Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.09.2014., 01:27   #1
SeaMan
Premium
 
SeaMan's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Spalato
Postovi: 563
Tablet kao zamjena za laptop/media player

Pozdrav svima!

Evo malo gledam šta se trenutno na tržištu nudi, ali mi se čini da sam ispa iz štosa tako da bi mi trebala pomoć.

Dakle tablet bi mi bia zamjena za laptop, bitno mi je:

-Word, Excel, čitanje knjiga

-Filmovi i muzika te korištenje tableta kao media playera ako je moguće (HDMI izlaz, kakav izlaz za eksterni dac (optika,usb))

-Što veća memorija (interna+kartica). Ne vjerujem da vanjski disk mogu spojit kao na klasicni media player?

Po mogučnosti da je 3G pa da mogu stavit SIM karticu

Šta se dijagonale tiće od 8 do 11 incha, a buđet je fleksibilan

Molim savjete


Hvala
__________________
faster....faster.....faster..... until you reach the thrill
SeaMan je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2014., 06:38   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Previše tražiš od tableta. I navedi budžet.
Koristiti tablet kao media player nije praktično (kako misliš upravljati njime kad nema daljinskog?) Kupi polovni WD TV za 300kn.
Externe hdd nećeš moći koristiti na tabletu jer je napajanje nedovoljno. Ali, usb stickove hoćeš uz OTG adapter ili kupi dual usb (s jedne strane 'normalni', a s druge miniUSB konektor, npr. ovakav).
Tableti sa 3G modemom imaju veću cijenu (opet se vraćamo na tvoj budžet) u odnosu na one bez pa razmisli je li ti 3G baš neophodan.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.09.2014., 13:03   #3
SeaMan
Premium
 
SeaMan's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Spalato
Postovi: 563
Da, previše tražim od tableta... Koja krasna ideja za sve potrpat u jedan uređaj
Nabavit ću dobar media player, za video (HDMI) i HIFI tj. digitalni signal prema DAC-u a tablet rasteretit...

3G modem mi nije apsolutno neophodan, ali je poželjan... Nije must have

Buđet recimo 2500-3000kn, može i manje

Hvala
__________________
faster....faster.....faster..... until you reach the thrill
SeaMan je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2014., 13:09   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Za tu lovu se može nabaviti malo korišteni Galaxy Tab 3 10,1" sa 3G modemom i garancijom (ja sam za svoj dao 1.800kn).
Od drugih eventualno da pogledaš Pipo modele.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2015., 05:08   #5
FilipMisko
Registered User
Moj komp
 
FilipMisko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Xperia Z2 tablet - iz iskustva mogu rec da radi sve osim GSMa i HDMI izlaza. Iskreno ne znam koji tablet ima HDMI izlaz, no zato ono sto osobno koristim je Throw funkcija koju Sonyevi i mobiteli i tableti imaju, a radi sa svakim smart TVom. Ako ne tako, uzmi micro usb to hdmi adapter i problem rijesen. Ekran odlican za filmove (10.1" i prednji zvucnici), a na Androidu danas mozes raditi kompletan office. Osobno koristim Google docs i bluetooth tipkovnicu za 20$ sa ebaya i radi kao i laptop sto se toga tice, bez ikakvih kompromisa.
Uza sve to, iznimno lagan i prijenosan, a i vodootporan ako oces pogledat film u kadi ili ga oprat pod pipom. Kako je model stariji, cijena ti je vec i dosta niza. Osobno sam bio skeptican prema tabletima, no preporod je umjesto laptopa na faks nositi tablet, a osim za gejmanje i photoshop, doma ni ne koristim pc vise.
P.S. kad smo kod gejmanja, spojis PS3/4 dualshock na tablet i halas kaj oces.
FilipMisko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na