Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.08.2011., 01:12   #1
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
PC se resetira prije POST-a

problem je što ne može normalno očitati diskove tijekom post-a i bootat dalje windows. par sekundi (2-3 sek.) nakon što se upali, odmah se ugasi i resetira i tako nastavlja isto sve dok fizički ne isključim pc iz struje. tek nakon toga pc se normalno upali i sve radi ok. ploča je gigabyte ep35-ds3. pokušao sam skoro sve, testirao ram, bios na default, vadio bateriju s ploče, dio po dio komponenti, vga, ram, diskove, ali isti problem je ostao.
što bi moglo biti? da li je ploča problem, da li je netko imao takvih problema i kako ih riješiti. unaprijed hvala na savjetima.
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2011., 07:24   #2
Jablan
Premium
Moj komp
 
Jablan's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: ZG/Njemacka
Postovi: 756
Provjeri prvo napajanje, meni se čini da bi te ono moglo zezati. Još možeš provjeriti i HDD sa Hirens Boot cd-om.
Jablan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.08.2011., 08:44   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Meni liči na ploču iako su mi i hardovi sumnjivi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2011., 10:05   #4
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Tvoji diskovi bi mogli bit ona serija segate-a s greškom, provjeri malo na njihovim stranicama
Stavi novi firmware na njih ako nisi bez obzira dali je problem trenutno u njima
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2011., 16:53   #5
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
Tvoji diskovi bi mogli bit ona serija segate-a s greškom, provjeri malo na njihovim stranicama
Stavi novi firmware na njih ako nisi bez obzira dali je problem trenutno u njima
Seagate st3250310as i Seagate-maxtor 310as, na WD-u je instaliran sustav i to je to. sad ne znam da li taj disk od seagate s ispravnim firmwareom, ako nije samo dajte link updatetat ću ga.

ono što sam probao, je da sam sve diskove jedan po jedan isključivao, pa na kraju sam ih sve isključio i nakon njih isti problem. znače ne vjerujem da su diskovi.

još ću jednom objasniti, malo preciznije problem. to se desi nasumično, prvenstveno kad resetiram pc fizičkim s tipkom za reset na kučištu. evo to zapravo izgleda ovako http://www.youtube.com/watch?v=kRX0MiFS-2c ili http://www.youtube.com/watch?v=qURCu...eature=related znači ne uvijek kad uključim pc.
da li da zbog toga mijenjati ploču ili ne. ne znam da li ako ploča ima takvih problema može napraviti štetu ostalim komponentama, to me zanima.

Zadnje izmijenjeno od: catroot. 06.08.2011. u 16:58.
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2011., 17:12   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Da li se čuju kakvi beepovi pri uključivanju? Pobroji ih i usporedi s ovime.
Normalno da nije previše zdravo za komponente da se ploča stalno resetira. Jedini način da to provjeriš je da na nju staviš druge komponente i to sve. Ako se i onda bude resetirala, onda je do nje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2011., 17:21   #7
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
nema onog beepa koji bude kad se pc ukljiči ili resetira, zapravo nema nikakvih zvukova. samo se pali i gasi samo od sebe. nemam druge komponente osim ovih, ali imam matičnu, pa ču nju staviti tokom dana i viditi da li je isti problem prisutan.
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2011., 17:24   #8
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Moja p965 ds4 se ponašala identično, nakon zamjene rama sve ok
Isti slučaj sam imao i s pločom istom kao tvoja nju je trebalo pustit nekih pet min i onda restartat na puc da bi upalila, isto tako nakon zamjene memorije sve ok
U oba slučaja kingmax-ovi moduli
Vjerovatno su ti diskovi ok ali za seagate ipak imaš negdje na njihovim stranicama za upisat seriski broj diska pa ti kažu dali je potreban novi firmware
Ne govorim da je sigurno memorija i u tvom slučaju ali probaj s drugom i s drugim napajanjem da to možeš eliminirat
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2011., 11:48   #9
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
stavio sam drugu ploču, problem više nije prisutan. šta bi to uopće moglo biti na ploči da ne valja, to da komp se resetira sa tipkom za reset pa nakon toga da se dešava da se komp upali pa nakon 3 sek. resetira, tj. gasi se i pali se sam od sebe, nema ni onog početnog beep. testirao sam ram, mijenjao iz jednog slota u drugi, hard disk sam isključio iz kompa, grafiku također, izvadio bateriju itd... ako je neki kvar na ploči jel bi se to možda moglo popraviti.
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2011., 20:15   #10
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Naime imam određenih problema sa pločom, gore je sve opisano. Što bi, tj. gdje bi mogao biti kvar na ploči to da se ploča gasi i pali se sama od sebe nakon ručnog reseta.
Htio bi to pokušat popraviti ako je moguće, ali ne znam ni otprilike što bi moglo biti u pitanju pa bi vas molio za poneki savjet,

http://www.youtube.com/watch?v=T90GWkRBis4 - problem

Zadnje izmijenjeno od: catroot. 31.08.2011. u 20:26.
catroot je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.09.2011., 18:57   #11
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
da li se isplati nosit na servis takve stvari tj. matične ploče.

Zadnje izmijenjeno od: catroot. 10.09.2011. u 09:39.
catroot je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na