Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.11.2016., 04:07   #1
Ruffryder
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 41
Kuciste do 600kn

Bok ekipo, molio bi za savjet oko kucista. Uzeo sam Modecom MAG C5 u linksu, al morat cu ga zamjenit za drugo. Premda ima 5 ventova i sve 5, jednostavno su prebucni ti ventovi.

Nemaju konektore da se spoje na maticnu da mogu regulirat malo to, a i jednostavno mi je kuciste preveliko (Midi Tower) da ga stavim bilo gdje (npr ispod stola).

Al glavni problem su mi ventovi. Spojio jedan ili 4-5 vise manje je isto, preglasno a koristim ga u maloj sobi pa je problem jos veci.

Kupio sam u linksu, tako da tamo mogu i zamjenit.

Vazno mi je da ima dobar air flow kuciste, idealno sa min dva venta unutra po defaultu. Prozor nebitan.

Vazno mi je dosta da imam prostora za bar dva ssd i 2 HDD. Ulogu mi igra i duzina graficke, i cooler na amd procesoru, tj da ima mjesta za sve da mi nije naguzvano.

Moja trenutacna konf...

AMD FX-8320 Box
Gigabyte GA-970A-DS3P
Arctic Freezer 7 Pro Rev 2 CPU Cooler
Sapphire Radeon R9 280 Dual-X 3gb GDDR5 Graphics Card
be quiet! System Power 7 500W

Da li ima netko nesto dobro za preporucit.
Pozz
Ruffryder je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2016., 06:37   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,315
Buku ventova vrlo jednostavno smanjiš tako da ih staviš na 7 ili 5V. To možeš postići raznim kabelskim adapterima, a ako se ventovi spajaju direktno na molex konektor, onda zamijeniš žice u njemu. Žuta žica je 12V, crvena 5V, a crna 0 (12-5 = 7V; 5-0 = 5V).

Za kućišta si pogledaj Fractal Core 2500, In Win G7, CM MasterCase ili Raijintek Agos.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.11.2016., 07:28   #3
Ruffryder
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 41
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Buku ventova vrlo jednostavno smanjiš tako da ih staviš na 7 ili 5V. To možeš postići raznim kabelskim adapterima, a ako se ventovi spajaju direktno na molex konektor, onda zamijeniš žice u njemu. Žuta žica je 12V, crvena 5V, a crna 0 (12-5 = 7V; 5-0 = 5V).

Za kućišta si pogledaj Fractal Core 2500, In Win G7, CM MasterCase ili Raijintek Agos.

Je na molex konektor onaj veliki direktno na napajanje (zapravo ga spajam na hdd/dvd konektor). A nema smisla kad su dijelovi po garancijom, jedino ti adapteri pa na maticnu spojim a onda mogu smanjit volte. Hvala za savjete, mislim da cu radje zamjenit za drugu koja ima kontektore za maticnu.
Ruffryder je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2016., 07:42   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,315
Malo koja matična ti ima više od 2 konektora za PWM ventilatore (4 pina). I jednoga koriste za CPU. Ali imaš kućišta koja imaju prekidače za određivanje brzine ventova i to najčešće sa 3 brzine. Dodupe, bojim se da takva koštaju preko 600kn.
Najbolja i najjeftinija kombinacija su ti molex adapteri ukoliko misliš imati brdo ventova u kućištu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 22.11.2016., 07:49   #5
Ruffryder
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 41
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Malo koja matična ti ima više od 2 konektora za PWM ventilatore (4 pina). I jednoga koriste za CPU. Ali imaš kućišta koja imaju prekidače za određivanje brzine ventova i to najčešće sa 3 brzine. Dodupe, bojim se da takva koštaju preko 600kn.
Najbolja i najjeftinija kombinacija su ti molex adapteri ukoliko misliš imati brdo ventova u kućištu.
Da bas gledam te sa switchom za ventove. A mislim dva min max 3. Jedan sprijeda jedan od izad. To mi je min. Sve vise od tog je ekstra.

Opet gledam i da kupim adaptere u kutiju imam 5 ventova. I da sa adapterom spojim 2 na maticnu, ostale 3 ako ih ukljucim buce, ili ih ne koristim. Steta pare onda.

Tako da mislim da cu morat naci neku sa turbo off on. Najgore od svega, sve sta si poslao mi izgleda dosta dobro. Kako cu odlucit se za jednu nemam pojma hahaha

Pozz i dobro jutro.
Ruffryder je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2016., 08:42   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,315
Konektori na matičnoj obično daju 12V. Osim PWM konektora, a za njih ti trebaju i PWM ventovi (4-pinski) koje trenutno nemaš.
Po manualu, tvoja poča ima 2 PWM konektora i 2 obična. Jedan PWM je za CPU. Znači da imaš još 1 PWM konektor slobodan (SYS_FAN1, u blizini SATA konektora).
Ako misliš ventove spojiti na matičnu, trebati će ti drugačiji adapteri u odnosu na one koje sam ti linkao.
Sjetio sam se da postoji još jedna solucija. Sa nekim kućištima (npr. CM 690) dolazila je jedna kutijica zvana PWM Fan Hub koju si spajao napajanje, a u njoj su bili konektori za 6 ventilatora. Meni još uvijek leži negdje u ormaru.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 22.11.2016., 12:00   #7
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2016., 12:38   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,315
Čitaj malo s razumijevanjem - čovjek je rekao iz Linksa jer može zamijeniti postojeće koje je tamo kupio za neko drugo.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 22.11.2016., 12:46   #9
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
previdio taj dio
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2016., 13:14   #10
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
ODO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.11.2016., 17:56   #11
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
MS kučište za toliko novaca, ma da ga MSI (Micro Star International) proizvodi ne bi granom dotica, možda za 100kn

Si na platnom spisku M Sana pajdo?
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2016., 21:48   #12
Ruffryder
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 41
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Konektori na matičnoj obično daju 12V. Osim PWM konektora, a za njih ti trebaju i PWM ventovi (4-pinski) koje trenutno nemaš.
Po manualu, tvoja poča ima 2 PWM konektora i 2 obična. Jedan PWM je za CPU. Znači da imaš još 1 PWM konektor slobodan (SYS_FAN1, u blizini SATA konektora).
Ako misliš ventove spojiti na matičnu, trebati će ti drugačiji adapteri u odnosu na one koje sam ti linkao.
Sjetio sam se da postoji još jedna solucija. Sa nekim kućištima (npr. CM 690) dolazila je jedna kutijica zvana PWM Fan Hub koju si spajao napajanje, a u njoj su bili konektori za 6 ventilatora. Meni još uvijek leži negdje u ormaru.
Imam na ploci slobodno Sys_fan 1 sa 4 mala pina i Sys_fan 2 sa 3 mala pina na dnu ploce lijevo. Tako da se da prednji i zadnji. Gledao sam te pw mkonektore, nema kod nas kupit. Cini mi se da je kutija "pokrana" od anteca koji ima fan kontroler. Cudno da nisu stavili vise konektora a ne pod default samo velike molex. U slucaju da nemogu zamjenit premda ne vidim razlog cu ici s tim pwm.
Ruffryder je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2016., 22:57   #13
Ruffryder
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 41
NZXT S340 je rasprodan, bio mi je u uzem izboru.
Suzio sam na, ako se ovo uopce moze nazvat uzi izbor. Svi imaju fan kontroler. Mjesta za vise hdd, ssda.
CHIEFTEC Gaming Series GP-01B-OP
ANTEC GX1200
IN win G7,
Tu je receno da su MS loši, neznam zašto al razmisljao sam i o ova dva.
MS BLACK WIDOW silent fans PRO gaming
MS INDUSTRIAL Titan PRO Gaming.
COOLERMASTER MasterCase MasterBox (lijepo kuciste al, samo zadnji vent tako da je out)
RAIJINTEK Agos (vise konektora a ne fans kontroler tako da je vjerojatno out)

Vidim da ja da cu morat na stari eci peci pec pa sutra odlucit i uzest
Pozz ekipo i hvala.
Ruffryder je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2016., 14:21   #14
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor Ruffryder Pregled postova
..Tu je receno da su MS loši, neznam zašto al razmisljao sam i o ova dva.
MS BLACK WIDOW silent fans PRO gaming
MS INDUSTRIAL Titan PRO Gaming..
Ne znaš zašto su loši, ili ne znaš zašto si razmišlja o ta 2?

Davat više od 200kn za MS kejs je grijehota, VELIKA....
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2016., 05:19   #15
Ruffryder
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 41
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Ne znaš zašto su loši, ili ne znaš zašto si razmišlja o ta 2?

Davat više od 200kn za MS kejs je grijehota, VELIKA....

Neznam zasto su loši Nisam u toku, vidio sam tvoj odgovor tu. MS Black widow mi je bija medju ostalima u kosarici. Zaintrigiralo me, da naucim nesto.
Pozz
Ruffryder je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na