Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.09.2009., 17:49   #1
Independent
Premium
Moj komp
 
Independent's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 202
Preporuka prijenosnika do 4500kn

Dakle ovako,kao prvo laptop je za moje ukucane. Znaci imam na raspolaganju max 4500kn, laptop ce se najvise koristiti za pisanje u wordu, surfanje netom, film tu i tamo, ali svake prijestupne ce netko zaigrati nesto malo na njemu pa bi bilo pozeljno da ima nekakvu prosjecnu graficku u sebi.

Ja sam malo potrazio po netu i nasao sam zasada modele:

1. 4510s (LINK)

2. 4515s (LINK)

Razlika u cijeni je minimalna, ovaj 4515s ima veci HDD, gigu vise ram-a, i AMD-ov procesor (dok 4750s ima Intel-ov). Dakle vise me privlaci model 4515s. Jedini minus koji sam vidio jest da ima kracu bateriju od modela 4710s, sada neznam kako je sve to u praksi, ali na HP-ovim stranicama pise da 4510s model ima bateriju do 5h dok 4515s ima do 3.45h.
Trajanje baterije mi je dosta bitno ali sada neznam dali se isplati uzimati malo slabiju konfiguraciju samo zbog baterije...

Evo, slobodno ponudite ostale prijenosnike za cijenu do 4500kn, komentar na ova dva koja sam usporedio.
Hvala

Zadnje izmijenjeno od: Independent. 25.09.2009. u 17:14.
Independent je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2009., 19:21   #2
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Od ta 2 modela ipak preporucujem 4710s, upravo radi baterije -ako ti je bitna kako kazes. Razlika izmedju 3 i 4 gige rama je zanemariva... Sto se tice jacine samog laptopa, Core2 na 2.0Ghz se moze nositi sa Turionom na 2.3 i vise bez ikakvih problema uz manju potrosnju..
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.09.2009., 10:21   #3
James T. Kirk
Premium
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
I ja bi preporučio 4710s seriju mada su na linkovima modeli iz serije 4510s i 4515s
James T. Kirk je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2009., 10:29   #4
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
http://www.konikom.hr/p7795/notebook...duct_info.html

Probija budžet,ali je vrhunski,uzeli smo ga za buraza neki dan,neće više desktop jbg,lakše mu je ovo nosit kod frendova.

Oduševljen sam dizajnom i tipkovnicom,ali i zvukom. Vrlo solidan HD Soundmax,samo bi neke jače zvučnike spojio,grafička je u rangu desk 4350 varijante,nažalost samo 64bitna,ali sve podržava,i UVD 2.0,sa 512mb se može sve odigrati na nativnoj rezi i mid detaljima,probali smo desetak igara,sve je igrivo na 25-30fps.

Uzmi HP,mnogi se žale na probijanje pozadinske svjetlosti kod tog modela sa 17.3 monitorom,iskreno ovaj 15.6 display nema ni mrvicu bleedinga,možda je do primjerka i slika je mogu reći duplo bolja nego kod mene na 24 TN samsungu.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2009., 17:18   #5
Independent
Premium
Moj komp
 
Independent's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 202
Citiraj:
Autor James T. Kirk Pregled postova
I ja bi preporučio 4710s seriju mada su na linkovima modeli iz serije 4510s i 4515s
Moja greska, radi se naime o 4515s i 4510s modelima, znaci 15''. Prijenosnik bi trebao biti sto laksi i da baterija traje malo vise (znam, previse trazim za ovakvu cijenu) ali izmedu ta dva modela mislim da 4510s ima prednost, tako da cu najvjerojatnije uzeti 4510s (LINK) osim ako netko nezna neki bolji izbor za te novce (4300kn)
Independent je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2009., 20:30   #6
zaebani
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb-Tresnjevka
Postovi: 288
Da ne otvaram novu temu, isto me zanima laptop do 4500kn, kucna upotreba + Dreamweawer, Cad ponekad
zaebani je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2009., 09:53   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2009., 10:04   #8
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
http://www.konikom.hr/p7965/notebook...duct_info.html

Nije na odmet mrvu veći ekran za te aplikacije,ostalo je manje-više standardno za lapove tog ranga.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2009., 15:33   #9
zaebani
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb-Tresnjevka
Postovi: 288
A sto je sa HP ProBook 4510s?

Coconut@ Toshiba mi ima veci hard i 1gb vise rama od Lenovog.

The dream@ citam da je ovom Aceru uzasna grafika :/
zaebani je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2009., 15:47   #10
Seba78
Premium
 
Seba78's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 155
Da ne otvaram novi thread...

Dakle trebam preporuku laptopa istog cijenovnog ranga ali kao uvjet su x2 proc, hdmi i spdif out (npr neki Toshibini lapovi imaju 3.5mm headphone jack koje je usput i spdif out) dok je ostalo vise manje ne bitno...
Seba78 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.10.2009., 16:06   #11
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Evo moje preporuke...

http://www.links.hr/index.php?option...kl=018.500.088

Ne želim da bude reklama za firmu koja ga prodaje, ali su cijene u većini firmi ovog prijenosnika jednake, a ovdje je trenutna akcija (ako još traje), pa dobiješ i multifunkcijski uređaj.


Malo probija budget, ali dobiješ neki printer, odn. multifunkcijski uređaj s njim (za oko 800-1000kn, tako mi je rekao prodavač kada sam kupovao ovaj model. Ja nisam provjeravao, nego sam printer poklonio) Pa ga možda uspiješ unovčit za nekih 300-500kn tu na tržnici, pa tako računalo ostaje u budgetu...

Dakle, računalo ima sve što trebaš... Fini procesor, puno rama (DDR3), disk pristojne veličine, grafičku karticu sa zasebnom memorijom, (nisam se igrao, a ništa nisam ni našao o nV10MGS grafičkom podsustavu), po meni vrlo lijep i kvalitetan prikaz slike, za razliku od većine ostalih 15'' modela, ima i numerički dio jako dobro napravljene tipkovnice i vrlo je robustan i čvrst. tu je i HDMI, kamera, čitač kartica itd, i ostalo sve što ima večina prijenosnika.

Ono što računalu fali je predinstaliran OS (windowse nema ), što je po meni prava glupost da i ima... Ako daš windowse daj CD/DVD...

Također bih htio pohvaliti Lenovo driversku podršku za većinu PC operativnih sustava. Podrška je kao i kod HP-a. Acer i DELL npr. to ne podržavaju. Kod većine modela, možete sa njihove stranice skinuti samo drivere za 1 (jedan) predodređeni OS. Tada dođe do toga da izgubite i vrijeme i živce dok pronađete drivere na stranicama proizvođača svake pojedine komponente u prijenosnom računalu.... (ako isti i postoje na slobodnom downloadu.)

@coconut: čitajući većinu tvojih preporuka, smanjujem broj svojih postova, jer uglavnom napišeš što sam i ja mislio , ali ovaj puta se ne slažem sa tvojom preporukom. Ne znam jesi li vidio, independent je spomenuo povremeno igranje na prijenosniku, a to mu nikako neće poći za rukom sa intel 4500M grafičkim podsustavom. Onda svakako bolje hp 45xxx seriju iako meni ta tipkovnica ne ulijeva povjerenje ni malo... (probao sam, svi bi trebali probat)

Zadnje izmijenjeno od: Tomtam. 13.10.2009. u 16:18.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2009., 18:58   #12
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Odgovarao sam zaebanom, a ne 'nezavisnom'.
Integrirana grafa definitivno nije za igranje i bilo koja druga je bolja od nje. Što se tiče samih HP Probookova, na dosta mjesta se žale na probijanje pozadinskog svjetla ekrana pa ih ni ne preporučujem ljudima. Osim toga, većina Probookova je u 's' verziji. Nekada je taj 's' označavao standard verziju koja je bila slabije opremljena i slabije konstrukcije u odnosu na 'b' (bussines) verzije. Ne znam da li je i dalje tako jer na našem tržištu nisam vidio nijedan 'b' Probook.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2009., 19:01   #13
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Nije tako.

Šalim se,ne znam ja osobno preporučim svoj gdje stignem,ja i brat ga koristimo,više mali nego ja,oko dva tjedna je kod nas,tri. I nemam niti jednu pritužbu na taj model,apsolutno nijednu. Na ekranu ni b od backlight bleedinga,možda je čisto lucky-punch primjerak,zvučna odlična,grafa 4330 512mb vrlo čak i iznenađujuće dobra,proc i rami na 800mhz fsb,500gb hard,izgled za 10.

http://www.konikom.hr/p7795/notebook...duct_info.html

4799kn je najjeftiniji čini mi se na nabavi,dosadilo mi ga je preporučati uvijek,ali eto..kad mi se nešto svidi to tjeram.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2009., 23:13   #14
zaebani
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb-Tresnjevka
Postovi: 288
I meni je on zapeo za oko, s tim da dosta citam da se ljudi zale na losu izradu.
Tj ovaj sjajni sloj kao da se brzo izlize i ostaju tragovi prstiju po njemu.
Inace mi se najvise svidja, 500gb hard je isto veliki plus.
Kakva mu je graficka?
zaebani je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2009., 23:52   #15
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Odgovarao sam zaebanom, a ne 'nezavisnom'.
Integrirana grafa definitivno nije za igranje i bilo koja druga je bolja od nje. Što se tiče samih HP Probookova, na dosta mjesta se žale na probijanje pozadinskog svjetla ekrana pa ih ni ne preporučujem ljudima. Osim toga, većina Probookova je u 's' verziji. Nekada je taj 's' označavao standard verziju koja je bila slabije opremljena i slabije konstrukcije u odnosu na 'b' (bussines) verzije. Ne znam da li je i dalje tako jer na našem tržištu nisam vidio nijedan 'b' Probook.


ajajajajajajaj............ oprosti, sad vidim kontekst...

što kažeš na preporuku lenova, kojeg sam stavio? Neki dan sam išao po opustošenim IT trgovinama (recesija) i naišao na taj lenovo na akciji, na prvi pogled mi ulio povjerenje, pročitavši specifikacije još više sam bio siguran da je to to i uzeo ga. Šteta, nisam mogao pregledati kvalitetu ekrana, ali kad sam došao kući i podigao XP vidio sam da je pristojne kvalitete i da nisam pogriješio. Sustav i drivere sam podigao iznenađujuće brzo bez i jednog najmanjeg problema kako to obično biva snekim prijenosnicima. (uvijek se nešto sitno zakomplicira i ''zadrobi''). Zato i preporuka, jer sam ga isprobao i stvarno dere komp.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2009., 07:45   #16
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor zaebani Pregled postova
I meni je on zapeo za oko, s tim da dosta citam da se ljudi zale na losu izradu.
Tj ovaj sjajni sloj kao da se brzo izlize i ostaju tragovi prstiju po njemu.
Inace mi se najvise svidja, 500gb hard je isto veliki plus.
Kakva mu je graficka?
Neusporediva sa bilo kojom slabijom. Šalim se,u rangu 4350 desktop verzija,a kako sam i tu imao,mogu govoriti da starije igre do neke 2005g rade na mediumu i dosta detalja na preko 30fps,i nativnoj rezi, dok novije ovisi kako koja,malo se skaliraju detalji,i dalje je to preko 20fps,znači igrivo.

UVD i Avivo su naravno zastupljeni kao i HDMi,kod svake serije 4xxx,tako i ove mobilne,neću pretjerivati ali -