Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.04.2014., 21:13   #1
ampeg
Premium
 
ampeg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 178
Iskoristivost pokvarenog laptopa

Ljudi pozdrav

Problem je ova: latop mi je krepao točno nakon 2mjeseca što je istekla garancija. Laptop je Lenovo z580. Dosta sam ga platio, oko 5tisuća kuna. Kada sam ga nosio na servis ništa mi nisu konkretno rekli što je, rekli su da je nešto na matičnoj. To sam i sam znao (jesam glup što sam ga uopće nosio, samo su mi to naplatili 250kn) + prevaranti u LEnovo store-u u kojem sam ga kupio.

Od laptopa mi je ostao procesor, ram, Hdd. Postoji li mogućnost da taj procesor iskoristim kao deskop računalo? Procesor se može izvaditi i ima oznaku
SR0MZ J208A874. Inače to je i5procesor. Postoji li neka matična ploča koja bi mogla prihvatiti procesor od laptopa?
Imam još i običan ddr3ram te neko kućište. Ako postoji takva matična samo bi mi trebalo napajanja i imam računalo.

Hvala
__________________
grrr
ampeg je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2014., 21:27   #2
2XO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 324
Postoji, tebi treba socket G2 matična kao npr ova s Ebay... Naravno isplativost je na vrhuncu
Prije ćeš naći odgovarajuću ispravnu matičnu za laptop ovdje na tržnici ili na njuški.
2XO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.04.2014., 21:40   #3
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Odnesi radije u kakav RTV servis na popravak, velike su šanse da se može popraviti relativno povoljno.

Ovlašteni servisi obično nisu zainteresirani za bilo kakav popravak osim zamjenu kompletnih dijelova, što je u slučaju matične uvijek neisplativo.

P.S. Pretpostavljam da nisi bio produljio standardno jednogodišnje jamstvo? Sad si bar nešto naučio. Produljenje na 2g. je koštalo otprilike kao ta "dijagnoza" koju si sad platio.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2014., 21:47   #4
ampeg
Premium
 
ampeg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 178
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Odnesi radije u kakav RTV servis na popravak, velike su šanse da se može popraviti relativno povoljno.

Ovlašteni servisi obično nisu zainteresirani za bilo kakav popravak osim zamjenu kompletnih dijelova, što je u slučaju matične uvijek neisplativo.

P.S. Pretpostavljam da nisi bio produljio standardno jednogodišnje jamstvo? Sad si bar nešto naučio. Produljenje na 2g. je koštalo otprilike kao ta "dijagnoza" koju si sad platio.
Iskreno prodavač mi to nije niti spomenuo a ja budala nisam pitao :-( To mi je bila prva kupovina laptopa u životu, i da nešto sam naučio na skupi način.
__________________
grrr
ampeg je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2014., 21:52   #5
ampeg
Premium
 
ampeg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 178
Citiraj:
Autor 2XO Pregled postova
Postoji, tebi treba socket G2 matična kao npr ova s Ebay... Naravno isplativost je na vrhuncu
Prije ćeš naći odgovarajuću ispravnu matičnu za laptop ovdje na tržnici ili na njuški.
Znao sam da ne može biti jednostavno :-(
__________________
grrr
ampeg je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2014., 21:54   #6
branuschi
Premium
Moj komp
 
branuschi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 397
u koji servis si nosio inače zel-cos super servis za lenovo i jako korektni priznaju garanciju i po S/N broju ako nemaš račun ili garanciju
__________________
Moje trgovine: 1 ,2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24
branuschi je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2014., 22:11   #7
ampeg
Premium
 
ampeg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 178
Citiraj:
Autor branuschi Pregled postova
u koji servis si nosio inače zel-cos super servis za lenovo i jako korektni priznaju garanciju i po S/N broju ako nemaš račun ili garanciju
Da tamo sam nosio i ništa nisu napravili. Našao sam neki tutorial o reparaciji matične ploče na Youtube-u koji sam probao ali nije uspjelo
__________________
grrr
ampeg je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 18:04   #8
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Citiraj:
Autor ampeg Pregled postova
Da tamo sam nosio i ništa nisu napravili. Našao sam neki tutorial o reparaciji matične ploče na Youtube-u koji sam probao ali nije uspjelo
nemoj samo ono prženje u rerni i industrijski fen, rađe kontaktiraj Alvina ovdje na forumu i pošalji nejemu neka ti dijagnosticira kvar i reče koliko košta popravak, po meni će ti to biti najjeftinija opcija i najisplativija.
eKICh je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na