Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.12.2023., 23:18   #11551
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
vjerujem da sve to stoji, ali ako ganjaš zvuk na koncertima pikiraj se ispred tonca ili u nekom uskom krugu oko njega. sve ostalo gubiš. ili je jedan zvučnik glasniji ili kasni, ili te bas probija na najjače ili ako su u prvom redu više ne znaš od kuda dolaze svi zvukovi ... tamo je zvuk najgori, ono baš loš.
opet .. ako si u areni ili domu sportova sve sjedalice su koma skoro.

ovisi o izvođaču ... ako je rokanje odem u prvi red i pivica u ruke
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2023., 00:27   #11552
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Kad sam spomenuo live koncerte, mislio sam na to koliko je sluh oslabio zbog istih

Inace volim ici na live koncerte i bio sam na puno njih. U zadnje vrijeme je zvuk preglasan pa svi nose cepice za usi. Onda tonci (ne Huljic ) valjda prilagode zvuk tome, dignu visoke (suprotno od ovog na sto se ti zalis) pa sve prsti.

Btw, ZZ Top sam vidio prije par godina, otvoreni amfiteatar i bilo je fenomenalno

Vec sam kupio kartu za kotrljajuce metuzaleme Al' je stadium, zatvoreni i vjerojatno ce bit bucno. Iako vece desetljecima ljudi idu na njihove koncerte jer im je vjerojatno zadnja turneja, ova bi stvarno mogla biti zadnja i zelim ih vidjeti
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2023., 01:07   #11553
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
vjerujem da sve to stoji, ali ako ganjaš zvuk na koncertima pikiraj se ispred tonca ili u nekom uskom krugu oko njega. sve ostalo gubiš. ili je jedan zvučnik glasniji ili kasni, ili te bas probija na najjače ili ako su u prvom redu više ne znaš od kuda dolaze svi zvukovi ... tamo je zvuk najgori, ono baš loš.
opet .. ako si u areni ili domu sportova sve sjedalice su koma skoro.

ovisi o izvođaču ... ako je rokanje odem u prvi red i pivica u ruke
Godinama sam fotkao koncerte, tako da sam uvijek oko rasvjete i tonaca. Uvijek su prepotentni, a odrade posao za k. Na kraju najbolje bude na otvorenom, dosad nisam bio na lošem koncertu na otvorenom.

Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Inace volim ici na live koncerte i bio sam na puno njih. U zadnje vrijeme je zvuk preglasan pa svi nose cepice za usi. Onda tonci (ne Huljic ) valjda prilagode zvuk tome, dignu visoke (suprotno od ovog na sto se ti zalis) pa sve prsti.

Btw, ZZ Top sam vidio prije par godina, otvoreni amfiteatar i bilo je fenomenalno

Vec sam kupio kartu za kotrljajuce metuzaleme Al' je stadium, zatvoreni i vjerojatno ce bit bucno. Iako vece desetljecima ljudi idu na njihove koncerte jer im je vjerojatno zadnja turneja, ova bi stvarno mogla biti zadnja i zelim ih vidjeti
Ovdje će biti u zatvorenom, i to u prostoru gdje sam već bio i nemam dobra iskustva. Začudilo me i da idu na turneju bez Dustya, tako da je ovo definitivno oproštajna, pa sam prožvakao i preskupe karte.

A ovo sa zadnjim turnejama je postala komedija. 2018. sam bio na Aerosmith Aero-vederci "zadnjoj ikad" turneji. Trenutno su sad već na drugoj turneji nakon te

Cliff Richarda sam gledao prije mjesec dana, a ono što je tužno...ne znam kaj će mi od koncerata ostati za otići poslušati nakon kaj svi pokrepaju ili završe svoje pete farewell ture.

Offtopic smo debelo
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2023., 03:21   #11554
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Billy je izjavio da je Dusty inzistirao da nastave u slucaju njegove smrti. I mislim da nije ZZ Top oprostajna turneja. Vecinji njih je to smisao zivota i ako stanu, gotovi su.

Al' slazem se sa tobom, zato i idem na sve sto mogu pa iako ih i ne slusam vise. Na primjer, za B.B. Kinda skoro da nisam gledao cijenu karte. Na zalost, preminuo je par mjeseca nakon koncerta. Al' eto, vidio sam legendu uzivo
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2023., 08:19   #11555
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Ruku na srce streaming ako nije Master sa Tidal HIFI ili nekaj od Lossless opcija (Apple Music Lossless, Qobuz...) onda bas isto nebremo o HI-FI-u pricat. Slozio bih se da AAC recimo bolje zvuci od standardne ergele (i ima ekipe za koju je to sasvim prihvatljivo) ali - nije Lossless. A dobar izvor audia za HiFi je za mene ili dobar Vinyl Master, ili CD ili dobro poslozeni FLAC. Sve ostalo moze zvuciti odlicno ali bilo koji oblik komprimiranog Audia - nije HiFi.
govorim o wav formatu, loseless, gdje su albumi u 80tima i poečtkom 90tih snimani u AAD, pa ADD i tek pokoji u DDD tehnici.
u usporedbi sa današnjom produkcijom nekomprimiranog albuma zvuče ko da su mp3 96 kb/s

ali nebi se čudio da su neki streaming servisi fake što se tiče losy-loseless.

vidim da mnogi korsite YT kao izvor pa preko DACa na amp - kak to more bit bolje kad nisam naišao na YT snimku sa FLACom.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2023., 10:29   #11556
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,352
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
govorim o wav formatu, loseless, gdje su albumi u 80tima i poečtkom 90tih snimani u AAD, pa ADD i tek pokoji u DDD tehnici.
u usporedbi sa današnjom produkcijom nekomprimiranog albuma zvuče ko da su mp3 96 kb/s

ali nebi se čudio da su neki streaming servisi fake što se tiče losy-loseless.

vidim da mnogi korsite YT kao izvor pa preko DACa na amp - kak to more bit bolje kad nisam naišao na YT snimku sa FLACom.

Nebre Vise manje sve to zvuci isto osim ako bas neki "Hifi test" pustim preko optike na Jamo - cak se tu cuje razlika u odnosu na klasicni Youtube Music/Spotify (iako nije lossless) ali da mi sve barem tak zvuci ja sretan. Primjeri:


https://www.youtube.com/watch?v=2m0aP5AqvGg
https://www.youtube.com/watch?v=D-h6MoF7HLA
https://www.youtube.com/watch?v=CNUTlKqSO-I
https://www.youtube.com/watch?v=d5q1ApthovU



Bas se tom tematikom zadnja 2 tjedna bavim i najvjerojatniji plan izgleda tak da nabavim WIIM Amp i skroz zamjenim Jamo DMR45 Reciever i lupam sve sa Tidal HiFi ili uzmem jedan od jeftinjih modela (Pro) pa ostavim Jamo...vidjet cemo


P.S.- Dali zvucnici se malo usvirali pa se sad i cuje razlika u zvuku kad ih malo odmaknem od zida....moram nabaviti stalke
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2023., 17:56   #11557
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Ruku na srce streaming ako nije Master sa Tidal HIFI ili nekaj od Lossless opcija (Apple Music Lossless, Qobuz...) onda bas isto nebremo o HI-FI-u pricat. Slozio bih se da AAC recimo bolje zvuci od standardne ergele (i ima ekipe za koju je to sasvim prihvatljivo) ali - nije Lossless. A dobar izvor audia za HiFi je za mene ili dobar Vinyl Master, ili CD ili dobro poslozeni FLAC. Sve ostalo moze zvuciti odlicno ali bilo koji oblik komprimiranog Audia - nije HiFi.
da ti dam slipi test sa dve tri stvari kladim se nebi pogodio šta je lossy a šta loseless. tako da te spike oko HIFI ja i samo flac,wav ne drže vodu
na prosječnoj aparaturi cca 3000€
i mene je iznenadilo kako stari CDi danas zvuče loše u odnosu na nova izdanja/produkciju.

da se vratimo na Wiim pro - danas došao, lijepa mala kutija, unutra uređaj, optički kabel, cinc, USB. napajanje i USBA- USBC kabel. sve umotano u 100% rekiclabilne vrećice

instalacija gotova u koju minutu, bilo bi brže da nije odma nudio update koji sam objeručke prihvatio. instalacija Wiim app i to je to.
spojio sam na LAN kabel, cijelu kućnu mrežu i uređaje prepoznao odma.
odabrao Mezzmo server i hit it.
može strimat sa bilo kojeg uređaja na mreži, čak i sa Zapitti media playera ak u njemu ima hdd sa muzikom.
Wiim app je lijepo i moderno složen, čitko, logično poslagani tabovi.
čak neću koristiti Bubble UPNP app više

start trenutan bez buffera i sl.
skrolanje kroz moju fonoteku na PCju isto trenutno sa slikama albuma i još nekim metadata podacima koji mi nisu od vitalnog značaja
to je sve šta sam probao za sad. hrpa addona za muzičke servise i internet radio

nezaobilazni EQ je tu, nudi graphic i parametric, a to ću probati složiti kad budem testirao stare albume i mp3 glazbu koje nema u FLAC formatu

sam zvuk jako dobar, ne znam šta bi tu još rekao.
nema USB za slušanje za stika.

veliki plus je volume +- tak da ne moram tražiti daljinac pojačala koje ionak nije tako precizno kao na appu
nisam još našao gapless playback
na testovima icone na prednjoj strani uređaja kao da svjetle narančasto ali nije tako. ne svjetle ali reagiraju na dodir.
nema klasični ON-OFF pa je uređaj izgleda stanlo u ON modu. moram to privjeriti jer nema logike.


sve u svemu za 180 € vrijedi više nego 2-3-4x skuplji uređaji te namjene.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2024., 03:21   #11558
markan
Premium
Moj komp
 
markan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 231
Kakav sub bi mi preporucili uz 2x Q Acoustics 3020?
Sve se nalazi u dnevnoj sobi od cca 20m2.

Da li uzeti zneki iz Q Acoustics serije (https://www.qacoustics.co.uk/shop/ho...ubwoofers.html) ili nesto drugo?
__________________
Be yourself. Everyone else is already taken.
markan je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2024., 06:46   #11559
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,352
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
da ti dam slipi test sa dve tri stvari kladim se nebi pogodio šta je lossy a šta loseless. tako da te spike oko HIFI ja i samo flac,wav ne drže vodu
na prosječnoj aparaturi cca 3000€
i mene je iznenadilo kako stari CDi danas zvuče loše u odnosu na nova izdanja/produkciju.

Sto bi rekao da ti kazem da se varas? Znaci ako na postojecoj opremi znam kad svira 320kbps mp3 sample (Hotel California na primjer) ili dobar 24bit FLAC Master ili WAV cujem razliku onda ju svakako cujem na dosta skupljoj opremi koju sam imao prilike cuti (i naravno nikad necu imat jer kosta ko svetog Petra kajgana). Nemoj zaboraviti da kvaliteta debelo ovisi i o obradi pjesme , tj. kako je zapisana. Lose obraden FLAC sampleovi losije zvuce od dobro obradenog 320kbps mp3-a ponekad. Cisto informativno - cujem na 5m pistanje zavojnice Fujitsu Q-nekaj mini pc-a koji od cijele ekipe (30+) samo jos jedan kolega cuje (mislio sam ga upugonit kao streamera al zbog spomenutog problema ta opcija otpada....igram se s mini storage opcijom al o tome u drugoj temi). CD-i zvuce dovoljno dobro i ako su u pitanju original CD-i ponekad je teze razaznat razliku izmedu CD-a i Tidal HIFI (ne Master) streama. Primjer: Parni Valjak - Bez struje album mi nekako ljepse zvuci sa CD-a nego Stream - primjeti da ne koristim rijec bolje nego ljepse jer se radi o osobnoj preferenciji. Deep Purple s druge strane definitivno bolje zvuci kao Tidal Master. Da se razumijemo - razlika nije nebo i zemlja, radi se o suptilnim razlikama kad cujes odredeni instrument. Na klasicnoj glazbi ili na vokalima najbolje primjecujem razliku u kvaliteti. Iskreno ono sto me trenutno najvise smeta je akustika dnevne sobe. Previse Echo efekta. I jos uvijek moram nabavit par stalaka za Dali (preporuke do 100 Eura?) jer - ima razlike u poziciji u odnosu na zid i ostale elemente.

P.S.- dolazi mi ovaj tjedan WIIM AMP pa javim kratke dojmove u odnosu na moj stari Jamo DMR40 sa Cirrus Logic DAC-om. Razmisljao sam uzet WIIM Pro pa preko coax/toslink spojit na Jamo al htio bih cuti ESS Sabre DAC svojim usima Igrao sam se sa Ipad-om (6) i Apple Lightning na 3.5 (spojen na RCA na Jamu) adapterom sa integfriranim DAC-om i - zvuci bolje nego direktno preko Ipada al nije to to. Tidal HIFI Samplovi zvuce losije nego Youtube preko TV-a. Za sluske OK i za vecinu ekipe vjerujem dovoljno dobro al - hebiga. Ako se WIIM Amp ne pokaze kao dosta bolji uredaj vjerojatno bih isao u smjeru WIIM Pro (Mini bi isto bio dosta ali ne zelim se odreci Chromecast opcije + COAX out posto mi je TV na Jamo spojen preko toslinka) + eventualno malo bolji DAC (do 300 Eura) i spojit na RCA na Jamo (dali to uopce ima smisla ili bih tu napravio totalnu glupost?). Bumo vidli

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 08.01.2024. u 06:55.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2024., 18:03   #11560
Lourdin
Premium
Moj komp
 
Lourdin's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
A slobodno pitam gdje si uzeo WIIM AMP?
Meni bi taman trebalo tako nešto za 2 QA3010 viška, pa složim klinki u sobu neki dobar setup.
Lourdin je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2024., 19:33   #11561
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,352
Citiraj:
Autor Lourdin Pregled postova
A slobodno pitam gdje si uzeo WIIM AMP?
Meni bi taman trebalo tako nešto za 2 QA3010 viška, pa složim klinki u sobu neki dobar setup.
Amazon.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2024., 19:11   #11562
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,352
Nego...pitam se upravo...dali postoji neki alternativni daljinac za WIIM proizvode? App je lijepa stvar ali hoce li raditi i za 20 godina? Taj dio me malo kopka iskreno...AMP-ov remote nemoze sve postaviti sto mogu u aplikaciji.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2024., 19:13   #11563
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Kuzim pitanje i u pravu si, al' opet pitanje je hoces li imati WIIM za 20 godina?
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2024., 19:26   #11564
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 633
Nije taj Wiim ni jeftin, donedavno se za te pare moglo kupiti onkyo a-9150 , punokrvni stereo receiver, uređaj znatno više klase. Što ces, inflacije.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2024., 20:47   #11565
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,352
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Kuzim pitanje i u pravu si, al' opet pitanje je hoces li imati WIIM za 20 godina?
Ako ce raditi - vrlo vjerojatno - da. Zato sad dok si mogu priustiti nekaj bolje radije bih uzeo nesto sto ce me drzat tako dugo. Jamo me drzao 20 godina, ne vidim zasto me novi uredaj nebi. Volim dobar zvuk al ne tolko da svako malo mijenjam DAC/pojacalo/reciever. AMP zvuci bolje nego Jamo ali ako cu ga morat mijenjat za par godina jer ce app pocet zezat...radije cu uzet nesto skuplje sto mozda nije tako dobar deal ali je bolja dugorocna investicija.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2024., 20:51   #11566
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,352
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Nije taj Wiim ni jeftin, donedavno se za te pare moglo kupiti onkyo a-9150 , punokrvni stereo receiver, uređaj znatno više klase. Što ces, inflacije.
Bas to. Da - za 350 Eura je izuzetan buy ali isto tako - WIIM Mini + kvalitetan DAC za iste (ili par eurica vise) moze biti bolja i dugorocno isplativija investicija. AMP je izuzetno praktican i nema kaj nema i sto nemoze - ali sve preko aplikacije. Ako izbacis app iz jednadzbe - imas lijepu skupu kutiju na kojoj nemozes mijenjat nista. Nije da nece radit ali racunaj da nema display na sebi (Ultra ce to navodno imat), nema nikakav output pa ga nemozes kao streamer uz bolji reciever koristiti ako se to dogodi...nekako mi se sve vise cini da su Mini i Pro/Pro + pametnija investicija uz bolji DAC/pojacalo.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2024., 20:53   #11567
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Nije samo u pitanju device lifespan. Ako mijenjas uredjaje svaki 20 godina, koliko jos takvih promjena mozes realno imati?
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2024., 21:37   #11568
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,352
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Nije samo u pitanju device lifespan. Ako mijenjas uredjaje svaki 20 godina, koliko jos takvih promjena mozes realno imati?

U tome je stos. Ovo je vjerojatno zadnja Ne vjerujem da cu sa 60+ kemijat po HIFI posto je vecina penzica na pola gluho . Bas zato bih volio da sustav i tad radi kao i prvog dana (naravno osim ak kompletno ne krepa).
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2024., 22:46   #11569
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Pa teoretski WiimAmp ima autosense opciju, i gumbić za glasnoću, pa temeljnu funkcionalnost možeš imat i bez daljinskog i bez aplikacije, ali jasno bez streaminga i bez naprednih opcija. No nekak mi se ne čini da bi aplikacija mogla samo tak nestat u skorije vrijeme, iako su desetljeća pred nama naravno nepredvidiva.

No i gotovo svako aktualno pojačalo u osnovnoj klasi, bilo ono digitalno ili solid-state, uglavnom ima hrpu logike, u pretpojačalu uglavnom , posebno ako ima digitalne ulaze, ali većinom su i potovi za glasnoću i selektori ulaza elektronski. Vjerojatno svijećom treba tražit pojačalo da ima mehanički pot (motoriziran ili ne) i klasični preklopnik ulaza a da je novije proizvodnje, uglavnom zato što elektronska pretpojačala imaju i sonične benefite i nižu proizvodnu cijenu. Tak da je to što je ovaj amp složen više kao računalo više-manje redovna situacija, isto što se tiče nekih potencijalnih servisa.

Jedino što vidim problem kod WiimAmpa je što je on zatvoren sustav za neke daljnje apgrejde, jer bi oni uglavnom trebali ići u smjeru amplifikacija-streaming. No čini mi se da može biti dugoročnije rješenje i u smislu prilično dobrih zvučnika (i subca), a i streaming opcija će vjerojatno potrajat dovoljno dugo da se isplati. Mogao bi jedino analogni ulaz, koji se očito mora oslonit na A/D konverziju, biti problem za nekog ljubitelja vinila.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2024., 23:01   #11570
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
U tome je stos. Ovo je vjerojatno zadnja Ne vjerujem da cu sa 60+ kemijat po HIFI posto je vecina penzica na pola gluho . Bas zato bih volio da sustav i tad radi kao i prvog dana (naravno osim ak kompletno ne krepa).
Ja planiram barem jos 5-6 20 godisnjih ciklusa

Jel' ta app radi offline? Ako da, onda uvijek moze neki stari mobitel posluziti kao daljinski. Ako ne, potpuno se slazem sa tobom. I veci i poznatiji proizvodjaci su ili nestali ili ukinuli podrsku.

Ja imam Topping E70V i koji ima daljinac al' se sve moze i bez. A stremam ili sa mobitela (koji nema daljinac ) ili sa Nvidia Shield (koja ima daljinac a ima i app). E70V spojen na activne Adam, koji isto nemaju daljinac

I to je to, minimalisticki audio sustav koji svira super

P.S.
Najbitnije, E70V je spojen sa zvucnicima usviranim te usmjerenim XLR Roland pure oxygen free copper and oxygen free copper spiral shield kabaovima
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2024., 23:12   #11571
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,352
E vidis to je isto ideja s kojom se trenutno igram. Mob ili ipad kao streamer , na njih preko usb spojen kvalitetan DAC i spojit na RCA na Jamo. U tom slucaju bi Jamo bio samo pojacalo i DAC bi definirao kvalitetu zvuka ako sam dobro shvatio….ili se varam?
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2024., 23:53   #11572
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
A gle, vecina DAC su dostigli razinu da je tesko cuti razliku. Topping ima E70 i E70V, ovo V je za Velvet sound tj. AKM DAC. Velvet sound, mosh mislit

Malo marketinga:
https://www.tpdz.net/productinfo/934988.html

https://velvetsound.akm.com/us/en/

Ja sam kupio velvet jer je bio na popustu i cijena je bila u rangu E70 pa ajd, kupujem DAC svakih 20 godina...

Moje misljenje je da kvalitetu zvuka, uz kvalitetan izvor i snimak, najvise definiraju zvucnici i prostorija a tek onda sve ostalo. Nece DAC magicno poboljsati zvuk losih zvucnika i prostorije u kojoj sve odzvanja. Naravno da sve ostalo utjece i da sve mora biti usaglaseno. Zato i imam aktivne zvucnike. Jer valjda Adam zna sto radi i ugodio je pojacalo, skretnicu i kutiju svojim zvucnim jedinicama. Imam i njihov subwoofer i to mi je trebalo dosta vremena da nadjem razinu i/ili se naviknem na kolicinu basa.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge






Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 13.01.2024. u 00:25.
LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2024., 00:05   #11573
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
ok, ovo danas je bilo skroz drugacije iskustvo...lunjao sam gradom u potrazi za kabelima/policom potrebnim da svoj mini 3.1 setup pustim u pogon.

i tako me put nanese u media audio, u centru grada....znam da je trgovina notorna po high end brandovima van novcanog dometa vecini ljudi, ali vodim se logikom da prodaju i pristupacnije brandove tipa jbl ili harman/kardon...pa racunam, mozda naleti stogod za parsto E, kvragu, nikad ne znas

unutra dobro raspolozen prodavac, sam kao duh, objasnim mu na brzinu o svom projekticu...lik odmah prihvati razgovor, pita za dimenzije prostorije, namjenu sustava....i tako rijec po rijec, covjek se razvezao kako ljudi u dobrom broju slucajeva slazu neuravnotezene stereo/visekanalne sustave, trose novac na estetiku namjesto funkcionalnosti itd....nije da se ja posebno dobro snalazim u takvoj hardverskoj sferi, ali pocela me tjerati znatizelja...pokusavam mu parirati pitanjem sto bi trebao bit dobro uravnotezen sustav, a on odvrati da umjesto nabrajanja suhih cinjenica pustit ce on meni nesto pa da donesem vlastiti sud.

i pusti covjek nekoliko pjesama sa tog ''sustava'', uglavnom jazzy obojena introspektivn(ij)a glazba, redom zenski izvodaci - necu lagat, preferiram zenske vokale, posebice u 'intimnijem' glazbenom izrazaju...prepozna sam fuel to the fire od agnes obel i jednu od tori amos.

ali

dolazimo do sustava koji se sastoji od innous pulse media playera, krell kombinacije preampa i power ampa i para audiovector zvucnika, otprilike moje visine su (sve nazive sam prepisa u mobitel hahah)

ne mogu bas opisat tocno osjecaj slusajuci takav sustav...ne mozes hladne glave preispitivati utiske pritisnut argumentom da sustav kosta preko 50 000E...sami kabeli vrijede vise od decentnog audio setupa prosjecnog ljubitelja glazbe...ali ipak, eto...dojam je da ne postoji tocna lokacija izvora glazbe, jednostavno uronis u ''realm'' ispunjen zvukom ciji dio i ti ispunjavas kao pasivni promatrac (slusatelj, tocnije jel...)

otisa sam nakon toga iz prodavaonice, zahvalivsi covjeku sto mi je omogucio nesto cemu ranije nisam svjedocio...

i razmisljam kasnije o razlici slike i zvuka, mislim, stvar je relativno 'jednostavna' kad je slika u pitanju...stavic cca 2500 E u dzep, kupis a95l u 55'' dijagonali i znas da imas najbolji televizor na planeti atm...ali ovde je stvar dijametralno suprotna...mozes utuc stotine tisuca E i opet dvojit da li ima bolje, moze li se nesto jos kvalitetnije iskombinirati s necim...

dobro da ce mi moj sustav bit gotov tek iduci tjedan, da mi ova egzotika malo ispari iz glave dotad
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2024., 08:21   #11574
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,352
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
A gle, vecina DAC su dostigli razinu da je tesko cuti razliku. Topping ima E70 i E70V, ovo V je za Velvet sound tj. AKM DAC. Velvet sound, mosh mislit

Malo marketinga:
https://www.tpdz.net/productinfo/934988.html

https://velvetsound.akm.com/us/en/

Ja sam kupio velvet jer je bio na popustu i cijena je bila u rangu E70 pa ajd, kupujem DAC svakih 20 godina...

Moje misljenje je da kvalitetu zvuka, uz kvalitetan izvor i snimak, najvise definiraju zvucnici i prostorija a tek onda sve ostalo. Nece DAC magicno poboljsati zvuk losih zvucnika i prostorije u kojoj sve odzvanja. Naravno da sve ostalo utjece i da sve mora biti usaglaseno. Zato i imam aktivne zvucnike. Jer valjda Adam zna sto radi i ugodio je pojacalo, skretnicu i kutiju svojim zvucnim jedinicama. Imam i njihov subwoofer i to mi je trebalo dosta vremena da nadjem razinu i/ili se naviknem na kolicinu basa.

A banana. Inace bas sam testirao WIIM Amp bez aplikacije. Ako se ne resetira sam od sebe trebalo bi biti ok. Autosensing sljaka sa Optickog i Line IN ulaza (po defaultu off) ili kad mu pustim direktno sa Tidal ili neke aplikacije koja podrzava Chromecast. Kad pustim telku koja je preko HDMI ARC spojena - ne salta (iako nista drugo ne svira)...a nikaj riskirat cu pa kaj bude bude. Jedine opcije koje vidim kao kriticne u scenariju kad app nece radit i uredaj se resetira - Sub obcija je po defaultu off i za uparivanje daljinca nece biti moguce (a time i saltanje medu izvora zvuka). Kolko vidim rade na Windows i MAC aplikacijama pa ako te budu imale iste mogucnosti kao i Android / IOS app mogu mirno spavat.

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 13.01.2024. u 08:32.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2024., 11:02   #11575
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Nije taj Wiim ni jeftin, donedavno se za te pare moglo kupiti onkyo a-9150 , punokrvni stereo receiver, uređaj znatno više klase. Što ces, inflacije.
kak nije jeftin?

šta novo možeš kupit za te novce a da nije dno nečje ponude...
eno Denon PMA 600 jad i bijeda za 400 evra kod nas a po ovom forumu
https://www.audiosciencereview.com/f...-review.49510/

ne vredi ni pola te cijene


ima danas hrpa amp/streamer u jednom, pa ko nema puno mjesta , za cca 600-100€ može tako stavit a vjerujem da bi zadovoljilo većinu

ili second hand Yamahe sa mrežom ima ih po njuškalu

i da, ja imam još u planu 2x promijenit set-up za svog života a ne mjenjam to samo nakon 20 godina, već kad mi dosadi ili mislim da bi dobio nešto bolje
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2024., 11:17   #11576
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 555
Kaj mislite o Cambridge Audio AXA25? Mislim to uzet i stavit u ured s Magnat Supreme 102?
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2024., 11:19   #11577
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
baš sam i mislio njega spomenut, hvale ga al opet hvalili su i Nad 315/316 pa mene nije oduševio , srećom sam ga uzeo na probu pa vratio...vidi nad 325, on slovi kao best buy, ima ih po oglasnicima

hvale i IOTA VX pojačalo (+ izlaz njihov) al izgleda mi jeftino , u klasi Auna pojačala
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2024., 11:28   #11578
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 555
Ovaj mi zanimljiv jer ima usb na koji mogu priključiti BT receiver. A novi mogu dobiti za 290 eura i još razvučem na 12 mj.
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2024., 12:39   #11579
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
kak nije jeftin?

šta novo možeš kupit za te novce a da nije dno nečje ponude...
eno Denon PMA 600 jad i bijeda za 400 evra kod nas a po ovom forumu
https://www.audiosciencereview.com/f...-review.49510/

ne vredi ni pola te cijene


ima danas hrpa amp/streamer u jednom, pa ko nema puno mjesta , za cca 600-100€ može tako stavit a vjerujem da bi zadovoljilo većinu

ili second hand Yamahe sa mrežom ima ih po njuškalu

i da, ja imam još u planu 2x promijenit set-up za svog života a ne mjenjam to samo nakon 20 godina, već kad mi dosadi ili mislim da bi dobio nešto bolje

Pa točno, što se tiče funkcionalnosti, u nekom klasičnom hi-fi kanonu bi za sve ono što nudi WiimAmp trebalo posložiti ovakav red zasebnih komponenti:
streamer (mrežni transport)-DAC-pretpojačalo-DSP/Bass management-izlazno pojačalo. A tak nešto ne znam kak bi složio za 350 eura.

S druge strane, pojedinačne komponente nude više fleksibilnosti za upgrade, ali to onda predstavlja i stalni crv apgrejditisa kojeg se teško riješiti tak da baš ono, i što se tiče same funkcionalnosti najviše ovisi o nekim osobnim stremljenjima, što je uvijek i najpoštenija opcija, barem dok se ima sredstava krenuti u jednom ili drugom smjeru.

Što se tiče samih performansa pojedinih komponenti, to je uvijek najbolje provjeriti jer pojačalo samo za sebe ništa ne znači bez zvučnika nakačenih na sebe (mislim, besmisleno je samo za sebe), a tih kombinacija je more, pa još na to ide utjecaj sobe..... I na kraju tu ide neka osobna preferencija u kombinaciji sa preferiranim žanrovima, jer nekim ljudima nikako ne paše dobra (kamoli ultimativna) rezolucija, čak i kad se u nekoj mjeri naviknu na nju, a neki jednom kad ju čuju nemaju više zadovoljstva slušati glazbu bez detalja koje su jednom osjetili.

Ipak, čini mi se da je najveći adut WiimAmpa dobar streamer iz kutije, i bass management kojeg rijetko koje pojačalo ima (podesiva rezna frekvencija)
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2024., 12:56   #11580
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,352
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Ipak, čini mi se da je najveći adut WiimAmpa dobar streamer iz kutije, i bass management kojeg rijetko koje pojačalo ima (podesiva rezna frekvencija)

OOOOO da App dopusta razine podesavanja koje na tako jeftinom uredaju koji tako dobro zvuci nebih ni sanjao. E sad - bass Management mene bas ne muci posto mogu na samom subu sve podesavat (Yamaha YST-SW205). Bolji streaming uredaj iskreno nemogu zamisliti jer zbilja mozes sve sto bi ikome trebalo. E sad - sve ovo sto pisem treba uzet sa zrnom soli i uzet u obzir na kojoj opremi je spojen. Sto bi bilo kad bi imao 5 puta bolje zvucnike? Neznam. Kolko citam i gledam recenzije WIIM Mini / Pro spojen sa Topping E30 DAC-om najcesce bi trebao davat slican zvuk ali nesto osjetno bolje bi bilo tek ak se ulozi cca 300 Eura ili vise u DAC. Cheapaudioman ima interesantan video na tu temu.



@quazar912 > kaj te smetalo kod NAD-a? Ja sam ga dugo pikirao pa eto sad uzeo WIIM (dal ce ostat jos cemo vidjeti).
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na