Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.06.2011., 07:12   #1
Jablan
Premium
Moj komp
 
Jablan's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: ZG/Njemacka
Postovi: 756
Wlan cardbus Asus WL-107G problem sa driverima i konfiguracijom

Posjedujem Asus A9RP laptop, na njemu je WinXP SP3, i do sada sam već promijenio dva USB wireless adaptera. Razlog je naravno lomljenje, jer se laptop dosta seljaka po stanu. Nedavno sam kupio Asus WL-107G Wireless Cardbus Adapter, računam on će ipak biti bolje rješenje od USB adaptera. Međutim sada imam problem, ne mogu nikako podesiti PCMCIA adapter da radi.
Probao sam sa njegovim original driverima, i Asus utilities koji dođu na CD-u. Nakon toga sam malo googlao i našao kako je taj Asus utilities njesra, i kako je potrebno skinuti RT2500 driver i Relinkov soft. Nakon instalacije on uredno pronađe moju mrežu, ali mi izgleda prekompliciran za podesiti, pošto mi mreže i nisu jača strana.
Ako slučajno netko koristi isti adapter za povezivanje, molio bih ga za informaciju koji točno utlities i driver koristi, i naravno pomoč oko podešavanja?
Jablan je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2011., 07:38   #2
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Kako da ovaj laptop nema ugrađen WLAN?
begi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.06.2011., 10:28   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Po specs ima Integrated 802.11a/b/g, vjerojatno mu je "slaba" a kako vidim po netu i ta kao i Asus WL-107G iz naslova ima problema zbog loše napisanih drajvera.
Također lako može biti problem sa WinXP SP3, ni prvi ni zadnji slučaj da treba stavit stari dobri SP2.

Ako na Asus supportu nije greška interna wireless kartica je zapravo USB verzija bazirana na pra-starom ZyDAS ZD1211 chipsetu i uopće nije čudno zašto je kolega nabavljao drugu wireless karticu.
Za precizniji odgovor treba točni Device ID jer su u origigi drajveru pokrivene 4 pod-verzije.
Možda ovaj može šta pomoći, nešto je noviji.
Vidi jel možeš raspakirat i napravit manual update drajvera kroz Device Manager.

Za WL-107g je slična prića, na origigi supportu je pra-stara verzija drajvera (2.2.7.0).
Informacija ti je točna, baziran je na Ralink RT2500 chipsetu.
Pošto se prave pametni i nedaju direktni link, na ovoj stranici nađi PCI/mPCI/CB (RT2500) i dl. (ime i mail stavi fake).
Trebaš dobit: IS_AP_STA_2500_D-3.2.0.10_VA-3.2.0.0_RU-2.1.3.0_VA-2.1.3.0_AU-2.0.3.0_VA-2.0.3.0_021209_1.0.1.0_Free.exe
Na žalost "ima ga", 30.4 Mb. Unutar tog gofna se nalazi sw i drajver (XP : 3.2.0.10). Nemožeš ga raspakirat nego ga moraš pokrenit za instal.
Prije toga obavezno manualno napravi Restore Point kako bi se mogao "vratit" ako se šta za * * ni.

E sad, šta je to "izgleda prekompliciran za podesiti" ?
Nađeš svoju wireless mrežu po SSID - u (ime),
odabereš je i upreš botun da se spoji,
ako ta mreža ima pass onda će te pitat da ga uneseš.
Kasnije samo definiraš da je to default wireless network tj. da se automatski spoji kada je u dosegu.

Ako ti je Ralink sw prekompliciran onda ga deaktiviraj i pređi na windows WZC.
Pazi, mogu biti aktivni ili jedan ili drugi.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2011., 21:02   #4
Jablan
Premium
Moj komp
 
Jablan's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: ZG/Njemacka
Postovi: 756
Sve je ovo točno kako i kažeš, ali jednostavno neće ni sa ovim Ralink softom i driverima.
Sve mi se čini da će ovaj Asus chicken shit ići lagano u prodaju.
Zahvaljujem na pomoći kolega.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 03.06.2011. u 22:15.
Jablan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na