Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.10.2010., 17:07   #1
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
optimin router nazad na annex a?

desilo mi se nešto čudno pred par dana, edimax router 7084 se sam prebacio sa annexa a na annex b.
naime, pukla je veza prema netu, šta nije niš čudnoga jer mi puca po par puta dnevno (na samom sam limitu signala, jer sam uzeo 8 mbit, pa puca), i inače se nakon pola minute sam spoji nazad. ali sad se nije spajao. restartao sam modem, ništa, restartam opet, ništa. prebacim ga u router mode (jer je do sad bio u bridge-u, imam linksysa spojenog na njega), i pod adsl status uredno piše showtime, ali ip adresa i gateway su 0.0.0.0. zovem szk, na njihov nagovor restartam modem na factory defaults, i izgubi se annex a! sad je pod adsl status bilo down. kažem to liku iz szk - ne vjeruje, kako je to moguće, da niste stavljali novi firmware? rečem nisam, tko dira modem, skoro pa nisam ni imao pojma di je. no dobro, lik mi se ponudio da mi pošalje novi firmware za njega, instalirao sam taj firmware, međutim i dalje imam samo annex b, a od annexa a ništa. za taj dan je priča završila sa prijavom kvara.
nazove me pred koji sat njihova szk, kažu da mi je istekao ugovor i da je modem van garantnog roka (jer smo klijenti već 2 i po godine i nismo produžili ugovor), i ponudio mi je novi wifi router uz novi ugovor. zahvalio sam se, odjavio je kvar, i nikome ništa.
e sad, meni se ne kupuje novi modem, jer imam routera pun qrac doma, samo šta jedini annex a kojeg imam je linksys adsl wifi router, a "wifi" mi treba kao repeater, ali sad kad je u bridge modu, taj "wifi" ne služi ničemu.
sad me interesira, postoji li neki način da vratim annex a na taj edimax? ubacivanje firmware-a nije pomoglo. neka druga metoda?
ukoliko nije moguće, s obzirom da sad u routeru stoji da je za annex b, hoće li on zaista radit na t-comu?
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2010., 17:17   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Prije nego dam detaljniji odgovor pogledaj naljepnicu i web konfig za ovaj info > puna oznaka sa svim slovima i hw revizijom.
Ako sam te dobro shvatio, ti si na Optimi i treba ti modem za adsl Annex A ?
Ovo stanje šta sada nudi samo Annex B bi trebao uredno radit na T-Koma liniji uz odgovarajuće parametre konekcije.

EDIT:
Jesi li provjerio, u web konfigu bi trebalo biti opcija za izbor Annexa jer tvornički taj model može podržavat i A i B. Neznam koju verziju fw ti je poslao iz Optima supporta ali na ovoj stranici imaš origigi fw koji podržava oboje (Version 2.9.8.1(RUE0.C2A) (2000/XP/Vista) Annex A and B Date 2008/06/13).
Dobro pogledaj napomene vezane uz postupak fw upgrade, preporučam korištenje fiksnih ip adresa.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 16.10.2010. u 17:41.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.10.2010., 17:32   #3
dani77
Premium
Moj komp
 
dani77's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Val
Postovi: 304
Ako slucajno imas D-Link DSL-584T/684T doma mozes ih prebaciti u annex A

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=109374

http://www.linux-mips.org/wiki/DSL-xxxT#DSL-584T
__________________
"You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? Nothing!"
dani77 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2010., 17:41   #4
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
evo, točan model je ar-7084A, rev 2.0A
i taj je router radio 2 i po godine, i prekjčer se desilo to šta se desilo.
a 584 nemam više, imao sam ih 2 komada i sve ih prodao jer mi nisu trebali.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2010., 18:02   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Znači verzija bez wireless - a, za AR-7084A otvori ovu stranicu i tu imaš origigi fw, također podržava Annex i A i B.
Ovo znači da se u web konfigu može odabrat / postavit koji treba, za Optimu Annex A, vidi Advanced > ADSL > ADSL Type.
Ostale napomene vidi poviše, prije upgrade zapiši / kopiraj uputstva Optime sa parametrima konekcije da možeš manualno odradit konfig modema.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 16.10.2010. u 18:12.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2010., 19:18   #6
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
poslušao savjet, skinuo novi firmware za annex a, instalirao sam ga i patak. ali onda me sinulo da bi mogao provirit preko telneta u router, čisto da vidim šta ima.
i rješeno je: wan adsl annex A, kako sam puknuo enter, u gui-u od routera se pojavio annex a.
spojen je, radi. toliko o tome.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2010., 19:56   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Sad znaš gdje ga treba "pogladit" ako opet postane svojeglav.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2010., 20:08   #8
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
e, ali šta je sad. nakon svakog reboota, on se vraća na annex b. moram se logirat, ić na advanced adsl, i lupit save, nakon čega se vrati na annex a.
postoji li neki način da mu save-am da po defaultu bude annex a?
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2010., 20:43   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Šta neće da zapamti nakon promjene i Save botuna? Postavio sve uključujući gluposti kao sat / datum i automatsko namještanje istog ?
Kod nekih uređaja nakon fw update treba / obavezno je kroz web konfig prvo odradit Factory Default (kod tebe Maintence > SysRestart > Factory Default Settings > Restart),
pa tek onda puni konfig iz početka. Ako za konfig koristiš wizzard, nemoj nego sve prođi manualno stranicu po stranicu.
Kao privremenu alternativu imaš opciju snimanja svih postavki na komp i tako lakše vraćanje kasnije, Romfile save / backup u Firmware stranici.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2010., 21:09   #10
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
probat ću i factory defaults napravit, iako mi ništo govori da ću opet ostat bez annexa a.
i ne koristim wizard, nego manualno (iako, nema puno šta za podesit, stavim mu bridge mode i gotovo).
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.10.2010., 21:16   #11
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Kad si se već vrtio po telnetu, a nakon factory defaults, vidi jel ima negdje za postavit default adsl mode. Dakle, jedno je sama promjena a drugo je šta vrijedi kao default.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2010., 21:53   #12
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
koliko sam vidio trebao bi neki autoexec modificirat ili spremit. ali ga ne mogu nać
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na