Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.02.2011., 13:03   #8041
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Namjestiš si tvrdoću opruge SPDa kako ti paše, nema nehotičnog otkvačivanja ili nemogućnosti odvajanja od pedale, bar ne u mom slučaju. Jedino nekad fulam ukopčavanje, al rijetko.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 13:04   #8042
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
ne otkači se lako (preko korijenja, drop, bla bla...)
sigurna ti je noga na tome

kad je hića lako se iskočaš. meni je veća frka ukopčati nego iskopčati.
prije sam dosta koljeno van izbacivao, danas kad to napravim se iskopčam. to mi fali. inače je super stvar i bez brige si !
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 13:06   #8043
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
prije sam dosta koljeno van izbacivao, danas kad to napravim se iskopčam. to mi fali. inače je super stvar i bez brige si !
Podebljaj si tvrdoću, ja se čudim kako tako mekan spd voziš
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 13:08   #8044
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
bacio sam ja pilu u oglas
10 min 15 pogleda
vidjet ćemo

Željac je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 13:29   #8045
dDario
Premium
Moj komp
 
dDario's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,567
skoro zaboravio - road hogs
__________________

IBM T43 > Centrino M750 > 2GB DDR2 > 60GB > DVD-RW > 14" XGA
Atom 230 > D945GCLF > 1GB Buffalo > 120GB > DVD-RW > HP L1940
Atom 330 > D945GCLF2 > 2GB G.SKILL > 160GB > DVD & DVD-RW > SM720N


E1400 > G31-M7 TE > GB DDR2 > 80GB > DVD & DVD-RW > SM720N
E1400 > G31-M7 TE > 2GB DDR2 > X1600Pro > 250GB > DVD & DVD-RW > SM932B


X4 9950 > AM2NF3-VSTA > 2x2GB G.SKILL > Parhelia 256 > 2x 640GB > DVD-RW > 2x SM205BW
E6300 > ASUS P5B > 2xGB kingmax > X1900AIW > 2x320GB > DVD-RW & DVD-RW > LG 194WT

dDario je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 13:31   #8046
thuNdeR
Premium
 
thuNdeR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: na sombra
Postovi: 1,044
da željac na to sam mislio, kad te iznenadi neki korijen nema šanse da sam tak izbaciš nogu iz pedale
thuNdeR je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 13:36   #8047
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
hash, stavi 180 ili 185 rotor. Nemaš ni ti mase za 203 Sranje je kad lagano kočim, pa naletim na neki balvan ili veći kamen ispod lišća a ovo đubre na sekund ugrize i baca preko volana, a ja sjedim na gumi Sa 160 rotorom mi je falilo snage, 203 mi je prejak, valjda će 180 biti optimalan.

Opet alarm kod mene, ovaj put naba, stražnja: kad iz praznog hoda krenem pedalirat, ne lovi odmah, nego prvo prazno pa ulovi na trzaj. Jeli to ono "naba ima lufta"? Ako je, jeli to popravljivo?

edit: Dario kad mogu svratiti na pregled?
murina je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 13:43   #8048
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Citiraj:
Autor dDario Pregled postova
skoro zaboravio - road hogs
mrak su pile !

ovaj črljeni mi je
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 13:51   #8049
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor thuNdeR Pregled postova
da željac na to sam mislio, kad te iznenadi neki korijen nema šanse da sam tak izbaciš nogu iz pedale
Začudio bi se. I sam sam bio skeptičan prema brzini otkopčavanja u opasnim situacijama, ali jednostavno se navikneš i automatski se iskopčavaš.

Citiraj:
Autor dDario Pregled postova
skoro zaboravio - road hogs
Eto Vuco kako su nam gume izgledale tik prije makadama
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 14:14   #8050
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
djeco jel vozi netko od vas V-Brake, mislim na pojedince sto se nesto ozbiljnije voze, znaci ne racunam voznjice po parku i oko jaruna...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 14:29   #8051
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Vozio sam ja curin bajk desetak dana i potrošio pakne

@Željac, stavi veličinu bajka u oglas
murina je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 14:33   #8052
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
djeco jel vozi netko od vas V-Brake, mislim na pojedince sto se nesto ozbiljnije voze, znaci ne racunam voznjice po parku i oko jaruna...
bio ja na v-brakeu 2x na sljemenu

Avid single digit 3
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 14:34   #8053
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
moze neka preporuka za sic. Kupio sam kellys scarpe, i zadovoljan sam biciklom opcenito ali me sic ubija. Nemogu jedan dan izdržati da ne dobijem upalu paksu-a. Tj podrucja okolo... Isao bi do nekih 250 kn za sic..
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 14:47   #8054
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
nije mi jasno cemu forsiranje diskova na XC bajkovima, DH/FR/DJ ima nekog smisla, ali nikako ne mogu naci opravdanje za diskove na XC. cemu komplikacije, ja sam probao raznih diskova i setupa, ali jednostavno meni ne opravdava razliku u tezini i cijeni naspram v-brake sustava. sad ce me napast odma blato snijeg, voda... kvalitetne pakne i redovito odrzavan obruc cuda rade. davnih dana kao nadobudni mladic sam bio clan kluba i vozio xc, i nikad nisam dosao u situaciju da nisam mogao stati kad je trebalo, bila kisa, sneg ili blato. i diskovi i vbrake imaju response time kad su mokri/zmazani, bio sam testirao i kako je na obrucu veca obodna brzina nego na disku u nekim slucajevima je vbrake poceo prije kocit nego disk... ja sam na XTR vbrakeu od 96te i ne bi ih mijenjao za nista

__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 14:50   #8055
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
sad se i meni to cini najbolja (najjeftinija ) opcija
imate kakve prijedloge buduci da vidim da cijene idu od 100kn u beskonacno
iako, prije konacne odluke cu 'pokusat' odzracit kocnicu pa cemo vidjet kako ce to zavrsit
Imaš paypal. Rokni si disk + adapter bilo preko discobrakes-a (đabe poštarina) ili preko Superstar componentsa. Osobno su mi superstarovi ljepši, a imao sam od Superstara 203 rotor (Vibe dizajn) i bio je odličan. Deblji nego inače, pa se ne pigaju. Kod Superstara je poštarina još 2.13 funte.

Tak da te kod discobrakes-a dođe rotor 180+adapter oko 26$, a kod Superstara oko 15 funti (ak nisam neš fulao).
Citiraj:
Autor thuNdeR Pregled postova
@vuco sam pitam, jel se teško to ''otkvači'' na downhilu? Ja vozim samo cestu sa spdom pa me zanima kak se to ponaša na downhillu
Bit će ti u početku čudno, no ak imaš već naviku na cesti otkopčavati nogu (ono refleksno pred semaforom) neš imati problema niti u šumi.
Imam Shimano M520 pedale i na najmekše su postavljene. U godinu i pol me 2 puta neplanirano iskopčalo - jednom sam lupio nogom u kamen ili nešto pa me to izbacilo, a drugi puta sam naletio na neko kamenje ili korjenje i valjda sam krivo držao nogu pa me udarac izbacio. Kad velim izbacio, onda mi je samo jedna noga ostala ukopčana. Da mi se dogodilo da mi obje iskopča - nikada.
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Eto Vuco kako su nam gume izgledale tik prije makadama
Ne znam, mi smo to prošli sa manje muke nego inače po blatu . Više se hvatalo bočno i nije se moglo očistiti, a sredina je bila normalna, čak ne bih rekao niti toliko natrpana blatom, stvarno se fino čistilo.

@ Junkiee
Pogledaj Specializedove siceve. Hvaljeni su na dropbike-u u zadnje vrijeme.

@ riceburner
Vidiš primjenu diskova na DJ, a na XC-u ne ?
Na dirtu skoro pa da i ne trebaš kočnice, a kamoli diskove. Danas su razlike u težini hidraulike i V-brake-a minorne, a dobar V-brake košta isto, ako ne i više (pogotovo kad se ide na nešto tipa keramičkih obruča) od prosječne danas hidraulike (tipa Elixir) koja će kočiti jače i lakše (puno manje umora na rukama). Ja osobno sam bio na najjeftinije V-brake-u i to priznajem. Kočio sam na kraju spusta sa 3 prsta na ručici, po mokrom mi je uvijek kočilo, po blatu sam par puta ostao bez ikakve kočnice (sva sreća pa nisu bile neke brzine). Sa hidraulikom, a vozio sam ih dosta - sve su kočile bilo toplo/hladno, bilo mokro/blatno/suho i to uvijek jednim prstom (pred kraj je već bilo lagano umor u tom papku). Čak niti ono održavanje što se kod hidraulike naglašava kao negativno, ne bih rekao da je istinito.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"

Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 21.02.2011. u 14:58.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 14:51   #8056
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
jos nisam probao spust niz sljeme na diskovima (nadam se da budem uskoro) ali spustio sam se 2x sa v-brejkom i mogu rec da cim smo krenuli sa spustanjem sam ja stisko i prednju i zadnju kocnicu tak da kada smo dosli do dole da su me ruke bolile

a i jedva sam stao kada smo se spustali niz onaj makadam pored cinovnicke livade.

probao sam ih i kada su bile one velike poplave prosle godine na dotrscini. bilo je blata i bljuzge svuda i isto sam jedva kocio kolko pakne nisu primale.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 15:46   #8057
Flayer
Why So Serious?
 
Flayer's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 151
Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
djeco jel vozi netko od vas V-Brake, mislim na pojedince sto se nesto ozbiljnije voze, znaci ne racunam voznjice po parku i oko jaruna...

Ja sam vozio na v-brake kočnicama dok nisam skupio novce za diskove tj. spuštao sam se niz Sljeme mnogo puta sa v-brejkom.

Prvo što ti mogu reci vezano za v-brake tokom spusta da trebaš više od jednog prsta za primjeniti silu na ručicu i silu trebaš primjeniti poprilično da bi se zaustavio, tj. ono što ti je par ljudi napomenulo, kada završiš sa spustom...ruke (šake) bole, prsti koji su stiskali kočnicu još više tj. otpadaju.
Neznam koja klasa su bile moje v-brake (došle s biciklom) no radile su svoj posao koliko su mogle.
Recimo da su zadovoljavale po suhom no ako se obruč slučajno namočio ili zablatio...v-brake ne hvata odmah, dolazi do delay-a od stiskanja ručice do samog kočenja tj. 3-4 puna okreta kotača da se blato/voda makne s obruča. Tek tada kočnica počne zaustavljati no to je 1-2 sekunde koja ako te nešto iznenadi (kao mene jedan panj) znači jako puno tj. nemaš taj luksuz...trebaš "stati" odmah (da sam bio u tom trenutku na v-brake-u, panj bi promatrao odozgo dok letim preko njega, a ne sa strane kao kod zaobilaska).

Dok sam se vozio na v-brake prilikom spusta imao sam osjećaj da će mi u svakom trenu puknuti sajla ili se isčupati od nekuda zbog siline stiska koju sam morao primjenjivati na samu ručicu.

Razlika koju ti mogu spomenuti između v-brake i diskova je da sam postao brži, brže se staje, dovoljan je jedan prst samo, kočnica reagira odmah nakon pritiska ručice u bilo kojim uvjetima (prilikom zadnjeg spusta sam imao i blata među paknama pa se nikakva razlika kod kočenja nije primjetila) i zbog toga sam postao mnogo sigurniji na samom spustu.

Ako planiraš se spuštati po Sljemenu, toplo ti preporučam da si nabaviš diskove jer ako već nisi...skužit ćeš i sam zašto je disk bolji od v-brake-a tokom samog spusta (naravno kada i ako zamjeniš v-brake sa diskom).

EDIT: sada vidjeh da si probao diskove, a također i v-brake...no eto nije mi onda jasno kako ne vidiš prednosti diska nasprem v-brake na spustu. Ja sam to skužio na prvom spustu nakon kupovina diskova i nebi se vratio na v-brake da mi netko plati tj. svaka kuna koju sam dao za diskove...isplatila mi se...
__________________

If you're in control, you aren't going fast enough.
Flayer je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 16:00   #8058
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Imaš paypal. Rokni si disk + adapter bilo preko discobrakes-a (đabe poštarina) ili preko Superstar componentsa. Osobno su mi superstarovi ljepši, a imao sam od Superstara 203 rotor (Vibe dizajn) i bio je odličan. Deblji nego inače, pa se ne pigaju. Kod Superstara je poštarina još 2.13 funte.

Tak da te kod discobrakes-a dođe rotor 180+adapter oko 26$, a kod Superstara oko 15 funti (ak nisam neš fulao).
to je to vuco, puno hvala jos jednom
hash je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 16:02   #8059
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
@riceburner

Ja sam izvozio jedno 10ak spustova sa Sljemena na 16kg teskom Voltageu i entry level V breaku, i meni je to kocilo fakat dobro (ali ipak treba poceti kociti ranije nego s disk kocnicama), s time da sam tada na taste vagao 100kg .

Naravno, da to koci kak spada treba kupiti dobre pakne i treba prije odlaska na Sljeme podesiti kocnice kak spada.
Kad teska kategorija jezdi niz Sljeme, doslovce se osjeti stanjivanje gumica u voznji .

Posto sam sad vec malo stasao u XC voznji, mislim da sadasnji tempo spusta V-break jednostavno ne bi vise izdrzao...tako da nema teorije da na mom brdskom bajku bude V-break.

p.s. mene nisu bolile niti sake niti prsti - mozda zato sto s p