Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.06.2007., 12:47   #1
AM2
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 1
Problem sa synkronizacijom vremena

Molio bih za brzu pomoć, ako je moguće.
Koristim ADSL (Siemensov uređaj) sa kojim nikada nisam imao problema.

Na desktop PC-u (nova kanta) nikako ne uspijevam synkronizirati vrijeme i stalno imam error evente u Event vieweru:

Event Type: Error
Event Source: W32Time
Event Category: None
Event ID: 29
Date: 16.6.2007
Time: 12:09:08
User: N/A

Description:
The time provider NtpClient is configured to acquire time from one or more time sources, however none of the sources are currently accessible. No attempt to contact a source will be made for 14 minutes. NtpClient has no source of accurate time.


Event Type: Error
Event Source: W32Time
Event Category: None
Event ID: 17
Date: 16.6.2007
Time: 12:09:08
User: N/A

Description:
Time Provider NtpClient: An error occurred during DNS lookup of the manually configured peer 'time.windows.com,0x1'. NtpClient will try the DNS lookup again in 15 minutes. The error was: A socket operation was attempted to an unreachable host. (0x80072751)



... ono što me muči je da se često događa da mi se otprilike u isto to vrijeme prekine promet (bilo da surfam ili igram online igre) i smrzne mi se ADSL konekcija. Ne mogu ju ubiti osim kroz Task manager, a odmah se prekine i "Local area connection" i par trenutaka nakon toga i komp se smrzne. Ne mogu ga restartati ili ugasiti osim na restart ili power gumb.

Kada spojim laptop na internet (preko istog mrežnog kabela) sve radi besprijekorno kao što je bilo i na staroj kanti (koristio sam kao i na novoj Zone Alarm i AVG)...

Nisam uspio naći riješenje po forumima i ništa mi ne polazi za rukom, čak sam reinstalirao OS (XP Pro, SP2, svi patchevi).

Help!!!
AM2 je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2007., 13:15   #2
Majestic
Devil
 
Majestic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
Majestic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na