Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.12.2002., 22:26   #1
fusion
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
problem koji mi zivce jede..

bok
imam xp2000, 512ddr(samsung), gw gf4 ti4200 128ddr gs, soltek 75drv5, te maxtor hdd 20gb 7200rpm..

problem je sljedeci.. komp se sam od sebe resetira.. kada krenem instalirat 3dmark2001se, instalacija ide ide, i onda je blizu kraja, i komp se resetira.. jos sam par putra ponovio instalaciju, ali opet je bilo isto.. kada idem igrati igre, komp se opet zna resetirati.. a ponekad, a to je nekako rijede, u radu u win, isto se sam od sebe resetira.. imam winxp, instalirani su detonator 40.72, via4in1 s soltekovog cd-a..
cak sam isao i formatirat disk, ali problem je opet bio tu nakon sto sam instalirao win..

pomoc? ovaj problem stvarno iritira.. pa bi stvarno molio za pomoc..
fusion je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2002., 23:31   #2
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Re: problem koji mi zivce jede..

Citiraj:
Originally posted by fusion
bok
pomoc? ovaj problem stvarno iritira.. pa bi stvarno molio za pomoc..
Hlađenje. Cooler je preslab ili loše postavljen. Ne vjeruj nikome osim sebi. Skini, očisti, ponovno stavi.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 04.12.2002., 23:37   #3
fusion
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
kuler je vulcano7, onaj koji buci ko avion
ali temp. prockasa je oko 45-50 cijelo vrijeme..
svejedno kuler?
fusion je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2002., 23:43   #4
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Što sam vidio?

Komp je slagan u jednoj našoj firmi. Proc Athlon 1000C, cooler Alpha. Temperatura oko 43. I krajnje nestabilam.

Pri slaganju su cooler postavili asimetrično (kod ovoga se može), senzor gurnuli do ploče i ona ništa nije mjerila. Na procu je bilo 2 kg paste. Sve sam skinuo, očistio, postavio kako treba i stvar je poletila.

Ne kažem da je to sigurno kod tebe. Mogla bi biti kriva neka postavka u BIOS-u. Ovo mi je prvo palo na pamet.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2002., 23:44   #5
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Cooler definitivno nije problem. temperatura od 45-50 C je odlična za taj procesor. Problem ti je očigledno u nestabilnosti sistema uslijed možda drajvera, ili je nestabilnost posljedica faličnog hardwera. Preporučio bih ti prvo da isključiš opciju u xp-u kojom se on automatski restarta kada se sistem sruši. Tada ćeš možda nekaj jasnije vidjet o čemu je riječ ovisno poruci kad ti se sruše windowsi. Problem mogu biti drajveri ali vrlo često i problematični ram.
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2002., 02:42   #6
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
Si pogledo thread unutar teme Nvidia-a?? (O Gainward-ovim gf4 ti4200)

Iako moze bit mozda i falichan RAM...Il, ko sto RAK kaze, hladjenje...
sbp je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2002., 12:32   #7
fusion
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
ovo za gw znam.. iako mi se to prestalo dogadati od kad sam karticu stavio u safe mod, a ne enchanded(ti problemi s grafickom)..

probat cu ja to s kulerom, pa cemo viditi..
a isto i s ovom opcijom da se automatski restartaju pa cemo vidit sto ce javiti..
fusion je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2002., 14:36   #8
razlo
Somewhere around Barstow
 
razlo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Citiraj:
komp se sam od sebe resetira..
Napajanje? Jesi gledao voltaže s nrp. Motherboard monitorom?
razlo je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2002., 22:20   #9
fusion
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
napajanje je 400w.. i ja sam mislio da je do napajanje.. te prijasnje 300w, zamijenio s 400w.. ali ni to nije pomoglo..
no, ja sam iskljucio opciju da se automatski resetira kada dode do errora, ali on se opet resetirao.. bas sam probao opet instalirat 3dmark i negdje na sredini instalaciju.. krs bum! resetiro se..

ma probat cu ja nanovo prockas.. sve ocistit, stavit nazad, 5t paste pa budem vidio..
fusion je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2002., 23:00   #10
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Nemoj zaboraviti da nije svakih 400W baš 400W. Ne vjeruj naljepnici već imenu.

Daj to više riješi da vidim da li je moj prvi dojaam bio pravi.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.12.2002., 00:50   #11
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Lightbulb A memorija

Dete drago skoci ti sebi na google i tamo upisi memtest86 i onda te to lijepo odvede na odredjenu stranicu s koje skines programcic memtest 3.0 i onda fino npravis boot diskeu i krene test tog tvog RAMa (da i RAM moze imati Bad sectore, pogotovo velike plocice). Traje test sa 512Mb i do sat vremena ali mislim da je kod tebe RAM u pitanju, pa vidi pa ako nije, cemo dalje ispipavati sta je. Uglavnom ispod crte kada program odvrti 7 osnovnih testova (ima ih 14 ali to onda traje danima (doslovno)). Ako prezivi svih 7 i nema nista ispod crte (tamo ti pisu errori) onda nije RAM.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2002., 11:57   #12
razlo
Somewhere around Barstow
 
razlo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Citiraj:
napajanje je 400w.. i ja sam mislio da je do napajanje.. te prijasnje 300w, zamijenio s 400w
Kojih je to 400W? Memory tester moš skinuti i na ovom siteu.
razlo je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2002., 12:28   #13
fusion
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
ms pro 400w
skinuo sam memtest.. i test je prosao.. nikakav error.. nis.. sve uredno prosao..
fusion je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2002., 12:43   #14
razlo
Somewhere around Barstow
 
razlo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Jesi gledao voltaže? MS - Matić Stipo Industries baš i nisu neka napajanja pogledaj si članak na pcexu o napajanjima/problemima (pretraži malo i forum bilo je rasprava o tome). Ti si svoje napajanje poprilično opteretio.
razlo je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2002., 13:17   #15
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Question Pucanj u prazno ...

Prije par danas sam jednom tipu prodao P4 2.0GHz, GF4 Ti4200 Leadtek sa 128Mb, Maxtora 60Gb na 7200rpm, intelova ploca Billings2, CL 5.1, ... uglavnom. Pokrenes bilo sta sto radi iz OpenGL (RTCW, Q3, ...) sve radi, uzmes game DX i krene i onda ili izletis na destkop ili se komp resetira ... Agonija ili je nVidia (kao satro ne radi pod DirectX), nije, mozda je Teacov DVD, nije. Da covjek ne povjeruje tip ima Multimedijalnu tastaturu i krivac su
driveri od tastature. Maknes drivere za sve te lijepe dodatne gumbice na tastaturi i sve radi, nema restartanja, nema vracanja na destop. Mozda imas i ti takvu tastaturu (nisam vidio da negdje pise) ?
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2002., 22:44   #16
fusion
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
chicony nikakvi driveri za nju nisu instalirani.. no za mis jesu(logitech mx300)..
fusion je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2002., 00:37   #17
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Pucni u prazno dio drugi

OK, za napajanje smo te pitali (Matić Stipo ind. ili ti MS-San), onda memorija nije kako je utvrđeno, zatim cooler klase Boing 747 je na poziciji hladi proc, ... ajmo malo glupih i primitivnih pitanja.
1) jesi li tu instalaciju 3DMarka iskopirao na hardulju i onda sa njega pokrenuo setup?
2) je si li ti provjerio da ta instalacija radi kod nekog drugog (ako nemas kod koga dokopaj se neke druge, skini, BUG, PC-CHIP, Hacker ili nekakav takav CD)
3) ljuštenje PCa ili ti samo najnužniji hardwer i najnužniji set drivera da se sve to može nabootati i donekle držati vodu
Znam da je ovo jako glupo ali tko zna možda nisi probao (mada sumnjam ali nikad se ne zna)
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2002., 00:55   #18
fusion
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
3dmark sam skinuo s neta.. iako cu probat i s bugovog cd-a skinut pa probat instalirat..
prosam sam i "ljustenje".. no on se opet bio resetirao.. i to 2-3 puta u 15min..
a jel bi problem mogla stvarat maticna? ili da probam najnovije via drivere instalirat za nju?
fusion je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2002., 02:32   #19
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
Originally posted by fusion
3dmark sam skinuo s neta.. iako cu probat i s bugovog cd-a skinut pa probat instalirat..
prosam sam i "ljustenje".. no on se opet bio resetirao.. i to 2-3 puta u 15min..
a jel bi problem mogla stvarat maticna? ili da probam najnovije via drivere instalirat za nju?
Najnoviji VIA driver, verzija 4.43. Onda probaj flashat BIOS, u tom grmu mozda lezi zec. Eventualno nabavi SP1 za windoze XP. Probaj to na konfi sa jednim hardom, tj praznom particijom na koju ces stavit instalaciju probnu XP-a, grafickom karticom i cd-romom. To probaj primeat nekih 24 sata, vrti 3dmark loopan isto recimo 4 sata. Javi gdje "puca". Eh da, pociti CMOS na ploci, da ne bi bilo nismo znali. Osim toga nije lose nabavit i najnovije detonatore v41.09.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2002., 17:16   #20
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Citiraj:
Originally posted by RAK
Što sam vidio?

Komp je slagan u jednoj našoj firmi. Proc Athlon 1000C, cooler Alpha. Temperatura oko 43. I krajnje nestabilam.

Pri slaganju su cooler postavili asimetrično (kod ovoga se može), senzor gurnuli do ploče i ona ništa nije mjerila. Na procu je bilo 2 kg paste. Sve sam skinuo, očistio, postavio kako treba i stvar je poletila.

Hehe to su i meni napravili, stavili tonu paste i neki los cooler.
Veky je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2002., 16:19   #21
fusion
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
huh.. doslo se do rijesenja..
problem je u grafickoj.. zamijenio sam gw gf4, i stavio unutra gf2 mx200 i sve radi.. 3dmark se instalira.. i radi testove(iako zabloka jer nemoze odradit neke)..
ali ne resetira se.. huh.. bem ti nvidiju i gw
fusion je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2002., 22:31   #22
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by fusion
huh.. doslo se do rijesenja..
problem je u grafickoj.. zamijenio sam gw gf4, i stavio unutra gf2 mx200 i sve radi.. 3dmark se instalira.. i radi testove(iako zabloka jer nemoze odradit neke)..
ali ne resetira se.. huh.. bem ti nvidiju i gw
hmmm, nebi se smjelo blokirati kod onih koje nepodrzava grafulja vec ih samo preskociti.........
cini mi se da ipak nisi rijesio problem u potpunosti.......
ipak, najednostavnije rijesenje - odjebi 3dMark, to je ionako za nabrijavanje kompleksa
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2002., 01:44   #23
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Thumbs down Ima gregSE prav

Nisi ti ništa rješio. Izmjenio si grafičku i opet imaš neka smrzavanja umjesto preskaknja onoga šta G2 ne može. Tebi nešto i dalje ne valja u kompu. Sa G2 se treba ispreskakat oni pixel, vertex i ostala ex braća i to je to, a ne smrznut se i postat ex. Drek smrdi i dalje bez obzira ako ga zašpricaš sa dezodoransom, ako ne odma onda malo kasnije. Uzmi ti svoj G4 i on garan radi kod nekog drugog. Sve više i više sliči da se ploči bliži sudnji dan ako znaš šta radiš u BIOSu i ako si sve tamo dobro posložio i izflasho pravom verzijom koja provjereno radi.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglas Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na