Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.07.2010., 08:26   #211
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,686
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Kaj su poludili pa testiraju 2 godine star proizvod?
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2010., 08:33   #212
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Pa to i ne izgleda kao testiranje.

Više kao iščitavanje specifikacija proizvođača, malo slikanja i na kraju ispadne kao dobra reklama.
E-mil je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.04.2011., 11:02   #213
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Musashi on Powercolor HD4830

Evo da i ja napišem koju, s obzirom da sam posta ponosni vlasnik 1-og primjerka. Nabavljanje novog primjerka po cijeni od cca 280kn (ADM/Stinks) nije dolazilo u obzir (pogotovo kad vam je to min. 50% vrijednosti kartice na koju ga stavljate). Dakle povoljno sam ga skupija na tržnici (garancija kod ovakvih proizvoda baš i nije prioritet).

Hladnjak ima dobre performanse, ne zauzima previše mjesta (osim u dužinu - gdje bi oni s manjim kućištima morali premještat diskovlje), regulaciju oba venta zasebno, dolazi gomila pasivnih elemenata, vent se može zasebno kupit (Stinks - 45kn), razina buke je po meni skroz ok na cca 2000rpm (ovo je možda moj subjektivan dojam - inače Zalman F3 od 12cm u napajanju na cca 1600rpm mi je daleko bučniji, uspoređiva sam buku F3-ce i na cca 800rpm, tad su mi najglasnije 2 8-ice za ispuh na stražnoj strani kućišta).

Od stvari koje mu ne idu u prilog su svakako cijena (novog), ne izbacuje zrak van kućišta (ako imate dobar protok i cable management onda ovu stavku zanemarite), pojedini ježevi slabo drže (doduše ja sam ostavija tvorničke).

Vječna dvojba S1 rev2 +12 cm vent ili Musaš uvik ostaje, svaki od njih ima svoje za i protiv. Ubodite bilo koji od njih rabljeni i ljetne vrućine su iza Vas

Ispod su SS-ovi Fur-čmarka (build 1.8.2): skoro 2,5 sata na extreme burning modu, 8x MSAA, 1280x960 rezi - max temp 56C / prosječna 54C (GPU je inače povišen s 575MHz na 749MHz). Sobna temperatura je oko 23C. Drugi SS je s otvorenom stranicom, iste postvake, 45 min. trajanje, max. temp. 51C / prosječna 49C.
Napomena cooler je instaliran bez one bakrene pločice.

Prije musaša sam ima Zalman VF700-Cu koji je se na cca 2500rpm ipak čuo glasnije od musaša. Temperature sa VF700-Cu, s istim postavakam Furmarka (sobna temperatura je bila 18-20C) i GPU-om na defaultu s bile 74C max i 71C prosječna. Ovaj cooler sam ima prije HD4830, instaliranog na bivšu 7900GS.

Sa HD4830 stock coolerom temperature su bile 79C max i 76C prosjek, s tim da je cooler bio još stepenicu glasniji od Zalmana (cooler se srićom mogao kontrolirati putem ATI CCC-a). To je ovo aluminijsko "gofance" s 7cm ventom.


Furmark (side panel closed)


Furmark (side panel open)
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na