Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.06.2019., 12:53   #8821
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Aj brzinsko pitanje za korisnike TC-a 7200,... prešao sam sa promotivnog paketa 120/15 Mbps na 150/15 Mbps prije nekih desetak dana, prekjučer mi je stigao ugovor na mail pa zaključujem da je slanjem ugovora ta opcija sad i uključena,... no i dalje putem kabla na TC7200 imam 115 do 120 Mbps download, upload je kao i prije 14,5 do 15.5 Mbps (mjerio u razno doba dana više puta) pa je pitanje da ne kopam sad po temi da li je to plafon (120 Mbps) za TC ili može on i brže (pa zapravo još nisu uključili opciju)?
Postovani susjed, nisu ti radili nikakvih problema (trazili da vratis B.net karticu), ako nisu cudno, pa ipak si kako kazes mijenjao paket.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 13:48   #8822
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Dobivamo li Hrt HD kao i MAXtv?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 14:43   #8823
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Dobivamo li Hrt HD kao i MAXtv?
Ag008 legendo naša stara
na maxtv su samo testno(stalno) sletjeli HRT 1,2,3,4 HD ready HEVC kanali,dakako da je slika dosta bolje nego na SD smeću od slike posebno na ovim našim velikim televizorima.
Ali od 1.7 bi trebao doć prvo novi SW za maxtv box a onda FullHD HRT kanali.
Vjerovatno će uskoro bit ubačeni i kod A1 tj. Bnet.
A pošto svi već imamo Nova TV FullHD kanal uz ova 4 HRT FullHD kanala još jedino od nacionalnih ostaje RTL Hrvatska, ali oni su rekli da bi i oni trebali krajem godine preć skroz u HD.Tako da bi do konca godine sve to trebalo ić u FullHD rezoluciji.

Zadnje izmijenjeno od: Mate22. 26.06.2019. u 17:06.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 20:43   #8824
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Aj brzinsko pitanje za korisnike TC-a 7200,... prešao sam sa promotivnog paketa 120/15 Mbps na 150/15 Mbps prije nekih desetak dana, prekjučer mi je stigao ugovor na mail pa zaključujem da je slanjem ugovora ta opcija sad i uključena,... no i dalje putem kabla na TC7200 imam 115 do 120 Mbps download, upload je kao i prije 14,5 do 15.5 Mbps (mjerio u razno doba dana više puta) pa je pitanje da ne kopam sad po temi da li je to plafon (120 Mbps) za TC ili može on i brže (pa zapravo još nisu uključili opciju)?

Može TC bez problema na 150 Mbit/s. Nisu ti digli brzinu. Nema veze ugovor.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2019., 02:52   #8825
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Postovani susjed, nisu ti radili nikakvih problema (trazili da vratis B.net karticu), ako nisu cudno, pa ipak si kako kazes mijenjao paket.
Nisam ni mislio prelaziti na novi paket ali su mi na računu za svibanj napisali obavijest da mi uskoro ističe promo paket 120/15 za 10 kn i da će na slijedećem računu naplatiti paket po punom iznosu no istovremeno su mi na računu za svibanj već obračunali paket 120/15 po punom iznosu pa sam ih nazvao i pristojno pitao kaj ne bi trebala doći obavijest malo ranije jer ako dođe sa računom onda nije obavijest

... lik koi mi se javio u SZK je pogledao račun, ispričao se i rekao da će mi smanjiti račun i javiti se kad je to napravio.
Nakon toga sam mu rekao da kak osam sad zaprimio obavijest da mi ističe promo period za 120/15, da želim otkazati uslugu i lik je rekao ok i napravio to.

Onda sam ga pitao da li mi može uključiti promo 150/15 za 15 kn pa je rekao da nemre jer je on vezan za nove pakete, a ja sam još na starom ali mi je ponudio prelazak na novi paket na što sam m urekao da ću razmisliti i da ću mu se javiti.
Nazvao sam se poslijepodne, no lika u SZK s kojim sam razgovarao više nije bilo pa mu je cura koja se javila ostavila poruku da me nazove.

Slijedeći dan su me zvali 2 ili 3 puta prijepodne no nisam se javljao na pozive nego sam ih nazvao ponovno poslijepodne i naravno lika sa kojim sam prvi dan pričao opet nije bilo, no neki drugi mi je rekao da vidi što smo pričali pa sam njemu rekao da su malo neozbiljni jer ja još nisam račun platio samo zato što ne znam na koji iznos. Lik se ponovno ispričao i rekao da vidi da vidi da sam dugogodišnji korisnik koji nikad nije kasnio s plaćanjem i odmah mi smanjio račun i rekao koliko da platim.

Uglavnom da skratim, onda smo još malo proljudikali i kako je ponovno sa njihove strane bio odgovor da može 150/15 samo uz novi paket, onda je moje pitanje bilo kaj mi treba novo od opreme za novi paket na što je rekao da mi ne treba ništa od hardvera na što sam mu spomenuo da ću bolje ostati na starom paketu nego da mi uzmu karticu na što je lik rekao da mu je jasno i da ako postojeći hardver radi ok neće ništa mijenjati... za sad nitko ništa ne zove pa ćemo vidjeti da li će tako i ostati... ako me ipak pokušaju zaje***i, raskinuti ću ugovor i napisati par riječi HAKOM-u


Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Može TC bez problema na 150 Mbit/s. Nisu ti digli brzinu. Nema veze ugovor.
Bum ih pustio još tjedan dva pa ću onda zvati, nije mi bitno da li je 120 ili 150 Mbps down prek kabla (na žici mi je ionako samo PS4 i jedan PC) sve dok imam stabilnih i stalnih 80-90 Mbps prek WiFi-a na 2.4 Ghz bez ikakvih problema na mreži.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2019., 14:46   #8826
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Nisam ni mislio prelaziti na novi paket ali su mi na računu za svibanj napisali obavijest da mi uskoro ističe promo paket 120/15 za 10 kn i da će na slijedećem računu naplatiti paket po punom iznosu no istovremeno su mi na računu za svibanj već obračunali paket 120/15 po punom iznosu pa sam ih nazvao i pristojno pitao kaj ne bi trebala doći obavijest malo ranije jer ako dođe sa računom onda nije obavijest

... lik koi mi se javio u SZK je pogledao račun, ispričao se i rekao da će mi smanjiti račun i javiti se kad je to napravio.
Nakon toga sam mu rekao da kak osam sad zaprimio obavijest da mi ističe promo period za 120/15, da želim otkazati uslugu i lik je rekao ok i napravio to.

Onda sam ga pitao da li mi može uključiti promo 150/15 za 15 kn pa je rekao da nemre jer je on vezan za nove pakete, a ja sam još na starom ali mi je ponudio prelazak na novi paket na što sam m urekao da ću razmisliti i da ću mu se javiti.
Nazvao sam se poslijepodne, no lika u SZK s kojim sam razgovarao više nije bilo pa mu je cura koja se javila ostavila poruku da me nazove.

Slijedeći dan su me zvali 2 ili 3 puta prijepodne no nisam se javljao na pozive nego sam ih nazvao ponovno poslijepodne i naravno lika sa kojim sam prvi dan pričao opet nije bilo, no neki drugi mi je rekao da vidi što smo pričali pa sam njemu rekao da su malo neozbiljni jer ja još nisam račun platio samo zato što ne znam na koji iznos. Lik se ponovno ispričao i rekao da vidi da vidi da sam dugogodišnji korisnik koji nikad nije kasnio s plaćanjem i odmah mi smanjio račun i rekao koliko da platim.

Uglavnom da skratim, onda smo još malo proljudikali i kako je ponovno sa njihove strane bio odgovor da može 150/15 samo uz novi paket, onda je moje pitanje bilo kaj mi treba novo od opreme za novi paket na što je rekao da mi ne treba ništa od hardvera na što sam mu spomenuo da ću bolje ostati na starom paketu nego da mi uzmu karticu na što je lik rekao da mu je jasno i da ako postojeći hardver radi ok neće ništa mijenjati... za sad nitko ništa ne zove pa ćemo vidjeti da li će tako i ostati... ako me ipak pokušaju zaje***i, raskinuti ću ugovor i napisati par riječi HAKOM-u
Znaci ipak to bas nije islo glatko iz prve, a vrijeme ce pokazati kako ces uskoro i proci.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2019., 16:19   #8827
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
ja na 2.4ghz nemogu dobit vise od 40-ak mbita ni dok sam centimetar udaljen od rutera, ni na mobu ni na lapu...dok ih zoves samo kazu da oni ne garantiraju brzinu preko wifi-ja nego samo preko žice.
Na 5ghz isto nece puno vise, ponekad povuce blizu 50mbita i to je to. Žica je 150/15 no prob.
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2019., 17:09   #8828
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Na WiFi gotovo nitko ne garantira bandwith zato jer ovisi o xy detalja:
- slobodni kanal / susjedi
- za ove veće brzine treba MIMO 2x2 ili 3x3 radio (na obje strane), ako je 1x1 odmah je bitno manje
- kvaliteta WiFi chipa + igrokaz sa drajverima
- ...

Koji router imaš (možda TC7200) ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2019., 17:20   #8829
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
165 kn mjesecno, ugovor na 2 godine, internet flat brzine meni dobrih 50 Mbit + TV (uz prosireni paket) sportklub kanali u hd-u. Taj sportski dio mi je najbitniji, znaci imam 4 sportkluba u hd i jos 3 u sd. Ostali sport kanali nisu nesto kvalitetni.

Do sad sam isto placao 20 kn jeftinije, ali mislim da je i ovo povoljna cijena, zar ne ?

Ne da mi se zezati sa mijenjanjem opreme dok sve radi dobro.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2019., 18:44   #8830
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Znaci ipak to bas nije islo glatko iz prve, a vrijeme ce pokazati kako ces uskoro i proci.
Neš' vjerovati ali su me danas nazvali i pitali kad da dogovorimo termin zamjene opreme ... lik je nakon kraćeg razgovora samo rekao da mi nisu smjeli reći da ću sklapanjem novog ugovora moći zadržati postojeću opremu.

Uglavnom, iako mi je telefonom rekao da će ukoliko nisam suglasan odmah raskinuti postojeći novi zahtjev, kako su šupci i lažovi sutra ću im preporučeno putem pošte poslati zahtjev za raskid ugovora sklopljenog na daljinu i potom ću otkazati kompletnu uslugu pa nek samo nastave biti novi oblik života.

Opcije su ili uzeti ponovno od njih uslugu na ženu (kao novi pretplatnik ) ili otići kod drugog tele-operatera... uglavnom pederluk samo takav i nepotrebna gnjavaža za korisnike no to smo već znali

Inače, nije mi jasna ta njihova politika jer novi pretplatnik sad plača:
prvu godinu: 1308 kn
drugu godinu: 2628 kn

...što je ukupno 3936 kn za dvije godine ili u prosjeku 164 kn mjesečno dok sam ja kao stari korisnik plaćao i bio spreman nastaviti u prosjeku plaćati oko 290 kn mjesečno ili oko 6960 kn za dvije godine no kažu da to ne može, e pa jbg, ako njima ne trebaju moje kunice onda đenja
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2019., 20:39   #8831
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Rekao sam ti ja da je to sizifov posao,

postoje za nas dvije stvari ili ces se predati i vratiti B.net karticu, dobiti novu opremu i promjeniti paket (napredovati u njihovim uslugama) ili ces ostati na B.net kartici zamrznut na ovome paketu i usluzi koju sad trenutno imas i po cijeni koju ce ti oni sad odrediti.
Ili eventualno nesto trece kako i spominjes, raskinuti ugovor - uslugu sa njima, ali fakat imaju od svih provajdera najbolju TV sliku (barem SD).
Jos jednom razmisli i odluci, nazalost do tebe nema drugog provajdera osim T-com-ove parice zice sto ti nije rjesenje, ne znam pametno odluci.


Meni je ipak malo lakse jer sam na bivsoj optici od Amisa sa brzinom 100/100 mbps i telefonom, a samo sam TV-om na B.net-u.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2019., 21:05   #8832
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Na WiFi gotovo nitko ne garantira bandwith zato jer ovisi o xy detalja:
- slobodni kanal / susjedi
- za ove veće brzine treba MIMO 2x2 ili 3x3 radio (na obje strane), ako je 1x1 odmah je bitno manje
- kvaliteta WiFi chipa + igrokaz sa drajverima
- ...

Koji router imaš (možda TC7200) ?

da....i, živim u zgradi. Ukratko, proba san 6-7 razlicitih mobitela (neki stariji i jeftiniji, neki noviji i skuplji), 2 laptopa (jedan lošiji stariji Acer, jedan Lenovo totalno nov) i proba san na komp preko ovog;
https://www.hgshop.hr/mrezni-adapter...roizvod/221415


Ako me pamčenje služi mislim da nikad na nijednom uređaju nisan vidija preko 45-50mbita.
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2019., 22:10   #8833
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Rekao sam ti ja da je to sizifov posao,...

Gotovo je, poslao sam im mail sa zahtjevom za raskid nove usluge plus zahtjev za raskid stare i sutra još dodatno šaljem i poštom preporučeno isto to da me ne bi vozali sa rokovima.

Citiraj:
Autor alen.s Pregled postova
Ako me pamčenje služi mislim da nikad na nijednom uređaju nisan vidija preko 45-50mbita.
Ne znam, meni je brzina prek WiFi-a stvarno ok (evo ispod mjerenje od jučer kad sam zadnji put provjeravao):



... ali hebe me njihov debilni odnos prema postojećim korisnicima pa će ovo vjerojatno biti prošlost
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2019., 23:01   #8834
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor alen.s Pregled postova
da....i, živim u zgradi. Ukratko, proba san 6-7 razlicitih mobitela (neki stariji i jeftiniji, neki noviji i skuplji), 2 laptopa (jedan lošiji stariji Acer, jedan Lenovo totalno nov) i proba san na komp preko ovog;
https://www.hgshop.hr/mrezni-adapter...roizvod/221415


Ako me pamčenje služi mislim da nikad na nijednom uređaju nisan vidija preko 45-50mbita.
Evo upravo sam sad testirao brzinu preko WLAN-a, upravo s tim TP-Link uredjajem na desktop kompu. Ruter mi je TC7200

Ovu brzinu dobijem samo na 5GHz, Bandwidth 40 MHz i jos odaberem kanal koji se najmanje koristi oko mene. Na 2,4 GHz jedva dobijem 50-tak Mbit, a isto tako i ako koristim 20 MHz Bandwidth. Malo se poigraj s postavkama Wlan-a u ruteru, pa vidi hoce li se sta poboljsati. Na 2,4 GHz ne ocekuj vise od 50-60 Mbit u svakom slucaju.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2019., 00:03   #8835
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Ali može TC davati i više od 50-60 Mbps na 2.4 GHz (ne koristim 5 GHz je veza tu i tamo pukne ili se router zablesira pa ga moram gasiti/paliti),... ustvari evo friško izmjereno





S jedne strane je TC2700 s druge Intel N7260
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2019., 01:05   #8836
WindEmperor
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 113
I meni WiFi na 2.4GHz ne prelazi 50 Mbps na TC-u 7200. Probano na preko 10 mobitela tableta i laptopa. Bertone ti mora da si dobio neki engineering sample TC.
WindEmperor je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2019., 02:16   #8837
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Nemam pojma kakav sam primjerak dobio, ali evo jedan video za uspomenu dok ga još imam (mislim na TC2700)




Inače jedini laptop gdje mi brzina šteka je T530 sa Intel N6300 WiFi karticom (no o tome sam već pisao u ThinkPad temi) na kojoj ne mogu dobiti više od 30 Mbps, na MBP 15" koji ima neku Broadcom WiFi karticu je uobičajena brzina između 80 i 90 Mbps.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2019., 07:50   #8838
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Se netko prebacivao sa bnet na A1? Imam bnet a prešao bih na A1, kod njih je minimalna brzina nešto veća. Ugovor ističe ubrzo. Ima li kakvih komplikacija, mjenja li se ruter, moram li čekati opet tehničare i instalaciju?
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2019., 08:05   #8839
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Ali može TC davati i više od 50-60 Mbps na 2.4 GHz (ne koristim 5 GHz je veza tu i tamo pukne ili se router zablesira pa ga moram gasiti/paliti),... ustvari evo friško izmjereno
Zanimljivo, ja nikad nisam uspio preko 50 Mbit dobiti na 2,4 GHz. Sad probao i jedva 30 Mbit dobio. Pokusao sam sve i svasta i ne ide. Na 5 GHz imaju samo dvije mreze, moja i jos od nekog susjeda, na 2,4 GHz ih hvatam 15-tak, pa je mozda to problem.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2019., 10:22   #8840
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,015
Ja ni s Ubeeom ne prelazim 50 do max 60 Mbit/s na 2,4 GHz.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2019., 11:04   #8841
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
pokušaj 1;




pokušaj 2;




pokušaj 3;

alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2019., 14:03   #8842
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Stvarno nemam pojma zašto je sporo kod Vas


Napravio sam novu snimku kako bi isključio eventualni utjecaj / ne utjecaj susjeda od sinoć, isključio sam eventualni utjecaj web preglednika (Firefoxa) na dobivene rezultate tako da sam mjerio iz terminala, a promijenio sam i testni laptop,... i da, na desnoj polovici ekrana (snimke) imate postavke mog TC-a, wireless je isto Intel N7260 i mjerio sam tri puta prema tri različita servera.






EDIT:

Ako vam se da (a da isključite utjecaj OS-a) dignite neki live Linux pa probajte u njemu naredbom:
Code:
curl -s https://raw.githubusercontent.com/sivel/speedtest-cli/master/speedtest.py | python -
... naredbu samo kopirajte u terminal i pokrenite s enter.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2019., 14:18   #8843
WindEmperor
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 113
Vidim da ti je output power na 25%, a nama svima na 100%. Jesi to stavio zbog nekog posebnog razloga? Da li to umanjuje domet WiFia?
WindEmperor je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2019., 14:24   #8844
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Izlaznu snagu sam stavio na minimum radi manjeg zračenja (barem sam uvjerenja da manje zrači ) jer mi je za stan dovoljno i ovih 25%, kad ga stavim na 100% signal imam na ulici ili parkingu prekoputa zgrade što mi definitivno ne treba,... a i manje se grije.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2019., 15:47   #8845
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
@bertone: koji ti je rezervni plan nakon sto te A1 iskljuci, kakva su ti trenutna razmisljanja.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2019., 16:54   #8846
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Najvjerojatnije će žena na sebe uzeti novi ugovor pa će ga nakon dvije godine raskinuti, onda ću ja na sebe opet novi i tako u krug... glupo do bola ali kad su kreteni i mojih 3k kn im ne trebaju što ću im ja

Inače, i kad me isključe nećemo ostati bez neta jer imam mobilni od T-Coma samo će klinci morati malo reducirati potrošnju, telefon ionako ni ne koristimo jer svi imamo mobitele na tarifama koje ne potrošimo kroz mjesec dana i jedno gdje će žena i klinci malo patiti je TV no jbg ionako dolazi sezona godišnjih
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2019., 18:03   #8847
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
1 - mora da kolega bertone živi u "nekoj daščari", nema beton armature oko sebe i onda štrapa signalom po ulici

2 - definitivno ima izvrstan primjerak TC7200 i biti će šteta šta ga mora vratiti,
gotovo nevjerojatan rezultat na 2.4 Ghz a bez paljenja 40 Mhz "širine"

3 - itekako se vidi utjecaj os - a, Linux + dobra WiFi kartica + dobar drajver

4 - plan ti je ok, neki tako (UO muž / žena) odavno rade

5 - na kraju ovako ili onako su te prisilili "da se moderniziraš" (vraćanje / deaktiviranje kartice, starog STB - a)
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2019., 18:22   #8848
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Izlaznu snagu sam stavio na minimum radi manjeg zračenja (barem sam uvjerenja da manje zrači ) jer mi je za stan dovoljno i ovih 25%, kad ga stavim na 100% signal imam na ulici ili parkingu prekoputa zgrade što mi definitivno ne treba,... a i manje se grije.
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
1 - mora da kolega bertone živi u "nekoj daščari", nema beton armature oko sebe i onda štrapa signalom po ulici


- na kraju ovako ili onako su te prisilili "da se moderniziraš" (vraćanje / deaktiviranje kartice, starog STB - a)

Hehe, i kod mene signala koliko volis, jest da se radi o prenapregnutom betonu a ja sam na prvom katu u neboderu ipak bez problema imam signala vani oko zgrade sa juzne i zapadne strane gdje mi je smjesten stan, router je GENEXIS hybrid Titanium Live.


Sto se tice moderniziranja, meni zao jer gubim jednog od karticnog supatnika.

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 28.06.2019. u 18:46.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2019., 20:47   #8849
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
1 - mora da kolega bertone živi u "nekoj daščari", nema beton armature oko sebe i onda štrapa signalom po ulici
Ma živim u zgradi koja je napravljena '68. i nemam pojma od čega je napravljena, ali je napravljena dobro jer ne čujem susjede iz stana iznad, niti se ovi ispod mene žale kad su mi klinci u elementu

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
2 - definitivno ima izvrstan primjerak TC7200 i biti će šteta šta ga mora vratiti, gotovo nevjerojatan rezultat na 2.4 Ghz a bez paljenja 40 Mhz "širine"
Moguće da sam dobio neki extra dobro složen primjerak... jbg, život ide dalje

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
3 - itekako se vidi utjecaj os - a, Linux + dobra WiFi kartica + dobar drajver
Možda malo utječe OS, ali i na W7 i W10 imam oko 85 Mbps down.

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
4 - plan ti je ok, neki tako (UO muž / žena) odavno rade
To je glupo do bola jer je nepotrebna gnjavaža korisnika, a njima ekonomski nije isplativo jer će samo na meni izgubiti 3 k kn za dvije godine, nije puno ali pomnoži to sa 100 ili 1000 korisnika i onda su to već lijepi novci,... ovako ispada da im je bitnija statistika broja novih korisnika koju će moći prezentirati gazdama od zarade.

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
5 - na kraju ovako ili onako su te prisilili "da se moderniziraš" (vraćanje / deaktiviranje kartice, starog STB - a)
Pa jesu i nisu, rekao sam da je jedna od opcija da žena na sebe uzme novi ugovor no ima i drugih mogućnosti

Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Hehe, i kod mene signala koliko volis, jest da se radi o prenapregnutom betonu a ja sam na prvom katu u neboderu ipak bez problema imam signala vani oko zgrade sa juzne i zapadne strane gdje mi je smjesten stan, router je GENEXIS hybrid Titanium Live.
Ja sam u onim starim zgradama uz glavnu cestu na drugom katu i signala također koliko hoćeš, ali vjerojatno 99% korisnika oko mene o routeru zna samo dvije stvari - radi/ne radi ... iako bi nam svima bilo bolje da si malo priguše izlaznu snagu.

Inače dok sam imao onaj stari Atlantin cable modem, imao sam nekog jeftinjak TP-Linka kojeg ako bi ga stavio na 100%, sa laptopom sam se mogao spajati na njega iz birtije na placu što je nekih 170 metara od stana/routera

Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Sto se tice moderniziranja, meni zao jer gubim jednog od karticnog supatnika.
Jedna od opcija je uzeti i evo tv na mjesec dana za probu (da vidim kakva im je slika), oni imaju karticu


Inače, jednom od ljudi iz SZK je u razgovoru izletjelo da ne mogu pratiti navike korisnika ako korisnici imaju karticu... na moje protupitanje kako prate korisnike i s kojim pravom prikupljaju moje navike, lik je počeo petljati da nije to praćenje u smislu praćenja već kao poboljšanja usluge..
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2019., 21:06   #8850
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
I mislio sam da je takva neka svinjarija,
zato je i složeno promjena kanala - autorizacija na server ...

Drago mi je da se kolega nije naljutio za opis zgrade 😁
Nikky je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na