Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.05.2007., 16:46   #31
Mazohista
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VT
Postovi: 333
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ak sam ja mogao držat svog konakvnog konroja na 1.64V sa freezerom, ramu sam dao 2,45V i nisam ga ničim hladio, NBu, SBu, i ostalim čipsovima max što daje ploča onda bome neće ni tebi niš bit.

Meni sve najnormalnije radi, tih pol sata ne bi ubilo mi mrava a kamoli neku nevidijinu ploču sa istim nazivom grafe. ^^
Drago mi je ako tebi tako radi, ali ja nebi dizo napone, jednostavno sam htio vidit na koliko ce stroj radit stabilno i bez dizanja napona, tako da je moj rezultat za e6600 sasvim dovoljan za ugodan rad 24/7. Sve ostalo me ne zanjima.
Ma razumijes me, nije u igri par eura pa da bi ja iso drkat po tome.
Mazohista je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2007., 16:49   #32
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Zato postoji garancija, a ako bi neš crknulo u 20 min sa malo večom voltažom znači da taj proizvod ne valja, zar ne?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.05.2007., 17:20   #33
Mazohista
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VT
Postovi: 333
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Zato postoji garancija, a ako bi neš crknulo u 20 min sa malo večom voltažom znači da taj proizvod ne valja, zar ne?
Daleko od toga da proizvodi koje ja biram za svoj stroj nevaljaju, ali ponovit cu jos jednom, super je meni i ovako bez dizanja napona.
Mazohista je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2007., 20:54   #34
Smartguy
Spiderpig
Moj komp
 
Smartguy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,042
ala rasprave glupe

dragi drago, možeš ti isprobat koliko najviše ide FSB bez dizanja voltaže na procu, tako šta ćeš smanjit množitelj proca. Znači 355x9 = 8x400 dalje možeš 400x8=457x7 itd. itd.
__________________
Smartguy je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2007., 21:56   #35
Mazohista
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VT
Postovi: 333
Citiraj:
Autor Smartguy Pregled postova
ala rasprave glupe

dragi drago, možeš ti isprobat koliko najviše ide FSB bez dizanja voltaže na procu, tako šta ćeš smanjit množitelj proca. Znači 355x9 = 8x400 dalje možeš 400x8=457x7 itd. itd.
Da, al onda opet moram dizat napon chipseta.
I da, rasprava je malo otisla u krivom smjeru.
Mazohista je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2007., 22:04   #36
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Evo našao vremena da potražim max FSB na mojoj ploči koja je temeljena na "punokrvnom" 680i SLI chipsetu, uglavnom rez je loših 460, s množiteljem na 6. U biti meni dosta jel mi je bitnija podrška za sli (uskoro) nego bjesan fsb.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2007., 23:14   #37
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
460 nije loše, to je čisto solidan rezultat. Preko 500 je odličan rezultat. 350 i manje od 350 je loše.
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2007., 23:22   #38
Mazohista
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VT
Postovi: 333
Da je izvrtio testove barem 1sat bio bi to jos solidniji rezultat.
Mazohista je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2007., 01:13   #39
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Rusi su napravili sjajan review i pohvatali sve te loše reze. Ono, FSB na 400 zbog strapa jače od 450 npr.
http://www.xbitlabs.com/articles/mai...32x-max_9.html

Neznam, em te rupe u FSB-u, em nije baš za OC-at.
Al svi ovi najbolji OC-eri imaju taj 680i chipset
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2007., 01:44   #40
Mazohista
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VT
Postovi: 333
Koliko ja vidim prema ovim dijagramima, na 355 je bolji rezulat nego na 390MHz, a ovo je logicno s obzirom da je djelitelj tada 8/9 koji je ujedno najblizi 1/1, pa su automatski izmedju fsba i drama latencije manje

evo mog slucaja:

Mazohista je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.05.2007., 02:12   #41
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Rusi su napravili sjajan review i pohvatali sve te loše reze. Ono, FSB na 400 zbog strapa jače od 450 npr.
http://www.xbitlabs.com/articles/mai...32x-max_9.html

Neznam, em te rupe u FSB-u, em nije baš za OC-at.
Al svi ovi najbolji OC-eri imaju taj 680i chipset
To kaže sintetitički test koji mjeri performanse isključivo memorije, nekako sumnjam da je razlika u performansama u stvarnim aplikacijama zaista tolika. Štoviše, ne da sumnjam nego sam uvjeren da nije.
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2007., 02:45   #42
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Beren Pregled postova
To kaže sintetitički test koji mjeri performanse isključivo memorije, nekako sumnjam da je razlika u performansama u stvarnim aplikacijama zaista tolika. Štoviše, ne da sumnjam nego sam uvjeren da nije.
A čuj, sintetika je jedina koja nam može pokazati da razlike ima. Nisam ja ništa rekao da je sad to toliko lošije, samo velim - razlike ima, a ne da je primjetljiva u real-lifeu
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2007., 20:29   #43
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Ma, od te sintetike više štete nego koristi. Jedino s njom možeš vidjeti razliku koja ustvari ne postoji, tj. postoji ali samo u kontroliranim, određenim uvjetima koje može generirati neki sintetički test pa su tako ti rezultati neiskoristivi u realnim uvjetima no opet postoje i takvi testovi su jedini način da se ona utvrdi...kužite
tor je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2007., 04:19   #44
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor Mazohista Pregled postova
Ma kazem, na vise nisam htio ic, jer bi moro dizat voltazu cpua, a to nebi radio, ovak na 3,2GHz Orthos je vrtio dvije jezgre oko 10 sati uz Freezera i max temp od 50 c, najvaznije je da je stabilno i nadasve brzo. A frezer je za 170kn prilicno opak hladnjak.
Znate li jos koji program sa kojim bi mogo ispitat stabilnost, tj jos jace opteretiti sustav, ima li koji 64Bit program za ispitivanje stabilnosti?
Loooool,da "nadasve brzo",e pa svak ti čast i svaka ti dala Mazohista,i to nadasve... Legenda si...
Bez uvrede eto,ali dobro si me nasmijao. I doduše što ti kaže Smartguy,bez beda istestiraš FSB,samo smanjiš množu. Bar nije problem to i dignut napon čipsetu...a također ako nikako ne mičeš napone sa default-a;onda nisi baš najkompetentnija osoba da pričaš o nekom OC'-u i vrhunskom FSB-u od 355mhz-a; bez ikakve uvrede po tebe,nadam se da razumiješ o čemu govorim.

@ Vuco - a čuj,svi ti vrhunski overclockeri mi se čine neki,kako je i Beren spomenuo - nVidia "supported" ekipa...a također mi se čini da su to neki ljudi koji ne mogu bez eksperimentiranja,da ih hebeš zguza...

@Tor - potpuno se slažem da sintetika nekad uistinu više šteti nego koristi...čiovjek počne u njoj da traži razliku koja ne postoji,i da je svo zlo u tome,ali osim 'picajzlenja tu su dani gubljenja sa sistemom "čardak ni na nebu ni na zemlji" a sve u svemu posve nepotrebno...

I općenito,možda i nisam u pravu,ali opet kažem poslovicu iz dobrih starih dana - Intel za Intela. Svaka čast nVidia-i na širenju te suppot-u sa čipsetima i po polju Intela a ne samo AMD-a. Ali vjerujem da tko ne eksperimentira i drži se provjerenog recepta ide na sigurnjak sa Intel chipsetima. To mi je nekako baš sigurno,i sigurnjak da će da "ide"...!
Sad neznam kakva je nVidia za Intela,vjerujem da nije bolja nego recimo Intel chipseti,također neznam kakvi su Ati chipseti za AMD,ali sve mi je to nekako navlačenje budžeta proizvođača grafulja! i općenito...
nVidia chipset za AMD...?...i dobri stari Intel chipset za dobrog starog (novog) Intela...

Da i ja više ne skrećem temu,tim više jer nisam pročitao članak skroz nego samo bacio oko na grafove;ali sutra ću dokrajčit i članak...
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD
Ozy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na