Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.06.2008., 22:59   #1
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
ATI Radeon HD Crossfire PCE recenzija

Iza ovog kobasičastog naziva teme krije se soldian review, no ja imam par pitanja.

Link:
http://www.pcekspert.com/articles/598-1.html


Naime, u prvom predstavljanju HD4850 (one "besplatne" ), Krešo je naveo da je pretprodukcijski primjerak i da se grije više od "normalnih".

E, sad zanimalo bi me stanje s temperaturama te gigabytice i ove što je doveo iz Tajvana... tek da se vidi ima li razlike.

Također, temperatura od 80ak celzija u loadu nije toliko puno uzmemo li u obzir da je to single slot hladnjak koji je usto solidno tih (spor ventilator), i najvažnije od svega da je sad pakleno vruće te da bi temperature zimi trebale biti barem 15-20 stupnjeva niže.


Također, volio bih vidit neke poštene igre u testovima, CoH i FEAR su dobro optimizirane, ETQW je Nvidijina kurva (kao i cijeli ID soft ), možda ubacit neke manje popularne naslove da se vidi realno stanje tih grafičkih, kao npr Mass Effect, Neverwinter Nights 2 (exp), Supreme Commander, Half-Life 2, CoD4 itd...

Izbor testova mi nije baš nešto... svi testiraju isto i to je uglavnom neoptimizirano govno od Crysisa i igre bazirane na Doom3 engineu.
Nije tajna da Nvidija i ATI rade drivere specijalno optimizirane za pojedine hitove, kao ni to da proizvođači istih optimiziraju "hit" igre za one koji više plate....
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2008., 23:28   #2
Kimi
Premium
Moj komp
 
Kimi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 652
Pročitao sam review i mogu reći da je vrlo dobar,a i iznenadio sam se koliko su dobre HD 4850 u CF;inače preporučate onaj hladnjak koji snižuje temperaturu za 20-tak C pa vas pitam gdje toga ima?
Kimi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.06.2008., 10:22   #3
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Citiraj:
Autor Kimi Pregled postova
Pročitao sam review i mogu reći da je vrlo dobar,a i iznenadio sam se koliko su dobre HD 4850 u CF;inače preporučate onaj hladnjak koji snižuje temperaturu za 20-tak C pa vas pitam gdje toga ima?
Pusti to, za 150kn imaš Accelero S1, ako mjesto u kućištu nije problem.
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2008., 16:06   #4
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Stavio sam ja 'ladnjak na svoju Sapphireku Temperature otišle dole 32 stupnja u Windozama i 24 stupnja pod opterećenjem.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2008., 19:53   #5
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
@Beren
koji hladnjak si stavio?
moja Sapphireka jos filo grije sobu
brijem da ce S1 i 12-ka gore

@Mar
evo ti cod4 i grid :



BTW pridruzujem se molbama za CoD4, NvN2 i drugim naslovima u testu

EDIT:
Na brzinu sam odvrtio i Mass effect...1680x1050 sve na max:
Avg: 36.969 - Min: 25 - Max: 50
__________________
www.rabbits-clan.com

Zadnje izmijenjeno od: E.T.. 29.06.2008. u 20:48.
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 11:17   #6
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,688
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Naime, u prvom predstavljanju HD4850 (one "besplatne" ), Krešo je naveo da je pretprodukcijski primjerak i da se grije više od "normalnih".

E, sad zanimalo bi me stanje s temperaturama te gigabytice i ove što je doveo iz Tajvana... tek da se vidi ima li razlike.
Nažalost izgleda da se sve kartice sa referentim hladnjacima toliko griju, tako da to nije vezano samo uz onaj model koji sam donio sa Tajvana.

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Također, volio bih vidit neke poštene igre u testovima, CoH i FEAR su dobro optimizirane, ETQW je Nvidijina kurva (kao i cijeli ID soft ), možda ubacit neke manje popularne naslove da se vidi realno stanje tih grafičkih, kao npr Mass Effect, Neverwinter Nights 2 (exp), Supreme Commander, Half-Life 2, CoD4 itd...

Izbor testova mi nije baš nešto... svi testiraju isto i to je uglavnom neoptimizirano govno od Crysisa i igre bazirane na Doom3 engineu.
Nije tajna da Nvidija i ATI rade drivere specijalno optimizirane za pojedine hitove, kao ni to da proizvođači istih optimiziraju "hit" igre za one koji više plate....
Potruditi ćemo se dodati i neke druge naslove. Za sada sam jako zauzet sa hrpom hardveraja (uz to za koji dan stižu i 4870 kartice) pa nemam ni vremena istraživati druge bencheve CoD4 i HL2 bi mogao dodati a za ostale ćemo vidjeti...
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 12:48   #7
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Niste uspoređivali sa 3870x2 ili CF3850..ili CF3870..da se vidi direktan nasljednik..CF3850 vs. CF4850?
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 13:42   #8
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,688
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Niste uspoređivali sa 3870x2 ili CF3850..ili CF3870..da se vidi direktan nasljednik..CF3850 vs. CF4850?
Nisam imao X2 model ili po dvije 3870 ili 3850 kartice... a vremena je bilo premalo za posuditi od nekoga...
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 13:48   #9
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor krešo Pregled postova
Nisam imao X2 model ili po dvije 3870 ili 3850 kartice... a vremena je bilo premalo za posuditi od nekoga...
Mogao si reći..ja imam X2 Sapphirku..a lako bi i 2x3850 odnekud riješili....nema veze..

Zanimalo me..čisto odnos neki početni..4850 vs 3870x2...ali od vas tu..nikakvi fejk-ass linkovi..i grafovi..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 14:03   #10
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,688
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Mogao si reći..ja imam X2 Sapphirku..a lako bi i 2x3850 odnekud riješili....nema veze..

Zanimalo me..čisto odnos neki početni..4850 vs 3870x2...ali od vas tu..nikakvi fejk-ass linkovi..i grafovi..
ako bude prilike i vremena onda ću to sklepati za 4870 test, imam jednu 3870 i jednu 3850 pa mogu od njih sklopiti CF
krešo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.06.2008., 14:13   #11
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Driveri će te izludit..ni ne pokušavaj ..
thedream je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na