", piromanija na djelu - i to je to.

Onda dolazi faza realnosti - prožeta nadnaravnim (nadnaravno glup AI - ili su svemogući u detekciji i preciznosti, ili su glupi ko "slabostaničniorganizmi" / nadnaravne životinje - imam položen lovački ispit i znam koliko triba metaka veprovima i npr. jelenima, divokozama,muflonima da počnu mjerit temperaturu tla), bugova ima more, dijelovi priče i pojedine misije su moždana iritacija, okoliš jedva uništiv (vatru izostavljam), fizika vozila je upitna, tijela mrtvih neprijatelja nestaju ili svjetlucaju kao i itemi....

Slijedeća je faza zamora - kad shvatite koliko su sporedne misije ponavljajuće a glavna misija kratka ko moj k.... , ali srećom tu muke prestaju pa kad završite main quest napravite uninstall umisto da nastavite vucaranje po otoku.

Ali daleko da je igra totalni shit - tko voli mozak izvest na pašu i počastit ga dobrom grafikom i golemim body/animalcountom to je igra za njega.

__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2012., 10:06   #332
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,981
Pa to smo i rekli, na prvi pogled je odlicna igra, grafika je ok, pizike itako nema al jeb ga.
Vass i Doktor su za 10, ameri su iritantni balavci, misije i sidequestovi su dosadni.

AI je il totalni idiot da sami sebe gaze autima ili su cyborzi pa te vide i gadjaju sa 1km pistoljem i pogadjaju u oko.

Al kao sta kazes, u moru ostalih shooter sranja, ovo je iznad prosjeka. Kad se limitiras sa stealth stilom igranja i kad jednu bazu cistis po 5-6 puta jer zajebes neki detalj, onda je super. Gung-ho sistem je prelagan i predosadan.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2012., 10:47   #333
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Drugi dojam (prvi dojam je bio loš nakon nekoliko sati igranja), znači drugi dojam je bolji, ipak nije totalni shit od igre
Dobro je to što igra ne ide linerano kao ostale (black ops 2 sam prošao za dva popodneva) dok FC3 igram tjedan dana po 10 sati i još nije kraj :-)
-ima dost' bugova, al' što se može...
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2012., 10:53   #334
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Bugovi se i očekuju u ovako velikoj i kompleksnoj igri..
Eto ja čekam novi patch, pa onda navaljujem..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2012., 12:14   #335
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
prva igra nakon Dead islanda da me zadrzava uz komp. jebe mi se sto nema rupa na ljudima, sto je ovo iz onoga, sto je glup AI, sto zivotinje ponekad trebaju popit pol metaka...... bas me briga, ali bas. jedna od rijetkih igara u kojoj uzivam, FC2 nisam uopce igrao jer mi odmah nije sjela, dok mi je FC3 - odmah sjeo.

ja generalno zadovoljan igrom. sve leti (sto i mora sa konfom ), najvise sto zivcira load pa te baci negdje gdje uopce nisi bio......... zapravo, sto me ne spona gdje jesam napravio SAVE.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2012., 13:30   #336
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Mni se čini da neki skroz krivo igraju igru pa im nevalja, pa nije cilj uletit u bazu i pucat po svemu šta se miče nego prvo posmotrit bazu sa svih strana i prvo skinit snajpere pa onda onesposobit alarme i ostatak sredit da te nitko ne primjeti, tako dobiješ max xp i gušt je tako igrat.

A i neki šta se žale da za ubit tigra ili medu treba puno metaka ili šta te skuže kad pucaš s jednog kilometra s snajperom s silencerom, pa da nije tako igra bi stvarno bila prelagana. i ovako na hard uopće nije teška. Aj razmislite malo kakva bi igra bila da legneš u neki grm s snajperom i skidaš jednog po jednog da te nitko nevidi.

Zadnje izmijenjeno od: suedamA obmaR. 11.12.2012. u 13:43. Razlog: dodatak
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2012., 15:07   #337
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Pa mogli su onda maknit autoheal svake one kućice i izbacit DIY regeneriranje tipkom Q (ovako lik ispada doktor znanosti i medicine).
Dakle od biljaka naparaviš lijekove i gotovo, a ne čupat metke/brokve iz ruke, vraćat kosti natrag na misto...

A za AI napravit neku skriptu taktike - povlačenje, regrupiranje, flankanje, prikradanje otraga, a ne juriš kroz žbunje direkt na moju cijevku

Igra je toliko lagana (na najtežem nivou) da nisam inekcije ni koristija, ali izgleda da svaki yebeni nivo težine mora bit šetnja kroz parkić
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2012., 15:24   #338
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor suedamA obmaR Pregled postova
Mni se čini da neki skroz krivo igraju igru pa im nevalja, pa nije cilj uletit u bazu i pucat po svemu šta se miče nego prvo posmotrit bazu sa svih strana i prvo skinit snajpere pa onda onesposobit alarme i ostatak sredit da te nitko ne primjeti, tako dobiješ max xp i gušt je tako igrat.

A i neki šta se žale da za ubit tigra ili medu treba puno metaka ili šta te skuže kad pucaš s jednog kilometra s snajperom s silencerom, pa da nije tako igra bi stvarno bila prelagana. i ovako na hard uopće nije teška. Aj razmislite malo kakva bi igra bila da legneš u neki grm s snajperom i skidaš jednog po jednog da te nitko nevidi.
Cekaj, jel ti sebe cujes? Kojeg smisla ima ubit nekog sa sniperom sa 1km da te nitko ne otkrije ako bi bilo prelagano?
Kako da predjem misiju na stealth, a 90% outpostova jesam cisto iz zajebancije, ako stealth oruzje nije stealth?

Trebali su stavit pokrivanje strazara, da se namucis da im vidis rute kretanja, nadjes jednog izdvojenoga i roknes ga, da drugi ne vide i ne dignu uzbunu. Ako je to imao Commando (BEL) onda mogu i oni danas.

Sta igra nije hard, to pripisi konzolasima. Za njih je i napravljena igra. Igraj FC1 na hard kad te 1-2 metka ubiju. Kad sam cijelu igru prosao suljanjem od grma do grma i taganjem svih meta i stealth sistemom. To je bilo tesko, al si uzivao. AI je tamo bio daleko bolji, flanking, dimne bombe, pojacanja sa vise inteligencije od prosjecne amebe, bas si se trudio da ne ulete pojacanja kad te oviju ko od shale.
U FC3 se taj trud ne nagradjuje, digni dovoljnu uzbunu i radi chained takedowne, dignes levele ko od shale. Exp nije problem. Problem je glupi AI (i jos ponesto al eto) i gameplay sistem.
Razlika izmedju genije AI i retard AI su ogromne, kako su to postigli u igri, pitaj boga.

Ako imas 50cal sniper sta probija oklopno vozilo, treba ti 5 metaka za ubit zivotinju? To nije jer je prelagano, nego je sjebano. I dok bestija ne padne, nema nikakve naznake stete, ja sam barem mislio da bi sepao nakon 4 .50 kalibra u stomak.

Igru moras igrat na stealt samo da bi bila izazov, a posto imas 3 skill treea, ispada da su ostala za kurac jer nisu balansirana. U igri sam koristio samo sniper i SMG sa silencerom + strele, ostalo nema smisla jer rambo nacin je ko god mode.

Igra je dobra kad maknes sve bugove na stranu, al do tada to sjebaje gameplay. Idem ubit nekog wanted gada, tagiram cijelu bazu i mozgam sistem prilaza, kako ubit samo zutoga da ne dignem uzbunu i da ne pobijem sve druge, sam sebi otezavam igru da imam izazova. I sta se dogodi?

Zuti commander iseta iz baze 2 metra, naidje patrola, pregazi ga i ode dalje bez jebenti, meni mission failed a njima Niko Belic vozi ocito. Toga je puna igra, kad useta neka zivotinja u bazu i pobije 10ak njih i osvoji bazu a ja dobijem nagradu za stealth osvajanje....?!?! WTF, nisam prstom makao, a da 10 ljudi puca po medvjedu sa kalasima i on polako od jednog do drugog proseta i marenda svakoga i sad ti reci da to nije sranje.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2012., 20:36   #339
mikey_rs
volveraš
Moj komp
 
mikey_rs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 386
Ja ne znam za vas al ja te 'probleme' uzimam zdravo za gotovo. Ak se živina teško ubi onda se tak ponašam i pazim i spreman sam na to. Ak je AI nekad debilan - prilagodiš se pa se igraš sa njima. Igra nije niti blizu savršenstva al je zato debelo iznad prosjeka. Dal je sad to zahvaljujući poprilično lošim igrama koje se izdaju zadnjih 5-6 godina, ne znam. I reći da igra išta gore grafiku od vrlo dobra je apsurd. Na momente izgleda plastično al nedovoljno da se posere po grafici. Samo velim da već dugo nisam bil zakovan za igru kak je ova (LotRO je van konkurencije ).
__________________
"I will like to die in my sleep like grandpa and not screaming like his passengers..."
mikey_rs je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2012., 20:50   #340
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Ja sam preso cijelu igru da nisam iso sa ciljem da trazim zivine i ubijam ih. Ak naletim, naletim. Manjak prostora i municije je meni samo jos jedan extra izazov. Ak bi vec naletio onda bi iskoristio prilku za lovacki simulator i skinuo snajperom u glavu, od 3 kom i tigar pada.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2012., 21:36   #341
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Drugi dojam (prvi dojam je bio loš nakon nekoliko sati igranja), znači drugi dojam je bolji, ipak nije totalni shit od igre
jebate cuk, jedva cekamo treci dojam
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2012., 21:56   #342
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
ipak prvi dojam
-->
Treći dojam --> ipak prvi dojam
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2012., 09:51   #343
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,981
Meni je najbolji dio kad ides na Vass-a, dodjes mu do compounda, tresti mjuza, i cak nije ni losa mjuza, ja cijeli compound otrcim, ma di je ulaz jebo ga on.
A da, odma pred vrata, popnem se gore i opa...OPA...ekipa tulumari, zenske plesu....i ja sve to razjebem.

To je bio vrhunac igre, dalje kad njega ubijes, sve nekako ima silaznu putanju.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2012., 14:13   #344
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Pa nema trećeg dojma, igra je ipak vrlo dobra, ma 4+ :-)

Sinoć trčim niz brijeg i skočim i poginem, to je valjda još jedan od bugova, jer ne pogineš kad njih 10 puca u tebe, ili kad pucam u zapaljivu bačvu, a stojim tik uz nju, heh, da - i to sam probao

Pošto sam pri kraju, sad lutam kartom i oslobađam kampove/baze i prolazim quest-ove kako bi krkno crnu panteru da dobijem ruksak v4 (heavy), al' nikako da nađem taj quest za to, BLAST!!!!!!
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2012., 14:48   #345
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Pošto sam pri kraju, sad lutam kartom i oslobađam kampove/baze i prolazim quest-ove kako bi krkno crnu panteru da dobijem ruksak v4 (heavy), al' nikako da nađem taj quest za to, BLAST!!!!!!
imas luk i strijelu za ubiti crnu panteru, kao quest . ja si sve gruntam da ne ide, jer sam probao par puta, ma daj......... strga me svaki put